CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 7195|Reply: 79

[Tempatan] [Video] Malu Nak Berniaga Sebab Takut “Jatuh Standard”?

Edited by CARI-IIN at 21-1-2016 06:16 PM

Artikel Oleh Izzah Abbasy
Video Oleh Izzah Abbasy, FirdausZ

Seperti yang sedia maklum, 10 orang terkaya di dunia kebanyakannya menjalankan perniagaan. Sebagai contohnya, Ananda Krishnan yang mempunyai empayar perniagaan besar seperti Maxis dan Astro.

Terbaru, usahawan produk kosmetik yang semakin dikenali ramai iaitu Dato' Vida dan Dato' Aliff Syukri telah membuka mata rakyat Malaysia khususnya masyarakat Melayu bahawa bidang keusahawanan adalah punca utama kejayaan mereka. Bermula daripada perniagaan secara kecil-kecilan hinggalah menjadikan mereka usahawan yang berjaya.

Anak muda hari ini sudah mula menyedari dengan berniaga dapat menjana pendapatan yang lumayan. Jadi, kenapa masih ada yang malu untuk berniaga? - CARI Infonet

inspirasi sangat sis..mak rasa nak nangis..mgkin mengenangkan kesah diri..

tiap hari memerah otak + keringat, ujung bln duit habis jua...nk meniaga la sis

tapi takut sedara pandang rendah sbb mak ada degree gitu..camne ni sis....

urm ni staf cari forum ke? tiap2 video interview org yg sama

nak kerja dulu then kumpul duit baru nak meniaga... mcm pak cik tu.. dia kerja 35 tahun kot.. tapi xnklah lama macam tu.. nak kerja cari pengalaman je. gituuu

Salah sorangnya aku lah.malu xbertempat.dulu awal2 nak niaga malu,siap cakap kat suami kalau xlaku mcmne,org xnak beli ke,buat malu Je,org ketawakan ke nanti.sebenarnya musuh utama adalah diri sendiri.kita takut sgt nk terima rejection.bila laki balik keje nak cakap,sampai aku tutup telinga ckp xpe ayg tahu xda sape nk tempah.tp bila dia bg senarai 100 balang,lepastu ada org nak amik letak kat kedai,menggigil kepala lutut.

Tp bila dah niaga,sampai laki aku pulak tobat,sbb dgn dia2 sekali Kena jd pekerja aku.kihkih...habis isteri gedik menangis2 sambil buat kuih.lepas dr tu sebelum pose Je dia dh berbasa basi yg sian tgk aku buat kuih penat.xpayah niaga,tp jgn mimpi lah.kihkih.tp seronoknya sebenarnya.

Bg usahawan muda ni nak niaga nasihat aku jgn takut.APA yg beranikan aku,aku tgk org yg xtau basic masak tp sbb belajar dr internet dia boleh menjual itu ini,lelaki xtau buat kek pun boleh buat kek.org xda rupa paras pun boleh jual kosmetik.yg penting jangan sekali pandang rendah kebolehan diri sendiri.musuh utama kita adalah diri sendiri,tats y aku pernah lempang muka sendiri kat cermin supaya tak lemah,sinetron sgtkn.

seramado replied at 21-1-2016 06:26 PM
inspirasi sangat sis..mak rasa nak nangis..mgkin mengenangkan kesah diri..

tiap hari memerah otak ...

Ada org niaga burger kat kawasan aku ni,dia dulu  keje pejabat,tp asik xcukup gaji.keje jual burger.
Dia siap ckp org ketawakan dia haha. Jual burger je.tp hakikatnya dia ckp xpernah sempit duit tunggu hujung bulan,duit xpernah putus.

Siap melancong sana sini,dia mmg bijak niaga kalau org cakap burger kat kl ni ada sedap dia dr johor ni akan pegi rasa,dan buat kat kedai dia pelbagaikan.skrg pergh..maju betol.pelanggan ni kebanyakkan cina.

