CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aciik

nak kawin 2

miniusb replied at 8-3-2016 05:02 PM
Mungkin itu yg membezakan lelaki dan wanita. Fitrah kejadian fizikal dan biologikal perempuan/lelaki ...

mind you, seperti mana hak lelaki utk beristeri lebih,
isteri juga ada hak utk tidak dimadukan
suami tidak berdosa tatkala berhajat mahu berkahwin lebih,
isteri juga tidak berdosa jika dia tak rela dimadukan
nah, terserah lah kat suami apa keputusannya
isterinya tidak mahu dimadu
tetapi dia berhajat memadukannya

mungkin dia boleh memulakan langkah dengan membuat isteri tu faham akan kepentingan kehendaknya
bukan setakat cepat2 tunjuk calon baru sambil menggertak isteri
adakah tidak berdosa seseorang suami itu dek kerana ingin melunaskan hajat batinnya sendiri, dia melukakan hati isteri?
nak bagi isteri faham ni, dengan mendidik, bukan menengking dan mengugut
ye mungkin ambik masa, ada sehari ada seminggu ada sebulan ada juga yg bertahun
sanggupkah suami itu mendidik isterinya tentang kepentingan utk berpoligami atas alasan batin selama itu?
nah kalau tak sanggup didik sambil menanti kerelaan isteri,
dia boleh aje 1. batalkan niat poligami 2. ceraikan saja isteri itu dan cari isteri lain yg sanggup berpoligami

dlm islam, walaupun cerai itu dikutuk, tetapi tidak lah haram walau apa saja alasan penceraiannya
cuba bersikap lapang dada dalam hal poligami ini
jangan asyik nak salahkan perempuan yg tidak rela bermadu
kamu yang nak kawin lagi, kamu usahalah agar pasangan kamu faham
barulah namanya teamwork
kalau kamu tak mampu buat sidia faham, apakah layak kamu mengamalkan poligami?
ingat ye, kemampuan itu bukan berdasarkan kamu sahaja
ia juga melibatkan kemampuan isteri kamu dan anak2 kamu berdua

tt ni tak reti nak puaskan isteri sbb tu isteri taknak sex sbb tak seronok. 90% lelaki melayu syok sendiri konon power sex padahal lemah kerana gagal buat isteri enjoy sex. ko kira bernasib baik la bini jahil sex, tak reti komplen yg ko ni cepat pancut, tak reti explore. kalu ko kawen bini no2 pun, kompen bini no2 taknak sex jugak lepas dah lama2 bosan dgn permainan ko.

Selalu lelaki akan ckp bakal isteri tu sanggup dimadukan.. For me, perempuan juga berhak untuk bahagia. If my hubby ckp bakal isteri baru sanggup dimadukan, i akan ckp mohon lpskn i, sbb i x sanggup. dan if calon tu kata sanggup bermadu, pergilah cari lagi sorang supaya bakal isteri tu tetap akan bermadu.

kepada merah -arjuan ,,,Alhamdulillah bat***g saya ok....dan masih gagah lagi dan duit pun alhamdullillah melimpah ruah....salah ker saya kongsi semua tu dengan wanita lain yang mengharapkan belaian seorang suami....rasanya apa yang saya buat ni untuk membantu dan membahagiakan kaum merah arjuna jugak...

saya tak nak jadi macam jiran saya  buang buah yang tua semata mata untuk dapatkan buah muda yang ranum dan berzat...saya nak dua2 sekali tua dan muda untuk hidup aman damai...

aciik replied at 18-3-2016 11:08 PM
saya tak nak jadi macam jiran saya  buang buah yang tua semata mata untuk dapatkan buah muda yang ra ...

G la kawen pakcik kalau pakcik rasa terlebey duit n mampu adil. Belum kawen lg pon dah mengata bini. Esok dah kawen pucuk muda mmg confirmlah lupa terus kat bini tua n anak2. Bile dah sakit nak mati esok baru teringat segala kebaikan bini tua n anak2 pun masa tu dah kurang sayang kat pakcik. Patutnya usia pakcik skrang lebey ingatkan mati, banyakkan masa kat mesjid n mencari bekalan utk akhirat. Ni tak, asik pikir nafsu pakcik je

