CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: amar_dalit

KISAH PERKAHWINAN SAYA YANG BERAKHIR..SETELAH SEBULAN

Jangan risau. banyak lagi perempuan baik dan mengharapkan pasangan macam ko selain die. jangan patah semangat. cari pengganti. jangan la jadi perokok pulak, perempuan tak suke. busuk!!

amar_dalit replied at 18-1-2016 08:25 PM
yepp..permulaan indah berseri seri...tapi..ini kisah benar..dari point of view sy laa..apa yang sy ...

berserabutnya perkahwinan you ni...huhu
tapi pada pendapat kita, tak perlu letak screenshot msg2 dengan ex-wife kamu..sebab kalau ada org yg kenal beliau boleh detect gerangan diri ex-wife..nanti dah consider mengaibkan..lagipun beliau kan pernah jadi someone yg you sayang, mesti you sedihkan kalau baca sebarang komen yg tak baik tentang ex-wife kamu...

cerita ringkas2 je pun dah okay, hanya untuk diambil pengajaran oleh kami semua di sini....

tt tak pernah buat stress test ni...

Duda berhias ko ni.. ex bini ko tu masih kapel dgn bf kot..

TT mohon delete screen shots2 tu semua.. I know tujuan tt nak suruh forummers percaya. I think you better delete it for your own good jgak. Mana tau ur ex wife, sedara dia, or kawan2 dia ada baca kisah ni.. Kan x pasal2 jadi kes lain plak..

P/S: Waiting for your update

"okay..this is part 9..sebelum ni intermission..haha..da cite dilwale ke hape ni..yep..muka sy 70% srk..20% fizz firuz 10% accapan kot..kekekekeh...sorry..tryin to be funny..one of the way for lighten my day.."

tgh suspen ngapa ex wife jadi gitu... boleh lak TT kuarkan ayat ni...terus ketawa2 aku di buatnya....

nasib aku dah takde adik perempuan bujang...klu tak aku dah pinang dah TT ni...nak buat menantu anak aku kecik ngat lagi...

Follow Us
menyirap berdebar geramm je baca. Tak semua bernasib baik bila hubungan yg pernah putus disambung kembali. Rata2 aku dgr cite kisah org menyesal sebab terima seseorang yg pernah tinggalkan kita. Akan berlaku ungkit mengungkit, sayang pon dah x seperti sebelum ni.

Perempuan hot yg byk bf sebelum nikah ni eloknya jgn ambik buat bini. Dalam ramai2 Tu mesti ada yg pernah merasa. Maaflah. Judgmental sikit

Elle_mujigae replied at 19-1-2016 02:30 AM
berserabutnya perkahwinan you ni...huhu
tapi pada pendapat kita, tak perlu letak screenshot msg2  ...

Dia letak screenshoot tu sebab ada forumer x caya cite dia.. Tp xpela dia pon dah blur kan nama &gambar exwife

amar_dalit replied at 19-1-2016 08:46 AM
part 10 jangankan forumer..sy sendri still cubit pipi knan kiri..tapi ujian ALLAH pelbagai  ...

biar aku je snding sebelah ko nok..hahahah

sambung pat tt...kirenye ko sebulan cerai tu tahun lepas la?2015? so skg cmne?ke aku yg tak paham

Edited by sweetfasha at 19-1-2016 12:11 PM

harap dah setel semuanya.. buat apa isteri cantik tapi psiko

hidup ni singkat so carilah isteri baik baik wpun x cantik, manis di pandangan mata pun dh cukup

yg aku kesal, bf ko tu aka abang raiha boleh lepas tangan mcm tu..  sepatutnya sebelum kawin dia dh advise ko.. dunia dunia

Allah... terkedu baca kisah tt...

Dasyat sungguh cite TT ni. Tak sangka ada kes sebegini. Ingatkan dalam drama je ><.

cepat TT sambung...ke tgh ngajor ni...?

kesian betul dgn TT..aku yg perempuan ni pun seram ngan peranagi ex wife TT...klu aku mau talak 3 dah aku bagi...

Edited by Missy_la at 19-1-2016 11:17 AM

Kesian aku baca kisah ko ni TT. Dari cerita ko ni aku rasa (ex)wife ko ni jenis yg manipulative. Dia akan putar belit cerita dan do anything supaya nampak macam dia tu yg baik, manis, angelic, saint semua tu la. Orang mcm ni sbnrnya agak bahaya dan aku xheran kalau dia hanya mempergunakan kau untuk cover sesuatu semata.
Walaupun aku tahu ko sayang dia, tapi maaf aku kena kata yg perempuan macam ni eloklah lepaskan kalau tak dia makan dalam. Hidup ko xtenang nanti.

wds replied at 19-1-2016 11:06 AM
Dasyat sungguh cite TT ni. Tak sangka ada kes sebegini. Ingatkan dalam drama je >

kan...memule aku bca dah mcm novel da..tp aku caya ni cite btol sbb kawan tpt keje aku dlu camni..tp jln cite tak tau la..yg pasti die kawin sebulan pastu cerai....yg penting aku suke lak tu mamt neh masa tu...pastu baru tau die dah kawin n cerai lepas sebulan..

Padan muka lelaki mahukan pmpuan sbb cantik je Pakai tudung,ayu,muka cantik ckp lembut2 tp marah tinggi suara. Dan rmi cmni emosi x stabil sikit2 nk cerai. Budak2 sgt tak matang. Dey! Pengajaran la kpd smua laki x matang diluar sana.. jgn suka pompuan sbb rupa je. Apapun tt kita sebaya.. aku pn single lagi sbb lelaki sekeliling aku mcm parasit, hidup ada potensi jd biawak hidup. Syukur alhamdulilah aku bleh hidu jenis2 lelaki bhidung belang ni. So aku lebih rela x kawin lagi. Otak aku skg nk hidup enjoy dulu, cari kwn travel.. kawin tolak tepi..biar dtg sendiri. Luaskan pergaulan kwn2 kmu, lama2 kmu ble hidu pmpuan mana yg  leh buat istri. Relax. Klu msuk 30 pn set minda tu msih muda lg. agar x tergesa-gesa cari jodoh.

Tt tpksa cerita details. Takut kena hencap dgn kaum hawa dlm forum ni..br sebulan kawen dh cerai bini. Apa punya lelaki daa..
Gitu gamaknya.
Btw, tt kaka suka baca kisah u ni. hurry up tt..

tabah la tt..kirenye tt n penyabar tahap petala langit jugak.bkn sume org boleh tahan level makian cmni.

Ramai muka cantik lemah lembut tp bila dah kawen...180 darjah wehh btukar..dgn pemalasnya..kemas katil pun tak..sy myaksikannya mmg pening,geli pun ade. Suara tu,hurrmm...pontianak pon nangis la. Lemah lembut celah mane ntah..

mujer_in_espejo replied at 19-1-2016 11:13 AM
Padan muka lelaki mahukan pmpuan sbb cantik je  Pakai tudung,ayu,muka cantik ckp lembut2 tp marah  ...

win!!
kann lelaki nk cntik jek lembut jek npk mule2...lama2..hambek kau....
kite sama je nok....bek xkwin klud pdt parasit jek....dah lah hidup suam2 kuku jupe lak laki yg parasit...mmg susah le....