CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siape_aku

Aku dan Hero... (masa untuk reveal name Hero ni after so many years)

aku rase aku dh mule boleh control diri n kemampuan aku.....tapi aku tak pandai nak susun atur smpai semuanya jadi kelam kabut,.... n melibatkan kedua2 family mak dgn abah... aku tak tau mane yg harus aku selesaikan dulu.... plus masalah2 lain yg sedara mara mengadu dgn aku....

aku tak tau tindakan aku utk "lafaz semula" satu ayat pengakuan yg diajar Hero tu, adalah tindakan yg betul atau tak....tapi aku 'kuat' rase aku yg kena habiskan atau hentikan semua ni...

bab turun berat tu best.. bab lain tak best.. semoga TT bertemu jawapan.

aku nak tanye korg la kan.....

disebabkan masalah kesihatan ni, n mcm2 masalah yg menyetresskan hidup aku.... aku rase nak benti keje....sbb ape,...dtg keje tapi takde keje....dtg keje aku stress.....dgn environment keje yg tak berapa kena dgn selera aku....aku nak start bisnes.....so

PATUT KE TAK AKU BENTI KEJE?

kalua ko nak berenti keje kena pikir camne ko nak sara hidup ko. jangan bergantung hidup kat orang. hihi..

zeed replied at 1-10-2018 12:09 PM
kalua ko nak berenti keje kena pikir camne ko nak sara hidup ko. jangan bergantung hidup kat orang.  ...

udah kate nak bisnes....

actually i am well known as good cook...dh ade regular customer pon...dh ade request utk kenduri tunang birthday dan lain2....now nak try start sabtu ni kat tesco the curve....

kisah naga....

baru2 ni  iols ade family day kat melaka....so ade salah satu malam tu ade aktiviti/pertandingan memancing....

so dlm family ni diketahui la ade sorg anak sedara ni (kite namekan M) ade ability untuk nmpk bende2 ghaib ni....malam mase sepupu sepapat masing2 dgn joran nak tunjuk skil mancing masing2....si M ni...dok jalan la tepi2 laut...kat tmpt2 org mancing tu (ade torch light...in fact ramai yg bawak torch light so agak terang)...

pastu sebelum pertandingan tu abis....si M ni naik dulu...tapi die buat muke biase je borak2 dgn akak n abg2 die...

hari last...mase kitorg nak balik dh...baru mak si M ni bercerita....si M kate ade naga kat laut tu!!! bukan naga je...duyung pon ade!!!! tapi mmg ade batu timbul sket kat tgh laut tu....n mmg bnyk tali pancing putus malam tu....

kalo ikut logik...tepi pantai je...bkn ikan laut dalam yg besar smpai leh putuskan tali....takde la pulak aku tanye ape rupe makhluk tu sbb kami masih kat tmpt tu...(agak seriau jugak)...mase dgr cerita tu angguk2 je la...dlm hati dupdap2 jugak....

kenape kitorg percaya cakap si M ni? sbb mmg die betul2 leh nmpk...sbb die pernah berunding dgn makhluk yg mendiami pokok yg tak boleh ditebang!!! makhluk tu kate die dah duduk kat pokok tu 200 tahun.... sebelum tu....ade ustaz dh dtg...tapi bende tu degil....tapi dgn si M ni...bende tu mau runding...maybe sbb si M ni budak lagi....budak tak budak dah 14 tahun jugak umurnye....si M ni offer bende tu soh duduk kat pokok lain n jauh dr org....

dgn jayanye bende tu beralih dan pokok tu ditebang....si M ni mmg tak bercakap dgn kitorg...die bercakap dgn family member die sahaja....mak ayah abg n akak die....die anak bongsu... so kalu kite tanye die ape2...die angguk atau geleng je....mmg tak pernah dgr suara die kecuali kalo ko duduk dekat waktu die ckp ngan family member die...bru leh dgr suara die...

kat rumah aku??? die cakap ade pompuan rambut pnjg muke hitam n merah sbb terbakar.....cik kak ni aku pon biase nmpk....die la yg mencangkung atas sofa dlm bilik aku......harey btol!!!

