CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: amar_dalit

KISAH PERKAHWINAN SAYA YANG BERAKHIR..SETELAH SEBULAN

Dah mcm drama la pulok..ok sila sambung..

sambuungan plz.
pd hemat sy TT terlalu cepat sgt jatuh suka pd org yg mana x suka sepenuhnya TT lagi.
ex TT pulak muda lagi.. so things makin complicated pulak jdnye.

Hi,i from indonesia and i wait ur update

Haaaa..sambung lagi..sempot mak nakk

Bace je la sbg hiburan..nak percaya tu mcam idok ler...but mmg syok la..very entertaining gitu..detail penceritaan yang rapi,expressi dan monolog dalaman yg lucu dan dekat dengan jiwa muda,metaphora dan personafikasi pon not bad.

[b]part 6 okeh..kalo bole saya cuba abiskan sini..
kalo boleh hahahaha

sekarang dah kira hari ke 10 kawen..dah balik dah kami..raiha dendam abisan.dalm umah x bercakap lgsg.tapi dpan mak ayah die,die cuba buat mcm xde pape..ckp pon dah mula kasar.seolah nak ejek balik saya pada mlm tu..sy bersabar aje..xpe..ni ujian nak lebih matang kan diri.saya positif,tapi bile die ckp mcm kasar tu..perit woaaa..xpe kita salah..kite surrender dulu..ade juga sy tegur lembut,raiha,x baikkan ckp kasar dgn somi..die balas..ahh..sukati raiha lah..raiha dgn adik beradik raiha sume gini...ok..abg fhm..(bile masa pulak abg jd abg angkat raiha ni..ahaha..gelak nangis,padan muke aku) bile malam..kami x kongsi selimut dah,die bg selimut lain..alaaaa..abg nak kongsi. xpyh..abg jgn paksa raiha..nanti raiha tido bilik mak..yelahhh..jwp sy..

mlm esok pun sama,saya sentuh pipi die..nak peluk dia,terus die hambat sy,ko jgn paksa2 aku!! aku kuar skrg..terus dia masuk bilik mak..ayah die suke tidur luar sbb nak bgn subuh senang..pelikkan? okey..sejak dari tu lah sy taw..shes not the same person...mmg die dendam..nmpk sgt..

ade sekali die pergi pasar mlm dgn mak,sy tegur die pakai baju jgnlah ketat sgt.lgn pendek..malu..seksi kot..(dahlah kite x rasa,org lain lak yg tgok) die just ckp..ahh sukatilah aku lah..kope hal nak tegur2..mak aihhh...sabar broo..sabar...dah lain mcm sgt nih..pastu mak die suh dia tukar baju,siap ckp,mane laki ko,biarkan ko pakai camni..alahaii..salah aku jugak?

sepanjang dua minggu kami kawen tuh..dah makin x mesra kami,macam2 saya cuba ajak dia keluar dating nak pikat balik hati..dia xnak..satu lagi,dia lgsg x nak balik umah kg saya. mcm2 alasan budak tadika die bagi. hari ni hari ke 14..sy nmpk dia dan boleh solat..bendera jipun dah turunnn..happy nye saya..

tapi bukan happy dpt tuuu..yg tuhhh..happy dpt solat jemaah..sy nak perbaiki balik hubungan kami biar jadi ok balik..lagipun 2 hari lepas kami pergi sambuatn khatam quran surau kg saya,saya ajar bebudak situ,jadi mak2 diorg buatlah pelaminkhas sempena kawennya guru diorang ni..happy kot..raiha pon nampak positif.yess..ade can berbaik..ade can....

