CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Princess_Na

Perlu ke aku beritahu aku takde dara? UPDATED #176: Aku dah beritahu

Edited by Kebabomb at 4-3-2016 11:55 AM

Sorry to hear that....Perkara dah berlaku, biarkan berlalu...ada Benda yang boleh di kongsi dan Ada yang tidak..keep it to yourself...

yarid replied at 4-3-2016 10:35 AM
Tu la kn. Skrg ni bnyak je cara2 nak merosakkan rumah tangga org.

yes...adalah yang kita nasihatkan tinggalkan husband kalau dah lepuk lepak naik tangan kaki. tapi apa yang boleh selamatkan selamtkanlah. orang yang cucuk tu dah umpama orang ketiga. apa motif dia nak cerita segala mala benda. katup mulut and diam je. i doakan moga hati husband tu dapat lupa. moga si pihak ketiga tu aib terbuka selamanya kerana buat rumahtangga orang berantakan.

achik84 replied at 4-3-2016 08:12 AM
kan???aku pn terfikir apa motif pihak ke3 tu...
kenapa nak diceritakan aib bini org tu...
n husb ...

well said achik!!!!

apa motif siyal sangat.

tulah cerita tu bukan masa depa tengah kawin pun. dah berlalu. setakat cerita lalu boleh senang2 erase segala kebaikan isteri pengorbanan isteri begitu saja. a "good man" bukanlah cenggitu perangainya.

bunnyhoney replied at 4-3-2016 01:00 AM
Nah tt bc cara2 penggunaan..

Wahh..first time aku tgk ni

bunnyhoney replied at 4-3-2016 01:00 AM
Nah tt bc cara2 penggunaan..

Tak perlu kot desperate sampai ke tahap ni?

I pon pernah jadi mangsa cabulan saudara terdekat.. tapi X leh label pedo sbb masa tu si Pelaku 20yo & I plak 5tahun. I baru sedar bila ade kelas pendidikan jasmani kat sekolah. I terus jadi memberontak gitu.

Masa I nak kawen pon I tertanya2 samaada patut x I terus terang tapi I pernah terbaca satu artikel soal jawab agama yg mencadangkan untuk mangsa pencabulan simpan aib. Kita x bersalah tapi kita x tahu impression orang yg x terlibat macam mana. We deserved to be happy, dear.& I rasa your future hubby pon belum tentu tahu beza virgin & non virgin melainkan dia sendiri dah x suci.

OT sikit, A few months back molester I meninggal. Masa dapat tahu tu I rasa macam nak ckp "padan muka" tapi entah kenapa tetiba I menangis sbb I takut dia mendapat balasan yg dasyat di alam kubur. Last2 I redha & maafkan dia.

Follow Us
Klu nak bagitahu, jgn buat dlm format yg traceable eg surat or WA. Cakap depan2. Buatnya dia bukan spt yg diharap, kecoh sedunia, siap ada evidence.

Klu ckp, jgn lebih2 spt bagitahu siapa yg terlibat secara langsung & tidak langsung. Satu, TT buka aib org lain termasuk mak TT.

Klu tak bagitau, bf pulak duda, takut2 dia ada expectation tertentu. Klu bf  TT org yg faham agama dia, dia boleh reciprocate maksud "jaga aib". Or else riuh kejap macam sorang forumer sebulan dua lepas.

yarid replied at 3-3-2016 11:59 AM
Pendapat saya la....tuan tanah (TT) patut bagitau. Kalau ikut cerita TT, bakal2 husband ni jenis lel ...

Sadisnya kawan yu tu..dapat tau bini takde dara lepas dah keluar tiga kepala..dapat tau pulak dari orang ketiga..
Kalau pecah rahsia di malam pertama, dan jua dari pengakuan bini...aku bule digest lagi.....
ini....alahai..mcm sengaja carik alasan nak highlight salah bini jaahh.

Tutp cerita lama...n bkk citer baru....insyallah...bakal somi u terima seadanya...banyakkan berdoa agar hidp tt tenang....jgn duk fikr lg bnda yg.leh kusutkan fikiran...

Princess_Na replied at 3-3-2016 09:25 PM
Aku nak hidup dengan dia dan lupakan kenangan masa lalu. Aku nak dia peluk aku tiap malam dan kata ...

tak payah la cerita.
boleh tak ko buang sejarah ni jauh2?

cerita pun takde faedahnya.
hidup gembira seperti biasa.

dlm islam pun tak digalakkan utk mencerita aib sendiri kpd org.

Lain org lain cara penerimaannya.

Pada aku, bakal suami aku ni jenis nakkan semuanya terang belaka. Dia open minded. Tak kisah la baik ke buruk sesuatu tu, dia nak jugak tahu kebenarannya.

