CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siape_aku

Aku dan Hero... (masa untuk reveal name Hero ni after so many years)

rya02 replied at 2-2-2016 12:54 PM
Alamak.... aku dah bertahun2 sakit kat belikat sebelah kiri. Agak2nya dah lebih 10 tahun kot. Tapi h ...

Sakit yg sama dengan aku. Dah lama kena sejak belajar. Urut kena sebulan sekali baru la selesa. Kalau x, rasa nak mengamuk je bila sakit tu datang. Mencucuk,pedas2, x selesa sungguh. Makcik urut kata sebab banyak baring mengiring menyusu anak & dukung anak. Additional aku ada sakit kat tangan kiri. lenguh bila pakai jam, gelang atau baju yang ada grip.

jap...lepas lunch kang sy sambung taip....mengantuk hamat siang tadi ...semlm berjaga smpai kul 1 tggu michel ang shooting

sambungan...

aku plak jenguk ade satu pintu belah kiri....ade meja diperbuat daripada batu, ade sculpture org tgh mkn tapi dah keras(ala2 kena sumpah)...tengah belek punye  belek...ade siren!!!

siren yg mmg kuat sampai kitorg menjerit pon x dengar ape diorg cakap apa....dlm beberapa minit dengar bunyi berdentam dentum....bunyi mcm pintu ditutup kasar...mcm kena hempas....

dari tmpt aku berdiri...aku nmpk lelaki yg ckp mcm indonesia tu gamit2 kami suruh keluar dari situ.... aku pon dgn budak2 pompuan berlari la keluar....aku igt lagi ade yg suruh aku lari laju sikit...(mahaplah,,,hakak ni kenderaan berat....mmg ikut kiri je....)

tapi nak dijadikan cerita...aku lepas keluar dari pintu tu....budak pompuan seluar pendek tu tak dpt keluar sebab die berlari2 smpai dh jauh sgt ke dalam......situasi mase tu sgt cemas sebenar...

bile aku toleh...aku cube hulur tangan kat budak pompuan tu....ekceli die bukan la budak...remaja pompuan...mcm umo 20-21 camtu...tetibe badan die condong ke belakang....aku cakap "capai tangan aku" die hulur tgn tapi bdn die dh terlipat dua.... ppinggang die dah tertarik ke belakang tapi dimensi pompuan tu slow motion...die kan kat sebelah pintu...belom sempat keluar...(harap korg boleh imagine)

"lepaskan dia" lelaki indonesia tu cakap kat aku... "no...die dgn kita kan....takkan nak lepaskan dia?" aku membantah...  "jika ada umur kita akan jumpa dia lagi," lelaki indon tu ckp lagi...mase aku tgh pndg die ckp cmtu...die tarik tangan aku drpada pgg tangan pompuan seluar pendek tu (sorry...mmg xde name )

so yg pompuan sluar pendek tu pon slowly disedut dimensi sebalik pintu tu....kite nmpk die menjerit,,,hulur tgn mengapai2 tapi suara die tak dengar....bile aku cube ke depan nak tarik jugak, pintu bilik tu berdentam kuat gile!!! rase bergegar gegendang telinga....

suasana terus diam....sunyi sepi...aku tgk sekeliling...ade beberapa org je...yg lelaki indon tu masih berdiri sebelah aku...dlm 5minit camtu baru terdengar ade suara pompuan menangis....die nangis pon sebab kaki die mcm terpeleot...jatuh mase lari nak lepaskan diri...

rupenye ticking clock kat pintu dah jadi 00:00..!!! pintu tu hanya terbukak dlm 30 minit....cukup time die akan tertutup sendiri....

