CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mentarimendung

Hitam mengikuti hari-hari saya

Edited by jazaa100 at 7-2-2016 08:27 PM
fire_place replied at 7-2-2016 06:39 AM
Harap2 lah..aku nak bg nasihat sikit kat lelaki.hidup ni bukan berkenaan sex semata-mata.kita hidu ...

Aku pernah baca kisah kau dulu & aku tak jemu-jemu baca kisah kau...

Giler...tak terjangkau dek akal perkara mcm tu ada terjadi....

Aku tak pernah dgr cerita-cerits sumbang mahram ni dulu...pd aku dah jadi kuarga, mesti lah dorang jd pelindung....sedara aku pun ada yg kwin semula lepas bercerai, elok je laki dia bela ank tiri,,bkn sorang, 5org ank tiri pompuann....yg kitorang tau bapak tiri tu garang...tapi tak pernah pukul lah....klun ank-ank tiri tak solat dia akn brrleter, bila dia berleter maknya le pulak akn pukul ank-anak tu...

Yg kena cabul dgn abg tu lagi le aku tak blh hadam....

Sbb tu istilah sumbang mahram ni aku dah tua baru aku tau....mcm tak percaya manusia blh berperangai binatang kannn....tak dpt bezakn dosa pahala...

sedih baca pengalaman mangsa2 kat sini ... pelukan semangat and doa untuk korang semua. semoga Allah melindungi kalian dan memberi ketenangan hati dan jiwa, serta kehidupan masa kini dan masa depan yang indah dah terbaik untuk korang

ellejo replied at 5-2-2016 05:17 PM
bapak iols

American no ko ni .. First name basis ngan bapak tuuu

Hhahahahhahahah

jazaa100 replied at 7-2-2016 08:20 PM
Aku pernah baca kisah kau dulu & aku tak jemu-jemu baca kisah kau...

Giler...tak terjangkau d ...

Kat kg estet atuk aku ada kes,org ni katanya rogol adik dia yg bisu,tp orgnya mmg cantik..budak tu murung,bila bgtahu famili dia org xpercaya..akhirnya jumpa perempuan bisu ni gantung diri kat alang pintu rumah.

Satu persoalan yg mmg sentiasa blegar,knp mak aku tiada ambil sebarang tindakkan.pernah satu masa aku pikir entah2 aku bukan anak dia.dulu kan banyak berita haruan makan anak kat  berita,bila ada berita mcmni dia terus galih tv buat tak tahu.yg lg sedih dia pun keje melibatkan  undang2,pernah masa kecik dia tumpangkan dkt umah aku budak belasan tahun mangsa rogol.tp knp aku ni tak da pembelaan.

Sedihnya kisah korang..ni buat aku takut nak bela anak perempuan.sebab benda ni pernah jd kat kawan sendiri.abg n pak cik ngaji rape dia..yg sedihnya dia rosakkan diri lepas tu..biar jd mangsa lelaki..

fire_place replied at 7-2-2016 06:39 AM
Harap2 lah..aku nak bg nasihat sikit kat lelaki.hidup ni bukan berkenaan sex semata-mata.kita hidu ...

iyer. ramai yg aku jumpe ..hak dia, hak dia.. hak org lain, hak dia terutama bila babitkan pompuan. aku jumpe gak pompuan yg sangap ibarat hulurkan kepala sendiri ke tali gantung asalkan hidup tak bersendirian. kdg pompuan bila dah sayang sanggup pejamkan mata biarkan si jantan tak guna tu pijak kepala buat sesuka hati. mesti nko jumpe pompuan mcm ni.

Follow Us
Edited by jazaa100 at 8-2-2016 09:01 AM
fire_place replied at 8-2-2016 12:25 AM
Kat kg estet atuk aku ada kes,org ni katanya rogol adik dia yg bisu,tp orgnya mmg cantik..budak tu ...

yg aku nmpak, mak kau spesis pentiingkan laki, tak blh hidup tanpa laki...

kau bygkn dia dah tau adik kau dikerjakn laki dia pun dia blh ckp memang baby pun kena period...giler tak giler tu...

Aku salute kau & kakak kau, berusaha protect adik kau wlupun kau jd mangsa pd bapak tak guna dia tu...iyalah budak tu tak bersalah kan...klu kau nk kata kau bkn ank mak kau, tu adik kau pun lg teruk kena pun dia blh buat tak tau.  Sian kat adik kau...korang kena cabul je, korang blh melawan tapi adik kau tak tau apa-apa...lg sedih klu jadi adik kau kannn...

sebab hati kau bersih & tak berdendam Allah balas dgn kehidupan kau yg bahgia skrg. dpt hb yg bertanggungjwab...

kau memang tabah...semuga kau bahgia dunia akhirat.

