CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siape_aku

Aku dan Hero... (masa untuk reveal name Hero ni after so many years)

Pastu arus bende yg aku gaul tu kuat sampai aku terlepas senduk tu...jatuh dan dirampas dek makhluk merah tu... aku pon "hoi...jgn ganggu kami" pastu ntah mcm mane...tag senduk tu jatuh...kertas label je pon...pasru makhluk tu kutip jgk... sekali aku ckp "bende tu pon ko nak ambik?" Tu yg die marah sgt tu...
Air yg aku gaul tu bergegar...kontena2 lepas jatuh ke laut....
Mmg chaos gile time ni....makhluk tu bertempik n bettukar jadi lagi besar....
"Mane kau? Kau ejek aku...kau main2kan aku" mase tu aku dh x tau mane nk pergi....bile tgk bangunan runtuh..kawan2 aku lari bertempiaran...ade yg dh luka n cedera parah...
Aku sempat menyelinap masuk dlm sebijik van...walopon bergegar2....panas...ketakutan... aku x tau kenape jdi mcm tu....
Si makhluk merah tu terus mengamuk...abis kereta2 yg parking die tolak dgn tangan die...dgn ekor die yg berapi2 tu...berlaga2 termasuk la van yg aku sembunyi tu....

Pastu aku dgr die cakap "kalao aku x dpt die...aku akan bunuh semua yg dlm kontena tu...aku bunuh semuanya sekali...aku nak dieeeeee" bile die sebut die tu, makhluk sambung dgn bertempik mcm halilintar....
Aku antara takut dgn berfikir dlm van tu... "kalo aku x serah diri...semuanya mati.... tapi kalo aku serah diri, ape jadi dgn aku?"
Aku x tau mcm mane nak gambarkan segala macam yg aku nampak...mayat bertaburan...putus 2,3...darah merata2...habuk...api...mayat bergantungan...bangunan terbakar...teriakan lelaki perempuan..budak2... (kalau itu lah rupenye kiamat...ianya sgt menakutkan)
Aku menangis sbb x tau nak buat ape....makhluk tu berjalan lagi carik aku...
Aku decide utk keluar dr van....

Pastu aku dgr die cakap "kalao aku x dpt die...aku akan bunuh semua yg dlm kontena tu...aku bunuh semuanya sekali...aku nak dieeeeee" bile die sebut die tu, makhluk sambung dgn bertempik mcm halilintar....
Aku antara takut dgn berfikir dlm van tu... "kalo aku x serah diri...semuanya mati.... tapi kalo aku serah diri, ape jadi dgn aku?"
Aku x tau mcm mane nak gambarkan segala macam yg aku nampak...mayat bertaburan...putus 2,3...darah merata2...habuk...api...mayat bergantungan...bangunan terbakar...teriakan lelaki perempuan..budak2... (kalau itu lah rupenye kiamat...ianya sgt menakutkan)
Aku menangis sbb x tau nak buat ape....makhluk tu berjalan lagi carik aku...
Aku decide utk keluar dr van....

Aku x tau kenape.... aku lari menghala kelaut...
Ntah la...dgn harapan nak berenang ke ape.... tapi laut pon dh ade api....kontena abis terbakar... terbayang wajah kawan2 aku.... "MANA DIEEEEEE????" makhluk tu menjerit lagi.... aku yg dh x rupe org tu...dgn berpeluh,berdarah sembunyik balik pokok...org dh kelam kabut lari x tentu hala...pemandangan waktu tu hanya merah dan hitam....hitam malam n merah warna api yg membakar bangunan2 dan semua yg ade....
"AKU DEKAT SINI...KAU SELESAIKAN DGN AKU" tetibe ade sorg mamat ntah siape muncul ... n ntah dr mane dtg anak panah berapi menusuk badan mamat tu.... depan mate aku!!!
Sudahnye aku keluar dr persembunyian... aku cakap "Kau dijadikan dr api..tapi Allah pilih kami manusia sebagai khalifah dimuka bumi... sedikit pon aku x takut dan gentar dgn kau...kerana Allah yg Maha Berkuasa... Allahuakbar!!!!"
Lepas aku laung Allahuakbar tu aku nmpk makhluk tu nak dtg terpa aku...tapi aku terjaga sambil mulut aku sebut "allahuakbar"....
Terduduk aku....jam 3:45minit pagi...

