CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: amar_dalit

KISAH PERKAHWINAN SAYA YANG BERAKHIR..SETELAH SEBULAN

Kena tunggu sampai esok ke ni?

part 8.. okey..sorry..drama king ke tak ke..sy x bole bagi persepsi org ikut kehendak saya.sbb ni luahan dari kisah benar saya seorang..kalo boleh saya nak sertakan bukti-bukti..tp..too personal.i use them in my court session for nusyuz summon.. maaf rakan2..saya jujur katakan ini hal benar..xda satupon saya ubah.melainkan gaya ayat saya lah yg iras drama.hehehe .sorry guys.tapi.kejadian dan yg dialog mmg benar..dan saya berkongsi ni adalah satu terapi saya tak mahu simpan dia dalam kenangan saya..so..this is one of the sms

saya ringkaskan eh..perkahwinan saya berakhir di sini..genap sebulan dari pernikahan secara umumnya..tapi penceraian sah saya berlangsung  beberapa bulan lagi dan pelbagai cabaran rintangan
saya hadapi lagi.. byk perkara yang lebih tragis dan menghancurkan hidup saya sebelum saat hari saya lafazkan talak di bulan november tahun lepas..bergaduh famili,majlis resepsi belah lelaki pun dia laridiri ke kl,hari pertama kaunseling kami,makian,hinaan dari dia..sehinggalah dia terangan show off bf dia di laman sosial sblm cerai.dari situlah saya mengerti..sebulan tu je kami hidup bersama... jadi berakhirlah perkahwinan kami selepas sebulan .dari saat dia minta cerai ni..we were battling each other ..

sbnrnya saya mahu sambung dalam bentuk yang penceritaan yang sama hingga hari saya bercerai di depan hakim di sabah..tapi..saya susahkan para forumer untuk terus membaca.meleret sgt .but i really do thanks all the readers..hati saya tenang sedikit kini..if ok..saya boleh sambung lagi..if x okeh..assalamualaikum semua..nak smbg nangis..wowowowoo

.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Sambung la lagi, TT. I understand that writing/expressing oneself is therapeutic. Harap bertabah.

In the end, best friend TT tu ada bagitahu dekat TT ke pasal perangai sebenar adik dia ni? Memang adik dia perangai macam ni ke apa?

sambung la tt..pedulikan lah forumer yang cakap drama bagai tu..ramai lagi nak baca

sambunglah

aku nak tahu kenapa dia nak kawin sdgkan dia x cinta.. ada benda yg dia sembunyikan tak?

dia terlanjur dan nak perkahwinan sebagai satu penyelamat ke?

bf ko x de cakap apa apa? memang nasib ko kurg baik.. ko lelaki baik tapi allah uji ko dengan temukan isteri yg begini.. ada hikmahnya

Edited by jonidep at 19-1-2016 04:09 AM

Kesian hang.Janda hang tu memang peralatkan hang aje untuk cover up sesuatu.Agaknya banyak sangat bf dia dah semai kenangan2 manis dia dengan pompuan tu sampai pompuan tu tak boleh lupa dah.

Aku tak salahkan ko pasal nampak tergesa2 nak kawin dengan pompuan macam tu,sebab ko takde experience dengan pompuan.Dia pulak dah biasa bercampur dengan jantan.So memang lauklah ko kena main.Ish aku pulak yang geram.Membazir aje berpuluh2 ribu duit ko semata2 untuk memenuhi rancangan jahat janda ko tu.Menyusahkan orang betullah.Ko nak aku tangan2kan dia?Ops sori emosi

Takpelah,janda ko tu memang tak layak untuk ko.Ramai lagi pompuan yang baik2 di luar sana.Ko cuma perlu buka mata dan hati sambil2 berdoa dipertemukan pasangan yang sekufu.Tak payah lawa2 sangat pun takpe.Asalkan dia ikhlas,tak berpura2,perangai semenggah dan tahu hormat suami.

Ko nak tulis detail pun tulislah.Ambik masa ko.Rasanya panjang lagi kisah korang ni.Kalau tulis ringkas takde feel.

