CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5651|Reply: 37

Apparently i'm the bad boss ***Updated

Edited by lilpurplelady at 10-3-2016 01:20 PM

Updated***
Setelah saya mengambil inisiatif untuk berbincang dari hati ke hati dengan my staff:

Saya dapati:

Saya sebenarnya yang bermasalah, semua yang berada di bawah saya ada paling minimum degree, tp setelah lebih berberapa sesi berbincang dari hati ke hati, dorang sebenarnya tak suka berkerja dengan saya, sebab saya ni katanya adalah terlampau objective dan emotionless,tak ada empathy and so on

Pihak atasan mmg suka dengan kerja saya, they really love my work, in fact sebulan i kerja, achievement my team lebih better 5x ganda dari lain2, tp segelintir team i tak suka sbb mereka merasakan i terlampau strict, heartless, so this somehow make they feel demotivated, sebab i too result oriented

So, i really need advice from u guys how to handle this, because i basically have no idea at all, i mmg org yg gila kerja, i love to do work, and i really laju, and some of them feel stress because dorang bkn mcm tu, and dorang bkn gila kerja mcm i, seriously i dont know where to start

kasi report sama atasan
atau kalau ko blh sabar lg..sila potong bonus depa
utk next year la

kalo kau masih ada bos atas kau, suruh bos ko maki diaorang

cakap mulut ke pakai hitam putih?

kalau bagi arahan kerja, aku tak cakap mulut, aku kasi email arahan terus. Pastu ada read receipt, pastu aku make sure staff tu reply kata terima. kalau masih kata tak tahu. print terus email tu and suruh kasi alasan bertulis. setiap alasan tu ko print masuk dalam file.

apa2 mesti ada hitam putih. banyak orang perangai cam ni. tak tahulah, tak pernah kasi tahulah. bila bagi arahanlah bagai. bila dah kasi email dia tak leh escape. everthing recorded. kalau boss atas tanya pun, semua kita ada record email. biar dia menjawab dengan boss atas.

nak kerja, buat cara nak kerja. nak main main nak gossip nak mengelat, suruh letak jawatan secara suka rela. pressure kasi berenti kalau bermasalah sangat. beratur orang cari kerja sekarang.

Sepatutnya bila tt delegate tugasan.. kena bagi time frame ataupun dateline pada staff ni.. dari masa ke semasa update tugasan tadi sbb nk make sure diorang buat.. sbb tu bila delegate atau bagi tugasan main bagi je x peringat jadi mcm tu la..
Kadang2 kena muhasabah diri jugak..,kenapa diorang nih macam x hormatkan kita sbgai boss.. ni hanyalah pandangan peribadi ya..

Yes, mcm forumer kat atas tu ckp setiap arahan mesti ada black and white. Mcm boss ciklaser dulu,selain dari guna email dia akan buat table then senaraikan tugas, tarikh bg tugasasn, deadline etc pastu siap ada sign pekerja dan boss. Table tu ciklaser simpan dlm fail meja so boleh buat rujukan kalau ada audit ke orang atasan nk cek ke.

Mungkin dia buat tt mcm kawan2 dia, so buat kerja pun sambil lewa. Pada pandangan i, tt patut tegur dia or buat memo kat dia so dia akan beringat lepas ni. Kalau tak makan saman jugak, then u patut repot dgn org atasan.

Kalau ada training, cepat2 cadangkan nama staff tu, selalu pun tak pa biar bertambah sikit ilmu dia and mudahan dia tak buat lg alasan tak tahu nk buat mcm mana.

Follow Us
Edited by munchkin at 6-3-2016 02:53 AM

Kalau staff asik nak diingatkan pun aku humban kan keluar je. Ko ingat ko budak tedika nak kita ingatkan aja. Kita ni personal diary dia ke nak kita jadi alarm clock nak diingat ingatkan. Orang suap dia telan lah. Ko ingat ingatkan, nanti jadi habit. Bila ko banyak kerja terlupa ingatkan, dia akan kata kenapa you tak ingatkan i. Dah kita pulak jadi sekretari dia pulak nak ingatkan. Macam pahat dan tukul. Ko tak ketuk dia pun tak jalan.