Dia pesan kat laki aku nak niaga kau kena kawan dengan orang positif yang meniaga,kalau kau bercampur dengan minda negatif..kebanyakkan akan membunuh kau je.tp ngt sebelum niaga mesti ada ilmu dan sekurangnya 4 bulan gaji untuk backup kewangan kau.

Follow Us
jual body tau la..lagi masyuk bisnes nie..

orang melayu rajin join MLM je

dh kena tipu upline, malu nak report

Kalau malu sampai bila bilalah makan gaji nakkk oii

rugilah kepada yang tidak mengetahui bertapa manisnya berniaga

Munah_Sparta replied at 21-1-2016 07:05 PM
jual body tau la..lagi masyuk bisnes nie..

Bertaubatlah nakkk oii

sebab jual bodylah anak tadi nak terjun bangunan

cuba jual emas ke, aman aman jer hidup nak oii

Tak payah bersyarah perasan bagus sangat la. Bersepah melayu berniaga jauh lebih kaya dari orang lain. Rileks jer. Tak bising

jelitaqasyah replied at 21-1-2016 06:29 PM
nak kerja dulu then kumpul duit baru nak meniaga... mcm pak cik tu.. dia kerja 35 tahun kot.. tapi x ...

uols ni mn wartawan cari kan

Business hya utk org yg firm, bpendirian dan passion. klu lembik even ade PHd baik tak payah msk line ni. Org klu rajin even ade SPM/PMR pun boleh berduit. Lg 1, PR kene jaga.
Sepak terajang business sendiri ni lain mcm,hya org yg tabah saje boleh kekal.

fire_place replied at 21-1-2016 06:40 PM
Ada org niaga burger kat kawasan aku ni,dia dulu  keje pejabat,tp asik xcukup gaji.keje jual burge ...

Bukan dlm meniaga je kena berkawan dgn org positif, malah dlm apa-apa impian kita yg kita usahakan sekalipun. Dlm 10, pasti 8 akan ckp benda negatif, "jgn happy sgt...", "jgn yakin sgt...", "takdenya jadi tu...", etc.

blackwidowbae replied at 21-1-2016 11:39 AM
Bertaubatlah nakkk oii

hehe..mana ada lah mokcik..

Aku niaga aircond.

Knowlee replied at 21-1-2016 08:34 PM
Bukan dlm meniaga je kena berkawan dgn org positif, malah dlm apa-apa impian kita yg kita usahakan ...

Kena positif btol,  tp kena ada reminder hakikat berniaga x semudah bicara Azizan Osman dan Kiyosaki......

Kena dgr gak giter pahit org berniaga...... bkn citer dongeng kayangan KALO IKUT AKU CONFIRM SALE JUTA2

aku dr sek. rendah tlg mak berniaga...masa umur 10 tahun aku berniaga aksesori wanita dr rumah ke rumah dgn adik...sek. menengah tlg bapak berniaga jagung kt psr mlm...bila pegi mana2 mesti budak2 laki jerit awek jagung...malu giler aku...lps hbs SPM bapak aku bg modal berniaga keropok lekor..dpt masuk U aku dh x berniaga...masa keja aku pagi2 buat nasi goreng & char koay teow berniaga kt ofis...pastu jual kuih, kek, baju & mcm2 la...budak2 ofis gelar aku poket doraemon...semua benda aku ada...berniaga seronok...buanglah sifat malu tu...

blackwidowbae replied at 21-1-2016 07:39 PM
Bertaubatlah nakkk oii

macik dul penah menega kejap nak..bukak kedai makan kecil2..dpt laki hari2 maki kata ko menega tak pandai pong pang mulut mcm jilake..bila nk kaya..dari hari2 aku ngadap mulut jilake dia baik aku keje..padahal aku hebat menega..cuma itula mulut jilake tu tau bcakap je..so aku keje balik betul2..nahhhh rasakan nak sgt aku kaya kan..ujung2 dia pulak termakan kata sendiri..lain kli jgn ckp macam pondan..org jantan kena keje mulut kurang bcakap..ni menega pon tk reti tapi pandai komplen.

kekadang manusia tak sama...bukan malu..tapi skill berniaga tak de.....cthnya bercakap....memasing ada kelebihan memasing,.....