CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: amar_dalit

KISAH PERKAHWINAN SAYA YANG BERAKHIR..SETELAH SEBULAN

aku jarang lepak bod cinta ni. sekali baca cite tt. tt nak doktor x?

Macik x sabar nk taw kesah nii...

mesmerize replied at 18-1-2016 09:02 PM
pergh sebulan je kawen dek.. kesiannya..
dah pikir masak2 ke sebelum jatuhkan talak..
mungkin adek ...

dunia kawin xseindah di sangka kak

ujian masing2

Napa? Reha tu peknen ka tu yg kawin dgn ang?

xpala tt..tt dh jmpa saya.. jom kawen..

Tggu sambungan dr tt

Follow Us
Edited by amar_dalit at 21-1-2016 01:13 PM

part 4

okeh.sambungan nya... start sini dah xde kisah happy2 semuaa..

bulan 9 kami selamat bertunang..tapi hubungan kami xde lah macam masa baru kenal dulu..saya terlalu berhati-hati dan kebetulan masa ni tmpt mengajau sy di pedalaman ni selalu xdapat tenet.so,wassup die x berbalas..jd.bila ke pekan baru dapat jawap..dulu masa risik,mngajar kwsn sekolah pekan.lepas putus minta pindah sekolahhh jauhhhh dalam hutan rimba.. si tunang raiha komplen,kenapa x balas,nak kawin ke tidak..macam raiha sorang je yang bersungguh,awak takk..saya balas lah..please jgn fikir gitu..saya ikhlas..saya pastikan belanja die semua cukup.dan kami pakat untuk buat di rumah perempuan sahaja..sbb tu kehendak ayah saya..saya okey je semua..kekadang saya nampak die sgt smgt dlm urusan kawin..so,saya rasa happy sikit..tanpa mengetahui cerita sebenarnya...

so,point kat sini..masa bertunang,kami kurang mesra..ade masanya saya banyak buat humor dan besenda sendu dgn dia,tp raiha ni hambar je..ok..mungkin die bebtul komited nk cinta lepas kawen..yealahh..kepercayaan org2 lame..bercinta lepas kawen ni indah..so,be it..dah sendri yang nak kann.. menjelang bulan dua belas tahun gajah..eh dokk..bulan nikah..seminggu sebelum hari nikah..saya ade masalah famili sikit,my sister nak kawen jugak,jd ade lah gegaduh sikit bab selisihan pendapat ttg somi sbb adik x abis blajar,somi keje kilang..tp ni hal lain..sy dgr raiha demam panas seminggu smpai masuk air dlm wad..perghh risau nya hatiii...sayang tunang kottt..

demi memudahkan hal raiha bile dah kawen nanti,saya amik usedcar honda city yg ayu untuk hadiahkan pada raiha..sehari sebelum nikah tu..malam jumaat tu kami pon selamat bernikah...alhamdulillah..sungguh demi Allah..nak menangis airmata jantan gua bile pegang dahi die dan baca...

Allahumma inni aazubika minal....

Allah..amanah Allah ni..punya lah menyerikan segenap urat darah..hah..amik bahasa sastera sekali..tak tergambar rasa bila kucup dahi bini wehh..jujur..raiha pun menangis je..x taulah maksud tangisan tu..harap2 sebab baiklah...okeh..malam tu,saya tanak balik,sbb malas arr nak balik,besok kene dtg balik untuk bersanding..saya kata kat famili semua,xnak arr..bkn sbb gatal wehh..sbb nak berbual dgn my only girl in lifetime.my wife tuu.. bila masuk bilik,dia tak tentu arah dn suh saya tidur bilik lain sbb kawan die dari jauh dtg nak temankan dia.saya fikir..aik? xkan kene tido luar kot..saya rasa pelik..pastu kuar dgn abg ipar,yg bf tu lepak2 minum luar sambil nak rsa drive kete city kami.bila balik je, raiha minta maaf dan cakap die risau sbb die baru stat cuti..owhh..saya fhm lah..sy kata okeh..xkan nak main ngap je..dosa tuuu..so,x merasalah pakcik ..hmmm..nak nangis pulak..hahaha..okey,so,x terjadi pape..esok bgn subuh,gi ikut pak mentua..siap azan kat masjid..punyee kembang hidung pak mentue kitee..hahahaha. bila balik je,raiha dah xde bilik,dia siapkan makanan.jam 11 kami mula majlis sandng..saya dan raiha xde masa berbual lgsg.no interraction between us.masa sanding sebelah dia kekok abis,gugup je,tetamu ckp,pngantin ni pemalu.saya pon senyum2 gitu.awal lagi fikir saya.sampai fotografer pun tegur apehal keras sangat korang ni? ok..fine..lebarkan senyumann..hari tu kami abiskan masa kemas barang2 kenduri,malam bukak2 hadiah..msk tido.die terus tidoo,aik..cepat tull..letih kot.xpe.sian wife abg nii.esok citernye kene gi umah sedara mara,lagi penat..rehat awal.

