CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dakewa

Tak layakkah aku untuk hidup bahagia????

spiderman80 replied at 28-1-2016 01:43 AM
Spidey pernah membaca kisah yang lebih kurang sama dengan TT dalam satu portal Islam (tak pasti kena ...

first time stuju dgn spidey . cekodok pulak bru divorce . cekodok divorce pun tk ada la meroyan meratapi nasib mcm melukut di tepi gantang . kawen , jodoh ajal semue dkt tgn ALLAH . semue yg berlaku ada hikmah n pgjrn die . insyallah kalau kite terima n redha n percaya pada ALLAH semue tkkn jdi seteruk smpai bunuh diri (maaf tetibe teringat minachi smlm) . mcm kwn cekodok ckp kalau ada org yg ikhlas die akn terima kite seadanye even ank 10 org

Simpan la aib u tu dik....
Tgk la apa jadi kalau u cerita kat org..habus disebarnya kan? Kot nnt dpt bf baru..dia dpt tau psl u dr org lain...hopefully x la kan...
Teruskan solat taubat dik..insyaAllah ada la jodoh yg baik utk u

Xperlu bagtau sis....aib u Allah dah simpan..xperlu pon bgtahu bakal suami..dah jadi suami pon xperlu cakap....

alahai TT..ramai ada kes macam ko.
aku ada kenal sorang perempuan ni nama Ain.lemah lembut,sopan santun,couple dengan boyfriend dia dari umur 17 sampai 25.family masing-masing dah kenal.pernah terlanjur siap sewa rumah dengan boyfriend semata nak main.dah tu dia jenis tak malu sikit sebab suka upload kat fb pictures bercuti dengan boyfriend.nak kata stok urban,tak pulak.
tapi last2 break up sebab boyfriend dia jumpa perempuan lain.the good thing is Ain cepat move on.dia couple dengan laki lain lak dan main jugak dengan laki tu.kali ni dia tak upload pics bercuti berdua tapi boyfriend dia post picture dia background balcony hotel water chalet.
apa pun sekarang dia dah selamat kawen dengan boyfriend dia.dah pakai tudung ada anak pun.
kesimpulannya kalau kau dah barai pun insyaAllah ada je yang nak kat ko asalkan ko.kena pandai la cari yang betul-betul ikhlas nak kawen dengan ko,bukan setakat touch n go je.
sekian.

Let bygones be bygones  TT.. yang lepas tu biar la..Lepas ni jgn duk jujur sgt. Lelaki Melayu especially sibuk nak yg berdara padahal diri sendiri tu pun x betul... jarang jumpa yg ikhlas menerima seadanya. Aku rasa kalau ustaz pun belum tentu ikhlas ka...

InsyaAllah TT akan jumpa org yang boleh terima.. Allah tu maha mengetahui..Sebab ramai je kawan aku yg terkena mcm tt ni... percaya kt bf sgt.. tapi sekrng dh selamat kawen dah pun

Ko yg x brape cerdik bila bukak aib ko kat B.dah si B tu mulut pecah.x mustahil kalau ko kawen lain kang dia kacau rumah tangga ko.
Damage has been done. Move on je la. Bab nk jumpa pasangan lain tu.masa baru berkenalan ko bgtau siap je.kalau dia xmo well screw him lah.hes not gud enuff for u.insyaAllah akan ada lelaki yg sesuai yg boleh terima u seadanya.

Follow Us
hai dakewa, seeloknya jagan cite kisah lampau awak jika awak ada pasangan..
dulu time skolah ustazah ada bgtau kalau seseorang tu penah dirogol atau terlanjur atau ape skalipon yg melibatkan kesucian diri kita, jgn cite pada pasangan tu wlaupon tt dh kawen...simpan aib tu biar tt je yg tau...sbb tu masa lampau tt dan berkemungkinan pasangan tt tu tak dapat menerima...jika kita simpan aib tu, Allah pon akan tolong kita menjaga aib kita.. Insyaallah ....

