CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siape_aku

Aku dan Hero... (masa untuk reveal name Hero ni after so many years)

yang same tapi tak kurang

tt cemana sekarang?
semoga cepat sembuh...dan semoga tabah
kuat sungguh tt

xtahumenahu replied at 5-7-2017 03:59 PM
tt cemana sekarang?
semoga cepat sembuh...dan semoga tabah
kuat sungguh tt

alhamdulillah.....

still fighting!

encik_anas replied at 23-6-2017 01:46 AM
lama betul dah lebih 10 tahun, perawat ada cakap gangguan apa ? 10 tahun yg sama ataupun gangguan  ...

gangguan saka dan sihir.,...

hi tt...ai penanh terbaca ur story few yrs back..suka gan cara ko sampaikan cerita..somogo ko tabah dlm ujian2 yg menimpa..

Semoga d permudahkan urusan ko tt

Follow Us
pengisian rohani dan jasmani......

pengisian jiwa dengan mendekatkan diri dgn Illahi....

semoga aku istiqomah

nagaijau replied at 14-6-2017 01:44 PM
lama giler ko sakit kan amy.. aku kat porem ni dr 2007..
ko antara kes yg xsettle2...

Hello member lama...

Bkn kes TT ni aje x selesai sekian lama...shieda pun sama gaks...hehehe ....apa nak buat...bertabah n bersabar aje la

salam....aku ade dapat satu cerita yang setelah umo 33 ni baru aku tau.....
dan ianya sangat mengujakan...namun aku tak pernah dapat tau cerita sebenar...belom berkesempatan lagi....

"keluarga kami disumpah tak boleh masuk ke satu kawasan di Johor"

seriously mmg aku terkejut n tak sangka akan jadi mcm tu.... betul kate hero....mmg family aku ade sumpahan,....ni family belah abah plak....yg selama ni aku tau hanye belah mak aku je..... bile tanye dengan baha...die akan cube tukar topik lain.....die suruh buat keje lain.....and aku tak tau mane sumber cerita lagi aku nak carik....

kawasan kat johor tu Kota tinggi kalo tak salah aku.....

nanti aku korek cerita dari family aku.....

pastu baru2 ni....aku cube "dihimpit" dek satu tubuh lelaki besar.... sampai mengah2 aku tolak badan die....mcm die pengsan ke atau die memang berat .....tapi memang gune seluruh kederat nak tolak badan die.....bile dapat tolak die tu aku tersedar......bende tu berlaku mase aku baru nak lelap tapi aku dpt visual mcm fizikal lelaki berkulit sawo matang....

dah tersedar tu aku bangun g minum kat dapur pastu leh lak mimpi that guy nak himpit anak sedara aku yg pompuan!!! kirenye bende tu tau kelemahan aku kat mane..... mmg aku sambil menyumpah seranah la sambil tolak die dari himpit si aireen....bengang plak aku.....aku kalo dah marah....tenaga aku pon jadi cam setan....walopon dlam mimpi....

siape_aku replied at 11-8-2017 01:33 PM
pastu baru2 ni....aku cube "dihimpit" dek satu tubuh lelaki besar.... sampai mengah2 aku tolak badan ...

Please sambung tt

shieda replied at 3-8-2017 12:17 PM
Hello member lama...

Bkn kes TT ni aje x selesai sekian lama...shieda pun sama gaks...hehehe .. ...

pulokkkk... ingatkan dah settle...

Semoga tt tabah ye..InshaAllah
Pasti ada hikmahNya
Keimanan sseorg tu xkn terbukti tanpa diuji
Harap di permudahknlah segala urusan

HasbiAllah wanikmal wakil..wanikwalmaula..wanikmannasyir

pertolongan dari sepupu.....

sepanjang tempoh aku berubat ni....sedara mara aku tak tau aku sakit ape sbnrnye....smpai la ade satu hari....bini sepupu aku (laki die yg sepupu aku) korg paham kan? smpai la satu hari....bini die dtg berborak dgn aku...n die tanye pasal kesihatan aku..... aku jenis tak kisah nak bercerita...cume selalu mak aku yang halang ....mak kate nanti org salah anggap la ape la....aku tak tau ape mak aku pikir ....

