CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: barfi

All about adik lofa: ameera

bimbo yg tiada kelas macam ni la nak wat perbandingan skolah kerajaan & international.
adoi penat jer ko pi belajar kt skolah international tu tapi pemikiran ko mcm ni

Entah kenapa, Ameera ni nampak sgt lah berlagak.

Macam2 video dia buat semata nak tunjuk apa ada dalam bag dia. Apa barang2 yg dia shopping.
Kalau ko bijak sgt dik, ko besederhana la sedikit.

Kalau semua benda ko nak beli pun, bior ko dan family je tahu. Tak perlu kot nak upload di IG. Ni tak, Bapak ko belikan aiskrim haagen daaz pun ko beriya pamer di IG.

shaykays replied at 24-2-2016 01:42 PM
Family loopa ni kaya raya ke eh

kaya weh..x meniaga tudung pun dah kaya..
kaya since mak dia kawin ngan bapak skang..dato!!!
4 yang ats bapak lain..

meteorspeed replied at 24-2-2016 03:26 PM
Of couse la parent kamu bayar puluh ribu setahun, tentu sekolah yang kamu masuk itu lengkap serba se ...

habis tu sis ingat sekolah international buat lawatan semua free kah??
lagi kena ketuk ada lah.. buat trip ke ipoh pun beribu kena bayar

Edited by munchkin at 24-2-2016 03:59 PM
meteorspeed replied at 24-2-2016 01:55 PM
ko suh  cadangkan kat gomen supaya bagi lebih pendedahan kat guru gomen..kalu bajet pendidikan pun ...

Aku tak kata demua point dia betul. Ada betul ada yang kena kaji balik. Tapi kalau apa semua dia cakap semua nak terasa susahlah. Apa yang ko cakap pun betul juga (bajet kurang).

Tapi take things positif. Sekolah aku tak sehauk apa tg dia cakap. So aku tak terasa ke hulu ke hilir. Cikgu cikgu pun bagus. Kenapa mudah terasa sangat masyarakat kini. Chill lah. Sebab tu bila orang bagi opinion orang respond bukan react. Ni salah satu contoh. cakap sikit dah merempan rempan. Simple comprehension dia kata experience dia. Pengalaman dia. Dia kata dia tak tahu sekolah lain gi mana. Dia bercakap based on pengalaman. Kalau itu org tak mahu paham. Clearly aku tak tahu nak cakap apa.

mokcikKSKB replied at 24-2-2016 03:01 PM
Sedap2 je ko adik kan aku...hello.. I was a tchr tau.aku tau lah...ko sibuk pasal projector bagai. ...

Cikgu biology tingkatan 5 saya dahulu mengajar di meja sahaja di dlm makmal biology.

" ok murid murid, hari ini kita belajar topik sistem pengangkutan tumbuh tumbuhan. Sila buka buku teks muka surat 17. Apa kamu tahu tentang sistem pengangkutan? " once a while she stood up and wrote the key points on the white board.

Indeniably she was very amazing. She taught concepts rather than memorising the facts. Never she used the LCD projector, all about teaching the concepts.

Follow Us
Untungla skolah pribet !! sensitif la benda2 ni..masing2 pendapat berbeza.....nak2 pendapat para marhaein !! ADik Lopak pun ko x yah nk opinion sangat .. .. suka la tu orang kesah sgt ngn pendapat dia huhuhuu

Edited by stania83 at 24-2-2016 04:04 PM

--macam mana la nak maju , asal berlainan pendapat je kena kecam,padahal pendapat dia mmg betul

--nak bezakan international skool dgn gomen , mestilah international skool menang, sah sah yuran dia berapa

--agaknya kalau kome masuk pasukan debate , korang di pihak sekolah international ape point korang

--pandai ameera ni, she will be somebody one day

--kalau korang rasa dia menunjuk/berlagak ape jadah heck umur dia berapa? omg aku tak terasa ape pon

--pandai sheols ni sbb dalam video tu dia cakap based on pengamalan dia bukan genaralization semua. plus opinion dia hanya opinion bukan fakta. acik acik ni pprt sungguh

barfi replied at 24-2-2016 03:43 PM
Entah kenapa, Ameera ni nampak sgt lah berlagak.

Macam2 video dia buat semata nak tunjuk apa ada  ...

15 years old, what would you expect. Sedangkan yang 30 tahun makan ais krim haagen dazs pun gigeh merempit tayang di instagram di facebook syukur rezeki hari ini, yummy.

addamnor replied at 24-2-2016 03:38 PM
MRSM langkawi is one of the best school in Malaysia with prestige. Its not just MRSM langkawi je p ...

