CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: MISZZZ

masalah tunang adik

putus tunang then biar saya tunang dengan tunang adik tu. bila saya dah ajar dia cukup2 saya pulang balik

nape nak hegeh2 nak jumpa jejanz tersebot? we are women hokeh, we are not things. u want me? come and get me.

saya rasa bapak awak pun taknaknya datang kl. anak dia anak pempuan. kalo bapak saya lah haishhh memang idokle johari nak sembah ratu

aku setuju dengan cik tonggek.. tak perlu adik tt tu pergi ke kl jumpa.. nak jumpa sorang2 pulak tu.. ntah apa laa bakal mak mertuanya nak brainswash adik ko tu..

kalau betul nak selesai patut kelaurga laki tu dtg jumpa keluarga perempuan, bukan sebaliknya..

Dh dia bawak mak..selayaknya adik tt pun bawak seseorg...tp gaya dh mcm hadapla pulak nk kena ke sana mengadap dorg...tp kalau aku la..putus je...baru isu mcm tu dah sampai x bertegur brp minggu...belum isu lg besar...yg best mengadu ke mak...adakah spesis samdawan gak ni...

nampak sangat lelaki tutu biadap sis..belum ape-ape dah tunjuk diri tu macam mane..bila dah kawin mak pak mentua sama taraf dengan mak pak sendiri..takde nye bila dah kawin putus terus hubungan anak pempuan tu dengan mak pak dia..ni tok kadi sendiri cakap ye..bakal adik ipar akak tu lelaki sombong

pondan sgt tunang adik ko tu. majok berminggu2, ngadu domba kt mak. lainlah adik ko mencurang bagai. mmg layaklh ko nk senyap setahun skalipon. tp isu sbb xnk blk umh mentua pas kawen. watdehek sgt. blom kawen dh acah2 diktaktor. ko nk ank dara org tu tp keluarga die ko nk buang tepi. mmg sendu di aldilfitri lh adik ko nnt. tiap thn beraya blah sane sj lah jwbnye

Follow Us
tunang tu cam tak matang jeeee..... umur berapa ni? aduiiii....
Ishh ishhh.....small matter sangat....
semua perkara boleh di bawa berbincang.
Perkahwinan ialah penyatuan dua keluarga....

1. tt atau ahli keluarga yang lain temankan la adik tt tu jumpa tunang. tak tau apa mak dia nak basuh adik tu. tunang dia tu macam anak mak. nanti mak dia pulak yang buat keputusan. seeloknya depa yang mai kampung tt. adik tu anak dara. tunjuk la mahai sikit.

2. terus terang tt, kalau adik hang tu ada masa lagi pikiaqla panjang sikit. bukan apa orang terdekat aku suami dia macam tunang adik hang la. kalau bini tanya apa yang dia tak setuju dia buleh sengap sampai seminggu. tu kira dok serumah.bayangkan macam mana bini dia nak layan. kalau tak buleh cakap ja la ni dok buat perangi senyap macam tu. sikit2 nak tanya mak. nak buat kabinet dapoq pun tanya mak. nak tukaq bateri kereta pun tanya mak. gila sanggup drive kerete yang start pakai jumper tu bawak anak bini 2 3 jam semata-mata nak balik tanya mak dulu nak tukaq bateri kereta dak.kalau mampuih kat highway tu macam mana. bodo. aku takut adik hang susah esok2.

3. cara tunang dia tu cakap aku dapat rasa dia ni tak mengaji agama. maybe depa tak pi kursus kawin lagi tapi aku takut family dia pun akan membenarkan apa dia buat walaupun salah. kira agama ni pegang setakat nak untungkan depa ja.

Akhir kata carila jantan yang berjenih sikit....

skrg ni mak jantan tu nak settle apa benda yer..???

nak pujuk adik awak suh jgn balik kg lepas kawin ke apa?

klu dh jantan tu bt xtau atau tawar hati, mak dia kena la nasihat ank dia, nk jmpa adik awak buat apa..?

adik awak tu merempan2 sgt ke tegas dgn kptusan nk jgk balik kampung seminggu sekali smp mak jantan kena slow talk?

klu nak tnya kptusan kena tnya anak dia la, pastu hnatar rombongan putus, senang...

dr apa awk citer, adik awak snggup ke KL mksud mcm dia syg lagi hub ni...
klu btl dia dh tawar hati, xdenya dia sanggup pegi KL, klu mak jantan tu nk pujuk dia pandai2 la dtg jumpa dia, yer dok?