L/i : ayuh...kenderaan dah menunggu
aku : no! kite tunggu!! 30 minit bukan lame pon
L/i: tak perlu...
aku : kau dah tau bende ni nak jadi kan?? sape kau?
L/i: jangan tuduh sebarangan...
aku: ape name tempat ni? mencari korban? org2 tak bersalah?
L/i: kamu jangan berdegil...nanti kita susah..
aku: aku degil? yess! mmg aku degil...aku takkan pergi mane2 selagi diorg yg kena sdut tadi masih belum keluar!!
L/i: kamu mahu tggl seorang diri disni?
aku: kalao itu yg perlu! pergi la kau dgn yg lain2....kenderaan dah menunggu...aku tak perlukan korg semua!!!! pengecut!!! badan besar tapi semua tak boleh harap!!!
L/i: (die hela nafas...tak boleh digest perangai aku...nasib ko la...sape suruh muncul dlm mimpi aku!! )

tetibe ade bunyi mcm seruling ke ape..aku tak pasti....sayup dtg dari jauh....mungkin nafiri....bunyi mcm alatan muzik istana.....mcm bunyi lagu nusantara.....bunyi dari sayup2 die jadi kuat sikit...tapi xde la kuat...sesedap telinge mendengar,,.. bunyik tu mcm "tarik" kite utk pergi dekat kawasan tu...

bammmmm!!!!!!! semua pintu dan tingkap terbuka semula.... ticking clock 30:00!!!! mase ni aku dah terdetik "dh mcm Lara Croft la pulak" ....

aku pegi dekat pintu yg aku masuk tadi...sunyi sepi....takut? mmg aku takut....takut kena sedut...atau takut kena sergah dgn sape2....

suasana sama mcm aku masuk kali pertama tadi...cantik dengan segala seni ukiran....dan cahaya yg masuk dri tingkap bercermin biru...

aku: hello...!...hello...! ade siapa2 tak kat sini?
(aku sungguh dengan harapan ade yg menyahut...sekurang2 nye pompuan seluar pendek tu) aku tak pergi jauh sgt ke dalam....sbb aku tak tau putaran waktu kat situ mcm mane....rase mcm 30minit tu sekejap sgt...

L/i: mereka sudah tiada di sini (tetibe die bersuara buat aku terkujat)
aku: diorg pegi mane? (aku masih dlm kawasan pintu tu)
L/i : (die geleng kepala)
aku : aku tak suke semua ni....kite kat mane ni? lepas ni ape? turn kite pulak jadi mangsa mcm ni?
L/i: ayuh...kite tak perlu tunggu lagi...kita dah ikut cara kamu kan? kite dah tunggu kan? jadi ayuh pergi!!
aku: sekurang2nye bgitau aku kite kat mane?
L/i: ayuh cepat sayang... (die hulur tangan)
aku: sejak bile aku jadi "sayang" kau?
aku terus keluar dari pintu tu....tolak lelaki tu dgn bahu...bengang!!! terus berjalan ke kenderaan tu...

kali ni aku duduk di bahagian depan kenderaan tu....mcm position kerusi dlm flight business class tapi dua seater...aku duduk belah tepi...dan aku nmpk keseluruhan bangunan tu...  bile kenderaan tu bergerak...aku rase ade org duduk sebelah aku...! bile aku toleh....

fuuuhhhhhh!!!

sambungan...

bile aku toleh....terbeliak mata aku!!! (kalo korg ingt lelaki indon tu dok sebelah aku tu dh jadi cite hindustan! nak tau sape sebelah aku ?
nightcrawler!!! (dari lara croft, masuk plak X-Men)

aku sandar belakang bdn aku kat cermin...sbb terkejut nmpk si nightcrawler tu...(kalo korg tak tau yg mane, gugel je nightcrawler XMen) (kalo x silap nightcrawler ni pernah muncul dlm rumah aku atau mimpi aku yg lain...aku ade cite sebelum ni rasenye )

agaknye die tau aku takut n terkejut...die buat tanda "jangan takut" dgn gesture tangan....lepas die buat camtu...aku pon duduk betul2....die diam bersandar kat kerusi die...

