CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Acong

Orang yg percayakan tuhan adalah hipokrit

Hipokrit tidak tertakluk kpd yg "mempercayai tuhan", akan tetapi termasuk juga kpd yg "tidak mempercayai tuhan". Sekiranya memerlukan "penjelasan" saya boleh terangkan.

Saya ringkaskan disini agar jelas, title yg Acong maksudkan "tidak tepat".

alasala replied at 12-5-2016 10:55 PM
Hipokrit tidak tertakluk kpd yg "mempercayai tuhan", akan tetapi termasuk juga kpd yg "tidak memperc ...

Ada btambahan lagi....  Hypocrate in denial.

ibnur replied at 13-5-2016 12:13 PM
Ada btambahan lagi....  Hypocrate in denial.

Menolak fakta antara bentuk "hipokrit". Jika kita dikatakan hipokrit, maka "hipokrit" itu kerana "tuntutan Allah".

Edited by alasala at 13-5-2016 11:28 PM

Bagi saya, saya tak berapa nak kisah jika ada yg nak reject apa yg Allah firmankan.

Sememangnya menghukum "hipokrit" tu ada asasnya (merujuk kpd akal manusia yg diilhamkanNya). Cuma saya sekadar ingatkan, apabila sesuatu itu melibatkan ketetapan Allah, maka "perkataan hipokrit" itu pasti Dia ubah kpd "peringatanNya" sebelum didatangkan "kesudahan yg Dia kehendaki".

Saya sekadar "ingatkan" kpd yg beriman kpd Allah dan RasulNya.

Org yg benar2 beriman itu hatinya lebih keras daripada batu. Ada kalanya, hati yg lebih keras dari batu perlu memahami apa yg Dia ingatkan "ibarat". Surah Al-Baqarah ayat 74 ada menceritakannya. Yang penting, lembutkan hati yg lebih keras dari batu mengikut acuanNya. Rahmat Allah itu ibarat air yg mampu menghakis batu yg keras. Hanya melalui "RahmatNya", pada hati yg diibaratkanNya air sahaja yg mampu menghakis hati yg sekeras batu. Rahmat Allah itu ada 2. Bila dicabut "RahmatNya", jgnlah hati batu itu berkata "kenapa Allah tidak merahmati kami?" sedangkan RahmatNya langsung tidak "disyukuri" oleh hati2 yg sekeras batu.

Semoga bermanfaat. Wassalam

alasala replied at 13-5-2016 11:16 PM
Bagi saya, saya tak berapa nak kisah jika ada yg nak reject apa yg Allah firmankan.

Sememangnya m ...

ko pastikah?            

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Follow Us
Acong_II replied at 14-5-2016 02:05 AM
ko pastikah?

Menyangka perlu kpd kefahaman. Tahu menyangka tidaklah sama dgn faham menyangka.

Tidak perlu bertanya jika jawapan sudah diberikan.

alasala replied at 14-5-2016 11:58 AM
Menyangka perlu kpd kefahaman. Tahu menyangka tidaklah sama dgn faham menyangka.

Tidak perlu be ...

tuhan ko tak wujud........ sbb tu ko gagal nak buktikan kewujudan tuhan khayalan ko  

Acong_II replied at 14-5-2016 12:02 PM
tuhan ko tak wujud........ sbb tu ko gagal nak buktikan kewujudan tuhan khayalan ko

Subjektif : Menyatakan tuhan yg saya kenal tak wujud. (Jawapan saya : Itu sekadar sangkaan kamu)
Objektif : Memperlekeh utk mencuri tumpuan bagi mendapatkan objek yg disangkakan khayalan.

Jika itu kenyataan kamu, itu kebiasaan makhluk yg berfikiran makhluk yg hanya mampu utk menggunakan akal makhluk utk merungkai permasaalahan makhluk.

Masaalah timbul apabila Tuhan Yang Menciptakan "makhluk" mengajar namanya kpd "makhluk" yg pada hakikatnya "takut kpd Allah" sedangkan perkataan Allah itu sekadar "nama" bagi pihakNya yg tidak terbatas kpd ruang dan masa, malah tidak terjangkau utk manusia yg berakal berfikir akan "kewujudanNya" sedangkan "ruang dan masa" itulah ciptaanNya yg disumpahNya utk mengikut perintahNya.

Ada soalan?

Acong_II replied at 14-5-2016 12:02 PM

Org yg tidak percaya tuhan itu sifatnya spt firaun. DiberiNya nikmat dunia tidak putus2 sehinggalah datang ujian dariNya kpd dirinya dan sesiapa yg beriman kpdNya.

Maka, ketika org yg "hakikatnya menyangka tiada tuhan" sedangkan tanpa disedari "dirinyalah tuhan" yg menyatakan "tiada tuhan", pastinya Dia berikan "ruang" dan "masa" utk kembali kpdNya samaada dalam keadaan diredhaiNya atau dimurkaiNya.

Dirakamkan di dalam AlQuran ketetapanNya surah An Biya' mengenai kesudahan disana.

Saya berlepas diri dari menjadi "pembela" atau "saksi" mereka2 yg derhaka kpdNya.

alasala replied at 14-5-2016 12:52 PM
Org yg tidak percaya tuhan itu sifatnya spt firaun. DiberiNya nikmat dunia tidak putus2 sehinggala ...

tuhan bodoh ko tu tak wujud     

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

alasala replied at 14-5-2016 12:19 PM
Subjektif : Menyatakan tuhan yg saya kenal tak wujud. (Jawapan saya : Itu sekadar sangkaan kamu)
...

apa bukti kewujudan tuhan ko?  

Acong_II replied at 14-5-2016 01:10 PM
apa bukti kewujudan tuhan ko?

ilmuNya yg merentasi ruang dan masa.

alasala replied at 14-5-2016 01:22 PM
ilmuNya yg merentasi ruang dan masa.

ilmu Thor merentasi ruang dan masa

12
Return to list New