CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siape_aku

Aku dan Hero... (masa untuk reveal name Hero ni after so many years)

Assallamualaikum warahmatullahi wabarakatuh

Uncle doakan semoga Allah swt sembuhkan TT ...aminnn

Salam TT..lama sungguh tak jengah thread hang.. semoga sentiasa tabah dalam menerima dugaan TT..

Edited by siape_aku at 26-9-2016 08:44 AM

salam.....

im backkk!!!!

operation postponed.....sebabnye aku batuk.... doctor bius nak make sure takde batuk baru bole operate.....

dalam mase yg same....dh dapat kontek ustaz yg dari dulu kami cari.....ustaz minta tangguh dulu pembedahan sbb die yakin boleh baik....

suatu kebetulan.....atau suratan takdir......

aku rase seolah2 Allah swt masih memberi peluang dan ruang untuk berubat dgn cara lain untuk memperbaiki dan menyelamatkan organ aku .....

dan mungkin juga berkat doa2 dari kedua ibu bapa aku dan orang2 di sekeliling aku ....(termasuk korang2 poremer MPS)

dan aku dalam misi mencari suami......(hahaha) sounds like funny ....tapi itulah ....

aku rase mcm ade curse..... meaning kalo kawen...curse tu hilang....wakakakaka.....

tapi tak salah mencuba kan......

sejak berubat dgn ustaz ni...mood aku kembali ceria ....

seperti ade sinar harapan baru ......insyaAllah....

Alhamdulillah..  ni ustaz baru ke yg rawat?

zeed replied at 26-9-2016 09:11 AM
Alhamdulillah..  ni ustaz baru ke yg rawat?

ustaz baru....

dulu ustaz ni pernah ubatkan abah mase abah kena santau.....

tu yg carik2 die tak jumpe selama ni....sebab die dah pindah rumah n keje kat masjid lain so tak dapat dikontek.....

setakat ni nmpk hasil positif....

Semoga tt beroleh bahagia ya...
jangan berhenti berharap...

Follow Us
assalamualaikum......

salam sejahtera kepada semua sahabat dan forummers cari especially warga bod MPS...

ALHAMDULILLAH.....ALHAMDULILLAH....ALHAMDULILLAH...ALLAHUAKBAR!!!!!

semalam merupakan hari yang bersejarah bagi aku...... hamper menitik airmata aku depan doctor semlm bile die cakap

"its looking good...kite tak perlu operate"

Alhamdulillah berkat doa kedua ibu bapa, doa aku dan doa orang2 di sekeliling aku dan sesiapa sahaja yg mendoakan aku.......Allah SWT telah makbulkan doa itu....

Rahim aku dah kembali kecut!! Alhamdulillah......syukur sgt2!

size normal Rahim 6x7
size Rahim aku 12x10
size Rahim aku semlm 6x10

ia sedang kembali ke bentuk asal.....Alhamdulillah.....

tak tergambar kegembiraan yang aku rasekan.....airmata tumpah kala sujud syukur pada Illahi....

walo macama mane pon...doctor masih suruh aku utk monitor kesihatan n period aku utk 2-3 bulan ni.....

Menarik bab mimpi, teruskan menulis.

bro sundayz cakap pasal mimpi...baru perasan aku lupe cerita mimpi aku malam sebelum g hospital tu,,,,,

sejak aku didiagnos dgn penyakit Rahim bengkak tu...aku selalu dilanda masalah tak boleh tidur malam...kalo tido pon...mesti terjaga tgh malam n cerah la mate sampai ke subuh ...... kadang2 aku bangun tahajud...kaang2 aku menangis melayan perasaaan sendiri....

cume baru2 ni aku ade download satu apps doa dan zikir2......so malam2 aku bertemankan zikir penenag hati, asma ul husna dan segala macam zikir lagi la,.....sehinggalah aku mimpi malam ahad tu....

