CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: barfi

All about adik lofa: ameera

ape yg budak ni ckp mmg la betul tp yg dia compare sekolah dia dgn sekolah gomen tu je yg x betul....ibarat nk compare kasut lobotin dgn vincci kekdahnya.

Cikgu ttp memainkan peranan penting. Aku ttp percaya inisiatif cikgu memainkan peranana juga. Adik aku sekolah biasa. Tapi guru besarnya bekas guru sek asrama. Jadi dia train budak2 buat presentation.buat events. Buat paper work. Even aku belajar semua ni time uni tapi dia dah belajar bt skrng. Deal dgn org2 luar.

Edited by Nham22 at 25-2-2016 04:18 PM

Worth la dengan ape yg bapakkkkkk die bayar yuran tuk sekolahkan die.... sepenggal yuran depa 10 tahun yuran sekolah gomen..kalau tak..xdela aaron aziz tu sampai sakit2 masuk hospital banyak kali kerje siang malam..hantar 3 anak international school.....sesuai laaaaa nak semue bagus2..kalau tak bagus mak pak student dtg terus saman wokeyyyy...bagi kata dua je... hahaha.. nak buat mcmane sekolah gomen bajet ciput... pahala je la penyambung niat yg suci nak mengajar...

comel2 belaka adk beradik lopa ni...perfect gtu

Apai90 replied at 25-2-2016 02:54 PM
To me, what she voiced out ada betulnya and of course she entitled to give her opinion.. But to make ...

setuju. rasanya ramai marah sbb cara penyampaian tu... maybe ada jugak yg marah sbb x leh terima hakikat.

My observation kebersihan sekolah berkadar terus dgn kecerewetan guru besar/pengetua. Lagi cerewet guru besar/pengetua, bersihla sekolah tu. Lagi bagus kalau amongst cikgu2 tk ada unsur2 politik dan dengki mendengki. Jadi A+ kalau parents pun ambik inisiatif ajar anak2 utk jadi pembersih dan berdisiplin n sentiasa join aktivity sekolah and ambik tau hal ehwal sekolah. Community effort sebenarnya.

Pasal masalah kantin pun sama je sebenarnya. Kantin sekolah anak i agak bersih. Murid diajar utk kemas meja n letak pinggan mangkuk kotor dalam besenyg disediakan. Makanan berminyak tu tu standard la org melayu kan suka goreng2n unhealthy food. Tu sebenarnya lifestyle choice. Boleh je bagi anak bawak bekal makanan sihat. Tapi mak pak yg malas #akuletu

Cikgu2 pun standard la ada yg rajin, ada yg malas. Ada yg berkobar2, ada yg demotivated. Ada yg creative, ada yg keras kaku kejung. So far my kids dpt cikgu2 yg bagus dan prihatin. Ada la once in a while dpt cikgu malas tapi tanggungjawab mengajar anak tu atas batu jemala cikgu ke semata2?

Kadang2 bila tepuk air dlm tulang dlm keadaan yg maha marah mmg basah kuyup la terpercik ke diri sendiri...

ameera ni gi sekolah international yg mana satu? gardens? sri cempaka? alice smith? kalau tak silap pengasas sri cempaka datuk frieda pilus pun pegawai gomen jugak dulu.

tak dinafikan ada cikgu gomen tak open berfikiran terbuka tapi tak semua la kan. teringat masa aku gi sidang kemuncak penulis malaysia kat kedah dulu, ada cikgu bahasa inggeris bagitau kitorang, guru besar sekolah dia tak bagi pelepasan utk dia hadiri. Alasannya program tu dlm bahasa melayu jd takde kaitan dgn dia yg ajar english. Aduhai, dunia penulisan bukan sekadar novel sastera melayu tapi luas lagi. Boleh buat terjemahan, kritikan dan byk lagi. Boleh cite kat budak2, bagi perangsang supaya blh tulis karangan yg lebih bagus. Sedih betul dpt guru besar yg tak memahami.

Follow Us
ameera ni gi sekolah international yg mana satu? gardens? sri cempaka? alice smith? kalau tak silap pengasas sri cempaka datuk frieda pilus pun pegawai gomen jugak dulu.

tak dinafikan ada cikgu gomen tak open berfikiran terbuka tapi tak semua la kan. teringat masa aku gi sidang kemuncak penulis malaysia kat kedah dulu, ada cikgu bahasa inggeris bagitau kitorang, guru besar sekolah dia tak bagi pelepasan utk dia hadiri. Alasannya program tu dlm bahasa melayu jd takde kaitan dgn dia yg ajar english. Aduhai, dunia penulisan bukan sekadar novel sastera melayu tapi luas lagi. Boleh buat terjemahan, kritikan dan byk lagi. Boleh cite kat budak2, bagi perangsang supaya blh tulis karangan yg lebih bagus. Sedih betul dpt guru besar yg tak memahami.

munchkin replied at 25-2-2016 02:33 PM
Ye betul. Tapi belanja lain (berjimba bersuka ria) takde mengeluh. Yg penuh kat shopping komplek ...