bila nmpk dia subuh tuu..saya dah bersedia utk zohor..mesti saya imamkan isteri nih.biar die lembuttt hati..saya ngaji sampi masuk waktu..sediakan dua sejadah..masuk waktu..die amik wuduk pki telekung..horray..raiha tunggu abg,abg imam..abg wuduk kjap..bila sy masuk bilik....astagaaaaaaaaaaaaaaa

apsal raiha solat dulu kat tempat imam.kan ade dua sejadah tu..raiha!! kan abg ckp tunggu..kot ye pun marah..ini kan dah melampau sgt...raiha!!
saya panas..abis solat dia diam je..kuar..saya terkedu...
this is too muchh..not funny at all..saya kene tanya dia..apa yang dia nak sebenarnya.. usai solat, die masuk bawa kain dan lipat dgn muka poker..saya tanya..raihaa..apa yang raiha nak sebenarnya.dia buat bodoh.. ya ALLAH  raiha..apsal ego sgt nih..please answer me,kenapa raiha besar kepala sgt nih,jwp abg raiha pleaselah..kenapaaa? die boleh buat muka kayu..menyampah.. akhir sy,pegang dua bahu dia keras,supaya die jwp,saya ckp,abg nak hak abg sebagai suami!
die tetibe jwp kasar,...aku baru mandi wajip lah bodo!! dah ko nak kenapa?!!
sy terkejut lah..bile pulak aku nak tuhhh..abg nak raiha jwp je..abg nak hak suami je..abg tahu raiha dah hilang respek kat abg..tapi berbincanglah..

dia nak kuar pintu,saya tahan..tetibaaaaa..raiha jerit kuat2 sampai umah jiran2 dgr..  TOLONGG MAKKKK TOLONGGG SAKITT LAHH SAKITTTT SAKITTTTT.
YA ALLAH..sandiwara aper raiha lakonkn ni..malulah org kg dgr..abg tak pukul pun raiha..
kecoh satu rumah masa tu..makmentua pujuk,amar..jgnlah begini..asyik nak seks je..yaAllah..malunya sy..apa yg raiha cerita pd mak selama ni..aku gila seks? ya Allah..malunya..maruah suami apa yag saya ade lagi masa ni..mak ckplagi,jgnlah pukul raiha...eh..mak..sumpah lillah sy x pukul anak mak..

lps tu Raiha menjerit lagi,AKU TAKKAN PERGI KE SABAH KALAU NI PERANGAI KAU!! sy dah panas..apa hak dia nak langgar janji sebelum kahwin dulu..,saya balas, AKU PUN TAKNAK ISTERI GINI,AKU NAK YANG SOPAN DAN BAIK SESAMA SENDIRI!! ari tu buat first time pkmentua tegur saya suh balik umah di kg saya dan tenang kan keadaan.biarkan raiha tenang sendirian.. dgn hiba... saya balik rmh..mak ayah tanye...saya bagi alasan..beselahh gaduh suami isteri..dah ayah saya ckp jgn baran baaran..aduhaiii.aku lagi kenee..sapa yg nak rawat hati ni?

tapi sy rindukan isteri,dah 3 hari x contact,bertalu-talu dia mesej..aku xkan maafkan koo xkann!! ko dah malukan aku dan keluarga aku..kata raiha..(Allah..bile pulakkkkk saya mulakan semua ni).aku x bole terima ko dahh..jgn harap..aku mnyampah dengan kooo!! raiha berapi abis..

puas saya pujuk,mentua saya pujuk..saya dah plan macam2 nak masakkan utk die,sy belikan teddy bear besar gedabak tu nak surprise kan die.sy bwk candlenight di hotel mahal dah amik satu suite yg cantik dlm rm6 ratus gituh.memula boleh die nk bawak nenek..seb bek nek faham..jadi kami candlenight dinner di hotel dari jam 9 smpi 1 pagi..kami jd kawan balik.die pon nmpk okeh..tapi bile ajak bersama suite,dia tak mahu..xde baju..aduhaii..xpelah..abg belikan baju..xnak jugak..oleh jerana xnak gaduh lagi..saya biarkan lah suite tu..haihhh.. sblum hantar dia ke rmh dia,abg ade surprise..abg bagi teddy monkey ni eh..sbb raiha tahun monyet..die snyap je.aik..xde perasaan ker..xper..janji kita usaha..saya balik rmh mak saya sbb tu syarat jumpa kami..macam pakwe makwe..

okeh..xdpt abiskan..hahaha..igt citer ni dah okey ke..belum bab kami bercerai lagi..

