CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dakewa

Tak layakkah aku untuk hidup bahagia????

Edited by anyclassything at 4-2-2016 02:27 PM

Hi, be strong Nak share sikit
Aku pnh kenal one guy 7 years ago (mmg aku suka this guy tp kitorg tak declare couple whatsover)
Point nya sampai skrg aku takleh lupa dia sebab bg aku dia mmg lelaki baik. Kenapa aku cakap camtu? Sebab bagi aku dia lelaki yg perfect:

1. Career mantap.
2. Agama OK (dari pandangan mata kasar aku. Dalam aku xtau mana nampak kan). He can tarannum berlagu siap.
3. Budi bahasa cun.
4. Funny
5. Educated.
6. Good Looking

Totally out of my league. Aku pun x berani nak approach dia even mmg aku dapat rasa kitorg suka sama suka time tu. Point nya bukan nak cite psl aku kenal dia.. Just nak cakap ada je lelaki yg baik.. Sebab pernah sembang pasal ciri2 girls idaman dia la konon.. Nak tahu dia jawab apa?

- "Takde ciri-ciri. Yang mana Tuhan nak bagi sy terima seadanya. Yg mana Tuhan hantar kat sy, sy terima dengan hati terbuka. Even kalau that girl pernah terlanjur dengan boyfriend ke apa, kalau Tuhan nak bagi yg tu, tu lah jodoh sy, sy terima. Sy just manusia biasa, banyak kesilapan, insan yang hina. Sy tak layak nak judge sesorang tu baik ke tak just sebab salah satu dari dosa2 dia.. Diff people sin differently, jadi siapa saya nak pertikai mcm mana perempuan yg layak untuk sy sedangkan sy dgn Allah pun sy tak tahu amalan diterima dosa pun banyak mana.. Just doa perempuan yg jodoh sy tu hati baik, dan Allah tahu terbaik untuk saya. Sy terima seadanya"

Lebih kurg gitu la dialog nya.. Terdiam aku time tu. Time tu aku muda sgt lg. So selalu gak judge org mcm tu mcm ni, takde dara la apa kan.. Then bila dia jawab camtu, aku pun sedar. Like seriously, dia banyak mengubah perspective aku pasal hidup, org etc.. Tp dia nampak biasa pun. Tak nampak cam Ustaz2 pun.. A very wise man indeed.

Siapa kita nak judge people and their mistakes kan? Bajet baik je nak memilih suami/bini mcm tu mcm ni.. Aku sendiri pun tak memilih sapa suami aku, mcm mana past dia I dont mind. Aku terima seadanya. Yg penting time dgn aku dah tak mcm tu ler

So, dont worry. Ada je lelaki jenis camni walaupun jarang nak jumpa. Sebab tu bagi aku, Lelaki/Perempuan yg baik ni bukannya YANG NAMPAK BAIK OR RASA DIRI DIA BAIK. Kalau kau jumpa lelaki yg jenis bajet feeling memilih sgt maksum tu pls leave. Someone better is waiting for you ahead

Pelindung replied at 29-1-2016 09:19 PM
A jahat sebab tebuk?  dh peluang terbuka dan dibuka, tibai je lah.

yer A jahat sebab menebuk mana boleh tibai tibai jer..
kena tapis tapisan hokkay

aiva replied at 4-2-2016 04:42 PM
yer A jahat sebab menebuk mana boleh tibai tibai jer..
kena tapis tapisan hokkay

dah dibagi free, takkan nak tengok je. sapu je lah. kekadang aku fikir org pompuan ni mcm tak sedar betapa menariknya org pompuan kt mata lelaki.  jgn sesuka nak murah hati test2 market.

Pelindung replied at 4-2-2016 04:53 PM
dah dibagi free, takkan nak tengok je. sapu je lah. kekadang aku fikir org pompuan ni mcm tak seda ...

hah ah betuilaa
tapi patut ker TT ni patah balik kat A tuh
yang memang nyata umpama BUAYA TAK PERNAH LUPAKAN BANGKAI
sorry ayat aku tuh tapi itu lah kenyataannya

anyclassything replied at 4-2-2016 03:26 PM
Hi, be strong  Nak share sikit
Aku pnh kenal one guy 7 years ago (mmg aku suka this guy tp kitorg ...

