CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: amar_dalit

KISAH PERKAHWINAN SAYA YANG BERAKHIR..SETELAH SEBULAN

mujer_in_espejo replied at 19-1-2016 11:13 AM
Padan muka lelaki mahukan pmpuan sbb cantik je  Pakai tudung,ayu,muka cantik ckp lembut2 tp marah  ...

win!!
kann lelaki nk cntik jek lembut jek npk mule2...lama2..hambek kau....
kite sama je nok....bek xkwin klud pdt parasit jek....dah lah hidup suam2 kuku jupe lak laki yg parasit...mmg susah le....

Ex-wife kena buatan org kot? Kataku mcm joyah..ekekekeke..

Akan mengikuti kesah ini dengan rapat sekali. Sbb cara penulisan mmg ada macam2 rasa.

Macam novel aje, anyway if there is even a slightest hint of truth in this story, below is my reply:

Apa yg aku nak tau, ialah whats with the drastic change in attitude lepas TT marah isteri dia sebab kisah lampau tuh? Dia teringat dan nak balik ex dia ke?

Aku rasa isteri TT tuh jenis yg suka lelaki wild dalam diam, so dia rasa TT nih macam your typical 'nice guy', which is boring, uneventful, mediocre, and spineless.

And she knows that TT sebenarnya bukan sayangkan personaliti dia tapi kecantikan dia, how can you be in love when you have never truly loved her in the first place? Cinta lepas kahwin? What a crock of bullcrap, this very very rarely works in real life. You should've gotten to know her first for at least a year or two, see what kind of person she becomes when shit hits the fan and you could've avoided all this problems.

TT, you don't love her, you love her looks, if for some miracle reason your marriage lasts for more than 3 years, her beauty will fade from your eyes and you'll see her as she really is.

Lesson learn, next time jgn ajak terus kahwin, mentang2 sebab dia cantik, get to know her first, see how she behaves during her worst times. My wife is very much sought after, pompuan cantik kan, lelaki datang berduyun2, but i still waited for 3 years before popping the question as i needed to see her true personality, kahwin nih bukan main2.

Aih sambung la TT oi..nk jugak aku tengok sambungan citer perempuan tu..

biduando replied at 19-1-2016 11:22 AM
win!!
kann lelaki nk cntik jek lembut jek npk mule2...lama2..hambek kau....
kite sa ...

Hahaha.. kita ni kn jgn  rasa diri x lama nk capai usia 30, mula la  tegesa gesa nk kwin. totally NO NO. Bukan terlalu memilih.. tp klu dah hidu xbaik dr lelaki tu, dan potensi yg xbaik dr dia, then xdak wawasan, cpt2 bukak mata jgn terperangkap. Lelaki skg byk yg jd biawak hidup. Byk yg xda fungsi sbgi lelaki.  baik la single aja.. rilek2 kumpul duit beli rmh ka, pegi travel ka, beli gopro hero4 silver ka, ekekeke.. adei

Jadi duda berhias dan janda berhiaslah kan

Follow Us
gigih akak membacanya .. cepat sikit TT update citer ni..
geram pulak kat sang bini .. mungkinkah dia berpenyakit ?hehee

Kawan iols sendiri pernah kawen sebulan then cerai. Secara details kisah nya xtau tp kata dia kawen dgn matpet.. Xpernah berjimak. Husband kena masuk lokap so parents wife ni suruh cerai.

Lepas setaun menjanda gitu, jumpa jantan lain duda yg pernah kawen 7 bulan then cerai sbb apa xtau.. Theyols bercinta & nikah. Now bahagia dah 2 anak pon..

Kisah ni kisah 2 org tweetpemes (zaman iols) rasanya x ramai yg tau. Iols tau pon sebab yg girl ni selalu borak2 kat wasap. So TT sabar la nanti pelangi akan muncul

Mana TT ni,..aku baca dari bekpas sampai la ni..

huii huii kasi hapdet cepat..

tt sambung.. nak baca apa jadi lagi pastu...