Follow Us
pak cik mudo lg pia....baru 45....dan pak cik raso harus berkongsi kongsi kasih....lg pun pompuan dah semakin ramai...kalu pak cik tak bantu sapo lg nak bantu.....nak harapkan lelaki2 lain ramai yg tak mampu kot....tapi bila dah ada peluag dan ruang pak cik rebut untuk dpt pahala lebih.....kepada isteri2 yg dlam ni bagi dan offer lah suami2 anda...ini kerana pompuan dah semakin ramai dr lelaki....jgn kedekut sgt untuk berkongsi kasih sayang

Kalau macam tu pakcik kawen la dongan jando2  yang anak berderet2 dan dongan andartu2 yg seangkatan dongan pakcik. Mereka lebey memerlukan pakcik dari pucuk2 mudo tu.

ngan janda janda pan cik bantu dari sudut kewangan....sebab pak cik janda janda tua masih boleh mengawal nafsu berbanding pucuk pucuk muda....

aciik replied at 6-3-2016 04:38 PM
ni la org pompuan ni...nak lelaki tu sorang2...tak nak kongsi kongsi.....sedangkan islam membenarkan ...

hoi sial...kalo hang tu nak kahwin lagi mengikut cara islam tape jugak...
nii sebab nak berjimak aje....baik mampos aje orang macam ko nih.....

aijinmisaki awak kena ceraiiiii ker???marah semacam ajer...itula bila suami minta kebenaran nak kawin benarkan jer la.....tak yah ler mintak cerai bagai.....

nk tany satu soklan utk TT ni
dah nikah dgn pucuk muda ke blom
ke sembang jer

kawen je la TT. sbb nak berjimak la sgt kan? takyah la tanya forumer ni... weols semua dengki kat uols yg lebih dr berkemampuan dan nafsu seks membuak2 sampai bini sedia ada pun x terlayan.

tp ingat TT, kawen lebh dr sorang bukan sbb nak puaskan nafus seks je tau. nanti kena jaga pening demam isteri, belikan dia brg, balik beraya rumah dia juga, pergi bawak dia bercuti/jalan2, bagi kasih sayang melimpah ruah, jgn abaikan dia, bagi tunjuk ajar kat dia, tolong dia jaga anak2. abah dia dah kasi dia kat TT untuk dijaga & tatang sepertimana abah dia sayang dia tau. oops, jgn lupa, benda yg sama pun TT kena buat juga untuk bini 1st. jgn diabai. kesian abah dia dah percayakan TT tp TT plak sanggup madukan anak dia, kecewakan anak dia, khianati anak dia semata kerana nafsu seks TT yg membuak2 sampai dah tak boleh ditanggung lagi.

takpe TT. saya harapkan juga *tuuut* TT akan kekal berfungsi sampai ke akhir hayat supaya TT bahagia dgn bini2 sekalian. ye la kan, yg sorang period... lg satu ada. tp kalau 2-2 period, TT carik la no. 3. ape susah. nafsu seks laki kena puaskan. mana boleh biar TT tak puas kan. bini x puas takpe. syurga isteri kan bawah telapak kaki suami. asyik kena pijak je isteri2 kan?

Berkemampuan ye?
Bermurah hati nak berkongsi kasih sayang katanye. Mcm ni la pokcik - kat luar tu ramai sangat janda2 tua/ janda2 muda dgn anak berderet serta anak dara tua yang memerlukan sokongan fizikal & material daripada spesis pokcik ni. Cakap btol ni, golongan mcm ni yg pokcik kena bantu. Janda2 muda/tua serta anak dara tua semuanye bernafsu pokcik. Tapi performance mungkin la tak sehebat pucuk muda umur 25 tahun kan?

Kalau golongan ini yg pokcik cari utk poligami, saya sgt setuju. Poligami diharuskan utk membantu golongan ni pokcik. Sian mereka - apatah lagi kalau dikalangan mereka ni xde rupa yang menarik serta memiliki pendapatan yang sgt sedikit. Bantu la mereka ye pokcik.

yprat replied at 7-3-2016 03:21 PM
Jap, biar saya pusing bagi pihak lelaki pula. Ramai pula yg hipokrit di sini.

Kalau suami x dapat ...

sbb ko mtk aku bygkan aku bygkan (jgn pulak ko kata aku hipoktrit)..aku insyaAllah boleh hdp dgn lelaki mcm tu kecuali kalau dia x guna dan curang..dia kurg bab yg satu tu xpe..boleh move on..so skrg cuba ko byg pulak, "bini ko contoh ye, berpoligami..lepas pekena dgn laki kedua dia pekena dgn ko pulak..happy x ko melayan ms tu?"