mimpinye:

aku dgn 2 org cousin aku...aku namekan E dgn F.....pompuan...sedang bincang nak naik kenderaan ape....tak pasti hala tuju kami nak kemana time tu.....pastu ade sorg lelaki yg dtg  bawak kete aku.....(maybe ending discussion tu naik kete aku kot..) tapi lelaki tu tak tau dari mane munculnye ...dan mcm biase aku hanya Nampak susuk tubuh die je....badan agak lebar...tapi tak gemuk...kaler kulit agak brownish.... so he drove my car menuju ke rumah atuk belah abah..... then kitorg pegang tgn!!!! sebabnye aku dok depan..... si E dgn F dok belakang....

tak pasti ape yg kami sembang tapi cam mesra je la....smpai leh siap pgg tgn!! pastu jalan yg kami tuju mcm tgh repair...so jalan mmg teruk dgn lopak2 bagai...tapi dah dekat la dgn umah atuk.....so mamat ni pusing kan kete.... konon Nye nak pusing jalan lain....

pastu die jalan la...smpai la kami ni ke satu jalan bukit tapi kami kat atas bukit tu!!! jalan menurun yg curam.....jlan curam tu satu hal....ni ditambah dgn arus deras .......so die tanpa ragu2 drive kete aku dalam arus tu....air tu dalam n deras tapi kete masih bole dikontrol n air tak masuk dalam kete walopon air dah paras tingkap pintu tu.....

sudahnye abis dkuar dari air tu....kitorg sampai kat depan umah atuk juagk la tapi bertentangan dgn jalan yg tadi....tapi kena lalu jugak jalan yg tgh repair tu...

Menarik. Macamna ye kau mmpu ingat detail mimpi?
Aku kalu mimpi pun ingat sikit je tu pun part last sblm dgr orang azan.

siape_aku replied at 6-5-2016 10:21 PM
Testing.....sending gambar edward from phone

nampak sesuatu

sundayz0 replied at 14-10-2016 10:45 PM
Menarik. Macamna ye kau mmpu ingat detail mimpi?
Aku kalu mimpi pun ingat sikit je tu pun part las ...

Tu antara kelebihan lah kot yg tuhan bagi...ekceli cerita tu x abis lagi

siape_aku replied at 14-10-2016 02:27 PM
sejak aku didiagnos dgn penyakit Rahim bengkak tu...aku selalu dilanda masalah tak boleh tidur malam ...

Bile kitorg sampai dr arah bertentangan....
Kami gelak2 je dlm kete...
Sebab cam poyo sgt nak pusing jauh2..sudahnye kena lalu jugak jalan yg teruk tu...
Yg haru sket bile aku "pgg syg" kat pipi driver tu..
Smpai ke sudah x igt muke siape....n tang muke die mcm blur je....

Mimpi mlm sblm g hospital:

Aku dlm rumah arwah nenek...
Dr ruang atas aku berjalan ke tangga utk ke rumah bawah...
Aku nmpk nenek tgh duduk kat kerusi meja makan kat tepi pintu umh bwh...
Atas meja depan die ade plastik2 makanan... dr bau aku rase mcm apam balik...so aku pon pegi la amik pinggan untuk hidang makanan tu...bile aku dtg balik kat die....meter elektrik umh nenek kat tangga depan meletup!!!

Sambungan mimpi:
Dlm umh tu aku berdua je...n waktu kejadian dlm mimpi tu mcm ptg nk ke maghrib... bile meter dh meletup...efek ke tiang lampu pon terbako n rumah pon dh start terbakar...
Out of nowhere..sedara mara jdi ramai dtg menjerit2 selamatkn aku...aku plak dok jerit2 bgtau nenek ade kt dalam...tapi xde sape heran bile aku bgtau "nenek ade kat dalam..tarik die keluar"...
Ntah mcm mane lps aku terpekik2 n dlm keadaan tergolek kat pasir luar rumah nenek...nenek pon jatuh n tergolek kt sebelah aku

Ni pon x abis lagi...x sedap la taip gune henpon....huhuhu
..esok la updates dr pc

Hey bro! Hi kawan2!!