Staf aku dulu sorang cam ni. Aku bagi dia sebiji, hari hari mak ko ingatkan ko utk pakai spender ngan seluar ke? Terus dia improvelah lepas tu. Attitude problem betul. Ko bagi deadline. Dia tak perform ko kasi laporan kat orang atasan. As i said ramai lagi kat luar sana yg nak and perlukan kerja. Yg dah dpt kerja tak appreciate and buat sambil lewa

Sebab yg lewa lewa buat kerja sebab tu attitude ke laut karier pun tak ke mana. Dengki org naik pangkat tok sah katalah. Dah tu bos pulak kena check diri pulak. Terbalik kot betul jaman sekarang ni.

Masalah tt ni sama mcm yg bos aku hadapi jugak tp dia cina lady lah...kdg2 dia bgtau dia xpuas ati dgn sapa2 dlm grup aku duk perangai gini..bygkan grup member aku boleh cakap "boss..i xdan siapkan repot...esok i kena submit..i xkira..u kena kawtim bagi i!"

Sampai mcm tu..pastu sapa yg kena siapkan? Bos aku dgn member lainla jd mangsa..yg si pesalah td bukan  kami x tau perangai dia..suka buat keja las minit..tangguh2..main tab main fb..besembang..yg mana tau ni hangin jaa okeh!

Ampa bayangkan..depatmen lain sampai kata, i nak deal dgn sekian2 kecuali dgn si pesalah ni..sbb depa kata repot n result teruk..habis yg rajin2 buat keja pulak kena..dahla manpower x cukup..masing2 ada asigment dah..jadi pesalah syok la mcm ni..xpyh buat keja ...

aku bgtau bos, tolg jgn simpan org xmau buat keja..transfer jah ke cwgn lain...

ciklaser replied at 6-3-2016 01:17 AM
Yes, mcm forumer kat atas tu ckp setiap arahan mesti ada black and white. Mcm boss ciklaser dulu,sel ...

Weyy ang jgn x tau..dlm grup aku ada org suka p training sbb nak makan ja tau..atau pun earn leave..bukan nak p menuntut ilmu sgt pun..pastu hari training org masuk kui 9 dia masuk tgahari...attitude problem susah nak ubah..

alieyrina replied at 6-3-2016 11:16 AM
Weyy ang jgn x tau..dlm grup aku ada org suka p training sbb nak makan ja tau..atau pun earn leave ...

Kakaka, bab makan tu aku setuju. Tambah pulak kalau training buat kat hotel best2 ke. Mcm kat tempat aku dulu,diorang mmg tak suka pg training, diorang ada yg tak boleh drive, ada yg sedih nak tinggal anak, suami kekdahnye. Kalau dengaq kena p training umpama mcm nak kiamat, murung sepanjang hari.

masalah2 pekerja bawahan biasala walaupun ada yg sudah bertahun2 bekerja sudah byk exp kerja mungkin sudah hilang motivasi sudah bekeruarga gaji kecil ada partime job, diorg takde pun takpe, baik aku hire graduate yg dahagakan experience kerja.

katanya staff gomen hampes, malas buat keje,mengular..

betul la tu..

ni swasta ke gomen..

apa2 pun tt xde ciri3 kepimpinan..
xlayak..sbb2 orng bawah xrespek..

