CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dakewa

Tak layakkah aku untuk hidup bahagia????

dah kawin belom tentu bahagia. jgn letakkan kunci kebahagiaan kat laki jawabnya seumur hidup tak bahagia. plus dara dara ni tak payah lah risau.

layakkah aku untuk hidopp bahagia?

yessss uols layak... why pulak tak layak khenn

byk dah nasihat porumer kakt sini..

iols doakan uols dpt jumpa someone yg ikhlas dgn uolss suatu hari nnt..

Suma ni kifarah ats kisah silam ang..tuhan tu maha adil dikk..x semestinya ang bertobat harini esok dpt kawen dgn lelaki melayu terakhir ..gitu..

aku typo tadi...

Pelindung replied at 30-1-2016 06:49 PM
aku typo tadi...

Ok.

ye sis. sis boleh hidop bahgia sis. tapi sis lek la dulu takpayah pikir jantan. i ni sis, susah nak beranak kelak, pun masih ada yg nak. sis doa jelah jumpa laki yg open minded dan baik.
tambah dalam doa tu biarlah hemsem,x bengap dan ada duit.

i doa gitu dulu.

Follow Us
bellaa replied at 30-1-2016 07:08 AM
Semua org ada pendapat. Sila hormati pandangan masing2 ye.

Kita dalam forum ni nak berdiskusi. ...

Tipikal male chauvinis memang camtu dik Bella. Sabarlah.

chazey replied at 31-1-2016 08:44 PM
Tipikal male chauvinis memang camtu dik Bella. Sabarlah.

kalo kaka chazey nak tahu. heshe tu dari dulu suka quotes2 postim bella.bella bolayan ja. malas nak gado2 dgn org.

kali ni mmg malatop la.

org taip pakai otak, boleh pulak tuduh kita ni taip berdasarkan emosi.

org dah x sudi balas post dia dari dulu, pepaham sendiri la.
tapi entah la, suka sgt mengikut kita ni kehulu kehilir mcm hanjing kurap.

Kalau tak layak mana mungkin hang dirahmati dgn pelbagai rezeki sampai skrg? Apa yg jd dulu tu pilihan yg hg bt sendiri so u have to live with it...

demi menjawab kelayakan itu...memang layak..tapi cuma penerimaan lelaki jela..mcm yg dakewa pernah kene mcm B tu nak ambik kesempatan je..tapi je ade C D E F atau Z yg boleh terima seadanya...cuma C D E F atau Z mungkin ade cerita silam jugak..contoh E ni dulu playboy banyak main pompuan tp dah insap..masa tu dakewa boleh ke x terima E seadanya?

kasihan saya baca kisah tt,harap tt bersabar...sy mmg x puas ati dgn si b tuh..x patut sebarkan aib org..manusia mmg mcm ni...suka cari aib org..yg lepas jgn dikenang..lpeas ni tt jgn la ceritakn kisah yg lepas...
pada bakal suami..yg pnting jadi  seadanya utk suami...insyllah..lelaki x semua mcm tu.. buat masa ni tt just perlu baiki lagi diri ni(saya dn kawan2 lain pun sama) insyllah...semoga tt akan mndapat lelaki yang baik untuk tt...

apa2 pun bersabar tt...klu rasa sedih mngadu la pada dia...bukan kat sini...
wslam

1. jangan cerita atau buka aib lama.. tt pun dah berubah+taubat+insaf.. so move on.. lelaki yang masih teruna takkan tahu perempuan tu berdara atau tak.. dan tak semuanya yang masih dara akan keluarkan darah masa first night / first time berhubungan.. so jangan fikir mendalam2 sgt pasal tu..

2. lupakan B, bolayankan jer apa yang dah dia cakap tu.. kalau dia baik patut dia bimbing tt bukan nak merosakkan tt lagi..

3. selidik dulu apa sebab A nak kembali.. tengok diri dia dr pelbagai sudut.. dari segi sikap, dari segi layanan, dr segi tanggungjawab, dr segi kemampuan dan mcm2 lglaa yg melayakkan dia utk jadik suami aka pemimpin keluarga tt.. istikharah la selalu.. moga dapat petunjuk.. dan moga tt mendapat kebahagiaan yang dicari2..

ellejo replied at 30-1-2016 10:15 PM
ye sis. sis boleh hidop bahgia sis. tapi sis lek la dulu takpayah pikir jantan. i ni sis, susah nak  ...

Ada orang pernah bagitau, rahsia dia berdoa ialah dia akan sebut benda2 yang dia nak dengan sangat specific. Hasilnya, kalau pun tak dapat 100% seperti yang dia nak, 85-90% mesti dia dapat. Yang penting masa meminta tu, rayu dengan bersungguh2. Saja nak tambah pasal doa ni

Kepada TT, ramai jer perempuan2 yang tak berdara berkali2 yang sedang hidup bahagia sekarang. My ex-school mates yang wild dari time sekolah elok jer mengulit anak dengan laki. Yang penting, bina diri tu dulu.

Bersimpati pada TT..Semoga TT tabah dan tidak berputus asa pada kaum adam..
Bab si A tuh..udah lah..cari ja yg lain.

Tak perlu bgtahu suami kau atau bf kau.ada perkara yg perlu berterus terang,ada perkara yg perlu disimpan.pengampunan seharusnya dari Allah,bukan Dr manusia..so Dr rosakkan hubungan baik diam.