Follow Us
dalam perubatan dgn bidara...dan penampakan di parking kereta....dan atas penyangkut baju!!!  

assalamualaikum

apa khabar tt sekarang,banyak betol dugaan ko.Allah ada dan sentiasa ada,bertabahlah

Assalamualaikum... wah...almost sethun aku tgglkn rumah bersawang ni...hehehe... mcm mane nak dptkn link thread ni ea...? Maklumlah...buta gadjet sket...x reti cmne nak buat...help me please..

siape_aku replied at 30-8-2019 11:09 PM
Assalamualaikum... wah...almost sethun aku tgglkn rumah bersawang ni...hehehe... mcm mane nak dptkn  ...

Ada cerita seram baru lagi tt?

MissVixen replied at 31-8-2019 12:01 AM
Ada cerita seram baru lagi tt?

Ade...x berkesempatan nak taip... busy dgn life baru.... gituuuu

soul_fly replied at 14-3-2019 03:55 PM
assalamualaikum

apa khabar tt sekarang,banyak betol dugaan ko.Allah ada dan sentiasa ada,bertabah ...

Insyallah...masih cuba istiqomah...cuba sabar dan redha..   sebut mmg senang...bukan mudah utk redha... tapi skang aku sgt2 positif dgn kehidupan

ang boleh nampak ka bang?

Dewa19XKangen replied at 20-9-2019 04:43 PM
ang boleh nampak ka bang?

Dulu boleh..sekarang...kdg2 je..ikut keadaan

Ok br tamat rempit baca. All the best TT and kalo ada cerita baru leh la share yer

TT, saya baca kisah TT ni smpi page 4 je.. bila TT cakap TT berubah menjadi seorang yang panas baran dalam proses memulihkan diri TT.. saya pernah lihat kwn sendiri berubah dah proses “pembelajaran”.. dari seorang yang baik, lembut hati kwn saya berubah secara drastik menjadi pemarah dan ringan tangan sejak menerima pemberian yg muncul secara sendiri dlm kocek baju suatu pagi.. habis dilepuknya budak2 yang cari pasal dengan dia..

perubahan dlm itu disedari sendiri oleh kwn saya, tetapi dia seolah2 tidak dapat mengawal emosi amarahnya.. kwn saya menunjukkan sendiri kepada saya pemberian yg dia terima secara tiba2 itu.. sebiji batu delima merah.. atas nasihat dari seseorang agar membuang “hadiah” itu, kwn saya dapat rasakan suatu beban terangkat dari bahunya.. terus dia rasa dirinya tenang..

jadi kesimpulan yang saya nak ckp, my 2cents opinion.. kalau rasa diri tu berubah ke arah yang kurang baik pasti ada sesuatu amalan yang tak serasi dgn diri kita..

Nocturna replied at 15-10-2019 06:13 PM
TT, saya baca kisah TT ni smpi page 4 je.. bila TT cakap TT berubah menjadi seorang yang panas baran ...

assalam...

baru dapat login balik gune pc,,,,hahaha...

xde simpan ape2 pemberian orang....n kalau ade pon barang k emas n barang kemas tu pon dah bagi kat kedai.... dah takde ape2 dalam simpanan... x tau lah kalo ade de antara family yng masih simpan ape2...

*rase nak bukak rumah baru lah

"show the author posts only"

selain dari function show author posts tu....ade tak cara utk copy semua yang kite pernah tulis kat sini? utk dapatkan dalam satu folder?

siape_aku replied at 21-12-2019 01:59 AM
"show the author posts only"

selain dari function show author posts tu....ade tak cara utk copy s ...

aku pon lama xmasuk... nampak ko terus masuk... ingatkan ada cite baru...

bru khatam baca thread ni.. aku feel la masalah ko, sebab aku pun ade mslh yg sm, cuma tk seserious mcm ko la TT..

Ajab yer bila diri ini ada Saka, yg paling best tak thu Saka dr Belah siapa.

Sampai skg aku mcm ignored jer sakit2 yg asik bergerak2 ni..kejap sakit belakang, sakit pinggang la, kepala la...sakit kepala mmg setiap ms.  By the way aku pun ade masalah Rahim mcm ko. Aku pernah operate buang cyst, sebab ade endriometriosis. Kahwin dh 6 tahun, tp masih xdpt anak.. dh check dgn sepital, laki bini tkde masalah.

Sebab dulu bila period aku dtg lmbt (hati dh berbunga2 da igtkan pregnant). Sekali mimpi ade nenek tua makan anak dlm perut aku...tup2 esok mesti aku period. dah 2-3x aku mimpi seakan yg sm.

Ntah la, kdg2 mcm fed up jer...Bila nk berubat jer, mesti banyak halangan.