TT mampu dari semua segi ke..?

jgn takat mampu mengesek jek...

TT sanggup berlaku adil tak..?
Jgan ckp x serupa bikin nnti....

Kalau dh TT dah bersedia...cukup segala...n nafsu x bo di bendung asik nak mngesek jek..sampai wife pun x sanggup...

kawen la TT...org tak bg pun TT nak kawen jugak...

ke dah kawen diam2..??

senang je TT... kalau nk bini paham kehendak TT...
TT kenela paham kehendak bini... ate hati bukan boleh dipaksa2...dah bini TT pon nk ngelakkn diri dari makan hati berulam jantung..kang xpasai kalau die rela hari2 die duk maki hamun TT n bini baru... hari2 duk sakit hati je...stress TT oiii..seksa jiwa bini TT tu...so utk mengelakkan dr semua tu... bini TT minta cara baik juga supaya TT lepaskan die... xkan ada wanita yg xmenangis bila diri dimadukan...skrg ok la bakal bini ckp die ok dimadukan... itu sbb die yg pucuk mudanya... cuba kalau lepas die ada pucuk muda lain... iols rasa mau die xngamok... konpom ngamok

sinisananora replied at 24-3-2016 08:07 AM
sbb ko mtk aku bygkan aku bygkan (jgn pulak ko kata aku hipoktrit)..aku insyaAllah boleh hdp dgn l ...

Personally, no, i will not accept, but i can't say the same for other guys, it's all about your level of ego and dominance here. Dan agama pon x benarkan, so it is irrelevant.
Kalau isteri tak boleh accept, pisah aje la daripada suami, tiada paksaan dalam perkahwinan, either you accept, or you don't. Kalau terhegeh2 nak jugak suami yg bermadu, then live with the consequences la.

tu lar manusia bila nak poligami guna alasan islam lar ape lar...tau x org2 yg mcm nie yg merosak kan ajaran islam yg suci...klo dah rasa bini tu meningkat umur then seks makin turun pergi lar modified bg bini tu..lg2 bini yg dah bersalin TT ingt xlonggar ker structur dlaman tu... muhasabah diri...klo lepas nie TT kawen lain, bini TT modified jd janda meletop jgn menangis lar....

Edited by sinisananora at 25-3-2016 08:18 AM
yprat replied at 24-3-2016 04:13 PM
Personally, no, i will not accept, but i can't say the same for other guys, it's all about your le ...

"hebat" org lelaki ni kan..bila dh kahwin berkenan dgn girl lain alasan wife dh x bergetah, kurang nafsu..bila wife x suka suruh wife mtk cerai..habis anak2 mcm mana?lelaki seronoklah dpt bini baru, anak2 diabai..knp aku ckp diabai?ko boleh pilih utk ada ms 24jam dgn anak tp dgn sbb menurut nafsu ko cr bini lain secara x lgsg ko kurgkan ms dgn anak2..sbb ko nk seronok dgn org lain..x rs kejam ke?dr segi duit pn sama..bila dtg org baru nafkah anak2 mesti akan berkurang walau ko kaya mana pn..istilahnya berkongsi..memang selfish org mcm ni..sunnah nabi pn bkn nabi senang2 picked sesiapa utk kawin, itu semua atas suruhan Allah swt utk nabi..bkn sbb bini dh x bernafsu..jgn silap ya..
zaman moden ni kalau nk kahwin yess silakan tp sediakan:

-rumah sebiji
-kereta sebijik
-maid/pembantu yg bkn 24jam pn xpe janji ms ko xde dia boleh tlg apa yg patut..
-nafkah paling sikit rm1000 utk wife shj

I'm telling u, kalau semua ni ckp insyaAllah ramai isteri akan terima..itulah yg lucunya org lelaki ni..br suruh org lelaki bygkan benda basic jika wife kahwin dua pn rata2 mmg x sanggup..jd bygkan isteri yg dipaksa rela terima suami tidur dgn wife lain cuma halal shj..mmg kami akn sakit..kalau bygkan ayah sendiri pn kami sbg anak akan sakit..adil konteksnya bkn dr segi duit shj tp dr segi perhatian dan ksh syg..maaflah tp itu yg ramai wife rs jika dihadap situasi sedih mcm ni..

btw kan, lps berbini dua, ada jaminankah isteri kedua tu akan maintain nafsu dan saiz badannya lepas 5-10 years berkahwin?so kalau lps tu jd mcm wife 1st kira kena cr no 3 la jgk kan....