Bagi sayalah kan tak kisahlah apa yg dia ckp tu betul ke tidak, apa yg say bangga keberanian dia berckp, bersuara memberi pendpt. Cuba suruh ank kita yg pung pang pung pang kat sini ni bersuara, berckp dikhalayak berani ke? Kita mmg patut didik ank kita outspoken, berfikir cara kreatif tapi at the same time beradap. Rasanya dia beradab sbb banyak kali dia ckp ini pendapat peribadi dia, tapi agaknya ramai nak join mengutuk dari memandang dari sudut positif. So tak payahlah kutuk sgt budak ni, ambil contoh budak ni berani bersuara dikhalayak, untuk didik ank2 kita, supaya ank2 kita nanti tak  termanggu n tergedik bila disuruh menyuarakan pendpt. Entah2 kita dulu pun kat sekolah mcm tu.. Tu yg terasa sgt tu..

Selayaknya kena hentam..nak buat berbandingan pun biarlah sesuai..ibarat banding ps4 dengan ps1..kalau dia pandai mesti buat perbandingan ps4 dengan xbox one,contoh la..

Dah kena cerca pandai pulak delete video..kalau rasa pandangan tu betul kenapa delete pulak?

pandai bercakap dengan bijak bercakap.. lain beno ropenyer..

setakat bg pandangan dgn rekod vid sendri pon dikira hebat bercakap kee cuba bcakap depan audience ker kat schl assembly  

kalau dia cakap pasal kpop, drama samarinda nanti orang cakap x matang la, apa.
bagi aku umur 15 dah ok la cakap pasal sistem pendidikian. nampak juga berfaedah.
and seriously, taraf pendidikan di malaysia still boleh diperbaiki. banyak lagi kekurangan. basic math, physics, science still tak cukup. and sejarah pun kalau aliran sains tak belajar sejarah dunia sangat.
dan dulu masa sekolah menengah, ada sebuah tandas dengan 6 bilik je dekat sekolah aku. kadang-kadang tak de air. memang seksa la tahan nak gi toilet. tapi dekat sbp, mujurlah kemudahan lagi ok. cuma air je masalah.
tapi aku respect cikgu2, yang usaha juga mengajar walau dalam serba kekurangan, walau ada setengah cikgu yang tak pernah masuk kelas dari awal tahun hingga akhir.

bungarose replied at 25-2-2016 06:39 PM
setakat bg pandangan dgn rekod vid sendri pon dikira hebat bercakap kee  cuba bcakap depan audi ...

Kannnn. Kalau setakat rekod sendiri tu tak dikira berani pun

Edited by munchkin at 25-2-2016 07:29 PM
arasham replied at 25-2-2016 05:55 PM
Bagi sayalah kan tak kisahlah apa yg dia ckp tu betul ke tidak, apa yg say bangga keberanian dia b ...

Yelah ara. Adakah mereka ni semua ngaku kantin bersih dan tandas bersih apa semua? Kalau iya baguslah. Kalau tidak? Sanggup kita biar anak anak duduk most of their days dlm persekitaran begitu? My mom guru pun bekalkan i makanan because dia tahu makanan tak berkhasiat dia kantin. Dia sendiri (ada connection ngan guru besar) pi tengok kantin tu.

Masa i tukar sekolah dia tahu kantin sekolah i tak hidangkan makan process nugget sausage burger. Sebab apa? Pengusaha kantin tu sendiri ada dua anak bersekolah sama sekolah i. Jadi takkan dia bagi anak2 dia mungkin benda tak khasiat. Kantin kami kadang orang luar pun beli sebab sedap. Bersih pun iya juga. Tandas tu tak berapa bersihlah sebab sikap pengguna (murid tu sendiri). Tapi tak lah kotor bertaik bagai. Tapi most of the time quite acceptable.

I agree budak budak sekarang lontarkan idea dan pendapat. Takkan nak angguk je. Sekarang ni pun banyak angguk je walau benda tak betul. Betul salah belakang kira. Dia pun cakap dia menjawab soalan yg dilontarkan pada dia utk buat vid pasal education tu. Yelah mungkin orang kata ko ni adik bid makeup je. Takde vid yg pasal serius ke.