**kalau boring leh pm ahkak ya, akk teman tt gi tgk dilwale okay

Sambunganya mana.. Excited nk bace..

elrida replied at 19-1-2016 11:46 AM
Mana TT ni,..aku baca dari bekpas sampai la ni..

huii huii kasi hapdet cepat..

kahkahka cikgu bz nok..tunggu lunch hour kot die leh hupdate...bertabahlah kite tunggu

Edited by awanearisu at 19-1-2016 11:57 AM

bersimpati sangat dengan orang macam tt ni. zaman socmed dan camera360 ni memang sangat mencabar dalam memilih pasangan..
bertabahlah tt, bunga bukan sekuntum

nasihat kita, jika melalui lagi terjatuh cinta pandangan pertama, kali ni luangkan masa sedikit bertaaruf bersama-sama mahram si dia untuk menilai sama ada perangai bakal pasangan tu serasi atau tidak dengan kita.

gekkou replied at 19-1-2016 10:20 AM
penangan cerita TT terpaksa buat bookmark page ni

cepatlah sambung cerita cikgu TT

cmne nk buat bookmark ek hehehe

Baca dr kisah cikgu ni rasenye bini dia ada bipolar...mood swing yg x tentu arah...no wonder best friend cikgu senyap xnak citer sgt bila cikgu tanye pasal adik dia...her family shoud take the blame kalau dorang tau masalah bipolar ni...they should clarified dgn cikgu masa plan nk kawin tu...tp masa berkwn sehingga merisik tu seme ok je kn sampaila timbul org ke3 tu...so ntahla ape masalah pempuan ni...hmm....

bersimpati dgn nasib ko tt..
semoga tabah mengharungi ujian Allah..

part 11. alhamdulillah..thanks ,arigatohhh yang nasihat bab screenshot..betul..saya x berapa alert my awareness..ok.kite teruskan ya..maaf..bukan saya nak mengata my ex wife ni psycho ke,mental ke..but..ni yang terjadi dalam hidup..setiap kita ade kekurangan..saya suka orang hadirkan cerita kekurangan saya sendiri..terasa ade  sahabat yang ambil berat..hahahaha dah jadi attention seeker pulok..okay..back to my first niat..saya nak lepaskan kenangan terakhir ni abis dari dada ni..buang terus yg terbuku..live my life as srk..ehh dokkk..kekekekeh..as myself.

malam sebelum majlis sanding rmh saya...
pakcik makcik byk bagi support..tapi still x cite semua kisah raiha..still in love..n still blinded..ckp kami gaduh dia xnak dtg.lari kl.. tetiba pakcik tanya..kl die keje dok mana..saya jawap..damansara..okeh...bhaya long situ.kene pandai jaga diri..saya diam..tetiba my cousin yang sekolah dgn dia dulu gitau..banglong...bglong.. sbnrnya adik tanak citee..sbb nmpak bglong happy je...bglong tau tak....kan raiha ade jumpa adik kat tempat adik keje kat kl tu..die dtg pukul 12 mlm kot..naik kete dgn 3 org kwn laki..sorry..raiha ckp bglong bagi.. haaaahhhh!! bila masa bglong bagi..bglong tahu die jumpa adik..tapi with 3 guys? balik kul 1 pagi...damn..sabarrr sabar..
dulu masa tunang mmg slalu tegur dia,jgn kuar malam.die kata nak kuar makan..bagitau mak tak? jgn lah bagitau..raiha paling tanak mak risau..hmmm baik ke jwpn tu..makan mlm pe balik kul 12 ,1 pagi..

banglong..bglongg..haa de lagi ke dik..bglong tau tak..adik tanye kwn yg lain..tau tak..tau pe dik...raiha masa tunang dgn abg..die x clash pon dgn boifren pantai timur..WHATTT THE HECKKKK!! jadi..masa dia datang time pose,raya tu?? Astagfirullahh al azhim..x cukup lagi keeeeee....ke adik tipoo abglong ni..astagaaaaa..pedih dada sy..

