CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: makkenits

geramm..............

makkenits replied at 25-2-2016 04:12 PM
katanya gaji aku besar.. n aku lak pompuan.. xkan huband x hulur gak kat aku... mmg le dia bg, tp  ...

tuh la aku kata cekal hati amek je keta tu.. cakap husband suruh... nnt ko bagi mak ko duit bulan2, cair la balik hati org tua..

sally03tomato replied at 25-2-2016 04:59 PM
tuh la aku kata cekal hati amek je keta tu.. cakap husband suruh... nnt ko bagi mak ko duit bulan2 ...

ntah la.. dia asyik dok ingatkan aku je ni jgn jual keta tu..

Kalau i jd u, i dah ambik balik kereta tu since ur parents pun ada extra car. So adik u bleh je guna kereta tu. U dah kawin, mesti u ada plan kan mcm mana nk kurangkan kos itu ini so boleh je u nk ambik balik pun. Ckp la dgn mak u yg skrg pun terpaksa berjimat. Mesti mak u faham. U ada anak lg nak kena fikir keperluan diorang. Adik u tu dah 27 dah, berenti la dok tanggung dia. Lg pun u dah cukup baik dah beli kereta viva kat mak u and i yakin yg monthly pocket money utk mak u pun u ada bg kan. Tak semua anak mampu beli kereta utk mak. U untung sgt. Now stop pampering your brother.

makkenits replied at 25-2-2016 03:55 PM
kalo famili aku susah, mmg aku pejam mata je halalkan kat adik aku tu... tp actually kat umah tu,  ...

Fuhhhh ceruk mana bli rumah ni dh laa mhl tpi sewa murah

eh apehal dorang nak marah. kete kau kot? senang2 cakap adik kau nak guna?

bayar haram satu sen pun tak? hello?

hello?

hello?

adik ko yg no 4 tu ade harapan jd biawak.
dah tua bangka harap harta orang lg
keje tak serius
tp nk melaram. nk guna kete bagai
nak ade girlfriend
dah umur 27 dah. bukannye baru nak hidup
manjakan sangat kenape.
kalau bab mengomen pasal politik pasal itu ini tak betul cukup pandai
diri sendiri pun tak mampu betulkan lagi dah cakap pasal negara
elok ikat je adik ko ni pastu humbankan ke laut.
ni pesen mak2 bapak sekarang kan
kalau anak pompuan pegi cari keje turun naik bas, public transport segala takpe
sanggup la cari keje yg ade akses public transport sebab nak senang
tapi kalau anak laki diorang takde transport nak pegi keje, cukup susah hati.
pelik.. pelik...

Follow Us
if i were u..

i xkan byr maintenance n insurance kete tu

lantakkn

jgn bela biawak...

chaintea replied at 26-2-2016 01:42 PM
if i were u..

i xkan byr maintenance n insurance kete tu

Keta dah xde utang bank... maintenance pun aku buat derk je dah... bab insurans n road tax je yg ttp kena byr...

Tak payah amik.nanti masam muka trust me.
Tahun lalu suami aku beli kete baru,aku suka kete lama ni,
TP adik suami aku cakap susah xda kete lah,nak pakai kete..dia akan bayar tiap bulan
Lepastu memandangkan keje jenis xda slip gaji,mmg susah nk beli kete Kn.
Jadi laki aku bagi pakai,sambung bayar.masa awal2 beria2.. Lepastu dah 3 bulan duit kete xbayo
Yang bank Call sapa? Laki aku gak.suruh bayo asik iya2..akhirnya laki aku gak bayo.
Roadtax dah mati suruh hidupkan xbuat lg,siap Org bg duit,duit nya lesap.
Lepastu kereta tu xda roadtax nk jalan hangkut mak dia leceh,Org xsalahkn dia
Org salahkan laki aku CKP beli kete baru kete tu Jadikan beban adik dia bayar,
Padahal xtahu laki aku dah banyak kali minta,CKP xmampu pakai bagi je balik,
Suami aku mampu bayar,lg pun aku boleh bawak kete tu,xpayah lah bawak Mpv yg gabak tu.
Tapi adik dia cakap aku ada duit,aku mmg nak pakai kete ko tu.
duit apa semua pun dia amik.ntah buat apa Ntah.yg mil ada kete lg satu ,
Xnak naik kete tu,nak juga naik kete suami aku,laki aku dah explain banyak kali kat mak dia
TP mak dia nak marah2 laki aku ngn bebankan adik dia,padahal aku dh berkali desak laki aku
Amik balik.last2 laki aku gak kena bayar,Org xbayo kete,roadtax ni senang hidup..jenis xbtggungjwb
Main bawak bantai je hingga saman berlambak.lpstu xtahu bayo,nak hidupkan roadtax Kn susah
Laki aku lagi,Mls nak CKP banyak.ikutkan hati mmg geram sgt.