Follow Us
kesian kat awak..amek masa untuk relax cool down dulu ok..insyaallah, akan jumpa orang yang betul untuk awak satu hari nanti

haiii tt sy pon bru lepas single bile kekasih di sambar org jdi suami

amar_dalit replied at 18-1-2016 11:30 PM
part 6 okeh..kalo bole saya cuba abiskan sini..
kalo boleh hahahaha

Nape ko dpt bini kasar mcm tu tt oiii? Sadisnya nasib ko baru kawen brp hari dah kena panggil bodoh.... Aku dulu first night kawen dah cepat2 masuk bilik.... ... Cilakak abg aku ketuk pintu ajak laki aku lepak minum... Potong stim sunggoh...

agak2 bila citer TT nak abis yea? kalau malam ni akak tunggu
kalau esok, esok jelah akak sambung

Sama, hehe. Tgh tggu ni tt, dahsyat story.

Nape aku rasa mcm drama plk ni

Pjg benor kisah tt nih

part 7.  baik saya mnjawab soalan2 kejap..citer ni 100% benar bahkan ade yg sy ringkaskan lg..mmg sy salah sbb terima balik..xtaulah..sbb saya terlalu percaya orang mungkin..saya percaya manusia boleh berubah..tapi..janda saya..bkn golongan tu..

baik ..sambungan minggu ketiga pernikahan kami,

okeh..akhir tahun2014,sy nikah 13 dis.

lepas candlenight,eh..jap.sorryyy.sblum hari candle light tu,saya dah tempah hotelyang sama,tapi die xnak pergi kalo x bawa mak ngan adik angkat die..perghh cancel..tapi bersyarat(kita kerna pandai diplomatik skit) kalo pergi nih,esok ikut abg candlelight dinner yang betul.die okeh. jdi kitorang gilah umbai melaka,sesat plak saya,adoii,raiha da marah,die suh ikut guidance die..aiyoo..lemah lutut..lepas mkn sy nmpk die positif skit..balikje..sy tido umah die sbb mak suh tido situ.barang2 byk kat umah g sy,ngan teddy monkey tu.esok pagi saya gi amik.saya tido sekatil.tp still die da pesan dont touch me..siap cerita lg,mak ayah raiha berbulan baru bersama sbb pemalu..okehhh abg setuju..dah kenapa kene ikut mak ayah die..citpodahhhh!!tensionn..

subuh pagi tu,sy ikut mentua gi masjid.balik saya gitau,abg nakbalik kg ye raiha.mlm ni candle light dinner eh..raiha grab tgn saya,tanya. 'abg..kite nk pergi jauh ke..raiha bawak baju dlmbeg eh" sy masa u..woaaaaa is this an invitation.. terus jwp oraitt dear.. so,sy balik kg sengsorang dlm keadaan happyyyyyyy gileeee wehhhh..call balik hotel..candle light diner on..and please give me the most romantic suite that u have boy! perghh..ade gaya2 citer france.haha..tapi.tghari tu..dpt mesej.. abg..saya cancel.xde kita nak bermalam je.kite kuar dinner je.raiha ade urusan petang ni.jd,cancel plan after dinner.. WHATTT THE HECKKKK KO MINAHHH!!