pastu kenderaan tu bergerak makin lame makin laju.....die langgar abis semua semak samun...anak2 pokok...aku cam "driver ni mabuk ke bas ni jatuh gaung ke ape?" walopon x nmpk "driver" mase aku naik tadi....

lepas satu2 musibah...rombongan ape la yg aku ikut ni....lepas langgar segala semak samun tu...bas tu berhenti tersentak smpai aku ter ke depan n terhantuk kat seat depan!!! hamlau betul....

mase tgh ejas2 kepala dek terhantuk tu... "kamu okey?" lelaki indon tu muncul... "okey...okey"...

pintu kenderaan tu terbukak....kami semua turun....tau ape yg ade depan kitorg?? patung mcm kat kuil india...besar2 mcm kat batu caves tu...tapi bersusun kat tepi laut....!!

aku: tadi kuburan kristian...sekarang hindu...
L/i: takut?
aku: tak...tak takut dgn binaan ni....tapi takut jadi mangsa yg tak berdosa  mcm yg tadi...
L/i: jadi kamu belum bersedia untuk mati?
aku: (aku diam....berfikir sebelum jawab)..belum..aku belum bersedia untuk mati...terlalu bnyk yg aku lalai...(diam lagi...) kau? kau dah bersedia utk mati?
L/i: (die ketawa kecil) ya ...sudah..
aku: (berlagak btol..elok ko punye turn lepas ni) aku ckp dlm hati
L/i: bkn niat aku untuk berlagak sombong...(die diam....)

die berjalan hala ke gigi air....die gamit aku suruh ikut die..(mesti korg dh start feeling hindustan kahoo na pyaar hai)

L/i: kamu tau kenapa laut tercipta?
aku: tak pasti...(walopon aku nk jawab lain sebenarnye)
L/i: org seperti kamu... kamu bisa menjawab lebih dari itu....(mcm die boleh bace ape aku fikir)
aku: Allah Maha Besar.... segala yang tercipta pasti ada gunanya... pasti ade kelebihan nya...
L/i: sepertinya apa?
aku: jikalau kita mahu mengira kehebatan ciptaan Allah...kita tak boleh gune logik akal....logik akal hanya untuk bende2 ciptaan manusia.... sedangkan kuasa Allah lebih dari itu...
L/i: (senyum...)
aku: (mase ni baru aku nmpk muke die...kulit cerah, muke petak almost bulat tapi tak gemok, rambut hitam lentik2 hujung...)
L/i: kalau aku katakan aku telah merasai mati?
aku: HAH???

Follow Us
" patung mcm kat kuil india...besar2 mcm kat batu caves tu...tapi bersusun kat tepi laut....!!"

patut la aku rase mcm pernah dgr ayat ni .....Hero pernah mimpi mcm ni.... tapi die dikejar patung2 tu...smpai ke dalam laut...

ah sudah...!!! takkan lelaki indon tu Hero??

sambungan .....

L/i: kalau aku katakan aku telah merasai mati?
aku: HAH???
L/i: (die ketawa kecik)
aku: kalau kamu dah mati, jadi kamu ni ape?  hantu? malaikat?
L/i: malaikat tu terlalu tinggi darjatnya, aku juga bukan hantu....
aku : abis tu?
L/i: terpulang pada kamu....siapa aku pada kamu....
aku: eh?? mcm tu pulak....
L/i: jangan keliru dengan pilihan kamu.....
aku: pilihan ape?
L/i: jalan hidup kamu..... (die berjalan ke arah air laut)
aku: maksudnye?
L/i: takdir..... takdir yg Allah telah tetapkan buat kamu...
aku: tak faham.... boleh jelaskan...?
L/i: fahami diri kamu, apa yang telah kamu lalui, fahami sekeliling kamu....kenapa org mencari kamu tika musibah menimpa mereka...kenapa org mencemburui kamu...kebolehan kamu.. (die bercakap sambil terus berjalan)
aku: i dont get it.... kebolehan ape? (mase ni aku dah rase kaki aku basah...)
L/i: (die terus berjalan masuk ke dalam air laut)
aku: hey awak!! tunggu dulu....(kaki aku makin basah,..makin sejuk....) AWAKKKK!!!!!!! (aku menjerit panggil die sbb die makin jauh smpai air dh paras peha)

