CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 46528|Reply: 403

Unexpected

Edited by anyclassything at 2-3-2016 05:29 PM

Hello, aku bukak thread baru sini sebab tersilap masuk kawasan hihi

Hi aku ada satu cerita pasal cousin aku ni. Nak start darimana pun tak tahu, banyak isu ni. Panjang sikit nak bagi readers paham berpinar lah harap maklum

Okayla.. Cerita sedikit sebanyak pasal cousin aku ni. Cousin aku ni aku bg nama Dee. Cousin sebelah ayah, yg mana Mak Dee ialah akak pada ayah aku. Dee ni aku agak close sebenarnya dengan dia,kira dari kecik aku tahu je cite dia macam-macam etc. Kitorang pulak sama umur,perangainya basically kalau tengok dari luar suka gelak, gila-gila jugak laboleh melawak, mulut jenis mencarut gak, otak geliga cerdik dari kecik, rajin kalau nak pape usaha sesungguh hati, semayang tak tinggal, jenis yg ikut peraturan.. Kenapa aku cite pasal perangai dia? haha adalah penting tau.

Tapi basically aku nak cakap sedara mara respect gila la dengan family aunty aku yg sorg ni(Mak Dee). Kita namakan dia Aunty Z(Mak Dee).Sebab apa? Sebab dari segi luaran dorg mmg satu family yang nampak warak. Dari kecik anak2 dia semua dah full puasa, full solat, even balik kampong dorg satufamily wajib berjemaah.. Bagus la. Even semua org puji cara dorang besarkan anak yang kearah keagamaan ni.. Sebab family yg lain jenis okay, bagus je Cuma ala-alajenis tak tunjuk dari segi imej or percakapan la. Kitorang mcm normal je tau,tau benda baik buruk tp ada slack situ, lebih sini kurang situ. hoho  Tapi biasalah org lagi suka judge dari imej kan Ahaha cuma kitorang tak sampai tahap kewarakan dorang tu lah. Bagus sangat cara dorang tu…Tapi…………. Hoho

Straight to the first case, Dee ada kenal this one guy.Since form 3 lagi, so nama dia S or Shitty ye. Aku ok je, tak ambiktahu sgt tapi aku tau dia selalu gayut dgn jantan ni and dorg close la. Aku tau this guy jenis nakal2 la tapi tak tahu in details ingat nakal2 budak2 zaman study camtu je, tapi setiap kali aku tanya “Korang couple ke?” Diac akap takkkk kawan jerrrrrrr. Oh okayyyyyyyyy. Then aku buat  dunno je la, sampai dah habis SPM semua pundia still kwn dengan Shitty ni. Balik2 aku tanya couple ke, tak mengaku. Aku pun jenis x menyibuk hal.. Eh bukan gak tak menyibuk, aku jenis malas nak ambik port sebab tak penting pun. So biarkan je la kan.

dulu aku kecik hati...mak aku tak penah pun puji2 aku & adik2 depan orang
bila kawan2 mak datang even mak sedara pun slalu puji anak2 depa depan mak & kami adik beradik

cth 1. jiran sekampung mai rumah cerita anak dia belikan kuali jenama tupperware. habaq mahaii, anak dia suka barang berkualiti je.
HAHAHAHHA rupanya beli sebijik tu memng la 300-400. adik aku beli kan 1set ke 2set total >rm2k..mak aku diam je langsung tak puji adik

cth2. aku cucu 1st upsr dapat 3A 1C. HAHAHHA siap ada C. lepas 5thn baru ada sepupu amik upsr time tu jadik 5subjek, dia dapat 4A
hellloooooo budak tu 4thn dah membaca...aku 6thn bru abcdefgh
dan tiap2 thn mana2 sepupu dapt result upsr, pmr,spm sehingga degree compare dgn aku

***ehhh aku plak nak lawan tt bercerita hihihi

Panjang sgt cita kau dik. Kesimpulannya berkisahkan makcik pendengki je kan?

skinsandstars replied at 26-2-2016 11:25 AM
Panjang sgt cita kau dik. Kesimpulannya berkisahkan makcik pendengki je kan?

Kesimpulan jauh lg. Make it short, something happen and banyak rahsia terbongkar sampai aku report polis semua sbb dah bahayakan hidup aku n kwn aku. Mak ayah semua tak tahu ni. Then, kwn2 aku duk push suruh aku terus terang bongkarkan je sbb mak sheols still x sedar diri and masih mengagungkan anak2 sheols sedangkan bnyk benda tragis jadi.