Agak-agaknye nangis x koo..tak, aku relax..mentor aku pesan,bwk je.die tgok nanti nak lah die..okeh..mentor..ill try..sy x cancel suite tu..kalo cancel pon boleh plak x dpt balik duit sbb within 24 hours..arghhhh jem kaya rotiii!

okeh..citer candle light sama mcm part 6. dan mentor..ill never trust ur again.this lady is a part of mutant .bkn orang.agaknye. bile x jadi die nakbermalam tu..sy frust..siap nak cari awek tido sekali..sy tertekan wehh..tp..sy ni pemalu maner ade kwn pompuan,org yg sy knal sume perempuan alim2 gitu.. xkan sy nak bawak sepupu2 sy kot.pakcik2 aku semua komando,bekas samseng.hahahaha gile nak carik pasal.dosa besar lg tu..so,sy balik umah mak,tp on da way,baik tido je kat suite tu sengsorang..sedihhh wehhhh..tgok view kat tingkap nmpak bandar melaka..dahlah tinggi ramada hotel tuu.rasa nak tejunnn jeeekk.

tpi pas sehari tu,die pergi rmh mak sy.tido.tupun dtg mlm,balik awal pagi.mcm x suke je..sbb die kene amik sy.kete honda dah kargo ke sabah.

my wife is a stubborn ,egoist dan weird human being..saya makin stress sbb dah 20 hari kawen tapi die makin jauh..igt kan dah bagi teddy,candle dinner,dah ok..bile pagi,she reset all over again to zero.x tau kenapa.kami macam musuh bile hari pagi lain.skrg nampak kebencian di mata dia..dia suka pakai kau aku skrg..Allah...azabnye dengar dari mulut yang sy syg. lagi dua hari ke sabah..bab sabah..were keep quiet.x pernah sentuh..yg saya tahu ayah mentua ade pembedahan katarak jadi my wife stay sampai ayah sembuh .kira akhir bulan januari 2015 baru die pergi..xpe.saya redho..saya dah sediakan rmh di sabah untuk kami.dan adalah masa untuk saya sdiakan rmh yang selesa utk tersyg.

jadi hari ni kami ke sunway lagoon..die yg nak sgt pergi..saya diam..teringat antara gmbr die dgn bf die pergi sunway lagoon..langkawi...kenapa semua ni ade persamaan?kebetulan ke mmg dirancang..xpee..jgn sangka buruk.
bile disana..mandi2..die xde nak lyn sy pon..nakberseronok dgn mak kata nye..okay..yg nak pergi berpisah ni sy..esok dah nak naik flight dah...xpee xpee.. sekali die pki baju putih..woittt bra jelas itam nampak..merah padam muka saya..org tgok2..ya Allah malu saya pada diri dan Allah. sy rasa dia nak test sy..sy rasakan die da plan sumthing tuk saya..yep..betul...okeh.sy tgur..raiha nmpk..abg sndripon x pernah nmpk lgi..die marah sy balik..sukati akulah...perghh menyirap darahhh..ni dah dayus dah ni..sy terus tegur die cover2 body die..why raiha..raiha bkn org begini dulu..whyyyy?

mak nampak terus die sarung cardigan.fuhh lega lah skit..tapi still seksi..nangis kot jiwa sy..Allah catat berapa dosa setiap mata yang pandang dalam kitab katibinnn saya..Allah..ampunkan hambaMu ni....so,kami pulang..sy dpt rasakan bengis ja pandangan dia..kenapa..abg dah bagi apa yang raiha nak..apa pulak nih?

malam tu..sy baring sebelah dia ckplah abg nak peluk boleh.dia jawap..jgn paksa aku,kalo ko paksa aku blah..Allah..sehari je abg sini..kalo abg flight sabah mcm mh 170 nanti..camner..'dah diam diammmm.!!".sy terkedu..nak marah jugak..tapi x mampu..sbb kesabaran ni perlu..sampai tanpa sedar.saya curi kucup pipi dia..dah macam budak2 tadika dah terdiam dia..perghh..tanpa sedar tu..sy ketawa...tu je nak sedapkan hati..raiha igtkan sy menangis..aik..die pgang bahu saya..dan tanye abg menangis ker? sy diamje..xtaklah.. tetiba raiha amik tab sy,bkk fb dan bercerita..tetiba dia lembut..aik sy pelik..nape ni? kami berbual2 lah.dia tunjuk semua cite fb dia &kengkawan sampai jam 3 pagi..lega hati abg....sekjap...