that girl..kalau kitorang x kahwin..memang kene penampooo katak pisang sekaliii ngan aku!
satu-satu kebenaran tau.sampai die cite ketua asrama pon nak tipoo..hahahahak,tkejut cousin saya.tapi ketua adiklahhh bglong..kakakakah.x bole blah..xkan ketua asrama pon nak cite tipooooo..hahahahak.yg ni saya tergelak..ade gak hiburan adik cousin pompuan saya sajikan..

okeh..tidolah kami dalam kesesakan dada tuu..saya x tau arh nk pikir ape..susah nak tido..siap hitung nora danish lagi(okehh yang ni je rekaan saya..yg lain betul.)  esok menjelma..saya tunggu je dari awal pagi hingga tengahari,dgn rokok..layan rokok seludup  era je..dah pakcik seremban tu sponsor..hahaha..semak muka..ramai gak yang pelik..aik..pandangan makcik2 pkcik2 kg ,aih, bile masa budak baik ni merokok ni? hahaha baik keh..karisma dari sekola rendah..ter riak skit pulok..ampunnnn....

okeh org da mula ramai.setengah jam lagi nak berarak dah..baru nmpk muka wife yang ayu...rokok x buang..nak menunjuk lah kononnya kite miserable..sungguh..mmg niat gini..hahaha x matured eh. famili wife dtg 2 kereta.saya salam mentua..pak mentua ngan my bf rian x nmpak pon..wife...raiha..hadir dgn baju pengantin yg makcik bagi..ayuu..my wife..sedih lah pulak..mungkin ini hari terakhir saya bersama dia..dia salam saya macam salam kawan x rapat..gitu je..org ramai nmpk..x musykil ke diorang..common lah raiha..for today..our last day...please make my dream beautiful..mane lakonan yang baik dari mu raiha? lepas tu..haram.. our wedding's ring..our wedding bracelets? mane raiha?..Allah..tolonglah.. xde hati ke mahluk ALLAH depan mata ni..? at least for this beautiful day.. for my mom n dad syg..dendam tu dlm sangat ker?

jadi turn raiha utk disolek,berarak kene tangguh jap..masa solek..nampak si raiha ni rimas sesgtt..panaslah..x sukelahh..mak & pak andam..(sy x brape setuju pak ni,tapi mane aku tahu)lame gak die..abis je dia turn sy..wifey dah hilang tmpat lain..aku disolek..perghhhh jambuu abis..dah sy pulok jadi adik paling bongsuu.nyesal cukur misai..masa tu pak andam tu luahkan kat sy,apsal bini ko ni dik..meroyan x suke tu ini..ko kawen paksa ke die..sy senyum kelat..xde rasa nak citer..sy ckp je..pilihan mak ayah..pak andam tu pndg semacam jee..jgn nak noda sy pulok.. flyin kick kanggg..hmmm je kata die..

entah kenapa..tetiba diesak perasaan ingin tahu..sbb  dgr andam2 die ade cara bab seri muka pengantin nih..die tahu..arituh kak tu teka teka tepat umur saya..padahal semua cakap muke ni bwh 25 taun..first dgr ckp hampir 30an..powerrrwoaaaa..takjub juga..

bangg..braderr.. yee dik..gemalai je brada ni jawap..takdenye aku nak tergoda aih..agak agaknyee..wifee tu..dia.aaa...die...hmmm....x sanggup pulak nak ckp...nak batalkan ke...tapi teringat2 mlm tadi dgr cite tipo tipoo dia..tanyalah..tp bkn nak percaya..sajee jee.. die tu da ditebuk ke..sumpah sy menyesal tanyaaa...sedangkan aku sayang..sy x suke feeling ni..tapi sy terlalu byk persoalan...

brade tu bole..wat muka serius..jantan terusss...hahaha..adik..hmmm..die geleng2..tapi jgn caya sgt..ko terima je bini ko seadanya..abg x tudoh..tapi bersedia..jgn gaduh2.. ok..noted..sy dah keras hati masa tu...