Nikmati bonus deposit anda dialu-alukan pada deposit pertama, kedua dan ketiga anda sehingga 254% sekarang !!!

Hari2 miskin, bila la nak kaya!!!

siape_aku replied at 17-10-2016 03:12 PM
Sambungan mimpi:
Dlm umh tu aku berdua je...n waktu kejadian dlm mimpi tu mcm ptg nk ke maghrib...  ...

bile aku nampak nenek jatuh tergolek sebelah aku.... aku bangun n angkat die....

pastu kami mcm terus berada kat tmpt lain....something like stesen keretapi...pastu nenek dengan cepat nye die lintas depan aku sambil cakap "moh lah..."  (moh lah tu maksudnye "Jom lah")

aku tanye "nenek nak naik tangga ni ke?" sebab real life mmg arwah ni tak larat naik tangga n now tangga depan aku ni sangat tinggi, sempit dan berpusing!!

nenek terus naik tangga tu....laju....aku plak terkial2 nak memuatkan badan kat tangga tu sebab dinding die mcm berkelopak2....(mcm mane nak eksplen tak tau....tapi dinding tepi bentuk bulat2) so difficult for me yg comel ni nak naik tangga bentuk mcm tu....

some kind of old building....sbb tu aku rase tu stesen keretapi lame .... dinding die ade lubang bercorak2 tu.....

lepas tu aku dh nmpk hujung baju nenek je dari bawah tu.....punye la laju die naik n mase tu aku dah mmg tak nampak die....

aku pon jerit la pangil.... " nek....nenek...tunggu....." tapi die tak hirau n terus pergi tinggalkan aku....

sebab mase aku sedar pon aku tgh panggil "nenek..." pastu aku terus duduk....sakit nye kepala lepas tu....jam pukul 4:30am....dahi aku sakit....badan aku makin sakit....

so pagi tu mmg tak larat la aku nak bangun g keje .... then aku decide utk pergi hospital.....

bile pergi hospital tu doktor sahkan yg rahim aku dah hampir kembali ke bentuk asal!

otw balik dari hospital....aku bercerita dgn sepupu aku yg ikut teman aku g hospital....pasal mimpi tu....

so die kate "rasenye bende tu yg menyerupai nenek n die dh pergi...sebab tu you getting better"

sy tak tau nak komen ape ..... cume bersyukur yang teramat sangat dengan perkhabaran gembira dari doktor haritu....

salam.....

malam tadi tak boleh tido nyenyak....masuk tido pukul 11 lebih....terjage tepat pukul 1am...

cube sambung tido tapi tak nyenyak.....nmpk berkabus...nmpk org berlari2.....tapi silent...mcm tgk tv tapi xde suara camtu....

terbangun lagi pukul 2:30....pemandangan jadi merah....yes!! merah! ....umpama lampu bilik tu kaler merah....duduk...gosok2 bijik mae...istigfar beberapa kali, gosok2 mate baru jadi normal...

semlm sakit kepala sebab kena hujan pagi n petang....

sambung tido lagi.....Nampak bangunan terbakar....nmpk org berlari2....kali ni dgn suara yg sgt hiruk pikuk.... aku dah terfikir "eh?? nak kiamat ke ape ni?" pastu terjage lagi skali... tepat pukul 3am!

igt nak bangun tahajud tapi kepala dah berat semcm....g toilet cuci muke...sambung tido balik....terjage lagi pukul 4...rase lemas .....rase mcm idung tersumbat.....

tidao balik sampai la terlajak katil pukul 6.30!!! biase kul 6.30 dh stenbai nak masuk kete g opis...melompat dari katil bangun jugak le bersiap g opis....walopon berat hati nak meninggalkan katil.....plus kepala berdengung....

lmbt le kuar umah arini.....tup2 dapat berita hospital terbakar ....

inalillahiwainailaihirojiun....... semoga semua mangsa dan keluarga tabah menerima dugaan...