CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: barfi

All about adik lofa: ameera

KJ pun anta anak2 dia ke sekolah gomen je..

Nham22 replied at 25-2-2016 04:14 PM
Worth la dengan ape yg bapakkkkkk die bayar yuran tuk sekolahkan die.... sepenggal yuran depa 10 tah ...

anak haron ni sekolah int yg mana? tenby setia alam ke?

Adik dia ni cuma explain apa beza government school dengan international school dari pandangan dia sebab ORANG YANG TANYA. Aku ni pun dulu sekolah gov je dan aku setuju dengan beberapa point dia. Kantin sekolah aku dulu jual makanan tah apa apa lepas tu siap ada menu asing khas untuk cikgu. Nasi campur cuma cikgu je layak makan (apa jadah??), toilet tak payah la kita mula. Geli aku nak ingat. Cikgu pulak yang cikgu english pun was was dengan grammar dia sendiri... makanya ramai yang pergi tuition.

Tak faham apa yang butt hurt sangat tuu? Itu pengalaman dia. Ni pengalaman aku. Mungkin pengalaman orang lain tuu lain. -_____-

miracle_forever replied at 26-2-2016 12:41 AM

Desa Park City International School rasanya. Dia ada selalu tunjuk.

barfi replied at 25-2-2016 07:12 PM
Kannnn. Kalau setakat rekod sendiri tu tak dikira berani pun

Tapi ada jugak spesies mudah terkagum kata hebat..bersepah kot budak 15 tahun boleh sembang macam ni rekod video..15 tahun dah besar ok apa yang pelik sangat

hiyuda replied at 25-2-2016 06:54 PM
kalau dia cakap pasal kpop, drama samarinda nanti orang cakap x matang la, apa.
bagi aku umur 15 d ...

Aku setuju point kau. 15 tahun tapi dah mampu fikir dan berani utk buat komen mcm tu. Soal dia salah betul tu tolak tepi tapi yg penting dia berani dan buka minda ramai org utk join debate. Thats all.

Follow Us
VioletsAre_Blue replied at 26-2-2016 07:38 AM
Tapi ada jugak spesies mudah terkagum kata hebat..bersepah kot budak 15 tahun boleh sembang macam  ...

For your information dia dah 16tahun la.
Tak aci la asyik cakap 15 je.

Kalau macam tu umur iols pun 24 je la.
Bukan 25.

Dah tahun 2016, dia lahir tahun 2000 so umur 16 la.

Ramai kot budak 16 mewakili sekolah mewakili negeri lagi debate apa semua. Depan khalayak ramai pula tu.

Pompuan ameera ni dia bercakap pun dah nampak scripted. Cuba tanya dia direct, mesti tergagap gagap nak bercakap macam kakak dia jugak

Masa tgh kecoh hari tu tak terniat nak tgk tapi semalam dah terhidang di depan mata so click jer..

Pada aku.. klu dia bukan adik lopak orang tak heran pun pasal statement dia so aku nasihat think before u speak

Memang ada betulnya apa yang dia cakap base kepada pandangan mata tapi dia tak kaji macam mana system kerajaan dan system so called "International School" klu aku jadi dia aku start dengan kebaikan "International school" dia dan add "it would be great if the system being incorporated in government school.. tak payah nak kata cikgu gomen cincai la apa la.. Your are lucky that ko anak orang berada ko fail pun ko boleh jadi VP company hakak ko...

Pastu dalam video tu dok mentioned kata klu sekolah gomen culture malaysia je klu international school semua budaya kita boleh tahu..

Aku nak tanya klu ko gi sekolah gomen Thailand ade ke dia ajar budaya Malaysia or ko pergi Australia ade ke dia ajor tentang kehidupan orang malaysia..... Hakai ada ka... Bimbo sangat...

miracle_forever replied at 26-2-2016 12:41 AM

Iyea tenby setia alam..3 anak die sekolah situ..yuran boleh tahan sepenggal... no wonder die kerje sampai sakit2.... xboleh depend pd restoren sbb die share partner je...

munchkin replied at 25-2-2016 07:21 PM
Yelah ara. Adakah mereka ni semua ngaku kantin bersih dan tandas bersih apa semua? Kalau iya bag ...

haha... dah memang makcik2 kubur kata mari ni dalam forum ni rajin sangat nak kondemkan BBNU, kononnya diorang banyak pengalaman. padahal ayat dengan idea masing2 macam budak tak pernah sekolah. Berani membuli dalam forum jer sebab kat luar mesti mangsa buli dengan laki/bos masing2

Edited by munchkin at 26-2-2016 01:20 PM
ayiebest06 replied at 26-2-2016 12:10 PM
haha... dah memang makcik2 kubur kata mari ni dalam forum ni rajin sangat nak kondemkan BBNU, kono ...

Kan? Sejak bila pulak budakbudak or orang tua tak leh kasi pendapat dan disuruh katup mulut. Sedangkan yg tua berjawatan tinggi pun kasi statement bodoh bodoh jugak. Ni negara apa ni? Pandangan pendapat pun tak leh kasi. Asiklah kata pandangan dua tak betul. Jangan ckp guru itu ini. Dah guru yg ngajar dia dulu dia experience gitu. Ko duduk 24 jam dgn dia ke sampai tau semua experience dia. Budus lah makcik butthurt ni. Patutlah budak budak sekarang makin hauk simple logic or nak suruh pikir pun tak boleh. Mak pak or guru berlimit ni suruh diam dan dengar ikut je.