Ya Allah....petanda apekah ni? Petunjuk ape yg Kau berikan....? Atau hanya sekadar mainan mimpi? Aku x tau.... tapi ianya sungguh menakutkan....andai ia terjadi....xde tempat nak bersembunyi....

Ekceli mimpi ni aku cerita isi penting die je.... sgt pnjg sbnrnye...aku rase aku dh mandi semlm...yes...aku x berwudhu sebelum tido....leka main fb...leka main game smpai tertido....
*susah la gune henpon...

Follow Us
Bertabahlah TT. Semoga terus kuat. Ada kontek perawat yg suruh mandi wudhu' tak?

zeed replied at 22-3-2017 10:38 PM
Bertabahlah TT. Semoga terus kuat. Ada kontek perawat yg suruh mandi wudhu' tak?

maksudnye ape ? awak nak nom phone die ka ape?

siape_aku replied at 23-3-2017 09:30 AM
maksudnye ape ? awak nak nom phone die ka ape?

Eh tak.maksudnya awak ada follow up dgn perawat tu tak?

zeed replied at 24-3-2017 03:27 PM
Eh tak.maksudnya awak ada follow up dgn perawat tu tak?

belum....

igtnye malam ni ..

takder update ke tt?

masih ada sambungan ke tt?

sorry guys....sepatutnye ade sambungan.....

19 mei masuk ward semggu.....sambung mc semggu lagi kat umah .....arini baru masuk keje...

siape_aku replied at 5-6-2017 11:00 AM
sorry guys....sepatutnye ade sambungan.....

19 mei masuk ward semggu.....sambung mc semggu lagi k ...

lama giler ko sakit kan amy.. aku kat porem ni dr 2007..
ko antara kes yg xsettle2...

tak tahulah. ini cdgn saje. tp hati aku lbh kata, tt perlu byk buat solat sunat malam. solat hajat minta penawar,istikharah minta petunjuk jln penyelesaian. solat taubat minta keampunan.

aku bukan alim pun. tp hati aku terdetik benda ni. dan yg pasti HATI DAN DIRI BERSERAH SEPENUHNYA KEPADA ALLAH. MENGAKU DGN HATI YG BESAR,ALLAH LAH TEMPAT BGANTUNG DN MAHA BKUASA DLM ALAM INI. ini part paling susah.. hati,walau kita kata ikhlas blm tentu keikhlasan tu benar.

tips mudah, selalu bsedekah, walau sebiji gula2,tiap kali sedekah minta Allah pmudahkn segala urusan,dn sembuhkn segalanya.

insyaAllah

hest replied at 14-6-2017 08:02 PM
tak tahulah. ini cdgn saje. tp hati aku lbh kata, tt perlu byk buat solat sunat malam. solat hajat m ...

terima kasih atas cadanagan dan nasihat....insyallah ...semoga aku diberi kekuatan untuk bangun solat malam...

7 jun masuk wad lagi....8 jun buat minor surgery....d&c untuk cuci rahim....untuk kali ke4 dlm hidup aku... .dan doktor bagi aku mc sehingga 16 jun....sepatutnye semlm aku dah masuk keje tapi sebab demam panas.....aku mc lagi sehari...hari ni masuk keje....pagi2 dah bersin2 dah ....

hari ni aku tak tau la aku mampu bertahan ke tak.....ni dh start nak cramp kt perut.....aku tak tau kenape aku di uji sehebat ini.... sesungguhnye aku redha....

siape_aku replied at 20-6-2017 07:37 AM
7 jun masuk wad lagi....8 jun buat minor surgery....d&c untuk cuci rahim....untuk kali ke4 dlm hidup ...

TT dah berapa lama ada gangguan ?

encik_anas replied at 20-6-2017 09:58 AM
TT dah berapa lama ada gangguan ?

sejak umur 21.....sekarang dah 33.... dh naik tepu dh badan ni....dah rosak dah dek ubat...

siape_aku replied at 22-6-2017 12:58 PM
sejak umur 21.....sekarang dah 33.... dh naik tepu dh badan ni....dah rosak dah dek ubat...

lama betul dah lebih 10 tahun, perawat ada cakap gangguan apa ? 10 tahun yg sama ataupun gangguan lain tapi berturut ?