CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 8447|Reply: 48

Masalah maruah sahabatku

Masalah melanda kawan baik saya.kami berkawan dah lama.sejak zaman universiti.minggu lepas dia call mengadu yang exboyfriend dia telah menghantar surat berbaur ugutan untuk sebarkan gambar dia.walaupun surat tu tak ade pengirim tapi dia syak tu adalah kerja lelaki itu..saya tidak tahu gambar yang macamana sebab saya tak mahu dia bertambah sedih.sekarang dia dah 3 hari tak datang kerja dan berkurung aje lah dalam bilik sebab takut dan risau.dia takut la kot maruah dia tercalar.saya sangat bersimpati akan nasibnya.walau apapun kesalahannya yang lepas,tetapi sebagai sahabat saya tetap rasa kasihan akan keadaannya sekarang.

Para forumer tahu tak macamana saya dapat tolong sahabat ni.saya sarankan supaya dia buat laporan polis tapi dia bimbang exboyfriendnya akan bertindak dengan lebih ganas.dalam kes macam ni boleh tak dia jumpa lawyer ?mungkin lawyer boleh kluarkan apa apa yang boleh halang lelaki itu buat perkara yang sama ke...walaupun tak ade bukti kukuh untuk mengatakan perbuatan exboyfriend dia,tapi mungkin bila lawyer buat macam tu at least kalau in future dapat lagi surat sedemikian,mungkin lelaki itu antara suspect.eh eh apa aku merepek ni..hehehe.mungkin ada dalam ni yang arif dalam bidang perundangan seperti defamation law.harap forumer paham la ap yang sy cuba nak bagitau ni.sedih bila tengok keadaan member macam tu.huhu

Haraplah ada yang boleh bantu member saya ni....

Msti cumel. Pm number

zacky1 replied at 1-2-2016 09:17 PM
Msti cumel. Pm number

oitt . org mintk tlg bole pulak nk juai minyak .

P/S better buag repot sbb kebrgkalian ex bf die suspek . bwk sekali surat tu . nnt i try tnya kwn i kot2 die tau nk buat ape . hubby die polis

sama je....dua-dua akn buat maruah trcalar...bezanya klu report polis FOC....

Gambar bogel ka ?   @maideen mgkin boleh jawab..

Hantar gambar kat aku dan nanti aku setelkan

Follow Us
Edited by spiderman80 at 1-2-2016 10:14 PM

Spidey tak faham lah. Apakah yang dia nak ugut sahabat TT? Kalau gambar bogel pun, apa yang si jahanam tu nak ugut? Duit? Seks?

Kalau sekadar sepucuk surat tanpa memberitahu apa yang dikehendakinya, rasanya susah jugak sahabat TT ambil tindakan. Anyway, berharap ada cadangan atau pendapat dari forummer lain.
Kalau benar lah si lelaki jahanam tu nak ugut bekas gf dia dengan menyebarkan gambar bogel, pergi mati jer lah jantan tak berguna macam tu.

spiderman80 replied at 1-2-2016 10:13 PM
Spidey tak faham lah. Apakah yang dia nak ugut sahabat TT? Kalau gambar bogel pun, apa yang si jahan ...

Member saya beritau yang exboyfriend dia ugut untuk sebarkan gambar dia pada kawan2 kitaorang dan juga kawan2 office.maknanya ugutan nak jatuhkan maruah lah kan.

libragirlzod replied at 1-2-2016 10:17 PM
Member saya beritau yang exboyfriend dia ugut untuk sebarkan gambar dia pada kawan2 kitaorang dan  ...

Tak kan lah ex bf dia cuma nak main ugut tanpa meminta sesuatu?

spiderman80 replied at 1-2-2016 10:26 PM
Tak kan lah ex bf dia cuma nak main ugut tanpa meminta sesuatu?

Eh abam spider.hati manusia ni ada macam2 jenis.kalau dah dendam tak dapat duit pun tak apa.asalkan dapat hancurkan maruah manusia lain

libragirlzod replied at 1-2-2016 10:29 PM
Eh abam spider.hati manusia ni ada macam2 jenis.kalau dah dendam tak dapat duit pun tak apa.asalka ...

Kalau si bangsat tu hantar melalui SMS, lebih mudah untuk pihak polis siasat....ni surat, susah lah.
Unless kalau sahabat TT betul-betul pasti ia kerja ex dia, mungkin boleh minta pihak berkuasa mengeluarkan waran menangkap suspek kut?

Anyway, Spidey bukan arif tentang ini. Biarlah forummer lain yang lebih bijaksana membantu TT.
Spidey berharap sahabat TT bertabah dan semuanya berjalan dengan lancar untuknya.

Gambar yg mengaibkan? Erm bdk2 pompuan skrg...

Senangnya bagi gambo bogel kt boiprennnnn

Aler budak budak perempuan sekarang

bukan boipren pun senang senang dia bagi

bangga gitu ade ketet, tunggu la ketet kena gantung kat nuraka nanti,tayang la lagi tayang tayang

benda dah berlaku pun,
kalau maki pun tak berguna...

motif minta gambar pompuan tu pula menunjukkan setaraf
kebinatangan ex bf tu jugak..

juma peguam kot, suruh peguam
tepon bagitau kalau dia kleuarkan gambar,
sue dia sejuta ringgit..

or buat report polis..

faraway1 replied at 2-2-2016 01:10 AM
benda dah berlaku pun,

Saya fikirkan cadangan yg sama dengan cadangan sis faraway1.minta peguam tu sendiri beritau pada lelaki tu kesannya kalau di masa akan datang kejadian sama berulang.

repot polis suda ...takut watpe

juju_amin84 replied at 2-2-2016 01:30 PM
repot polis suda ...takut watpe

Kalau buat laporan polis apa tindakan polis ek?saya risau kalau lelaki tu akan bertindak lebih ganas kalau libatkan polis.setshu saya polis hanya akn terima aduan tapi takde tindakan pun kan?ke macamana ek?saya tak tahu nak bantu macamana sebab tak arif bab undang2.mungkin kat sini tahu selok belok perundangan macamana

tak ada apa yang boleh dibuat melainkan report polis..

faraway1 replied at 2-2-2016 01:10 AM
benda dah berlaku pun,

Tapi TT bagi tahu, mereka agak-agak itu perbuatan ex bf dia kan. Nak menuduh tak ada bukti, silap beri amaran kawan TT pula yang mengena.

Tapi kalau gambar aib.... hurmmm mungkin seorang itu yang ada tapi mana tahu ex bf share dengan kawan-kawan dia dan kawan dia pula yang mengugut kawan TT, kita tak tahu juga.