MRSM langkawi pun still sekolah kerajaan kan..

Siapa tahu nama sekolah antarabangsa yg ameera ni belajar? Mont kiara atau cempaka? Atau sunway?

barfi replied at 24-2-2016 03:57 PM
Siapa tahu nama sekolah antarabangsa yg ameera ni belajar? Mont kiara atau cempaka? Atau sunway?

Chempaka school branch kot uols..xtau lah specific schoolname dia.tp dulu penah nmpk kat ig dia pakai uniform chempaka school.

caplimau replied at 24-2-2016 03:54 PM
MRSM langkawi pun still sekolah kerajaan kan..

Iya. Kerajaan sis. Cuma konteks hencap je pun agak tidak kena kerna standard MRSM tersebut bukan ala ala low class

Edited by munchkin at 24-2-2016 04:14 PM

Cikgu aku dulu semua bagus bagus. Kapur papan hitam je. Ajar konsep. Paham basic. Jangan ambil jalan shortcut mudah. Takde terasa pun. Sekolah anak aku cikgu tanda pun tak betul. Tapi bukanlah semua cikgu hauk. Ada cikgu yg bagus juga. Jadi tak yah lah nak terasa sangat. Sebab golongan family aku yg cikgu pun tak terasa. Depa pun kekadang komplen. Belajar terima dan dengar perbezaan pendapat. Bukan asik lah nak argue bila orang kasi pendapat. Kami semua boleh suarakan pendapat. Tak sekat sekat you are wrong bla bla bla cikgu kami dulu. Sekarang ni iya semua cam parrot. I talk you listen. Bila suruh pikir or twist jawapan langsung tidak boleh pikir. Ada jugak anak buah aku international school. Takde pun bercakap cam amira ni. Quite passive. Bercakap pun hal budak budak punya stuff. Padahal mak dia very opinionated knowledge info banyak. Mak anak buah aku gov school. Haaa gona tu. So jangan terasa okies.

Dah suruh buat perbandingan kenala bading...mmg betul pun cikgu international lg bagus...but off course with a price

CrowneGlory replied at 24-2-2016 04:07 PM
Dah suruh buat perbandingan kenala bading...mmg betul pun cikgu international lg bagus...but off cou ...

kan crowne? Nanti kalau dia dok bercakap hal fesen makeup ice cream nanti org hencap dia bimbo anak orang kaya pi internasional school tapi tak tahu apa bazirkan duit mak pak

ramai je remaja yg masuk debat masuk pidato yg sekolah gomen kat SBP yg boleh bercakap more interesting than this bimboo.

Cuma kalau ko sll tgk video raver,  tahap situ ajelah.. kalau ko sll tgk  video yg sekolah sekolah presij tinggi upload..  ramai anak anak org kaya yg sekolah kerajaan yg IQ tinggi pun..

aku caka dia ni bimboo sbb compare sekolah international dgn sekolah gomen.. mmglah beza banyak.. dr segi yuran ko tak cakap plak. cuba banding sekola inter kat malaysia dengan sekolah inter kat oversea.. barulah dalam cluster yg sama.. dasar!!!

Memang tak boleh  nak compare sekolah private dgn sekolah gomen.. jauh langit dgn bumi la bezanya..

sekolah anak aku (sek keb) jgn citer pasal toilet teruk, system wiring pun problem for the whole school.. bila PIBG highlight, sampai ke PPD sana pun tak buat apa2.. sekolah nak buat pembaikan on a big scale memang sah2 takde peruntukan lah.. so mana2 yg boleh kitaorg as parents will chip in.. semua kelas pun buat mcm tu.. memang tak boleh nak mengharapkan sekolah utk buat semua benda.. kesian kat cikgu jugak.. kalau kelas kipas pun tak jalan, dgn cikgu2 yg mengajar pun panas.. cikgu bagus2 tapi budget sekolah memang takde.

Rather than condemn yg takkan membawa ke mana2, parents assist to help the school mana2 yg patut..

“It's okay to disagree with the thoughts or opinions expressed by other people.
That doesn't give you the right to deny any sense they might make.

Nor does it give you a right to accuse someone of poorly expressing their beliefs just because you don't like what they are saying.

Learn to recognize good writing when you read it, even if it means overcoming your pride and opening your mind beyond what is comfortable.”

― Ashly Lorenzana

la..dia cakap based on her opinion kot? and some are valid..