AWAKKK!!!! Aku terkejut dari tido!!! sambil menjerit mcm tu.... kaki aku sejuk...basah...bantal aku basah (eh??? aku terkencing ke?) pastu aku belek2 keliling n ape yg patut....rupenye air dari aekon menitik...bukan tahap menitik dah...langsir pon dah basah kuyup...mcm tersumbat ke ape...air masuk kedalam balik...cheh!!! patut sejuk amat....

tgh aku alih2 bantal yg basah tu dengar suara abah dari luar bilik "miii....ko kenape menjerit?" aku pon miong2 ayam terus jawab...."xde ape....mengigau" pastu dengar abah cakap "dah tua2 pon mengigau ke?" sambil die bebel2 ape ntah... "bangun la ...dh nak subuh ni..." abah ckp ....agaknye mase tu abah bangun g masak air kat dapur kot...tu die dgr aku mnjerit....sbb abah kdg awal...kdg lewat sket dri aku....

pastu dengar suara mengaji dari surau berdekatan....tanda nak masuk subuh....

so kesimpulan yg aku dapat selama aku insomnia dan mimpi ini ialah "mereka telah kembali" and aku harap sgt kalao hero terbace ni....please text me....i need your help....

ade sebab kenape aku cakap "mereka telah kembali" ...nanti aku story

Gulp... tak sabar tunggu next..

asmara ini yang hanyutkan kita....
asmara ini yang hanyutkan aku....

hahaahaha...ngape la ade lagu ni dlm folder lagu2 aku??? (lagu ni tgh play mase aku tulis)

arini sibuk merempit rumah sebelah....

dan dah 2-3 hari aku mikir pasal diri aku....

mikir nasib aku....mase depan aku....

dgn gangguan yg dtg semula.....

ape xde ending ke bende ni ??? aku tau yg syaitan tu kalo dh tua bertaut dagu dgn lutut die akan mude semula.....die takkan mati....

tapi aku? hidup aku ni je sekali.... nak melawan sensorg aku tak terdaya .....atau aku terdaya tapi aku tak sedar.....

sekarang ni aku asik terdengar2 mcm bunyi muzik jawa...... (mcm tgh2 lagu asmaradana tu...cube korg dgr) ..... mcm ade yg menyeru....(mcm bunyi yg aku dgr dlm mimpi tu)

dan setiap kali aku lintas kawasan kuil yg aku lalu setiap hari ulang alik dri keje...akan ade bunyi loceng berdenting kuat!! mcm masuk ke jantung!!  

mcm aku ni magnet....magnet kepada bende2 ni...

belikat aku betul2 belakang jantung sgt2 sakit...setiap hari....kdg smpai rase susah nak bernafas....

(sakitnya tu disini pulak tgh play) hahaahaha..... kena sgt la kan dgn story,.,..

tgk la mlm ni siape yg datang menjengah....kdg malas nak melayan,.... sabo je lah...

Apa maksud kalau kita slalu mimpi ditempat yg sama?slalu mimpi sungai yg sama..dr kecik..sampai sekarang..tp xla kerap sangat mimpi tpt tu...

pusak_lanji replied at 22-4-2018 06:03 PM
Apa maksud kalau kita slalu mimpi ditempat yg sama?slalu mimpi sungai yg sama..dr kecik..sampai seka ...

x pasti..... tapi die mcm dejavu.... bile die jadi di dunia realiti

aku ade satu rahsia tau....kalo aku cerita...die bukan lagi rahsia la kan ???