Follow Us
yeahh..betul..the mysteries arent solved ..yet....kenapa saya kawen cepat.sbb..saya fikir seru da  sampai...buat pa nak tunggu lama..family dah kenal,harta dah ade..yang penting..love..can be achieved after marriage..tu kononnya falsafah coffee shop saya.haha..habis ceq kana sembuq by ustaz pajbat agama masa cite2 kisah sy..thanks ustaz..

okay guys..so..the story stil in da progress...sy teruskanlah...mmg cerita ni panjang..tapi..our marriage still stopped at that day..the first day she asks for divorce..sebulan selepas kahwin..yang lain...perjuangan kami....

sape betul.....?? janda ..dia memang cantik..time skolah dulu,dia satu sekolah dengan adik sepupu..sekolah agama.dia famous.time skolalahh cute lg..lah  sgt.sampai bila nak kawen,my cousin,banglong biar botoool,lawa sangat tuhh.hahaha..kalau dia dah tau cite ni..hauk pun hauklah..but im quite a looker too.. ceh..tak pepasai aku angkut bakul aku sndri..tapi aku rendah.hahaha..

okay..saya sambungla.alang alang seluk pekasam ,pehh masam da bro..dah pagi..sy pn cuti..baru pas eccident,moto terbabas dalam pejalanan sekolah pedalaman nak balik pekan..sudah jatuh di timpa motoo..bab kata rempit.

eh..nak siap subuh..sabah dah nak masuk ni..solat japppp uollss..jap gi lah sy sambung..

semoga TT dipermudahkan segala urusan, ditetapkan iman dan dikurniakan rezeki yang dirahmati dengan segala kebaikan di dunia dan akhirat.

well...iktibarnya ialah take your time and timbang bebetul semasa nak jadikan seseora tu pasangan hidup.

i mean - semoga sister kita tu mendapat hidayah dan petunjuknya. Tapi  kalau boleh saya syorkan dia pi jumpa pakar sakit jiwa sebab ada perangai dia yang macam impulse control tu - marah , emotional lability tu ( suka moody tu ) i tak sure ni dah jadi habit sejak  kecil atau kebiasaannya - dan dia jerit minta tolong  tu i rasa pelik dah ingatkan saya macam profile  GONE GIRL...

so , u know...please lain kali nak menilah tengok 4 perkara yg rasulullah gariskan

kesian jugak both of you.

but saya ambik pengajaran juga yg first impression and pandangan mata boleh mengaburi.

i wish you well...

just read on malingering and munchausen by proxy

amar_dalit replied at 19-1-2016 05:01 AM
yeahh..betul..the mysteries arent solved ..yet....kenapa saya kawen cepat.sbb..saya fikir seru da  s ...

she has something to hide and tak palah u sedih and tak pa , tapi next time , istikhorah bila nak suka je , relax kejap, tanya allah dalam istikhorah

obviously tha t giril has some suspect psychological profile...
i mean just like macam Gone girl ...doakan dia

dan u know awak tahu allah sayangkan awak tu , kalau lebih lama wallhuallam kan kesannya so tak pa sedih tu is a part of normal bereavement

sebulan baru kan...

u now
focus and do something more rewarding , doakan dia agar " sembuh" dan manfaatkan hidup u

get on with it

I wish you well..

simpati citer ni.

Just apa apun ingat ALLAH -  for he is the best Wali...protector

Tt ni cerita betul ke cerita fantasia imaginasi tt macam cik es tu?

Edited by amar_dalit at 19-1-2016 11:04 AM

alhamdulilah..thanks sahabat sahabat..yeap..HE is the true of all..the merciful...

memang saya sensed sumthing weird..bout her psychological being..or something beyond that..her mood swing was somethin..all wrong in the first place..tapi the story goes on..apa yang saya hadapi..saya cuba ceritakan seikhlas nya dari kacamata saya...pendapat sahabat sahabat,doa2 memang saya fikirkan dan thanks again..

okay..this is part 9..sebelum ni intermission..haha..da cite dilwale ke hape ni..yep..muka sy 70% srk..20% fizz firuz 10% accapan kot..kekekekeh...sorry..tryin to be funny..one of the way for lighten my day..

13 januari...igtkan si wifey nak mendiamkan diri ja..saya balas la..macam cnth sms di atas..tapi..jam 12pm tghari..shakennn my whole lifeeee...korang ingt senang ke nak hadappp lepas seblan kawin dah nak ceraiii..korang ingat aku ni kawenn britney spears ke hapeeee...  sy terkejut dpt msg tuu..terjatuh duduk sy..kwn2 serumah sy tumpang ni pelik..sebb saya xdok sgt rmh sewa untuk raiha ni..malas nak sengsorang..makan jiwa ehhh..lepak dgn kawan je happy..tp diorg xtau..sy snyap je.ckp best wooo kawwen..syok dpt wife(dlm hati kelakar ..kelakar..kelakaar..sgtt)

after that..sy call mk mentua..betul ke wife ni..yeapppp..my mom in law kata..mak tak tahulahhh.raiha ni bebetul ni..yg kamu gaduh2 besar kenapa? kenapa amar ni cepat marah sgt? x matang? (aittttt? saya lagi?saya yang cepat marah?) rupanya tu lah y mentua saya nmpak pada diri saya... satu family gathered dgr cite raiha..dan raiha ni serius nak cerai..diorang bantah,tapi raiha ni nekad sgt....sangat sngat..dan sy tak paham..mak raiha buat kesimpulan gitu..okey...aku jantan..jantan pun boleh nangis juga pe... time tu saya meraung juga...mak..ni tak adil..kami kan sebulan kawin please lah mak..please..sy anggap mak ayah mcm makayah saya sendiri..bantlulah kami...masa tu sy tekad nak pertahankan rmh tangga kami..sy anggap ini dugaan besar..tapi sy akan tetap harung sbb tangungjwb suami ni amanah Allah..kalau raiha perlu pimpinan..saya akan jadi yg boleh pimpin dia.

