CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 9069|Reply: 47

Aku mimpi susu baby - tanda saka ke? Sambung #44

Post time 18-1-2016 04:41 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by caritegar at 28-6-2017 11:32 PM

Cerita berlaku pagi tadi..aku mimpi susukan baby..awal2 xrasa pape pastu teringat ustaz kata kalau susu baby tanda saka..so now aku takut T_T dan dah fikir bukan2

1. Background mimpi
Ok this lately mmg aku teringin nk pregnant sebab tgk org lain ada baby.. Walaupun aku actually xready mentally and financially.. So pagi tadi aku mimpi aku pregnant and deliver baby which aku happy sgt..siap menyusukan dia lagi..so initially im very happy la dlm mimpi tu.. Setting dalam mimpi tu dkt rmh lama family aku duduk dulu..dkt Jitra, Kedah. Waktu dlm mimpi tu waktu petang sebab hari pon dah xberapa cerah dah..

Baby tetiba menangis melalak lepas tu tangan dia mcm tunjuk ke arah kanan.. So aku g la kt kanan tu nk tgk ada apa..tp xde pape.. So aku pujuk la baby tu cakap xde pape kt situ..tp still tangan tu dok tunjuk belah kanan tu jugak so aku pon cuak cuba la bawak turun tangan kanan dia tetiba kuku dia jd tajam and tembus tapak tangan kanan aku.. Aku menjerit sakit ya amat sangat sampai jatuh terduduk. Padahal sikit je bukan teruk gila..

Terus aku bawak lari baby aku tu konon2 nya nk selamatkan dia dari sesuatu la.. Lari la nak masuk masterbedroom tapi baby aku ni melalak lagi sampi keras2 badan mcm xnak masuk dlm tu.. Aku dah mati akal dah..pastu tdengar suara suruh baca ayat kursi which is memang aku dah xleh ingat dalam mimpi tu.. Pastu suara tu suruh azan je.. Aku nk sebut Allah pon payah dalam mimpi tu.. Dgr bunyi nafas tersekat kt tekak je tapi nama Allah pon xterkeluar.. Time ni betul2 takut dah ni.. Dah menangis dalam mimpi tu...

Lepas bersusah payah nk azan, akhirnya leh jugak sebut Allah.. Laung je Allah terus terjaga tgk langit dah cerah dah pukul 7 pagi..

P/s xnampak muka baby, walaupun menyusukan dia..

So adakah ini petanda sesuatu? Aku betul2 takut ni.. Selain dr ini aku pernah mimpi pelik2 jugak.. Tapi mimpi orang xpuas hati kt aku or xsuka aku.. Nanti aku cerita..

mungkin terbawa-bawa dek nak sangat anak kot..
anyway, aku pun pernah mimpi dukung/susu baby..
tapi tak tau baby siapa

Bagi aku, mimpi tu cuma mainan tidur..

prettyuglybabe replied at 18-1-2016 04:49 PM
mungkin terbawa-bawa dek nak sangat anak kot..
anyway, aku pun pernah mimpi dukung/susu baby..
tap ...

Itulah awal2 ingat terbawa2 kan..
Seronok tgk kwn2 dah ada anak..
Tapi bila teringat ustaz2 kata bahaya mimpi susu bayi, tanda saka terus jadi cuak..
And teringat balik mimpi2 seram yg lepas2..

brown_pupil replied at 18-1-2016 04:54 PM
Bagi aku, mimpi tu cuma mainan tidur..

Tapi ada yg kata xsemua mimpi tu mainan tdoq.. Tapi hpefully ni mimpi yg terbawa2 je sebab syiok tgk kawan2 ada anak...

Tp kenapa ending mesti scary T_T

caritegar replied at 18-1-2016 05:01 PM
Itulah awal2 ingat terbawa2 kan..
Seronok tgk kwn2 dah ada anak..
Tapi bila teringat ustaz2 kata ...

aku ingat mimpi tu tengah susu baby..
pastu terfikir eh anak sapa ni..
bukan anak aku kot..
siap tanya lagi kat orang ni anak sapa..
pastu terjaga..
bengong tul

Follow Us
caritegar replied at 18-1-2016 05:03 PM
Tapi ada yg kata xsemua mimpi tu mainan tdoq.. Tapi hpefully ni mimpi yg terbawa2 je sebab syiok t ...

There.. u hv ur answer.. ko mimpi sebab ko sendiri teringin nak baby..

Aku bukan takat menyusu jer, mimpi beranak pun ada.. once in a while, aku akan dpt mimpi2 ni. For me, mimpi2 ni mcm blessing utk aku yg ada hypremesis gravidarum ni. Sebab dalam mimpi tu aku x sakit, aku xde terlantar kat hospital. Bila terjaga tu rasa sayu sgt.. kenapa cuma mimpi.

aku tiap kali mmp baby,bersalin or menyusu msti pastu aku prgnt..5x da cenggitu..huhuhu

prettyuglybabe replied at 18-1-2016 05:06 PM
aku ingat mimpi tu tengah susu baby..
pastu terfikir eh anak sapa ni..
bukan anak aku kot..

Hehehehe kelakar ni...
boleh pulak suka2 nyusukan anak org

brown_pupil replied at 18-1-2016 05:10 PM
There.. u hv ur answer.. ko mimpi sebab ko sendiri teringin nak baby..

Aku bukan takat menyusu  ...

