CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: Jatuh.Bangun

kena retrench.. vss.. please share your experience

randa replied at 12-3-2016 11:05 PM
bgs TT..uber to da kira a good start
continue uber sambil2 carik other peluang lain yg best
pls ut ...

Memang seminggu ni saya kat johor pun. . Hehe.. tq very much

ciskek.leleh replied at 13-3-2016 12:46 PM
company laki aku pun, dlm bulan 5 ni, mungkin ada yg kena retrench, sbb nya aku dpt tau dari mulut k ...

Masa tmpt saya ada ura2 vss I thought orang lain yang akan kena.. well, in the end saya kena.. baik kita berhati2. . Kalau ada bisnes bagus la.. all the best!

Jatuh.Bangun replied at 13-3-2016 12:59 PM
Sorry lambat reply semua post.. was outstation almost 1 week.. belajar and tlg bisnes org lain.. m ...

punya ingat u ni org yg i kenal..ade jugak kwn yg da vp level dr sebuah bank jugak..kne vss jugak end last year..bini x keje jugak ada anak 3..anak sume kecik2 lg..dia duk umah start dgn biz online..cuba 3biz jugak..tp jangka hayat biz baru ni at least 2yrs..br dpt pecah telur..sb tu kne make sure downgrade sume bnde..mcm kwn i ni pening jugak sb kete bmw and umah lak semi d..hope dia mampu bertahan..

sitisitu25 replied at 13-3-2016 01:18 PM
punya ingat u ni org yg i kenal..ade jugak kwn yg da vp level dr sebuah bank jugak..kne vss jugak  ...

Fuhh.. vp tu.. anak 3 gak.. bini tak keje.. tp beza dia pakai bmw dok semi d.. saya bwk local car and dok apartment je.. hehe
Saya this week gi belajar bawak forklift lak.. hehe.. kena belajar mcm2 skill. .

Jatuh.Bangun replied at 13-3-2016 01:02 PM
Masa tmpt saya ada ura2 vss I thought orang lain yang akan kena.. well, in the end saya kena.. bai ...

betull...kita mmg xnk bnda buruk jd, tp xde sapa pun leh melawan kuasa Allah swt..
back up plan, insyaAllah ada, tp andai kata bukan rezeki laki aku stay situ, harap bos aku (dia laki bini satu ofis dgn laki aku,laki bini kje gaji almost 10k, ada 3-4biji rumah yg disewa pd org, ada bisnes ikan & juga butik) naikkan gaji aku..
kalau x naikkan gak,mmg dua2 fokus business..ni pun nk tunggu smpai raya sbb nk kumpul duit byr roadtax semua

Aku nak tanya isteri kau ada kebolehan melukis tak? Adik aku baru habeh study, mtk kerja tak dpt lagi. Kau tau apa dia buat? Melukis inai. Jangan memahen,  dia letak meja kecik kat uptown, boleh dua ratus lebih..semalam jek kot..kalah keje opis k. Aku ni nasib baik xdak kebolehan melukis ke hapa. Kalau tak...tingin gak aku nak buat side income.

Follow Us
aku ada kenalan yg lebih kurang mcm TT ni... aku share apa yg dorg buat bila ada modal besar kt tangan. apa2 yg dorg buat mmg berisiko tp mgkn dorg dah kaji habis2.

- kenalan pertama; yg ni mkn modal byk tp agak long term jgk la. dia renovate & hias rumah dia cantek2 pastu sewa kt produksi drama yg buat lokasi drama kt tv tu... mmg byk la dia dapat. x tau dia charge camne. aritu aku dgr dia beli rumah lagi satu utk luaskan bisnes dia. apa yg aku nampak sewakan kt org dlm hasil skit & lambat. sewakan kt produksi drama mmg dpt byk & cepat. promosi rumah dia ni pun mula2 je susah sb xde kenal org produksi tp bila dah byk produksi kenal, penuh jadual org nk sewa rumah dia.

- kenalan kedua; yg ni pun pakai modal jgk tp kalo pandai rolling berbaloi kot. kenalan aku beli 3 biji kereta as kereta sewa. aku tgk dia beli 2 biji alphard & 1 biji axia. dia bg sewa 3 biji kereta dia tu la.

Aku kena gak lay off tapi.
Kena plak tgh sarat.
Nak apply keje baru tggu pas Pantang.
Tp moral nak keje pon agak down.
Laki aku sound jgk,jgn duk saje kat umah.
Kelik aku dh g intebiu sana sini pon x dpt2 lg.line keje aku pon limited.dah la umur masuk 34 dah. er..dgn baby kecik lg..nak bz tak reti+xminat+xde exp. Cuma berharap ade la rezeki baby n dpt keje baru dgn cpt n mudah pas pantang ni.sedih betul.kompani besar gile..boleh tutup..huuuu

Bulan-matahari replied at 17-3-2016 02:47 PM
Kena plak tgh sarat.

erm ... bersabarlah ...  jgn riso2  jgn pening .. nanti lepas pantang br pikio ..
Insya Allah ada rejeki ...

boleh amik upah jaga baby /anak  ...sambil mengasuh anak sendiri
dapat gak 3-4 rat sebulan

outcast replied at 17-3-2016 02:57 PM
erm ... bersabarlah ...  jgn riso2  jgn pening .. nanti lepas pantang br pikio ..
Insya Allah ad ...