Dulu2 ai pernah experience staff gini...among colleagues tetiba kita naik dulu...ada yg sakit hati la kan...nak earn respect tu mmg payah dan makan masa gak....mmg kena sabar dan buat apa yg patut kita buat...kalau melampau sgt kena report kt your boss

Staff malas mengelat ni ubat dia, any instructions mesti ada black and white....kena pester diorg 4-5 kali sehari...selagi diorg x siap kita jd nyamuk....masuk follow up 3rd time cc ke higher boss...buat ranking productivity pastu share dgn the whole team dan boss....biar diorg rasa the weight tu...then buat monthly performance review...kalau degil jugak ai rotatekan buat kerja yg lg susah...byk cara sebenarnya tp terpulang dkt ur dept nk adapt sistem yg mcmmana..

Segala nya ko kena simpan dlm emAil.xbleh main ckp mulut jah.kalau ko ada boss atas kau ko diskus dulu ngan boss camne nk overcome perangai depa ni.los tu anything arahan dr konkena semuanya thru email dan cc ke boss atas ko.setiap arahan bekerja kena bg deadline,dan stick to the date line.yg penting kena ada black n white...selebihnya ko jgn cover keja depa sbb dmsekali ko buat selamanya ko akan buat.

biasa ni kes staf tak efisien. jgn biar dorg pijak ko..kena tukar approach mcm kawan2 kat atas cakap. aku mmg terkenal dgn suka buang org. staf kontrak mmg takut sgt sbb mmg cari pasal lah kalau tak efisien..mmg aku terminate tanpa belas kasihan (giler kejammm kikiki)

ko motivate  staff x ?
bg constructive comments ?  
bukan apa kadang2staff ni  lack of motivation ....
ko kene build trust  br derang nk work WITH you..
before this derang kenal  ko as peer ..bila dh naik pangkat ni ..
derang x leh bezakan lg...
ada beza antara work WITH you and work FOR you...

tak boleh terminate suka2, sbbnya skrg ekonomi lembab, so freeze pengambilan, bila pengambilan dah freeze kalo terminate, semua org akan susah

last2 i ada bincang hati ke hati dgn beberapa org: ada yg kata tak ada masalah, ada yang kata arahan tak diorganize dengan baik, and i agree to that extend, maybe i havent write black and white sbb i fikir semua dah besar, dont bash me, i baru je lagi dpt jawatan ni, so its my false mcm u guys said, i dont have black and white, and i dont put any deadline, so now im working on it

secondly comment yg i dpt, i lack empathy, im not trying to fit in their shoes, they have problem somewhere else, just wondering, do i need to cater this?

but i realize i have a bad system, lack organization, i hope i can get constructive comment from u guys, how to handle work

for your guys information, i bukan menggantikan anyone, we restructuring and form a new wing, hence why im a bit lost, kalo setakat i naik jawatan gantikan org sebelum, i can just continue, tp this is work from scratch, we restructure and form this new wing

munchkin replied at 6-3-2016 01:01 AM
cakap mulut ke pakai hitam putih?

kalau bagi arahan kerja, aku tak cakap mulut, aku kasi email ar ...

betul.

even klau dh ckp pun still email jgk just to be safe

samperit replied at 7-3-2016 01:30 PM
betul.

Dulu bila ckp mulut depa putaq. Kata tak dengarlah terlupalah apalah.

Bagi email dah tak leh putaq.

Aku pulak jenis tak suka org remind aku. As if aku ni pelupa tak competent nak kena orang push dengan kata lain cam kena bebel. So aku tak praktik pada staff aku. Aku ckp korang buatlah lagu mana nak buat. Kalau stuck ada problem masa tengah buat cepat cepat datang kita bincang sama. Apa pun kita nak capai objektif sama janji kerja siap. So far oklah. Depa ikut deadline.

Yg problem selalu staf ada kelayakan kertas ni. Yg tak problem yang belajar sijil or spm sebab susah nak dapat kerja. Depa lagi sopan berhemah and rajin and mula dari bawah. Kerja lagi bagus dari budak bersijil (perasan pandai) and selalu melawan. Tapi kerja banyak silly mistakes

12Next
Return to list New