so aku namekan bini cousin aku ni cikgu....so cikgu ni tanye la aku macam2....memandangkan background agama die yg agak dalam....family background die mmg terkenal la dgn agama...so aku pon bercerita.... die pon cerita yg suami die pernah kena santau...sepupu tu aku bgi name abg N... so kami pon tak tau yg abg N ni pernah kena santau..... punye la diorg rahsiakan....abg N ni jenis keje loaded  gak la...cikgu tu pon ngajar form 6...

pastu yg cikgu ni cakap kat aku "kalao awak nak cube...kite boleh try..nanti awak tanye abg N no org tu".... what she meant is berubat kat tmpt yg same abg N tu berubat,....org yg ngubatkan santau tu....di Bachok Kelantan!!! patut la sebelum2 ni...kalo hujung minggu kitorg berkumpul kat umah atuk tapi diorg takde sebab ke kelantan......rupenye pergi berubat.....

pastu....15 ogos aku dimasukkan lagi ke ward....aku pergi ke emergency KPJ damansara sebab demam panas... 38.9 darjah suhu badan aku...tekanan darah 90/44!!! nurse kat triage tu terus suruh aku pergi baring....die takut aku jatuh....so aku pon g la baring...die bagi paracetamol utk kurangkan demam n kena amik darah n urine..procedure biase bile masuk wad.. so dipendekkan cite...aku masuk wad sebab jangkitan kuman dalam darah!

mase tu aku dah whatsapp abg N tu mintak tolong...mintak no ustaz kat kelantan tu.....pastu abg N tu reply...org tu bukan ustaz....pastu org tu nak tolong melalui abg N ni....die x mau direct dgn aku...ok lah fine...lepas harga pengeras dipersetujui...org tu pon ngubatkan lah aku...mase dh cinfirm masuk ward tu...dh bayar deposit segala..aku balik rumah utk amik baju....aku bukan terus masuk....so bile aku balik rumah....abg N tu kol....suruh dtg umah die...amik air yg org kelantan tu dah bace2 dr jauh...

so malam pertama aku kat ward,,....kena la mengangkut botol 5 liter tu g hospital....dgn luggage mcm nak g holiday.....aaku takut jugak nak minum air tu sbb aku kat ward sorg2...xde org teman...karang dibuatnye aku merejat kerasukan ke ape....tapi satu...mase jalan nak naik ward tu rase perut aku ringan.....

malam tu nak tido...mcm biase aku akan biar tv aku on smpai pagi...sbb katil sebelah xde org....aku selawat n minum air tu...lepas tu aku pon baring....bace2 la doa sebelum tido...n aku tau pesen aku akan terlelap before bace surah tu smpai abis...

pastu dalam lelap tu...aku nmpk bayang mcm 2,3 org nurse ke ape....berselubung...bertutup kepala,,,bertutup muke....aku x tau lelaki ke pompuan....die lekap bende mcm plaster melekit atas mulut n hidung aku!!! bile tarik nafas mende tu makin kuat melekat kat muke....aku meronta2 kelemasan....!!! aku rase kaki tangan aku kena pegang....dan ade salah sorg daripada "nurse" tu tekup tgn die atas plaster tu....aku geleng2 kepala nak lepaskan....

sekuat hati aku meronta2 melawan lembaga2 tu....smpai la aku teringat nak laung Allahuakbar! tapi dalam hati je sbb mulut aku dh ketat dek plaster tu....aku meronta sampai aku rase katil aku bergegar....akhirnye aku lepas.....aku terduduk sambil  terbatuk2...mcm org baru seddar dari lemas

dan sang nelayan melepaskan ular kepada ku.....

3 ekor semuanya......

ular putih berbelang hitam......mengejar aku...dari perlahan hingga ke laju menggila.....namun aku berjaya melepaskan diri......

penatnye hidup sebagai aku.... sentiasa dikejar saka.... please go away.... pergi la kepada family2 aku yang berminat dgn dunia perbomohan tu.....

sesungguhnye...aku dah tak sanggup....dan aku tak tau sampai bile aku mampu bertahan...

Lama sungguh TT diuji.. masih berubat tak dgn org kelantan tu?