Sakit apa tu??
Mula2 mmg fikir sebab teringin ada anak kot.. Tp bila fikir blk ending mimpi tu agak scary, terus rasa lain macam...

Bila cita kt husband ptg smalam, baru husband keluar cerita dia.. Tp husband xbg share dkt forum dah :,(

mummy_vouge replied at 18-1-2016 08:35 PM
aku tiap kali mmp baby,bersalin or menyusu msti pastu aku prgnt..5x da cenggitu..huhuhu

Yeke chuoll???ibarat macam predict masa depan gittew.. Tp i bet ending mimpi chuoll x se scary iolls... Huhuhuhu

Smalam dah buat pregnancy test tp negative..
This lately asyik rasa nk muntah je.. Badan pon berangin..husband suruh check igt pregnant.. Tp iolls xrasa pregnant pon..

Iolss xtau la nk proceed cerita ke x sebab husband xizinkan iolls bercerita dsini...

Tapi iolls nk jawapn/pandangan org tentang mimpi2 iolls ni..patut x iolls terus bercerita diam2? Tapi takut pulak.. Karang kata derhaka x dgr ckp

Nak harapkan husband amatlah payah.. Dia mmg xnak ioll pk bukan2.. Lagi satu dia amat payah nk bcerita.. Sblom iolls mimpi pasal beranak and bg baby minum susu, dia dah mimpi benda lain dulu,. Lepas iolls cerita pasal mimpi iolls baru dia buka mulut

ada dua kemungkinan disini :

1) mimpi macam tu sebab teringin sangat ye la sampai terbawa mimpi
2) petanda yang tak baik dimana selalu di kaitkan dengan saka keturunan
kemungkinan keturunan sis ada saka yang hendak diturunkan kpd sis
mungkin sis anak sulong atau kadang2 saka tu pilih sndiri. tapi kalo tengok lebih kepada saka sbb bayi yang tadinya ok tibe2 kuku tajam,menangis,n sis susah nak sebut allah dan ayat2 al quran..

utk kepastian..cari punca utama susr galur ade saka tak..
maaf jika salah.

wanzackraizzo replied at 19-1-2016 10:02 AM
ada dua kemungkinan disini :

1) mimpi macam tu sebab teringin sangat ye la sampai terbawa mimpi

Tah la.. Family xbercerita sangat salah silah family ni.. So xberapa tau.. Tp yg pasti cerita saka xpernah keluar bg family belah mak..

Belah ayah xpasti sebab xjumpa dgn dia dari umur 6 thn.. So xtau la keturunan dia mcm mana..

Tp sy mmg anak sulung dan tunggal.. Mak anak kedua.. Bapa anak pertama..

Tt nk citer tapi sangkut plk.deleted je la thread ni.tgah syok bace buat orang tertanya2 pulak nak tau.dah laki tak bg bercerita tu elok skali tt pon tk payah berporum bagai.:

kalau berterusan i rasa better you tanya orang lagi pakar, ustaz ustazah ker

nak share i x kahwin lagi, pernah bermimpi, kawan i dengan husband dia bagi anak dia untuk i menyusu ( masa tu kawan i tengah ttc dah 4 tahun kahwin ) lepas i mimpi tu dengar dia mengandung anak sulung

tapi kan masa i mimpi tu, sebelah rumah i chinese, dia letak tempat sembahyang dia tu betul2 tepi tingkap bilik i, tak tau la kebetulan ke apa, tapi lepas i pindah dah tak mimpi benda macam2 tu, ada sesekali jer kot, i mimpi jumpa baby kawan2 i tapi bukan kawan yang rapat pon

spenderterselit replied at 19-1-2016 10:58 AM
Tt nk citer tapi sangkut plk.deleted je la thread ni.tgah syok bace buat orang tertanya2 pulak nak t ...

Alamak marah pulak spendaterselit ni..
Huhuhuhu..ampunkan daku.. Tapi nanti nak pujuk husband bg persetujuan  utk iolls cerita kt sini..

Susahla..nanti asyik tertanya2 je..sini at least ada jugak orang boleh tlg bg pandangan or share experience.

Tp at the moment cerita ni akan tersangkut sikit..sabau yerk

MISZZZ replied at 19-1-2016 11:01 AM
kalau berterusan i rasa better you tanya orang lagi pakar, ustaz ustazah ker

nak share i x kahwin ...

I hope la mimpi dapat anak, bebetul dapat anak.. Jangan dapat benda lain dah la huhuhuhu

jumpa perawat la utk sahkan.. dptkan pandangan dr org yg betul..

caritegar replied at 19-1-2016 09:36 AM
Yeke chuoll???ibarat macam predict masa depan gittew.. Tp i bet ending mimpi chuoll x se scary iol ...

a'a yg no 2 n 3 iols siap mmp muka baby iols lagik.. skali kelua mmg sebijik.. tp mase tu xtau prgnt lgik.. iols dpat tau pregnt mase da 11 ngan 12w baru upt positif n scan nmpak kantung.. yg no 1,4,5 iols test upt b4 tarikh ptot period da naik positif.. yg no 4 smpat bawak 3bulan jerk pastu miscarry..xlame pastu lekat yg ke 5 now  tgah menghitung hari ujg bulan depan..

Comments

tahniah dulu... sbb mhitung hari.. kot pasni dah tlupa...  Post time 19-1-2016 05:47 PM