Boleh tak @fire_place buat report polis?

Tt kena ada self respect!what ever had happen to you it was all in the past..believe me tt.ko xkn dpt move on kalau ko masih jumpa lahanat tu semua. Jauhkan diri ko dr past...kalau ko nk buang segala memori buruk tu semuanya mustahil tt.yg ko boleh buat is move on dan bina memori baru.simpan semua memori tu jauh dlm gaung. Doa Allah buang memori tu...tu je caranya. Hormat diri sendiri...kita punya respect bukan hanya terletak pdh sexual deserve jah tt. Malu pd Allah yg penting...semua mahluk sama xde yg kurang.cuma dugaan tt lebih tang itu.
Jgn di kenang dh benda lepas...makin ko ingat makin ko hanyut dgn rasa bersalah/benci. Sayang diri ko dulu...tu yg penting.

jahat sangat la darah dageng sendiri rogol..cabul keluarga sendiri..ya allah..sedeh nye baca kisah korang..moga bertabah kalian..huhu

tom2 replied at 8-2-2016 10:29 AM
Boleh tak @fire_place buat report polis?

Meh aku terangkan,Memang mudah kadangkala Org berkata Alah,kenapa tak report.
Kenapa tak iTu ini.

Sebab aku yg pertama,mak sendiri Kerja badan beruniform,pernah tolong mangsa rogol
Tp kenapa Sampai aku Dan kakak aku buat xtahu.pernah gunakan kuasa tolong Suami dia masa kena Tahan polis
Masa Ada kes,mcmne Kalau kes aku dia buat perkara yg Sama?adik lelaki aku tu belasah gf dia pun,dia Suruh Budak tu Tarik kes.

Ke dua,bapak tiri aku pandai Gila berlakon..Ada Sekali dia dah kantoi buat salah,dia tunggu mak aku Balik.
Tetiba menangis sedih Dok depan rumah,keluar dialog "aku Tahu aku menumpang,Knp layan aku mcmni..sambil buat mengeluh.
Lepas tu mak aku asik2 keluar dialog "sbb awak mak ayah bergaduh"Hafaz alquran,pergi masjid,amli masjid,ikut tabligh(bab tabligh ni aku lawak,
Padahal Kat rumah membuta xkerja,bini tanggung..tetiba kwn tabligh dtg terus sarung Kopiah,baju..duduk mengaji,kdg2 berlakon mmg nk muntah aku tgk)
Cuba bgtahu siapa yang Akan percaya
Cerita aku Dan kakak aku dulu?

Edited by turboturtle at 9-2-2016 08:25 AM
fire_place replied at 9-2-2016 03:02 AM
Kenapa tak iTu ini. ...

Kira kat rumah xrajin beribadat, tpi bila depan org dia lah plg warak, hipokrit gila.

Laki ko x belasah plk dia, klu bini aku kena mcm tu mmg hangin aku..

Kesian & simpati dgn nasib korang, xtau nk kata apa dgn manusia mcm ni, mmg gile diorg ni...

Cmne ni ye.mhmm

Edited by mawarni07 at 9-2-2016 10:55 AM
mokcikKSKB replied at 8-2-2016 05:28 PM
Tt kena ada self respect!what ever had happen to you it was all in the past..believe me tt.ko xkn dp ...

Yg ni sy setuju..
Kalau tt nak tenang kena jauhi org2 yg terlibat. Selagi duk serumah.. Selagi tu la kita rasa akan dikuasai emosi takut.. Takut benda jadi lagi.. Takut jd mangsa lagi. Dulu time masih sekolah rendah kita mash xfaham benda tu salah.. Kita ingat ianya adalah permainan biasa2 saje. Main doktor2 lah semua.. Bila kita makin besar.. Makin faham kita mula faham dan tiba2 rasa jijik sgt sebab dlm xsedar ot xfaham kita membenarkan perkara tu terjadi. Cuba la elak selepas tahu.. Tapi selagi duk serumah.. Mmg susah. Kdg kita konon dah rancang.. Kalo diorang buat lagi, konon nak jerit minta tolong.. Tp bila ianya real.. Kita jd takut.. Nak jerit pun xde suara. Bila kita bina kekuatan dan bgtau parents.. Takde action pape.. Seolah2 cerita kita xbenar. Lagi makin tertekan dan jadi hilang keyakinan even kat kaunselor susah sgt nak start buka kisah dari mana.