mcm ni...aku ade kawan kat beetalk... die ni misteri btol...

die hanye muncul bile aku ade masalah.... die tau pasal kemampuan aku....padahal aku tak pernah chat dgn die mcm kawan2 lain

die hanye msg style camni:
"gune kebolehan awak sebaiknye "
kalo aku tanye die ape khabar ke ape ...haram jadah die nak jawab....

pastu die senyap..... lame...pagi tadi tup2 die msg:

"awak tgh ade masalah ye?" dan aku hanye jawab "ye...mcm mane awak tau?"

dan seperti biase......takde jawapan.... name die Adi...kat beetalk tu la name die adi...aku tak tau dr mane n mcm mane die tau....

aku tak tau ape2 pasal die...nak kate die perawat....tgk muke profile pic, mcm mude n budak lagi... (kalo itu real pic die lah)....

dah beberapa malam terasa ade ular merayap dalam selimut.......bile mimpi bukan kecik anak ular nye...besar peha rikishi phatu weh!!!!

malam tadi beberapa kali terpandang ade kepala ular atas bantal sebelah aku.....

nak semyg...aku tgh period.... aku hanye mampu berdoa,.... bila aku ckp kat parent aku "ko jangan la ikut2 sgt perasaaan tu..."

bile tanye semula kat perawat kat kelantan tu "ade jin dri luar cuba dekat n ganggu die" beritahu perawat melalui sepupu aku....  dan ayat seterusnye "suruh die carik ustaz2 utk tolong die"

satu ayat yg aku kire ayat mengalah.....sama seperti perawat2 sebelum ni.....tak sanggup nak menempuh atau malas nak layan masalah aku yg tak abis2.....aku pon tak tau...

kali ni die lepak atas bahu....smpai tulang tengkuk ni rase terbenam...die punye sakit...mcm ade batu duduk kat tengkuk....dgn x boleh tido...dgn pening kepala.... nak menangis dah tak berdaya....

aku tak tau nak mintak bantuan siapa.....

ade contact satu perawat sebelum ni...tapi die tu ade mslh dgn bini die...sbb die cube ngorat aku...n kantoi dgn bini die....huhuhuhu....sumpah wallahi!!! aku takde pon perasaan ape2 kat die.... sebab aku pon rimas cara die msg aku....n bkn die sorg perawat yg pernah ngorat aku.... maybe diorg kesian ke ape.... tapi bkn tu caranye nak menangi hati aku...chewah!!!

aku serahkan kisah jodoh aku pada Illahi....

yg aku tau...aku nak halau jin yg ade dekat dgn aku skang ni.....

signature aku "never give up".....

walopon sebenarnye aku dah give up!!!

aku hanya mampu berbaring dan mengenang nasib aku....

tak tau mane hala tuju hidup aku...

ape yg aku rancang....semua tak menjadi....

especially bile aku bgtau org....

mmg plan aku hancur berkecai.....

now aku hanya berjalan di atas jalan takdir yang Allah swt dah tentukan untuk aku.....

tanpa cube mengubah ape2.....hanya mengikut takdir.....dan teruskan melangkah....mengikut kemampuan aku.....

sungguh!! aku tak berdaya!!

aku dah give up!

kesian tengok keadaan tt

daripada cerita tt boleh nampak mental dan semangat tt dah lemah sangat. tt duduk di kawasan mana? meh saya cuba bantu

lagendahidup replied at 17-5-2018 10:10 AM
kesian tengok keadaan tt

daripada cerita tt boleh nampak mental dan semangat tt dah lemah sangat ...

mmg dh tak larat pon ..... dok kat sg buloh

Sudah puas aku menangis lagi
Kau hadirkan mendung awan yang kelam
Namun ku kan tetap bisa betahan

Secebis kasih yang telah kau beri
Kan ku simpan dalam memori indah
Tapi semuanya telah berakhir

Aku tersungkur menunduk meraung
Dan tiada siapa bisa merasakan
Oh sakitnya hati ini