Thanks for sharing tp kan awak.. Kalau awak nak tau, lebih kurang ginilah ayat si B dkt saya mase heols nak mengorat saya dulu and atas sebab tu jugak saya berterus terang dgn dia tp tak sangka pulak rupanya dia hanya berpura pura disebalik kata. Apapun saya harap jejaka yg awk kenal ni bukan berperangai seperti B. Jauhkanlahh

Pelindung replied at 4-2-2016 04:53 PM
dah dibagi free, takkan nak tengok je. sapu je lah. kekadang aku fikir org pompuan ni mcm tak seda ...

Itulah pelindung. Silap aku dulu. Terlalu mudah memberi atas dasar sayanglah konon and terlalu yakin yg dia mmg akan kahwin dgn aku mase tu. Aku mengaku aku mmg bodoh mase tu. Tp aku dah terima balasan aku dan aku redha.

Follow Us
aiva replied at 4-2-2016 05:35 PM
hah ah betuilaa
yang memang nyata umpama BUAYA TAK P ...

Ada kawan i cakap yg i patot terima balik si A sbb A kene bertanggungjawab ape yg dia dah buat dulu. Tapi hati i berat sgt nak terima walaupun berbagai cara dia pujuk i,family dia pujuk i. Mungkin ape yg i rase ni petunjuk dr Allah. Wallahualam

dakewa replied at 5-2-2016 05:18 AM
Thanks for sharing tp kan awak.. Kalau awak nak tau, lebih kurang ginilah ayat si B dkt saya mase  ...

Haha yes kdg2 mmg ada yg sweet talker kan.
Rasanya lelaki yg sy kenal ni x mcm tu, lgpun kitorg pun dah lost contact and xde apa2 buruk tjadi pun antara kitorg..
It just saje nak share dgn u la about this, papepun jgn termakan janji manis dah ler.
Kdg2 nampak macam baik, but then dushh
goodluck w your life

aiva replied at 4-2-2016 05:35 PM
hah ah betuilaa
yang memang nyata umpama BUAYA TAK P ...

kalau TT boleh jalani hidup bahagia hidup tanpa A, jalan terus je. takut takleh.. tu atas TT.

dakewa replied at 5-2-2016 06:24 AM
Itulah pelindung. Silap aku dulu. Terlalu mudah memberi atas dasar sayanglah konon and terlalu yak ...

sebenarnya diri nko diambil kesempatan di kala nko naif kehidupan. kesian nko ni. aku tak bermaksud nak buat nko sedih dgn post aku tu. bangkit kembali sebab hidup ni memang umpama roda dan walau seperit mana, nko kena kuat. hidup ni amat singkat utk disia-siakan. kematian akhirnya kita.

kalau aku dah buntu mencari jawapan, aku bawa bertenang. aku tanya diri aku, andaikata aku tau aku akan mati hari ni.. apa yg aku nak buat? jadi, kalau nko tau nko akan mati hari ni.. apa nko nak buat?

Sy pun dlm dilemma takde dara tp nak kawen. So nnt takpayah bgtau suami la kita tak berdara sblum atau lepas kita kawen nnt? Yes. Tahu benda tu aib kita tptp takut suami rasa tertipu lak nnt.

Mcm mana pulak nk ketatkan balik miss v atau pulihkan semula miss  v mcm kita berdara semula? Boleh ke sekadar produk sbb miss v penah dibolosi oleh lelaki2 jahanam yg pedo dedolu. :::

Princess_Na replied at 12-2-2016 08:55 AM
Sy pun dlm dilemma takde dara tp nak kawen. So nnt takpayah bgtau suami la kita tak berdara sblum at ...

Beb, sorry nak tanya. Awak takde dara sebab dirogol lelaki2 jahanam tu ke?
Pada pendapat saya, kalau sebab dirogol takde salah kalau kita cerita dkt bakal suami kita sbb bukan salah kita, bukan kita yg mintak.
Tapi kalau dgn rela hati, bak kata forumers2 kat sini, seeloknya disimpan saja kisah hitam ketika zaman2 kita jahil dulu and yang penting berubah dan jangan ulangi kesilapan yg sama.

Bab nak ketatkan balik cik gina kita tu, ade yg kate kene rajin buat senaman kagel gitu and minum air rebusan manjakani. Saya pun tak pasti sbb tak penah amek ape2 produk untuk mengetatkan keintimanku.

dakewa replied at 29-1-2016 12:58 AM
Silap sndri jugak krieysa sbb aku bimbo sgt sangkakan si B ni ikhlas.
Rupanya haprakkk. Harap dia ...