Klu baik sgt dgn beradikk pn susah kan. Lagi2 klu mak yg ikut campur.. backup. Susah.

nape takut bermasam muka
buat ape menanggung biawak hidup... lagi2 lelaki... wat malu aje...
sokong sgt TT amek aje kete myvi tu...

since kete tu dah takde loan bagai, why not let go jer kat adik tuh dengan tukar nama? so that, anything related to insurance, roadtax, summons, etc dia tanggung sendirik. dah besar panjang dah ader girlfriend, it is about time to be responsible like anyone else. ni macam ambik kesempatan jerk. tak perlu sampai extreme nak rampas kete bagai, nanti jadi lagi teruk. just let go itu kereta, tukar nama, and secara tak langsung, tanggungjawab kete tu terjunjung atas batu jemala adik tu sendirik.

miniusb replied at 26-2-2016 04:50 PM
since kete tu dah takde loan bagai, why not let go jer kat adik tuh dengan tukar nama? so that, anyt ...

point masalah aku skrg ni, aku nak jual keta tu sbb aku nak beli keta lain aku xnak la byr hutang bnyk2 tiap bulan pdhal ada laternatif lain untuk kurangkan jumlah hutang keta aku...

makkenits replied at 25-2-2016 12:24 PM
ye la.. aku pikir nak beli keta lain sbb kalo aku dpt jual 2 keta ni, hutang pun xde bnyk sgt brp  ...

Ko dah jwb sendiri pun apa nk kena buat...stop menanggung biawak...ambik keta tu jual...settle dulu masalah sendiri baru tolong org...

Noyen replied at 26-2-2016 01:12 PM
adik ko yg no 4 tu ade harapan jd biawak.
dah tua bangka harap harta orang lg
keje tak serius

adik aku no.4 dan no.5 x pernah rasa susah dari kecik.. pi sekolah dengan basikal baru.. bila dah cukup umur, abah aku belikan motor sorg satu utk gi sekolah n then masa masuk kolej.. xdenya merasa pglmn jalan kaki pi balik sekolah or kolej 4km sehari wpun time tu abah aku pegawai kanan kerajaan.. baju pun jarang berganti.. nak beli baju atau kasut baru, pepandai ler simpan duit poket sendiri.. sampai 1 ketika tu, kwn kolej aku ikut aku blk kg time cuti semester.. terkejut dia tgk umah aku.. katanya 'apsal ko selalu sengkek je pdhal famili ko idup senang kot???"  

tu gamaknya mak aku ingat aku ni survivor berbanding adik yg putera lilin.. dia agak aku blh berusaha utk nak dpt apa yg aku nak tp adik dah biasa 'bersuap'.. tu yg sentiasa kena dibantu.. mak aku pun dah siap pesan, bila mak dan abah aku dah xde, dia harap kitorg 5 beradik xde la bergaduh berebut umah kat kg tu.. bagi je kat adik lelaki aku yg putera lilin..

cmf_jeangrey replied at 26-2-2016 05:30 PM
Ko dah jwb sendiri pun apa nk kena buat...stop menanggung biawak...ambik keta tu jual...settle dul ...

seem simple tp then aku kena buka thread baru pasl masalah hubungan dengan mak...

makkenits replied at 26-2-2016 05:35 PM
seem simple tp then aku kena buka thread baru pasl masalah hubungan dengan mak...

Ok...maybe jual keta tu, profit nanti bg sikit kt adik buat deposit beli keta sendiri...win2 wpun mungkin muka diorg akn kelat sikit...tp kurangnya ko tak rugi semua dan mungkin diorg x kecik hati sgt....kata lah inipun diorg patut bersyukur sbb ada kakak yg still ambik berat

Salam, satu je yg x paham. Nape beli umh jauh ngn tempat keje? Nak kata umah tu murah, x la murah sgt kn sbb tt kata byr 1.8k per month. Pastu dgn nak menanggung kos nak pegi dan balik kje lagi..lebih baik cari umh dkt sikit ngn tmpat kje walaupun mngkn harganya lebih mhl, tp dah jimat banyak dkt minyak keta dan tol..kalo kira balik mgkin lebih kurg je jumlah yg kena bayar cuma kalo dkt sket ngn tmpat kje dapat la jimatkn masa..

Pasal keta tu sng je..x yah amek balik myvi tu..tukar je nama..biar la x dpt bayaran apa pun..ni skrg bayaran apa pun x dpt, lagi nk kena tanggung road tax sume..ajak suami bantu semua urusan tu..

Lilliana replied at 27-2-2016 12:10 AM
Salam, satu je yg x paham. Nape beli umh jauh ngn tempat keje? Nak kata umah tu murah, x la murah sg ...

Rumah area skrg ni starting rm600k ke atas... mmg x mampu la... kalo beli rumah secondhand pun starting rm400k tu pun dgn rumah yg dah retak... bnyk kena kluar duit plak nak reno.. tu yg kena cr jauh..

Bab keta tu, buat masa ni aku dah fed up... either way mmg aku gak yg rugi...  nak tukar title tp rasa marah aku x blh nak ilang lg utk pi jpj n settlekan bab tukar nama...

Pd aku, hubungan adik bradik ni dicorakkan oleh makbapak jgk.
Mcm mana adik bradik berinteraksi, sikap hormat, sayang & interaksi sesama sendiri.
Bila makbapak allow sorg @ 2 org anak buat lebih kurang pd anak yg len, tang ni bleh buat keadaan mcm tt ni jadik.
Aku tak pasti mcm mana tt potrait diri sbg kakak tapi yg jelas adik2 tt ni takde sikap hormat & kasih sesama adik bradik.
aku ni pantang kalau adik2 buat prangai kurang ajar & jadi tak ketahuan hala.. alamat bleh mati aku bunuh
alhamdullillah mak & arwah ayah aku dulu support tindakan aku bila aku tegur & betulkan prangai adik2 aku.
so far tak pnh la face situasi pelik between adik bradik...