CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tigas

senarai lagu yang disukai mahluk halus

Adoiii..terparking pulak memalam ni kat sini...nyesal,nyesal...berani selak few pages je.Lain2 esok siang je la aku baca...huhuhuhu

fuh...seramnye

waaaaaa scary gak baca walau di waktu pagi

cik.amy replied at 11-2-2016 12:30 PM
kazen aku yang kat terengganu pernah cerita, tapi aku tak ingat sangat la... kalau tak silap, sekola ...

Uihhh..baca lirik je pon aku dh meremang.. Seremm

owh..aku pernah dengar suara nyanyi mcm lagu first tu...mase tu aku kat uitm, time mahgrib. suara mendayu2 tu datang betul2 tepi tingkap hostel aku. sambil dia mendayu2 tu aku ada dgr budak blok bawah tengah jerit2. mula mula suara tu sayup2 tapi bila nak azan tu makin kuat ibarat tepi telinga aku je, time tu aku rasa sedih sayu sangat, lutut dan kaki mengigil. kebetulan aku tinggal sorang dalam bilik. tapi aku tak ikut perasaan, aku terus call mak aku ckp ada bende kacau...sekian...

lagu first tu memang real aku pernah dengar cuma versi dia mayb cik ponti or kuntilanak..aku tak taw, penggunaan bahasa jawa kut, nasib tak paham...heee

meh aku bgtaw hang, saka  ni akn dtg kat kita even x psng lgu.ceq tahu naa

Follow Us

Edited by FOTHER-MUCKER at 18-3-2016 02:50 AM

King diamond banyak buat lagi seram. Album album mereka pun berhantu.

Salah satu group berhantu yang paling saya minati.

lagu nina bobo seram la pulak
bila tgh mlm jer mesti astro siarkan citer hantu apa ntah yg lagu nina bobo ni...
bila dgr jer mesti aku terus tutup tv...motif aku takut

mamapea replied at 18-3-2016 01:31 PM
lagu nina bobo seram la pulak
bila tgh mlm jer mesti astro siarkan citer hantu apa ntah yg l ...

yerrrr.... sis, i penah trtdo depan tv, pastu terjaga ngam2 masa tgh lagu iklan nina bobo tu.. tgk jam, kul 3 a.m.! terketar la jugak nak tutup tv naik bilik time tu.. seram gilerr..

ninjago replied at 18-3-2016 03:27 PM
yerrrr.... sis, i penah trtdo depan tv, pastu terjaga ngam2 masa tgh lagu iklan nina bobo tu.. tgk ...

smlm dok melayan utube...tv pasang tp x tengok pun...anak2 semua dh tido...rumah mmg dh tutup semua lampu...
tetiba keluar lagu nina bobo ni....adoi...terus tutup tv la...seram dgr suara org yg nyanyi tu kan...telinga aku ni asyik dok terngiang2 suara hantu thailand tu...prmpn tu meninggal pastu kucing hitam lompat atas mayat dia...mayat tu bangun la..abis semua dlm rumah tu lari lintang pukang..sapa2 yg lalu dpn rumah dia mesti dia kacau...ni hantu seram kelakar..cuba ko cari kt utube...lawak seram thailand..

mamapea replied at 18-3-2016 02:42 PM
smlm dok melayan utube...tv pasang tp x tengok pun...anak2 semua dh tido...rumah mmg dh tutup semu ...

iklan tu kat astro citra kan.. astro citra rasanya cam tiap2 malam duk tayang cite hantu.. kul 11 / 12 ke atas... seram nak bukak kalau duk umah sensorang.. hahaha.. cite hantu lawak i suke.. ok2 nanti nak carik kt youtube. dah plan dah malam nie nak carik kt youtube cite2 hantu.. nk try tgk yg misteri rumah tua yg korg cakap seram sgt tu.. tgh tahan nafsu nak tgk munafik nie, tapi takleh sebab xde sape nak babysit anak.. tunggu la dia masuk astro first. kalau mamapea nampak dah ada kt astro first gtau k

mamapea replied at 18-3-2016 02:42 PM
smlm dok melayan utube...tv pasang tp x tengok pun...anak2 semua dh tido...rumah mmg dh tutup semu ...

iklan tu kat astro citra kan.. astro citra rasanya cam tiap2 malam duk tayang cite hantu.. kul 11 / 12 ke atas... seram nak bukak kalau duk umah sensorang.. hahaha.. cite hantu lawak i suke.. ok2 nanti nak carik kt youtube. dah plan dah malam nie nak carik kt youtube cite2 hantu.. nk try tgk yg misteri rumah tua yg korg cakap seram sgt tu.. tgh tahan nafsu nak tgk munafik nie, tapi takleh sebab xde sape nak babysit anak.. tunggu la dia masuk astro first. kalau mamapea nampak dah ada kt astro first gtau k

ninjago replied at 18-3-2016 04:23 PM
iklan tu kat astro citra kan.. astro citra rasanya cam tiap2 malam duk tayang cite hantu.. kul 11  ...

munafik mmg best...xde la seram tp jenuh dok berteka teki sapa yg munafik...
kt utube mmg bnyk citer hantu...tgk mlm tau baru mencabar...