Dia try pun dah kena hencap bagai. Bagi guidancelah. Kalau org kita banyak mudah terasa. Kalau 'orang lain' dah akan kata darang with an open heart and positive mind gitu.

That shows our level of mind takat mana kalau dengan 15 year old yg tak brp luas pengalaman tu kita senang di provoked and terasa. Kami dulu masa sekolah topik ginilah yg kami discuss dengan guru pulak tu. Takde pun terasa masa. Guru leh duduk cam member lagi. Relaks je. What happen tu teachers nowadays yg cepat terasa tu. Itu kena siasat. Apa yg mereka stress. Mungkin kena dengar apa masalah guru tu. Itu cara nak selesai masalah.

My mom dulu always spot check kat sekolah. Tetiba dia datang. Di sekolah baru sekali je dia datang. Lain tak datanv cause dia tahu cikgu cikgu situ mmg superb. So dia tak risau.

Tak malu ke cyber bully budak under 18 (minor). Itu masing masing umut 20-40an. Haihh lah. Mana nak maju kalau asik terasa. Asiklah duduk kat same corner.

munchkin replied at 25-2-2016 07:21 PM
Yelah ara. Adakah mereka ni semua ngaku kantin bersih dan tandas bersih apa semua? Kalau iya bagus ...

Kan terasa sgt dgn budak umur 15 taun hahaa.. Kita kena terima juga kebenaran yg dia ckp. Fakta tetaplah fakta, takkan sampai sekolah KGV dulu siap buat tandas berbayar. Pas tu pasal guru, mmg ramai pun guru bidan terjun , tak dpt keje ambil KPLI jadi guru, hati pun tak de dkt kerjaya tu. Ank saya pernah mengadu masa geografi nak ajak cikgu ckp pasal topic gempa bumi, lubang jerlus kecewa sbb cikgu kata tak berkait dgn topic. Tu belum lagi dipanggil kurang adab sbb menyuarakan pendpt n kata info cikgu salah, sentap tau.. Tapi nasib baiklah sekolah dia hebat, so most of the teachers there mmg the best, so sorang dua tu abaikan jelah. Back to budak ni, walaupun self video tapi dia ada guts, self video kalau ada orang nak tgk walaupun ada yg komen negatif still dia berjaya. Saya dulu2 tak berani kut nak bersuara cam ni, self esteem low sgt..

Edited by munchkin at 25-2-2016 07:43 PM
arasham replied at 25-2-2016 07:35 PM
Kan terasa sgt dgn budak umur 15 taun hahaa.. Kita kena terima juga kebenaran yg dia ckp. Fakta te ...

At least dia cuba. Target audience dia pun budak budak yg slelau tonton and tanya dia soalan tu yakni budak budak. At least ur anak report and berinteraksi dengan you. Baguslah sangat tu. Good for ur kiddo

Yg i perasan ramai dewasa pi follow dia and asiklah bash dia di setiap gambar. Ko ni show offlah. Sakit hati aku. Ko ni show off lah sakit hati aku. Ko ni anak orang kaya sakit hati aku. Aku tak berapa nak cerna ko follow tengok pastu sakit hati marah stress and still follow lagi. Aku kalau dah tak suka, aku koser je nak nengok gambar vid bagai. Dia nak amik gambar dengan emas berlian pun takde effect pada kehidupan aku pun. Haihlah dah dewasa tapi perangai cam budak budak je.

munchkin replied at 25-2-2016 07:41 PM
At least dia cuba. Target audience dia pun budak budak yg slelau tonton and tanya dia soalan tu  ...

Itulah yg saya maksudkan, depa samakan diri diorang dgn budak umur 15 taun, pendpt budak 15 taun dibanding dgn pendpt mereka. 15 taun kut, haha.. dia nak show off ke apa ke hak dia, hang pi follow wat apa. Tak tau siapa yg BBNU sebenarnya..

Bab kebersihan toilet ni kat malaysia mmg epikkk laaa untuk yg awam..mmg no 1 terkotor aku pergi tandas2 awam yg xde org jaga bersihkan ade je buangan tak flush...  teruk betul mentaliti rakyat malaysia or warga asing.. maklumla malaysia byk warga asing...

arasham replied at 25-2-2016 09:16 PM
Itulah yg saya maksudkan, depa samakan diri diorang dgn budak umur 15 taun, pendpt budak 15 taun d ...

Hehehe. Tulah pasal.