Yang sedihnya rupanya si B ni hanya cuba mengambil kesempatan ke atas kejahilan aku yg dulu. Dia silaplah. Dia pikir aku pompuan bodoh mcm dulu.
Aku terus tinggalkan B dan B tak dpt terima yg aku dah tinggalkan dia, dia terus sebarkan aib aku kat kwn2 dia, kwn2 aku.

credit untuk itteww hehe

cube la semayang istikoroh tengok apa yg allah tunjukkan

semua org layak utk berbahgia, atas pilihan diri sendrik la

kebahgian x semestinya ending mcm cerita kt tivi 3 tu

ai just nk gitau jgn sesekali trima A kembali eaa tt..sila fikir kn apa yg dia n family dia telah buat kat awak..inshaAllah ade lelaki yg akan menerima tt seadanya..sabar jah..

Bersabarlah TT. Betul apa yang forumer lain nasihatkan.

Lepas neh, jaga diri bebaik. solat taubat bebanyak.

InsyaAllah TT akan berjumpa dengan pasangan yang boleh menerima TT seadaanya.

ai nak cakap tahniah TT dah bertaubat dan pandai menjaga hubungan dengan Allah .. itu yang penting sebenarnya.. bersabar aje suatu hari nanti insyaAllah Allah akan kirimkan manusia baik yang tulus menerima TT seadanya.. teruskan berdoa.. semoga TT bertemu bahagia insyaAllah..

eh lebih kurang sama pulak ayat ai ngan forumer kat atas. padahal tak baca pun posting dia

tt dah silap ceritakan kisah silam kat si B tu. takda keperluan sebenarnya utk dedahkan kisah silam, tambahkan pulak  aib mcm tu sebab boleh bawak kemudaratan yg lebih besar.
Tak apalah tt yg lepas tu biarlah.
Yg ke depan ni penting. sabar ye tt

dakewa replied at 28-1-2016 02:45 AM
Alhamdulillah. Bila due date nye?
Besttnye nak dapat baby dah. hehehehe
Ins sha allah. Tiap2 har ...

Bulan 6 ni...lambat lg...tp excited jgk...Alhamdulillah husband aku lebih bail dr ex tunang aku...mmg berkali2 ganda baik...mmg aku bersyukur sgt2 tak jadi dgn ex tunang aku dulu...aku rasa lepas ni tak perlu kot ko buat pengakuan yg ko dah terlanjur suma tu...sebab ada ustaz pun penah ckp tak perlu bgtau bakal suami kita ada dara @ x..asalkan ko dah insaf dan taubat tak buat dah benda tu...

tt sila pi baca thread endus tu..

di mlm pertama bini dia dah longgar selonggar longgarnya..

siap halau bini dia balik lagi..

ada je lelaki yang ikhlas.. mungkin belum masanya lg untk tt jumpa laki tu.. jangan sesekali citer sal aib sendiri. benda da lepas.. tt pun da berubah.

jazaa100 replied at 28-1-2016 06:39 AM
apa lah kau ni dikkk.....

ada satu kisah zaman Rasulullah....sorang tu dah berzina...sahabat nabi ...

Thank you sis share cite ni. Mungkin aku ni masih tak mampu nak lupakan dosa yg lepas.
Silap aku jugaklah sbb cite sbb ingatkan si B ni ikhlas dgn aku.
Rupanye lelaki hamlauu. Lagipun aku takde nak cite ngan sape2 pun. Bff aku pun aku tak cite.
Aku cite dgn si hamlau ni je sbb dia nak hidup dgn aku katenye.
Rupenye bila tak dpt terima aku tinggalkan dia, terus disebarnye kat kekwn dia, kekwn aku sume.
Sedih tp aku redho sbb silap sendrik.

Yg pasal Aiman tu, aiman mane sis? Aiman Hakim Ridza ke?
Kalau Aiman yg tu aku mahuuu!
Hurmm si A tu aku tak taulah.
Sama ada masih ade rase shenta lg ke tak
Beriye iye dia nak pujuk aku balek.
Kasi bungelah, sekelet lah, tudunglah walaupun byk kali aku pulangkan balik.
Dia tak putus2 asa. Buat aku rase keliru.

Baiklah. Aku akan terus buat isthikharah sampailah aku dpt petnjuk yg pasti. Ins sha allah.
Thanks again sis for your advice.

bellaa replied at 28-1-2016 07:01 AM
Jgn pikir hal B lagi, dah terang2 dia manusia bertopengkan syaitan.