Selalu dengar ismahalil hamzah pasang lagu lingsir wengi tu kat bapakku fm

ulek mayang!

lagu ni kalau dikaji lirik die....xde la seram mane.... ni lirik die... amik dari Wikipedia...

Ulek mayang ku ulek
Ulek dengan jala jemala
Ulek mayang diulek
Ulek dengan tuannya puteri
Ulek mayang diulek
Ulek dengan jala jemala
Ulek mayang diulek
Ulek dengan puterinya dua

Puteri dua berbaju serong
Puteri dua bersanggol sendeng
Puteri dua bersubang gading
Puteri dua berselendang kuning
Umbok mayang diumbok
Umbok dengan jala jemala
Nok ulek mayang diulek
Ulek dengan puterinya empat

Puteri empat berbaju serong
Puteri empat bersanggol sendeng
Puteri empat bersubang gading
Puteri empat berselendang kuning
Umbok mayang diumbok
Umbok dengan jala jemala
Nok ulek mayang diulek
Ulek dengan puterinya enam

Puteri enam berbaju serong
Puteri enam bersanggol sendeng
Puteri enam bersubang gading
Puteri enam berselendang kuning
Umbok mayang diumbok
Umbok dengan jala jemala
Nok ulek mayang diulek
Ulek dengan puterinya tujuh

Puteri tujuh berbaju serong
Puteri tujuh bersanggol sendeng
Puteri tujuh bersubang gading
Puteri tujuh berselendang kuning
Umbok mayang diumbok
Umbok dengan jala jemala
Nok ulek mayang diulek

Tuan puteri berbaju serong
Tuan puteri bersanggol sendeng
Tuan puteri bersubang gading
Tuan puteri berselendang kuning
Umbok mayang diumbok
Umbok dengan jala jemala
Nok ulek mayang diulek

Ku tahu asal usul mu
Yang laut balik ke laut
Yang darat balik ke darat
Nasi berwarna hamba sembahkan
Umbok mayang ku umbok
Umbok dengan jala jemala
Pulih mayang ku pulih
Pulih balik sedia kala

takde ape yg pelik melainkan rangkap akhir lagu tu.....tapi ade sape2 tak pernah tau lagu tu dari mane asal usulnye? meaning siape yg cipta lirik dan melodinye.... hmmmm...mesti la org dulu2 kan.....

sebab...

semangat lagu ni lain.....baru dengar perkataan ulekkkkkk yang mendayu2 tu....angin mesti datang bukan sepoi2 lagi dah....angin mesti agak kuat kalau lagu ni dimainkan kat luar bangunan ....

mase aku pegi kursus kat Kelantan...ade la dua mangkuk ni fefeeling urban sangat (sorg laki,sorg pompuan umo 19)...kejenye asik nak spin lagu...DJ la konon...diorg suke mixing2 lagu....pastu ade satu malam...tmpt kursus aku tu dekat Bukit Sireh, Kuala Krai....lepas abis kelas dlm kul 10:30...si badigol yg pompuan tu....die pegi humming lagu tu....kami ni duduk kat luar bangunan bawah atap kat tepi dataran kawad....

pastu die start nyanyi ulek.....dgn gaye tangan skali (ekceli budak ni penyanyi kumpulan yg pernah masuk rancangan reality kat tv3 kot) tu aku tak kisah la....tapi dlm hati aku dh start la nak marah..."bodo bangang ape nak nyanyi n humming lagu tu malam2? kite lame lagi kt tmpt kursus ni,,,"...

pastu ade sorg budak n9 tu tegur..."apehal ko nak nyanyi lagu tu malam2?" mamat tu tegur dengan nada tegas dan mcm marah sket bunyiknye.... aku yg dok berdepan dgn budak pompuan ni, diam je la...tapi dlm hati "yes! ade pon org tegur" pastu die buat lagi!! sbb tu aku panggil die badigol...pastu hari dah mule berangin....malam okay!! bile angin macam tu, ia damai n scary at the same time... pastu kebetulan salah sorg peserta tu budak Kelantan....org asal kuala krai... die sound "mu bakpo nyanyi gitu? mu panggil dio mari....dio elok tok maghi, mu panggil pulok"

supppppppp!!!!!!! jantung aku jatuh ke lantai.....dan angin makin kuat...dlm hati "celake btol la ko ni pompuan" yg mamat sekor lagi tu....boleh gelak2 kate pesal tak leh nyanyi...pesal plak? pesal itu pesal ini? nak je aku karate tengkuk die....bodoh btol....

mujur budak lelaki ramai melepak lagi kat luar dekat dgn hostel dak pompuan.....kiri kanan dah la hutan...sabo je la....tapi mmg seram lagu ni lain macam...

BabeYSHa replied at 11-2-2016 12:00 PM
Lagu Ulik Mayang tue.. baek takyahla dok wat relax jah nyanyi sesuka hati.. Haku masa gi kursus indu ...

Apa  maksud sebenar cindai tu?

Seram betul lagu nina bobo dan langsir tu.

Lagu alda.....pun sama