hari ketiga pas kawen..
gi kl untuk rmh atuk sedara..pastu gi jejalan makan tmpt fevret dia makan kat kg baru..dalam hati,eh..ni bukan tmpat die mkn slalu dgn bf die dulu ker..xpe.xde pape..jgn cemburu2 bro..dia isteri yg baik..

bila gi klcc utk window shopping..nak pegang tangan wife..dia tarik kekuat..xmauuuu..saya pelik..eh..kite bukan somiisteri ke..xkan malu..sy tarik ,die tarik balik..die malu kat mak ngan abng die..saya kata relaxlah..kite kan halal..die berkeras jgn malukan diaa..pehh..saya masa tu terasaaa kott...xper..maybe saya salah sbb depan mak abg die..

lepas tu kitorang berpisah dgn mak abang ipar tu,dekat tempat air pancut klcc yang filharmonik tuh..die keras tarik tgn saya..cakap..dont push raiha abang..donttt..saya pelik..why syg?kita kan halal..kan xde mak dan abg skrg ni..abg nak pegang tgn wife..apa guna kita kawwen kalo pegang dan menikmati hubungan suami isteri pun x bley.. please faham!! raiha tak mahu..abg jgn paksa raiha..tolonglah fahami raihaa!! die da stat kasar..Allah..sentapnya hati nurani kesuamian sy mase tu..time tu lahh nak kuar air pancut yang warna warni tu..suasana memng romantik ,tapi perasaan masa tu..fuhh xtau laa..rasa mcm background lagu memerli pulak. kami diam..dan sy tarikmuka..x bole nak snyum dn xmau berlakon snyum2. kot ye pun x mahu pgang tgn..ckplah bebaik..nape nak kasar..sy ckp lembut jaa..

kami pulang berdua sbb mak mentua follow abg ipar..suasana melodramatik abis drive memalam balik n9..masa tuh..raiha pegang tgn sy,yg atas gear kete tu ckp..abg maafkan raiha eh..raiha malu kat mak abg..kita kan x bercintaa..abg jgn marah eh..x cium syurga raiha nanti..

wehhh...meleleh beb..cairrr abis guaaa..masa tu..satu ja rasa.. i love her..now,i really love her..Allah..thanks..i love my wifeee..seronok kawennnn...

tapi...sy tak tau....itulah malam lastt saya rasa begitu..dan saya menyesal jatuh cinta pada dia...sungguhhhh..

alah anti klimaks betul ko ni..cepat la habiskan cerita.. baru la forumer2 bole bagi ulasan ke nasihat ke

mesmerize replied at 18-1-2016 10:00 PM
alah anti klimaks betul ko ni..cepat la habiskan cerita.. baru la forumer2 bole bagi ulasan ke nasih ...

citer ye pnjg kak..kikikih.nk detailkan jugak..haha

Jiwang karat tt ni dramatik pnceritaannya..x memasal aku teka bebkn punca putus selagi x abis cte

Mesti awkward kn sbb abg dia besfren ko

Makcik tasty duda

dan makcik rase makciklah tulang rusuk,ittewwwwww

biarku ubati sakit rusukmu ittew dengan rusuk saktiku
pm pm ahahah

Panjangnya. :zz

lorr sambung lagiiii??

habiskan lah.. nk tito nii

Aku igtkan part 4 dah tamat..rupanya brsambung lagi..drama bersiri ke ape ni..

ai ingat hang kena berguru dgn lelaki poligami ttg cara memikat mengayat bini.ke bini hang masih di alam cinta monyet spt zaman sekolah suka org sana sini bukan suka sbb serasi/bersedia mental fizikal menjadi bini org

Saspennyaa..Tt jgn kao seksa nakuri ingin tahu ku inihh..

part 5 hehehe awal2 semuanya indah para forumer..yang seterusnya sadisssss

kami belum bersama. lengkap sebagi suami isteri sebb dia cuti..dan dia gitau 2 weeks was common for her.so,saya xkan sentuh dia.okey. ni bab matang sikit..saya x boleh bergurau..hari ke4 kawen..sy sentuh pipi dia,saya peluk dia..just that okey..kucup sikit..tapi dia tolak saya..dia kata..jangan paksa raiha abang..please lahhh..saya diam je..tapi abg nak tidur berpelukan dengan wife abg.kan tu perkara merapatkan kita suami isteri.raiha jgn risau,abg hormat raiha.mustahil abg paksa raiha puaskan kehendak abg bila raiha x mahu..dan dia tetap tolak saya walaupun tidur berpelukan ..hm..xpeeee..xpe...sabar..suami mesti bersabar..