Lg satu lelaki yg dah kawin mlm pertama dia boleh tahu bini ada dara ke x..mmg hakikatnya lelaki tu jenis suka tebuk org,sbb dh berpengalaman tu  pandai bezakan.lelaki yg tak biasa mmg xkan tahu beza dara ke x ...

fire_place replied at 2-2-2016 06:28 AM
Tak perlu bgtahu suami kau atau bf kau.ada perkara yg perlu berterus terang,ada perkara yg perlu dis ...

Spidey rasa soalan sis ini sangat menarik untuk dibincangkan.
Adakah kaum lelaki boleh tahu pasangannya masih dara atau tidak cuma dengan melakukan hubungan intim dengannya?
Kalau tanya pandangan Spidey, rasanya tiada seorang lelaki di dunia ini yang boleh confirm 100% status dara pasangannya dengan melakukan hubungan seks. Tak mungkin. Mungkin dengan perasaan ego, mereka cuma meneka sahaja. Mereka tetap akan bertanyakan kepastian dari pasangannya.
Bukan semua perempuan dilahirkan berstatus dara. Malah, anak dara pun boleh kehilangan mahkotanya dengan pelbagai cara, antaranya bersukan.
Malah Spidey pernah membaca, seorang gadis yang masih berstatus anak dara tak semestinya berdarah ketika dia melakukan hunungan seks buat kali pertamanya..... begitu juga seorang perempuan yang sudah kehilangan dara, bahagian xxxxnya  masih kekal ketat sekiranya sudah sekian lama dia tidak melakukan hubungan seksual atau masturbate.

Jadi, untuk menjawab soalan sis tersebut, Spidey berani cakap tidak mungkin seseorang lelaki boleh mengetahui status dara pasangannya.

spiderman80 replied at 2-2-2016 11:32 PM
Spidey rasa soalan sis ini sangat menarik untuk dibincangkan.
Adakah kaum lelaki boleh tahu pasan ...

Betol .. .bg aku kdg2 ada sesetengah petua yg diberi untuk kenalpasti ni xtepat dan menyusahkan..tp org nk guna petua tu..lpstu curiga sendiri.

Cohtohnya perempuan hidung xmerah mksudnya dah xda dara,lelaki kepala bawah dh xpink maknanya dh xteruna.perempuan bawah xkeluar darah masa mlm pertama mksudnya xda dara.hinggakan pentingnya dara ni ada adat kahwin melayu yg masih dipegang dgn cara letak alas putih bawah cadar.

Ni aku nk cite kenalan aku lah.dia orgnya baik pekerti.lepastu masa kawin bilik pengantin ada lapik putih kad cadar pengantin.so dlm otak aku gaknya mcmne kalau biokn je lpstu org tgk pg tu xda darah..gaknya semua mesti curiga erk.so aku galihkan lah.dah mak orgtu tanya pg tu sapa galihkn.sbbnya bg org melayu lama yg ikut adat,lepas majlis belah lelaki baru permpuan dan laki2 boleh bersama.kalau yg masih pegang adat kuat mmg suka sgt buat gini,tp kalau ikut islam menangguh benda yg halal ni dosa.kalau zaman dulu cara ni lh yg menyebabkan janda berhias.dah kawin tp belum sempat bersama.aku bgtau lah aku yg galihkan xsengaja.

Selepas bertahun berlalu..aku whatsapp ngn berborak lah ngn kwn aku ni..tetiba dia bukak cite jgn baik dgn lelaki bernama sekian2 .. Aku tanya knp.dia ckp org tu pernah cabul dia masa kecik.tp cuma guna jari,hari2 dtg umah cabul dia cium2 kat sebalik pintu lpstu ugut.dia sekolah rendah budak lelaki tu tingkatan4. Benda berlarutan dia nk bgtahu mak dia xkn ada yg percaya sbb lelaki tu baik.dia ckp lps darjah 6 baru dia tahu perkara tu lupanya cabul.so aku tpikir mmg bagus dulu aku kena marah alihkan cadar tu..kalau x mungkin apa lah agaknya yg bakal berlaku pg perkahwinan tu.

tsuza replied at 1-2-2016 11:28 AM
demi menjawab kelayakan itu...memang layak..tapi cuma penerimaan lelaki jela..mcm yg dakewa pernah k ...

Kebiasaanya lelaki yg pernah tebuk pompuan ni mmg senang terima pompuan xdara, yg susah nak terima ni jenis yang xpernah bercinta, xde gilpren & xpernah berzina...hidup ni biarlah adil kan yg xpernah menebuk dgn yg belum ditebuk, yg menerobos biarlah dgn los lobos.

turboturtle replied at 4-2-2016 12:10 AM
Kebiasaanya lelaki yg pernah tebuk pompuan ni mmg senang terima pompuan xdara, yg susah nak terima ...

btol tu kura2turbo...sepatutnya mcm tu laa..tapi kita merancang..tapi sebaik2 perancang bukan kita..

tp aku percaya lelaki baik untuk perempuan yg baik..dgn kata lain..wlupn dulu nakal/jahat...tp klu berubah ke arah kebaikan mesti bertemu dengan kebaikan juga..

Terima kasih buat semua forumer yg bagi pendapat yg bernas. Ins sha allah. Mana yg baik buat diri saya, saya akan ikuti. Thanks alot gais. Uols mmg the besttt!!