Aku risau kalau aku rahsiakan hal ni. Lepas kawen, dia akn mula fikir aku tak jujur dlm perhubungan. Dan mesti timbul curiga kot2 ada benda lain yg aku rahsiakan. Khenn? Aku masih timbang2 komen2 korg sume

msrosse terpanggil utk mereply sbb nampak tt nih nk kawin ... tp serabut ... kesian ...

tt mender nih kan dah byk dibahaskan merata2 dlm forum ni, ceramah2 ustaz ustazah dlm utube, kat internet lagi ... jawapannya adalah tak perlu bg tau. aib sendiri tak perlu dibuka. lebih2 lg sekiranya perkara itu blh mendatangkan mudarat sekiranya diberi tahu ... awk ni tak membaca ke ... klu mls membaca bkk jer utube tu ...

org dah pergi ke bulan dah kembali ke bumi pun ... awk masih dok pk mender2 remeh siang mlm ... cemana nak jadi isteri, cemana nak jadi ibu nnti ni? kan ke lebih baik pd masa ni awk berikan tumpuan pada persiapan perkahwinan, persiapan utk membina keluarga ... itu adalah lbh penting ...

apa yg dah terjadi itu adalah ketentuan allah ... awk tak boleh nak undur ke masa lalu & awk juga tak blh nak kesalkan dgn apa yg dah berlaku ... itulah yg dinamakan takdir ... apa yg boleh awk buat skrg adalah memperbaiki kehidupan di masa kini & hadapan ... awk paham tak apa yg makcik rosse ckp nih ... sbb msrosse pun tak berapa nak paham sebenarnya

tp apapun msrosse nak ucapkan tahniahlah juga ... sbb awk dah berjaya berjumpa dgn jejaka idaman ... awk ingat senang ke zaman2 skrg nih nak jumpa lelaki yg berkuali ... susah tau .. tak caya pergi tanya dgn andartu jadi harap awk jgnlah sedih2 lg ya ...

--TT jangan risau sangat yaa, perempuan punya bawah tu kalau 2 minggu tak buat sex dia kuncup balik. yg penting kena pandai kemut. rajin rajin la tanya org yg dah berpengalaman. Orang dah beranak pon kalau pandai jaga dan teknik pon power.

--bakal husband TT pon mcm dah tahu je bila TT bagitau ade peristiwa Hitam

--tapi TT tak nak share ke pasal pengalaman hitam TT tu kat husband. sian tt kena tanggung sorang sorang. buat ape jadi suami kalau tak boleh share kisah duka.

--tahniah ya tt dapat mengharungi hidup,setengah orang boleh jadi gila. TT memang orang yg kuat!!!

achik84 replied at 3-3-2016 11:31 AM
nasihat aku xperlu bgtau...Allah dh simpan aib ko kenapa nk buka plak...
dlm islam pn xsuh ko cerit ...

I setuju dgn pdnpt u .... tt, anggap je semua yg blaku adalah takdir ... dan bbykla bdoa agar Allah swt jaga dan lindungi tt n bakal suami drpd sbrg musibah rumah tangga.. thats the best, xperlu crita aib sndri ...

serius i mcm nak tahu.
mase kecik boleh efect ke kedaraan tu.
i rasa baik u ttp rapat2 rhsia ni
bnda dh lama
i rasa xbawak effect

Takyah bgtau. Takde bezapun anak dara dgn dh takde dara. Kalau laki ko tau perbezaan makanya dia dah penah merasa. Sekian.

Jht btl mmb tu..sje nk rosak kn rumahtangga org...even tau pn hal silam..xyah cite la...

Jht btl mmb tu..sje nk rosak kn rumahtangga org...even tau pn hal silam..xyah cite la...

chazey replied at 4-3-2016 04:26 PM
Tak perlu kot desperate sampai ke tahap ni?

Nampk tt pon desperate juga u...

Kesian Tt tabahkan lah hati ya.
Tt Lebih kenali sifat Taman lelaki kn,
Ada dua pandangan,simpan je sbb tu aib,
Yg kedua pula terus terang.
Kalau tiada Dara atas sbb Jd mangsa cabul,sebaiknya terus terang shj.
Aku Walau bukan melibatkan penetration,aku tetapkan bgtahu.
Lelaki yg Baik mesti menerima,perkahwinan ni bukan berkisah tentang
Dara kan hakikatnya.lelaki leh Tahu Ke perempuan Ada Dara?
Jawapanya tak,Kalau dia bukan Jenis kaki cocok lobang.
Tp diingatkan,Kalau dh amik keputusan nak simpan,jgn pernah Cuba
Buka rahsia ni slepas berkahwin.kunci Dlm hati,buang terus kunci tu.

Pandangan aku ni,lelaki melayu ni kebanyakan Kisah kita dicabul,tp xkisah dengan pencabul.
Org melayu mak2 pun gini,Tahu anak kena cabul tp diam kan..banyak,bukan kes Kau je,
Aku kdg2 geram gak jgn hubby aku,Tahu Kisah aku,tp ok je dgn bapak tiri aku,aku harap
Dia tumbuk Ke,pulaukan ke.sama mcm Tahu Adik dia sendiri kena cabul dgn sepupu dia,
Aku bukan main terkejut bagitahu,dia terkejut bila Tahu Dan ha..ok..aku terus mengamuk lah..
Aku ckp adik sendiri kot,xkn buat bodoh je.masih Boleh Berborak lg.
Walau dah Berbelas Tahun Lepas,tp baru Tahu skrgkn,
Suami adik dia pun Tahu,tp mcm owh..ok.mcmtu je,aku xpaham kdg2. Akhirnya aku amik
Keputusan sdiri,dia dtg Umah mil aku,aku bocorkan Tayar kete dia,sbb aku geram.
Banyak jumpa Kisah org kita ni mmg xperihatin