kuang hajakkk!!!! aku rasa...aku bkn percaya..tapi aku syak..terlalu byk kecurigaan dlm perkahwinan ni..lakonan yang byk rahsiaaaa..kalo xde dara  pun.demi Allah aku terimaaaa..aku yakin aku akan cuba bimbing dia sbb dah jadi amanah..tp nih nak bersandiwara ,x pepasal aku kene lembikkan diri aku..bersabar bodooo camni...dayus..lemah..lembikk..pondan...dia pijak aku cam sampah..apehalkoo perempuannn..

tapi bile  jalan bersanding..lupa kejap..hhaha..rindu nak pegang tangan..sayu jee.. bkn lupa apa yang sy rasa tadi..tapi nakbenda ni disiasat dgn adil.xnak lah aib2..  takpercaya pon..tp syak.dan sy rasa sy akan sorok bab ni..(skrg lainnnn..haha) pas tu kitorang makan beradap..happy je adik2 sy dgn hasben dorang ..abg diorg ni.termangu-mangu..raiha keras x selera makan..apa yang sy hidang die xnak..terpandang sekilas tetamu dedepan mata tu..ramai org pandang kami..terasa macam masing2 dah baca hal kami...

pastu boleh dia tanya masa dok sebelah beradap tu..bila awak bole selesaikan urusan saya.cerai secepat mungkin..saya baca paling cpt 21 hari...
saya diamm..pedihhh woaaaa..xde soalan lain..saya alih citer..raiha letakmana gelang2 cincin kawen..die jwb..tolong lah jgn paksa saya! saya memang x bole hidup dgn awak!!saya x cintakan awak..dan takkan...
sabarrr..kan ramai tetamu depan tuuuu...mak ayah pandang dari jauh..hahaha..snyum kelat je laaaa..saya diam..kitorang potong kek..sesi bergambar...raiha dah rasa nak balik cepat alasan panas sgt..jgn lupa esok...
die masuk bilikkami,tukar baju..siap de pengasuh tutup pakai tuala lagi..hahaha ko ingat haku ni apee..perogol ke ? masa tu saya rasa stress bab tsunami..tertekann abis..lgsg takde respek dia pada saya..kita nak tolong realisasikan impian cerai die..takkan lgsg dia taknak bagi rasa happy sikit pada saya..sblum dia kuar saya tgok xde org di dpan pintu..saya suh pengasuh dia kuar..terus cakap..

.AKU TAHU KO TAKDA DARA!!

wokeh..sorry..saya tak matured masa nih..yeee..im in deep depression..tapi niat saya bukan nak tuduh..saya nak uji reaksi dia..tau apa die kata..defend diri dia..

okay..baiklah ustz yang alimmm..saya balik dulu...
huh!!tu je dia ckp..dan sy nmpak sikit snyuman balik kata tu....omg...oh no..im trapped....damn!

sambung ehhhh nanti..nak zohorr..

kalau i jadi TT ni, i rogol je bini tu..geram plak rasa..

mujer_in_espejo replied at 19-1-2016 11:13 AM
Padan muka lelaki mahukan pmpuan sbb cantik je  Pakai tudung,ayu,muka cantik ckp lembut2 tp marah  ...

Mungkin silap TT pilih isteri sbb rupa.dr segi penceritaan, TT ni lelaki beragama, sabar n budiman. TT ada wat istikharah x sbelum decided nk kawen. Pasni jgn cari yg cantik. Cari yg beragama jr pun dh cukup. Biar sakit di mata tp senang di hati... Sbb bahagia hakiki ni letaknya di hati... Haiiii untungnya raiha dpt TT tp mungkin sbb TT ni terlalu baik, jd x sesuai dgn jiwa mentalnya itu

fulusss replied at 19-1-2016 10:28 AM
Jangan risau. banyak lagi perempuan baik dan mengharapkan pasangan macam ko selain die. jangan patah ...

Saya ingat korang ni laki la