kami berbalah dlm msg..panjang...semua ttg sy xkan ceraikan dia..saya teguhkan pndirian saya..demi kasih murni tuuuhh.member2 cikgu2 rmh tu pelik,awat hang nii amar..meroyan nih..akhirnya saya x thn..sy ceritakan sedikit masalah saya..kwn rmh hulurkan rokok..and the first time of my life..that the first smoke ever..28 tahun i suciii gitu..dua kotak abis rokok gudang garam sy belasah..pahit je rasa... drive kete raiha naik bukit tinggi kat jln gunung sabah tuh..layannnnn sengsorangg.rasa nak terjun gunung tu...betulll..x tipoo..call my other best friend..ceritakan masalah..dia marah gak..sy xnak mak ayah tau..sbb sian diorang..nak sy bahgia..tp..hancur lebur idup.. tgok gaung tu..hmm..sy belum isya..balik lah...ALLAH still here.watching me...x yah nk ngade terjun..buang masa..kalo hidup sakit patah tulang..kalo mati kono bakar neraka..nauzubillah

sy text raiha..kalo ko nak cerai..buat tebus talak atau khulu',saya nak dia byr semua belanja..dan sy nak dia sedar..sy byk berkorban ..bkn dari usaha yg kosong.. raiha ckp..ko dasar jantan pengungkittt..

demi Allah...saya xda niat nak berkasar..tapi sy perlu bertegas..dia bkn org yang makan saman.egoiss abis.saya xda niat pun nak ceraikan dgn khulu'..kalau dia ade duit pun,sy xnak lepaskan tanpa usaha perbaiki..kami awal lagi usia perkahwinan..no..never..ill fight you dear..lawannnn..sampai ke 30k ,dah kepala dia makin tinggi keras..lgsg xnak mencuba..akhirnya dia kata ,itulah perangai sebenar sy..nak tipoo keluarga dia demi duit..saya huh...ke situ kesimpulan dia..gambar nikah kami dlm fb dia dan fb famili dia semua buang..mcm saya tak wujud dlm famili tu.nonexistant..haha.die kuar dari wassup grup family saya pon,saya da x tau nak kata ape ..sy x cerita hal ni pd family.masa ni..sy fikir..jgn cite ape2..sy sygkan raiha.sy xnak my family judge her bila da baik nanti.semua cara ,semua kata backfired..sy harap die paham..makin teruk die benci sy..jd sy diamkan..beberapa hari..

oh..lupa ualls..kan de cite adik nak kawin tu..ayah mak pas sy nikah..setuju untuk adik saya nikah..my other sis pun nak join sekali.jadi mak ayah nak wat majlis bulan februari..3 mempelai...saya...alamakkkkkkkk.why sis...whyyyy...da kene majlis resepsi kami pulokk..arghhhh..

ok stop..bekfast..hahaha..pasni episod cite wife lariiii... haa. kan betul da jadi novel.

amar_dalit replied at 19-1-2016 01:59 AM
part 8.. okey..sorry..drama king ke tak ke..sy x bole bagi persepsi org ikut kehendak saya.sbb ni lu ...

Bo layan je lah orang yang tanak baca..aku nak baca..tolong sambung lagi. Okeyyyyy!

amar_dalit replied at 19-1-2016 06:20 AM
alhamdulilah..thanks sahabat sahabat..yeap..HE is the true of all..the merciful...

memang saya se ...

dah lama aku xbaca novel melayu, tengok drama melayu..so ko sambung cecepat ehhh..btw, memang betul..ko hajar sikit janda ko tu..kuang ajooo sgt fau.. nampak cantik&baik walaupun ko blurkan muka janda ko tu. Eh eh btw harini ko cuti la xyah g skolah, sambung citer hahaha

Sambung lg. Lama jg tak bc novel ke drama melayu ni

Sukar untuk di percayai

tapi makcik tetap baca jugekkkkk

Okla tu... I percaya lps ni berduyun anak2 dara & mak dara pm u utk jd teman hidup depa. So no need to worry just put up ur story here

pergh mcm baca novel. Mcm tak percaya ada kes mcm ni

sila lah sambung tt, iolls pon dah terjebak dalam masaalah tt ni..hahaha..

xpe tt,jd duda berhias laku ooo