hari ke 5 pas kawen,
saya jumpa adik utk tukar keta ,amik exora di johor .saya nak bawa isteri dan family mentua ke langkawi.sbb saya ader ckp mentua jom pi langkawi mak..so.mak mentua setuju.kami pergi 7 org dua keta. malam nanti bertolak kul 11 mlm..spanjang kami ke johor,inilah masa saya dan dia berdua duaan..kami kurang berbual..bile balik dgn exora,punye lah kami berborak borak.first time die ketawa terkekeh kekeh bile ejek,abg xnak pakai qu puteh ke..pasti putehh..wah mentang2 lah die pernah jadi model kjap kat kedai kosmetik..ejek abg ehh.bahgia je rasanye hati..malam tu kul seploh..kami dah bersiap...

saya amik tab s sy,tgok fb dia inbox tgh terpampang..sy nak tutupkan,ternmpk pulak nama2 inbox..perghhh awatnye semuaaa lelakiiii..ngamaiiiii nyeee..sabarrr...relaxxx..chill out...fikir saya.x kan saya nak judge past time dieee.nopeee..jgn..tetiba sy ternmpk nama2 yang sy curiga lah..bf2 die2 yg die cite dulu..saya terbuka..hmm..mmg ramai bf ..tapi aku somi dia..hahaha..
tetiba bile scroll abis ke bwh..nmpk satu nama.. syirul( bkn nama sbnr)..hm..laki ni..terbaca pulak..betul x sngaja memula..tp..pas tu..Allah.....camne boleh terbaca bab buka bukak kain baju nih..Allahhhh..terngurut dada...cht diorg..allah...hai...semua perkara yang xx ....masa tu...saya nak judge ke tak judge ke..dah hilanggg... sy rasa cemburuuuu buta yg sangatt sangattttt...wehhh..tipolahhh korang boleh rileks bc mesej luc** bini korang wehh..walopun dulu punya kisah..apsal x buanggg bila dah kawinn.. tapi sy marah time tuu je..

kreokk..raiha bukak pintu..abg..semua dah tunggu nak start jalan..saya baling tab tu ke atas tilam..tgh marah kan.. ko baca mesej ko ni..ku menyampah tgok muka kooo!!

okeh..mmg aku jahat kat sini..memang aku x matang dan ckp kasar..itu sekali dlm hidup aku kata ayat itu..sbb aku love her n i really jealous for that guy..dia dpt apa yg aku x dpt! raiha jd blur dn snyap..pastu aku kuar..angkat beg letak dlm keta..dn bertembung balik,die kata..

itu cerita lama kan??

haaa.itu je ayat pertahankan diri dia? aku harapkan cam sorry ke...damn ..this is so wrongg...

kami tak bercakap..dalam drive malam dari n9 smpai ke kuala kedah..sy menyesal..saya terima isteri saya seadanya..tadi tu terlalu ikutkan cemburu lelaki sy..its okay..esok..ill say sorry..insyallah..but..im so wronggggggg..

raiha takkan maafkan abg..sampai bebilee..kite baru kawin abg nak tengking raiha kenapa..raiha tido dgn mak..Allah..raiha x bole terima abg judge kisah lampau raiha... (aik..sy ke yg bersalah sorang dlm hal ni?nape raiha x delete mesej2 gitu..kan elok kalo abg x baca..bisik dlm hati je la) xpe..i miss u already bile raiha tido bilik mak..semua pelik,apsal sy dan isteri bergaduh..siap mak ckp,kalo ginibaik xyah pergi..okey.saya salah..im totally wrong..satu lg bab belanja langkawi ni,saya pelik gak,xde ke nak bincg2 kowtim belanja kite pergi reramai ni..saya baru kawen dah perabis puluh ribu ni..bile nak byr je,mak yg bayrkan,bila mkn,kak ipar byrkan,ade jgk abg ipar byrkan..sy fikir..owh..stail diorang gini..okeylah..

4 hari di langkawi..lgsg raiha tak tegur..dia marah pada sy jgn buat muka masam dpan famili dia,tp dia sndri taknak layan saya dgn alasan nanti nak ke sabah x jumpa mak ayah dah,biarkan die abiskan masa dgn mak..saya pon.okeh..taww..die masih terluka..takpe..sy akan tunggu sampai die ok balik..wait my love..memang ..spnjg pergi dan balik,lgsg x berbaik kami..terasa sungguh sy,isteri buat gitu..pedihnya hati..tp fikir ni salah saya ..be patient man..patienttt...tidor sorang lg mlm kat homestay lgkawi..

Cepat sikit abis cita ko dek..xde gaya org frust lnsg.

silap ko jugak mula2 kan.. org dah buang ko kutip blk. kawen mcm tergesa2 walaupon dah nmpk dia x berubah.. ok aku tunggu sambungan