esokhari last sy...raiha reset balik zero.muka membengis..paling bengis.die teruk resdung.pastu sy ckp.abg bawa pgi klinik.die jwp xyah dee..aku tahu pergi sndri..sy diam ..mlm td tu ilusi ker? pak mentua ajak pergi darussyifa,  buat berubat utk raiha..sy turutkan aje sbb mood swing raiha makin pelik..bilik kami buat sy panas bila bc quran..bdn sy jd lemah smpai kuar wadi..gila lah..dulu daki gunung kinabalu pon relaks je x penat gitu.

jd ari last tuh abis masa di sana.saya cam nyesal,kami x pernah dating kuar bersama,raiha jauhkan diri x dok bilik,mlm terus tido je,kami xde husband n wife moment.bila balik,muka raiha bengis abis..saya pun nak marah jugak,org x kaco jgn le nak membengis x tentu pasal.tp sabarrr..sabarrr..

mlm tu abis kemas brg nak balik esok,sy nekad nak berbincang dgn raiha..raiha ...boleh abg tido peluk mlm ni..mane tau ni hari terakhir abg bersama raiha..die jwp KAU JGN MEREPEK,SELAGI KO ULANG AYAT TU,AKU BLAH DARI BILIK NI.. raiha..janganlah gini syg..abg bkn nak bende tuuhh..abg nak tido dakap isteri abg je...AKU KATA JGNLAH ,APSAL KO DEGIL HAA..JGN PAKSA AKU BODO.. tetiba sy teringat ayat 2 minggu lepaas, KO NAK REDHA ATAU XNAK REDHA SUKATI KO LAH.AKU X KESAH..

Allah...sungguh sy sensitif..hari terakhir? akhirnya sy buat keputusan demi selamatkan rumahtangga ni..sbb..raiha nmpk cranya untk tackle mungkin jadi seorang kwn..jadi sy baring sebelah dia..raiha..abg nak ckp sikit..AKU CKP KO JGN UNGKIT2 LAGIII.. raiha..abg dah buat keputusan...kita berkawan nak?jd kwn bebetul..abg nak kita ikut keselesaan raiha..kalau raiha selesa kau aku...kite terus ber kau aku eh..abg..hmm ak nak kau bahgia.mungkin caranya begini..Raiha senyap.sy tahu dia dgr..

aku tahu kau menderita..suami yang kau harapkan baik..x baik..tapi takpe..kita berbincang eh..aku nak kite berkawan dalamsetahun ni.cuba the best tuk jadi member..andai kat x berjaya..itu mngkin pengakhiran... hai sy time ni..mmang tersayat sayat..tapi xde dah cara laen..raiha ni terlalu ego....malm terakhir tu sy tido bwh..nak tunjukkn saya ikhlas dgn kata2 saya...menangis...itu lah malam terakhir..esoknye...pagi..sy balik sabah..
saya dah rindu habis habisan pada dia...

hai..salam..ko macam maner..aku rindu kau...sgt2...
xde balasan...sampailah hari kesepuluh januari..die just msg..okay.sihat....

13 hb januari... genap sebulan bernikah....

{{asalam..aku dah buat keputusan..ceraikan aku..aku x boleh terima jantan macamko..aku benci ko,nak paksa2 aku.nak pakai makayah aku.. apa hak kau nak cite masa lampau aku.ceraikan aku dgn baik!!}

bersambung....tido dulu eh..nak nangis plak hati jantan aku...

Alahai tt, cpt la sambung....

tiramisuu replied at 18-1-2016 10:09 PM
Mesti awkward kn sbb abg dia besfren ko

awkward ..tapi my fren tu amiklangkah mendiamkan diri ade sebab rupanyaa...

Adoiiii tt ko ni!!! Hurm dh la nite. Macam baca novel pulak. Seb baik suami dah tido.. hehe

Novel nikah sebulan ke?klo cerpen td dah gme over.l

huhu berkuntum aku kat sini baca citer ni

cepat sambung TT

Drama king..
Baca boleh..pcya jgn