Jgn terima A. Sbb dia x layak ...

Bella, si B tu mmg i dah campak dia jauh2.
I dah tikam2 dia sampai mampus dlm hati i.
Tersilap langkahlah sbb bukakkan hati nak bercinta dgn dia before ni.
Kusangka ikhlas rupenye saitonn sgt prangai.

Yg si A ni, kalau bukan sbb prangai kaki betine dia, dia mmg dah cukup sumpurna bg i.
Dulu2 walaupun betine sane sini, apepun dia takkan tinggalkan i and still carik i balik.
So far dia bkn jenis kikis perempuan, bkn kaki pukul and softspoken. Keje pun bagus
Tapi tulah bile da dpt ngorat awek hot and seksi, terus ditinggalkan i terkontang kanting.
Dgn skrg ni dia ckp dia da berubah, dia dah puas dgn pempuan walau cantik mane pun.
Dalam hati dia sentiasa ade i katenye. Takde wanita boleh amek tmpat i katenye.
Tak taulah tu sekadar ayat manis saja ke ape.

Thanks bella, hopefully i dapatlah jumpe si C ittew. hehehe

teratai_indah replied at 28-1-2016 07:55 AM
Assalam TT, bertabahlah ye dgn dugaan hidup ni..
manusia mana yg x pernah buat silap..
pandangan t ...

Wasalam sis teratai indah.
Ins sha allah sis. Alhamdulillah aku mmg selama ni tabah.
Si B bawak mulut pasal aku pun, aku malas nak amek tahu. Lantakkan je.
Kalau ikotkan aku boleh jugak sebarkan aib dia ape dia cuba nak buat kat aku.
Tapi aku malas nak panjangkan cite. Mulot org kan nnti pandailah snyap sndri.
Cume malam td tetibe aku terpikirkan hal ni.
Org mcm aku ni tak layak ke nak hidup bahagia?
Takde lelaki ke boleh terima perempuan tak suhci mcm aku ni dgn ikhlas?
Perlu ke aku terima A sbb mungkin dia je yg boleh terima aku apa adanya?
Emosi sgt malam td tp aku percaya Allah bg dugaan kecil camni untuk aku jadi lebih kuat sbenarnye.
Thanks sis for sharing your opinion and advice to me.

dakewa replied at 28-1-2016 11:58 PM
Thank you sis share cite ni. Mungkin aku ni masih tak mampu nak lupakan dosa yg lepas.
Silap a ...

okay.....aku bg kau tips mcmana nk dpt petunjuk melalui solat istiharah....ni dari pengalaman aku lah...org lain aku tak tau...

bkn senang tau nk tafsirkn petunjuk Allah..kekdg silap tafsir....silap pilih le pulak kannn...kekdg bercampur pulak dgn emosi kita yg mana kita nak kannn...

ok...lepas kau berdoa dlm sujud terakhir tu mintak petunjuk, kau sambung dgn doa lebih kurang mcm ni - "Ya Allah...kau tunjukkn lah aku sejelas-jelasnya siapa yg patut aku pilih...dan kau tutup lah petunjuk lain sbb aku ni tak reti membaca pwtunjuk MU ya Allah..aku ni bodoh Ya Allah....bla..bla.."  kau mengakulah kebodohan kau, kita ni kan hamba je....jgn nk berlagak pulakkk....

pepandai lah kau susun ayat tu..aku bg contoh lebih kurang je....Insya Allah,  klu petunjuk Allah kau patut pilih A, Allah akn permudahkn jalan utk kau pilih A dan slowly klu kau ada hati kat org lain pun, tu semua takkn menjadi....

dah byk kali aku praktikkn mcm ni...Alhamdulillah....Allah bg petunjuk yg jelas ya amat...so senang kannn.....dulu aku cukup confius bila buat solat istiharah....jap rasa mcm ni...jap rasa mcm tu pulak....tapi bila aku berdoa mcm tu...Allah tunjukkn aku satu je....pilihan yg lain yg seblm tu berkobar-kobar aku nk buat terus tak jadi....

aku harap kau paham apa yg aku maksudkn...

selamat beramal & beristiharah tt....