Jika kau tak mampu memberikusenyum
Usah kau hadirkan dengan kedukaan
Oh biarlah hidupku dengan caraku

Secebis kasih yang telah kau beri
Kan ku simpan dalam memori indah
Tapi semuanya telah berakhir

Aku tersungkur menunduk meraung
Dan tiada siapa bisa merasakan
Oh sakitnya hati ini

Jika kau tak mampu memberikusenyum
Usah kau hadirkan dengan kedukaan
Oh biarlah hidupku dengan caraku

Edited by siape_aku at 17-7-2018 08:57 AM

sekilas,....ghost whisperer...

sepanjang bulan puasa ni aku asyik mimpi arwah2 dari kalangan family members aku .....

sehinggalah ade satu progam bulan puasa kat opis aku bersama DMFK....so ade la salah siorg kawan aku sempat bertanye ape maksud jika kita asik mimpi arwah2 ni?
DMFK jawab....sama ade awak mmg gifted utk masuk ke ruang mereka....atau awak sendiri yg akan meninggal dunia..!

aku malas nak cerita semua....cume slah satunye yang memang menjadi sebut-sebutan...
aku mimpi arwah nenek, die duduk dengan aku...pastu die terkocoh2 nak balik...aku cakap tuungu la jap....nape tetibe kelam kabut nak balik?"
pastu nenek jawab "rumah nenek dah buruk mi...dah nak runtuh..." itu yg nenek cakap...sedih n sayu sgt bunyik die... pastu aku tak sempat jawab ape2,....aku terjage....dan aku terganggu betol dengan mimpi tu....

bile siang tu....aku terus bgtau mak aku....ape maksud nenek cakap camtu....sbb rumah arwah ni ok..ade org sewa dan dijaga elok....

pastu aku bgtau cousin2 aku n suruh diorg g ziarah kubur nenek.... (sebab ape aku suruh diorg sbb aku takleh pegi...dgn kecederaan lutut yg belom ok...n kedudukan kubur nenek kat lereng bukit belah atassss...mmg menyukarkan pesakit lutut cam aku utuk pegi) .... dan aku suruh diorg ziarah kubur sebab mase tu berturut2 aku mimpi arwah atuk, arwah paklong, arwah pak itam...masing2 dgn macam2 mesej...

so sepupu2 aku diketuai sepupu yg lelaki pergi la seramai 2 kete...aku tak sure braope org...8 org kot....(iwan,tiqa,iman,namna,siti, tia,acha,meya) ha 7 org.... bile diorg sampai kubur....terus si iwan ni mesej aku "patutlah nenek mengadu" caption die letak kat gmbr....gmbr kubur nenek yg dah mendap, berlubang n kepok die dah bergerak2...boleh runtuh anytime! sebabnye kubur tu lereng bukit...tmpt air turun....so tanah selalu terhakis....

bile dpt pic tu...diorg anta plak kat group family....mmg aku tk sangka, nenek dtg dlm mimpi bgtau....sbb sebulan sebelum tu akak aku pegi...ok je... mungkin sebab bulan tu bnyk hujan....diorg lawat jugak kubur2 lain....so kami pon buat la appointment dgn org yg pasang kepok tu utk repair mane2 yg patut.....

ni ade satu lagi operasi nak bersihkan batu2 kat kubur tu....

jadi betul ke aku ni "pintu" antara dua dimensi mcm yg hero cakap...?

dari pertengahan bulan 7 hingga 13 sept aku bercuti, medical leave...kau rase??? kalao keje kat kompeni swasta, mmg dh kena buang dh aku ni ... terlibat dgn beberapa kemasukan wad, pendarahan yang tak berhenti sejak 9 julai hingga 12 sept...., mimpi yang tak berkesudahan dan pencarian yang belom berhasil.... berat smpai turun 16kg sepnjg tempoh tu.... sadisnye!