Thanks outcast.
aku x minat bdk gak.hahaa..
Lg pon x berbaloi..org byr sikit.tp keje byk

Bulan-matahari replied at 17-3-2016 03:14 PM
Thanks outcast.
aku x minat bdk gak.hahaa..
Lg pon x berbaloi..org byr sikit.tp keje byk

hahahahh oklah ...dalam pantang  nanti updatelah resume ..
banyak masa nk cantikkan resume. .. mana tau  rejeki anak
dapat kompeni lg baguih

bila baca kisah TT ni, aku teringat masa aku pernah jd agent insurance
masa tu aku bercadang nak buat side income..
kena pg kursus..test utk dptkan lesen agent insurance ni..
bila dh dapat, start la cari customer..
tp bila islamik insurance ni, pelanggan amat2 limited + org melayu kita x celik sgt pasal insurance masa tu..
lepas hampir setahun aku buat insurance dan dlm masa tu manager aku pulak sibuk racun suh aku benti keje dan buat fulltime..
mcm aku ckp, aku x berminat utk buat fulltime sbb income dia x besar..
sorg aku dapat RM30 sebulan then lepas tu ada target..
bila x capai target mula dapat surat warning dpd syarikat insuran..
smpi la akhirnya kena terminate..

lepas tu aku register utk agen hartanah dgn satu company kat Cheras..
Ofis dia dlm bangunan pasar haper dh, aku dh lupa..
kena bayar RM100 utk 2 kotak business kad dan access kat FB agent tu..tp bila ingat2 balik, dh ala2 drophip jual barang pulak...tp yg ni hartanah..
masa tu ramai yg mendaftar smpi la kami semua sedar yg kami dh tertipu..

So skrg aku buat side income dgn gubahan bunga..
aku jual online dan juga car boot sales..
hari bekerja, aku buat pakej sarapan bajet atau pun lunch bajet..

alhamdullilah...aku lg selesa dgn apa yg aku buat sekarang..wlu penat sikit tp berbaloi dan aku rasa seronok..

annabellaruz2 replied at 17-3-2016 04:31 PM
bila baca kisah TT ni, aku teringat masa aku pernah jd agent insurance
masa tu aku bercadang nak bu ...

mcm mana awak dptkan customer utk nasi ala2 bajet tu ye?berminat nak buat kat tempat saya ni..tq

flowerkatak replied at 18-3-2016 06:08 PM
mcm mana awak dptkan customer utk nasi ala2 bajet tu ye?berminat nak buat kat tempat saya ni..tq

Sya target officemate dulu pastu guna kable iklan mulut ke mulut kekdahnya..alhamdullilah.  

aku cuma ada pengalaman execute retrenchment/RIF etc.

apa yg aku boleh ckp, process yg penuh cabaran.....
dr start dpt instruction utk initiate sampaila kdg dah habis process dpt pulak surat dr Industrial dept utk hearing sbb ada ex pekerja buat report.....
last january brentikan 1 group of employees & last week dpt surat dr industrial dept... apala nasib

Edited by sham159 at 20-4-2016 05:01 PM
Jatuh.Bangun replied at 3-3-2016 05:50 PM
Betul tu.. malam tido rasa panas je badan berpeluh dok pikir masa depan.. termimpi2 gak.. don't kn ...

Saya nak tanya tentang Uber ni. Saya tinggal di Teluk Intan..Saya berminat pulak nak join Uber. Baru je daftar kat https://partners.uber.com.
Betul la kan daftar kat URL yang diberikan?

Saya masih tak bekerja..Risau ni. Hutang kad kredit beberapa keping dan personal loan dengan bank Islam dah tertunggak beberapa bulan..Nasib baik rumah saya (gambar rumah di pic profile sebelah ni) dah jual dulu..Kalau tak pening kepala nak bayar..

Saya dulu bekerja sebagai eksekutif kat Universiti Teknologi Petronas kat Seri Iskandar...dari 01 Ogos 2001 sehingga 06 September 2013..Akhirnya...saya dibuang macam sampah sahaja..Setahun kemudian dapat offer kerja kat Mahsa University kat Jalan Universiti di Kuala Lumpur..Akhirnya saya diminta berhenti dan meletakkan jawatan..Hari terakhir saya hari tu di Mahsa pada 14 November 2015. Janji bila saya tulis dan hantar surat perletakan jawatan saya akan dibagikan surat sokongan untuk mendapatkan pekerjaan lain. Rupa-rupanya janji tinggal janji..Bila called mereka balik..siap beritahu " nanti akan called balik"..Sampai ke hari ini tak call--call..Apa cerita tu????? Nak marah dan maki pun x guna mereka ni.

Hai, Saya pun nak kongsi pengalaman saya ambil MSS.
Tujuan utama adalah tak tahan dengan bos sebab selalu pandang rendah pada saya, mentang-mentanglah jawatan rendah. Satu lagi saya nak guna duit tu untuk hantar ibu saya untuk buat umrah dan haji.
Buat masa sekarang saya sedang sambung belajar secara sambilan dan ada juga mencari kerja lain tapi kebanyakan syarikat mencari calon yang lebih muda dan memberi alasan gaji di tempat kerja lama terlalu tinggi dan tidak sesuai dengan kelayakan saya walaupun saya telah downgrade salary expectation.

Bulan-matahari replied at 17-3-2016 02:47 PM
Kena plak tgh sarat.

Kdg2 kite mmg kene mengharap/menumpang rezeki baby... sebab semue jalan dah xdpt nk diusahakan....

dusunmind replied at 2-3-2016 04:08 AM
cuba buat calculation, berapa lama ble survive.
pakcik i da apply vss. tunggu respon je. dia nk rel ...

I begging you...tolong simpan kat ASB...atau guna duit tu utk buat loan asb 200k n guna cash utk bayar monthly lum sum...dividend plak guna utk bayar monthly the whole following year....kelak kau akan berterima kasih dgn advise aku..