Edited by siape_aku at 20-10-2017 04:46 PM

(ni aku copy cerita yang aku reply kat thread org lain pasal scan)

salam....

baru bace thread ni.....
ianya terpulang kepada seseorang untuk percaya kebolehan org lain utk scan ni....
mcm saya... i was gifted dgn kelebihan paranormal ni....
tapi sy pilih utk tak gune kan "ilmu" yg ade pada saya....
sebab sedikit sebanyak ia ade bersangkut paut dgn bantuan jin....
tapi kalo wali2 Allah itu sy tak tau la....(zaman dulu2 org kuat beribadat)

sy pernah try scan org sekali....hanye sekali tu....
iaitu mak opismate sy.....masuk hospital...doktor kata cancer tapi arwah berperangai pelik (arwah meninggal beberapa bulan lepas kemoterapi)
mase kejadian makcik tu hidup lagi la....hehehe....sy plak kat opis...dengar la member tu cerita ,...
mase tu sy masih link dgn hero (kalo bace thread sy, hero tu name gelaran utk salah sorg forumer yg tolong sy mendalami ilmu yg sy miliki ni)
die suruh sy cube scan....dengan beberapa ayat zikir dan menyebut nama org tu, sy pon mulekan.....

rase mcm kite terbang masuk dlm satu zon yang bergerak laju (pernah tgk tak cite Doraemon bile nobita masuk dalam laci utk pergi dimensi lain tu?)
lebih kurang mcm tu rasenye....smpai la bile kite dah dekat dgn org yg nak di scan tu....pandangan tu jadi slow....hingga objek terbentuk jelas depan mata.... mase ni telinge dah dengar suara mcm bergema2....suara kat tmpt kejadian....suara kat tempat org yang di scan tu.....tapi butiran nye tak jelas .... hingga saya nampak makcik tu terbaring dgn baju putih...dlm bilik warna putih...ade mesin besar warna putih ....

bile sy cube pegi lagi dekat...sy lost control...mcm terundur ke belakang...mcm kena sedut dek zon laju tadi...smpai sy "balik" semula ke opis....
pastu sy ckp kat member opis tu... "aku nmpk mak ko pakai baju putih dlm bilik ade mesin2..."  pastu kawan sy cakap "mak aku takde baju warna putih....die pakai baju die n kain batik je kat hospital...."
"owh ye ke ? xpelah...mak ko ok je kot...." saya pon bangun pergi ke surau...sebab ape??? sakit kepala yg teramat sangat....mcm nak meletup...mase tu rase mcm scan sy tu tak menjadi...si hero suruh rehat sbb first time sy scan...

terbaring dalam surau...bile baring pon nmpk siling tu mcm bergulung2 berlipat2 dengan kipas yang berpusing tu lagi menambah sakit kepala.... tapi pejam jugak la mata smpai terlelap dlm stengah jam....tapi lepas tu mmg berat betul kepala.... kena mkn panadol....n sambung tido...mintak excuse kat CC cakap nak rehat jap sbb sakit kepala....

bile dh terbangun...kawan sy tu dtg n cakap "eh...tadi aku kol adik aku (adik yg jage mak die kat hospital), die cakap mmg mak aku ade buat MRI...die pakai baju putih...kena masuk bilik khas" Banggg!!! mcm kena tembak plak rase kepala..... so ape yg sy nampak tu adalah betul!!!  sy berjaya scan dari KKB ke HKL!!!!!!!

tapi memandangkan sakit kepala yg teramat sangat lepas buat tu....sy x sanggup dah nak scan2 org.... walopon ade galakkan dari hero supaya belajar scan sikit2 sampai pro.....

haish...x sanggup... itu adalah pengalaman sy scan org kali pertama....dan mungkin yang terakhir ....

banyak sangat nak di share sebenarnye .....tapi mase tak mengizin kan aku untuk bercerita.... masuk wad lagi....sambung home rest kat  rumah.....mcm dh ade share plak kat kompeni ni kan....huhuhu...

sampai ade opismate yg cakap "amy tu nak keje ke tak? asik cuti je" dan aku hanya mampu jawab "sampainye hati cakap mcm tu? saya tak mintak utk sakit...dan sy doa takde org lain yg sakit mcm saya..." mmg sentap mase dgr opismate ckp camtu.... mmg betul la...org tak kena...die tak merasa ... pastu ikut sedap mulut je mengata macam2....