Tt xpyhlah bgtau parents lagi kalau prkara tu dah lama dan tak berulang.. Nanti sakit hati sendiri je tgok respon diorang.. Pindah je kalo boleh. Satu saat nnti.. Bila ada lelaki yt betul2 nakkan tt.. Hilang sendiri la perasaan takut kpd lelaki. Bukan hilang mcm tu je tp ada masanya kita rasa aman bersama.. Dia pun terima kita seadanya(kiranya lelaki tu tau la)

Semoga korang semua kuat dan dirahmati...ingat apa pun korang tak bersalah jangan rasa rendah diri disebabkan perangai bangsat orang lain tu

Sedihnya aku bc pengalamn korg yg tlibat ngn kes sumbang mahram ni.huhhhu.

fire_place replied at 9-2-2016 03:02 AM
Kenapa tak iTu ini. ...

Sangat disturbing kaka @fire_place. Knowing that he s still there. Macam ada kes budak dulu, cikgu dia buat report sebab mak dia buat tak tau je. Ni your case saya rasa mak kaka la yang paling jahat sekali. Sorry maafkan saya tapi itula kebenaran. Harap kak fire doa banyak supaya dibukakan pintu hati mak.

tom2 replied at 10-2-2016 12:42 AM
Sangat disturbing kaka @fire_place. Knowing that he s still there. Macam ada kes budak dulu, cikgu ...

Awak.. Psl mak awak tu. Sy pernah rasa kdg kala benci pd mak(bila hati berkecamuk dan terluka terkenang benda dulu).
The day sy lari dari rumah, dan ditangkap ketika nak terjun sungai, mak sy marah2 ke sy. Masa tu dia belum tahu kenapa sy mcm tu.
Tp time pakcik yg bawa kereta tu singgah kedai beli makanan utk sy.. Sy bgtau mak. Mak ckp apa.. Mak ckp..
Marah2 dan tuduh sebab mulut sy kot abg sy jd mcmtu. The day bfore, sy merengek nak ikut mak sebab sy takut tinggal sorang kat rumah(all siblin lelaki). Sebab kebelakangan tu abg yg 1st mcm makin menjadi2..
Berani buat surat layang berbaur lucah. Sy tunjuk surat tu kat mak.. Sebab sura tu pun dmasukkan kat bawa pintu bilik,tak tau siapa yg tulis. Tp sy konfiden abg yg 1st sebab akhir2 tu dia nampak lain sgt.. Sengaja langgar2.. Baring2 or duduk dekat2 time kat ruang tamu etc.

Tp mak sy mrh sy sebab tuduh abg sy buat surat tu pdhal belum pasti siapa buat. Tp mmg sy tau la siapa. That night sy tingal sorang, dia masuk bilik dgn parang. Itulah x pertama sy diugut dgn parang mcm tu. Dan sy nekad buat kputusan lari esoknya time nak ke sekolah.

Dlm kereta mak marah sy mcm kat atas sy cerita mak salahlan sy sebab sy tuduh sebab tu abg buat betul2. Sy kecil hati dan terluka sgt2 respon mak mcmtu. Slepas sy ambil keputusan berkahwin.. Mak ayah pun xhalang niat suami sy time tu sebab sy perna dgr mak ckp dgn ayah(tak sengaja dengar.. Slepas suami sy sndiri jumpa parents minta izin peristerikan sy).. Mak ckp dia senang hati kalau ada org nak ke sy.. Ada org lindungi sy. Fyi sis.. Mak kahwin dgn non local.. Kehidupan serba serbi susah.. Mak terpaksa bantu ayah cari rezeki jd sy slalu tinggal dgn abg2 sy.

Masa baru2 kahwin sy takde selalu balik rumah mak.. Suami plak asyik tanya.. Bila balik.. Mcm mendesak pon ada. Kdg perkara tu jd punca gaduh juga. Beberapa buln lepas kahwin.. Mak sy didapati menghidap depression. Berpeluh kesejukan.. Tak boleh tido.. Berdebar tak tentu masa. Time tu hati sy makin ok. Suami pun bnyak bagi nasihat.. Walau apapun dia ttp mak kita. Mak mungkin in denied.

By the way sis.. Dah cuba usaha rawatan islam ke ke mak awak? Since pak tiri awak indo... Hmm..

Bodohnya mak pak korang kan.

Kenapalah meka bodoh sangat.

Stress akak baca.