Tu la... yang lepas tu jadikan pengajaran ... TT bukak la lembaran hidup baru... kadang2 ada hikmah di sebalik kejadian...Mcm apa yg terjadi kt my friends tu... i amek ikhtibar dari kekhilafan dorang...

Napa tanya orang lain untuk happy?  Oang lain atau kejadian lain seme tu sekadar peringatan pada diri

Misalkan ko je soang manusia dlm.mesia haaaa so tokleh happy ke?

Lagi satu bab tak munasabah ialah kita kuat beranggapan, berandaian or bahse kasar berkhayal  klo.buleh keadaan kita sempurna, selamat selalu, suciiiiii selalu, berrrsihhhh selalu, langsungkita lupa wujud iblis, lalu kita lupa bahgia derita tu seme dari.tuhan, izin tuhan gak, pandangan saya ler, pelacur yg tau bersyukur lebih.baik.dari ustazah yang mata duitan, btui dak?

krieysa replied at 12-2-2016 01:34 PM
Tu la... yang lepas tu jadikan pengajaran ... TT bukak la lembaran hidup baru... kadang2 ada hikma ...

Betol tu krieysa. Kesilapan yg kite lalui sndri atau dari pengalaman org mmg patot jadikan pengajaran. Jangan kesilapan kita, kite teruskan ulangi kesilapan tu sbb dah alang2 rosak, biarlah rosak teruskan. Ishhh! Jauhkanlah. Cukuplah sorang lelaki je. Tak sanggup tgk diri ni diulit dgn berbagai2 lelaki hidonglah belangg yg cuma mahu mengambil kesempatan.

Pelindung replied at 7-2-2016 02:33 AM
sebenarnya diri nko diambil kesempatan di kala nko naif kehidupan. kesian nko ni. aku tak bermaksu ...

Sebenarnya bukan diambil kesempatan tapi sama2 gatai merenyam. Dia gatai, aku pon gatai gak mase terjadinya kejadian pecah tanah. Tak layak dikesiankan. Mmg patot di padan muka kan. Tapi syukur sangat2, Allah tak biarkan aku utk terus terpesong. Kalau si A tak tinggalkan aku, agaknye sampai skang aku masih jahil. Hikmah yg aku terima bila ditinggalkan. Terima kasih share tips. Mybe boleh digunapakai kalau aku dalam kebingungan mencarik jawapan.

ajinomotonosuga replied at 12-2-2016 04:13 PM
Napa tanya orang lain untuk happy?  Oang lain atau kejadian lain seme tu sekadar peringatan pada dir ...

Tanya je bang. Mana tau ada manusia yg mengalami nasib serupa and boleh share pengalaman deyols utk dijadikan semangat bahawa sebenarnya masih ada bahagia di luar sana untuk semua makhluk. Cuma cepat atau lambat je.
Biaselah. Kita ni manusia biasa. Mmg kdg2 akan persoalkan untuk segala mcm benda terjadi walaupun benda yg terjadi tu atas kesilapan sendiri.
Betul tu. Saya setuju. Sbb tu kite tak boleh nak suke2 pandang serong kt org walau jahat manapun manusia pada pandangan mata kasar masyarakat pasti ade kebaikan yg dia lakukan yg kita tak nampak.

Assalam tt...

Lepas nie jgn bgtau ape2 rahsia hitam tt tu... Islam pn xsuruh kite dedahkan rahsia hitam legam kite kat org lain.. Beringat lain kali..

tunaluna replied at 28-1-2016 10:38 AM
alahai TT..ramai ada kes macam ko.
aku ada kenal sorang perempuan ni nama Ain.lemah lembut,sopan sa ...

OMG... reply ko ni mengingatkan aku kat seseorang la pula....

cuma dengan bf lama x perasan dia slalu upload gmbar dgn bf dia,
tapi pernah sesekali tu tengok kat insta gambar pantai, dan pemandangan hotel serta makan2 kat cafe, cumanya tak nampak orangnya la......
biasanya kalau makan dengan family mst ada gmbr fmily dia...

sorry oot pula

to tt jangan la terima A balik, takut selama uolss tak berhubugan dia menjadi terlebih liar walaupun ada isteri, takut berpenyakit..

p/s saya syak isteri dia ada skandal kat belakang dia... then dia realize yg tt ni adalah yg terbaik dia pernah ada... tapi bo layan je kat dia... takut nanti pisang berbuah dua kali