Dalam masa yg sama, cousin aku pun sama tak sedar diri. Dia suka gi bwk cite psl aku kat mak dia (so mak dia terus pcy dia)

Skrg masalah aku :
1. Patutkah aku bgtahu? (Banyak kesan n akibat, silap2 putus family antara ayah aku n mak dia. Dlm masa yg sama aku risau pasal sepupu aku yg dungu itu sbb kes dia bukan biasa2.. kaw2 punya)
2. Aku biarkan je kah? Means biar mak dia still mcm tu, biarkan tembelang anak dia pecah sendiri. Padan ngan muka dorg, mak yg tertipu oleh anak yg bajet suci pakai stoking bagai, dan reti menghencap anak org lain je..  Tapi sampai bila?

Aku tak reti nak cite pendek, even kalau cerita ngan kwn aku mmg kaw2 panjang sebelum sampai part ni. untuk hang aku skip semua.

Sambungan please..best pulak baca kisah bbnu  before napping kat surau ofis ni

Meiizu replied at 26-2-2016 11:22 AM
dulu aku kecik hati...mak aku tak penah pun puji2 aku & adik2 depan orang
bila kawan2 mak datang ev ...

Tahu xpe, kalau sekadar dia puji anak dia tapi tak hencap anak org lain, aku tak kisah.

Ni alahai, kdg2 sampai mak aku tension jd isu kecik pasal aku mesti jd heboh. Rupanya kalau anak dia buat pasal semua diam membatu, sorok dalam kain. Last2 terbongkar sbb ada sepupu aku kebetulan keje dengan one of the ex classmate Dee (Dee sekolah dkt tempat mak dia mengajar) rupanya banyak kes psl anak2 pompuan dia, dating kat sek etc etc tapi biasalah makcik aku sorok dlm kain citer tu..

Up kan yg best2 je eee

Follow Us
anyclassything replied at 26-2-2016 12:32 PM
Kesimpulan jauh lg. Make it short, something happen and banyak rahsia terbongkar sampai aku report ...

Banyak rahsia terbongkar pastu TT report polis?
Cuba cerita sampai habis boleh x
Apa yang jadi actually sampai report polis bagai...
Mungkin cita TT x habis lagi tolong sambung quite interesting..
Aunty Z jahat nya

makcik pendengki memng akan sorok smua dlm kain, diam membatu

memang ada mak yg melampau takbole terima kekurangan anak ...ehhh di mata mana2 mak itulah yg kesayangan dia.
cuma aku tak berkenan jenis makcik up cite bagus anak plus hencap anak org lain

dee pregnant eh?

anyclassything replied at 26-2-2016 12:32 PM
Kesimpulan jauh lg. Make it short, something happen and banyak rahsia terbongkar sampai aku report ...

Thank u uols tlg pendekkan cita utk iols. Terharu aiii. Anyhow, dah penah confront ke cousin you tu?

Ala TT cerita la habis... anti climax la kalau dah ending

P/S: Dari tadi aku dah speku macam2.. Aku duk speku yg cousin TT ni dh tertipu ngan bf dia tu sampai termengandung.. pastu bf dia tu pun laki org... mcm2 lagi la.. sila sambung tt oiii

krieysa replied at 26-2-2016 12:52 PM
Ala TT cerita la habis... anti climax la kalau dah ending

P/S: Dari tadi aku dah speku macam ...

Belum habis. Panjang sepanjangnya lagi cite ni drag dari zaman kat uni sampai lah skrg dah keje pun kitorg
Okie, nak sambungan versi pendek ke panjang and details ikut timeline?
Kalau ikut plot sepatut part report polis tu dah dkt nak habis tp ingat panjang sgt korg taknak tahu aku skip je aa

opkos la panjang,,, biar clear sikit cerita tu... kalau nk short kan pun boleh tapi jgn miss out all those important events tu.. eheheheheh jgn lupa update tau tt.... hehheeh

yup nak yang panjang punya x puas baca bagi cita bagi detail ya TT

might as well tulis pepanjang dan detail, kalau x kang ada je yang bertanya kenapa, bila , bagaimana, siapa....dah TT kena ulang balik.

cadangan :
1st citer dulu apa perangai dee masa sekolah yg mak dia sorokkan - ringkaskan
2nd -cth situasi yg makcik ko suka compare kan - errkk rasanya ada dah kot
3rd -apa citer dee + boyfriend
4th - makcik ko ni tekanan perasaan kot. high expectation
5th - sad ending

deknon, akak pun nak dengar citer panjang
seronok, macam baca novel
cepat2 taip ye
panjang2
cerita yag detail
suspen sangat ni nak tau pasal dee n shitty
apa yang berlaku sampai tragis sangat kesahnya

Ok. Harap cite smpai abis tau. Takmau hilang2..

Cepat upadate kenapa tt sampai report polis. Seronok pulak baca.

Cik tt, sila cite sampai habis...sapa2 yang tanak baca tu mohon skip ye