I setuju ngan you acik acik ni reti nak membuli je. Bukan nak cari penyelesaian. Perfect kot sekolah. Sedangkan ada guru pun merungut. Dari bawah sampai lah ke atas sampai masyarakat semua you shut up and do as i say. Cakap kalu kena kau. Macam tak biasa. So ini lah hasilnya. Dulu dulu tak macam ni (guru/ibu bapa/ masyarakat). Not open to discussion comment

munchkin replied at 26-2-2016 12:33 PM
Sejak bila pulak budakbudak or orang tua tak leh kasi pendapat dan disuruh katup mulut. Sedangkan  ...

I rasa faham kut apa dia kata, maksud dia pemikiran org yg buthurt dgn ameera ni sama BBNU dgn budak baru nak naik ni. Dah matangmasing2? Tapi level of thinking sama cam budak sekolah. Haha..

arasham replied at 26-2-2016 01:08 PM
I rasa faham kut apa dia kata, maksud dia pemikiran org yg buthurt dgn ameera ni sama BBNU dgn bud ...

Hehe i setuju ngan dia. Ada yg tua tapi masih simple comprehension fail. Makcik butthurt ni yg dah ada pengalaman nak suruh katup mulut watch out and pengalaman budak mira ni tak valid. Ada ke ada ke ada ke. Or she shud not she shud say. Eh eh nak ikut otak and perasaan ko pulak bila org mintak pandangan.

Kalau gitu esok exam jangan suruh tulis essay or karangan. Sebab nanti berkata bukan bukan pulak. Pfftt

Sepatutnya perbandingan antara sekolah kerajaan dengan sekolah private ni x perlu ada n dibahaskan, kerana semua org tahu bagai langit dengan bumi bezanya. Tapi pelik kenapa dia nak bahas isu ni, nak cari glamer ker???

Bayangkan dengan bajet pejabat pelajaran yang ciput korang nak service tip top n compare ngan sekolah private...wth, baru mintak yuran PIBG RM 50.00 pun parent da bising...ni belum lagi suh bayar yuran sebulan RM 4000 mcm sekolah private...

Sekarang punya sekolah2 gomen aku tgk dah makin cantik, x mcm zaman 70 an 80 an 90 an....kira dah up to date le sekolah gomen ni.

Cikgu pun dah ramai yg very talented coz ade degree n master, cuma sistem pembelajaran je masih x stabil sbb mcm2 transformasi tapi tu bukan halangan sebenar utk ank2 kita maju.

Percentage persekitaran sekolah hanya menyumbang berapa percent utk pembentukan peribadi ank2, kerana maju, berjaya, atau hauk anak kita bergantung pada ibu bapa. x kisah lah korang sekolah private or gomen. pengalaman kawan aku yg ngajar sekolah private, kebanyakan student adalah kurang ajar sanggup ckp kat cikgu my parent pay u.. dont forget teacher....baik sungguh budi pekerti bdk2 sekolah elit ni kan, itu belum lagi anggap cikgu mcm org gaji.

Bersyukurlah anak2 kita masih ade sekolah utk  pergi sekolah n menimba ilmu, ade ank yg dah jadi doktor, pensyarah, akauntan, arkitek n pak menteri pun....semua dr sekolah gomen yg busuk ni.

Mungkin ameera ni merase dia kaya...ade segala2 galanya jadi dengan mudah dia lupa tentang sensitif nye isu ni utk rakan2 sebaya dia yg x mampu bermewahan seperti dia, bersyukurlah dia ada parent yg kaya tapi jgn lupa org yg x berkemampuan...rezeki masing milik Allah ada org diuji dengan harta yg banyak namun dia lupa bersyukur ,terlajak perahu boleh diundur terlajak kata viral lah selama-lamanya... tapi aku mmg menyampah dengan budak bawah umur ni... bajet genius!!!!!! tapi terlebih jin ...

chipsmoremore replied at 26-2-2016 01:28 PM
Sepatutnya perbandingan antara sekolah kerajaan dengan sekolah private ni x perlu ada n dibahask ...

A'ah setuju dengan akak chipsmore.

Budak ameera ni bercakap good good je. Tapi tak reti nak jaga sensitiviti rakan sebaya yg tak mampu macam dia.

well, the truth hurts

Ala...korang kutuk2 dia..cuba korang tanya adik korang yg belajar tu.mak2..bapak2 yg anak2 amik kssr nak upsr taun ni nak pt3 taun ni...cikgu cikgi sekalian...dont live in denial la...mg sistem persekolahan skang hampess...

kalau nak compare mestilah Apple dengan Apple.  

Secara peribadi saya setuju apa yang diperkatakannya. Cikgu2 tak perlu terasa, hakikatnya kerja cikgu cukup terbeban sehingga terabai tugas sebenar iaitu mengajar. Pihak yang berkenaan sepatutnya menilai kembali sistem pendidikan yang saya rasa entah apa 2 sekarang ni. Cikgu2 pun tak faham apa yang mereka buat apatah lagi ibubapa dan orang ramai. Sebagai seorang pelajar, dia jujur memgkritik dari pandangan sebagai seorang pelajar.

Vid da kne removed???

Katne lg ley tgk??