umur diorang brp ni?

jantan tu mcm bbnu je mtk mak tlong settle lak, mendenyer..

isunya mungkin remeh, tapi dasar masalah ini ialah - kerjasama dan timbang rasa. kalau ikut, isu balik kampung pun boleh gaduh ka? adoi lah. janganlah terus nak memutuskan hubungan hanya kerana isu remeh ni. ada baiknya terima jer cadangan bincang mata ke mata tu biar hati berbicara. ni baru hal balik kampung, blum lagi hal2 lain dalam rumahtangga. cikit punya hal pun dah malas fikir nak serah kat orang lain buat keputusan. adoi tak matang betul. pada sayalah, dah kahwin, jangan terlalu mengharapkan utk selalu balik ke kampung bagi perempuan sebab kita sudah jadi milik suami. tapi, pada masa yang sama, suami kena bertimbangrasa jugak, jgnlah terus takmo balik rumah isteri kerana lebih baik dan berkat hidup jika silaturahim kedua2 pihak terus utuh. mak bapak pun masih ada, kalau dah takder nanti, nak balik kampung pun takda maknanya. kena give and take lah. lelaki kena tunjukkan sikap boleh memimpin, kalau awal2 dah angkat kaki tak mo pikirlah, tak mo peninglah tak mo ini itulah..baiklah jgn kawin dulu. itu belum bersedia namanya

Iols baca cerita tt pun rasa mcm menyampahnyaaa dengan tunang adik tt nih

suh laki tu kawin ngan anak yatim piatu.. awat kita ni dtg dr pokok buluh ke xde mak ayah.. sekurang2nya xdpt balik 1 bulan 1kali balik le 3 4 bulan sekali..ni mcm keturunan keling dah di buatnya lps kawin si pompuan kena duk ngan family lelaki xleh dh balik.. iols rela putus tunang dr makan ati xdpt balik kg jumpa family.. sedih ooooo

tq korang bagi cadangan semua.. memang sy pon rasa geram sangat dengan keputusan adik, tapi sekarang bagi dia cool dulu, tak nak pressure dia, semalam rasa sebak bila tengok balik gambar dia tunang tengok dia happy rasa sebak pulak

tapi lagi baik pisah sekarang kalau betul jate tu memang tak guna kan,,... doakan yang terbaik untuk adik saya

cik_tonggek replied at 17-2-2016 02:41 PM
hahaha bagi akak ni bukan masalah dikkk
lagipun belum kahwin, tunang dia nak cakap itu ini semua ni ...

Sokong sangat pendapat akak ni..bernas sekali

ellejo replied at 18-2-2016 08:36 PM
putus tunang then biar saya tunang dengan tunang adik tu. bila saya dah ajar dia cukup2 saya pulang  ...

Amboi2 sajesyen tak sadar diri betul
Tunang ko tuh nak campak mane dikkkk
Mohon johari pelangkong dahi anak heshe sedas

cik_tonggek replied at 1-3-2016 10:15 PM
Amboi2 sajesyen tak sadar diri betul
Tunang ko tuh nak campak mane dikkkk
Mohon johari pelangkon ...

adik tt tunang dgn johari pun takpe.

ellejo replied at 1-3-2016 10:24 PM
adik tt tunang dgn johari pun takpe.

Khennnn matang berpengalaman duit pencen pun banyak
Hahahahaha mampos tt banned kite tak bagi komen kat tered dia dah

Kekwatnye tunang adik 2...nampak sgt anak mak...mslh besar kuman pon nk bgtau kt mak...kalau cik merah dpt jntan gitu awal2 da kena tgal...

Nasihat cik merah pk dulu betol2 sblom kawin...buat istikarah dulu...

TerompahMerah replied at 5-3-2016 08:45 AM
Kekwatnye tunang adik 2...nampak sgt anak mak...mslh besar kuman pon nk bgtau kt mak...kalau cik mer ...

kalau sy pon tinggal jer jantan gitu.. tapi tulah masalah adik nih degil boleh tahan nak hadap jugak, so me dah putus asa nak nasihatkan.,. sendiri pilih jantan tu sendiri hadap lah nanti.. bayangkan selama diorang bertunang nih, tak pernah pon mesej ayah sy,bukan la nak amik hati melampau sangat, at lease bertanya khbar jer, tu pon tak nak so leti it be...  ego + bongok