CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: ariatumrawam

Penting sangat ke nak jadi putih?

Kalau pakai produk pemutih tu sbenarnya skin nye glow hilang...muka jd kusam jah.dulu pernah pakai olay 6yrs.mmg muka cerah tp kusam..kena tepek ngan bedak pakau blusher br nmpk glowing. Skang dh tua aku x pakai apa dh..sbb dulu pernah pakai krim jenama melayu turun dr langit hasil paksaan adik aku. Pakai x sampai stgh tahun tp x cantik mana pon.bila stop tumbuh jerawat halus.makan masa 2taun jugak nk pulihkan muka..so skang lantaklah malas nk tepek mcm2 kat muka...biarlah pakai sunblock ja tu pon kalau rajin. Alhamdulillah muka xde mslh..jerawat hormonal tu biasalah.natural beauty jela walau xdelah cun melecun pon.

evlinne replied at 21-1-2016 01:21 AM
Kesian kan bila kita Asian dah dibrainwashed bahawasanya kulit putih itu equal to cantik. Sedangkan  ...

Sama je kekosen gigih jemur sampai rentung demi nk tan....

actualy untuk kulit yang glow tak semestinya kene putih . sebab saya dah banyak tengok video beautyblogger youtube yang kulit gelap tapi still nampak glowing and flawles

qu putih qu putih..barulah putih..muahhhh

saya pun tak faham ramai yang nak putih2 ni. ada yang nak kulit muka sekata dengan badan. nak seluruh tubuh warna sama. kulit badan mmg la lebih cerah sebab terlindung dgn pakaian. muka cerah, tangan hitam tu perkara normal.

tanning tu sebenarnya tak bagus pun untuk kulit. kulit yang naturally tan memang lawa. yang fake tan nampak buruk bebeno. bila kita try nak mengubah warna kulit ni, macam2 masalah datang.

yang memangg naturally tan nak cerahkan kulit, last2 jerawat muncul sikit dah nampak dari jauh. parut pun susah nak hilang.

yang naturally cerah nak tan, habes rosak kulit, takleh protect dari cahaya matahari. muncul bintik2 merah dan hitam.

just accept the color of your skin, tak kiralah gelap ke cerah ke, asalkan flawless.

Dulu x kisah sgt nk putih ni tapi lately rasa makin gelap pylak kulit ..huhu...baru rasa nak cari apa2 produk tapi takut

Follow Us
Sy berkulit kuning langsat..cerah2 jg la tp mmg ikut kulit ayah sbb ayah mcm cina.
masa lahir mak ckp sy gelap..tp bila dh masuk 6 bln,mak tgk makin cerah..
ada adik ipar sy kemaruk nk putih.mcm2 sy.dia mkn mcm2.sapu mcm2.sudahnya selalu sakit2,kulit pn makin kusam..bg nasihat x nk dgr...

Takde masalah sebenarny kalau berkulit gelap, asalkan bersih dan flawless giteww.

saya berkulit cerah, hasil dari keturunan cina sebelah ibu. Emm cerah alhamdulillah, tapi pigmentation emmmmm jelasssss dimata

tak penting pun putih sebenarnya, kulit sihat, bebas dari skin problem dah cukup.. tapi sunblock tu wajib.. bukan utk elak dari gelap or sunburn je ye, tapi utk elak dari masalah kulit yg lain seperti aging, hyperpigmentation, uneven skintone, enlarge pore, brown spot, and countless.. and skin damage due to sun exposure is cumulative. maybe kita tak nampak problemnya skrg, but wait until u reach 30+ . the problem is actually from the sun exposure yg 10 taun dulu because uv rays dont just affect the surface of the skin, but it also penetrates in the inner layer of skin. and u know what, uva can boleh tembus window and thats why we need sunblock even duduk tepi tingkap..

aku ok jah kulit tan. bangga gitu. tapi ye lah.. stok jejanz melayu ni mmg asek nak pandang yg putih gebu gebas jeh.  aku warning laki aku, kalu nak sangat ppuan kulit putih macam hantu cina kopek, pintu rumah sentiasa terbuka.

orang berkulit tan ni lagi cantik rasanya..kalau bersih..kilat2 skit..macam kulit disalut madu tau..hakak nak kulit camtu..hakak mula admire org berkulit begitu sejak ternampak ning baizura secara life..macam cantik sangat kulit dia..

hi boleh layari website http://www.lookp.com/?utm_medium ... utm_campaign=beauty  dan http://www.lookp.com/malaysia/be ... utm_campaign=beauty  di sini terdapat beauty centre di seluruh malaysia yang boleh membantu anda.

Aku tak kisah la kulit aku putih ke gelap ke, janji kulit nampak bersih... Masalah kulit aku sekarang ada jeragat / pigmentasi.. help me help mee

Putih tak penting janji kulit bersih , lembap cukup air dan mosturizer yg betul, maka jadi sihat  automatically nampak cerah. Bersih  dari erti kata takde parut2 hitam  blackhead dan white head.

Putih.i2 indah.katenyer

12
Return to list New