CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ninja boy

Tiada motivasi bekerja

nak tukar bidang mungkin tidak kot, sbb aku pernah kerja luar bidang bahagian manufacture tertutp boring tak boleh keluar2, bidang admin acc juga boring buat kerja yg sama berulang2 dan leceh,
kerja audit2 pun boring, sales pun boring sbb aku jenis tak sabar semua mau cepat2, jadi driver pun boring sbb aku bawa laju2 nak cepat aje sampai

Bagusla 9 thn bertahan...kakak aku max 2 thn je kerja tmpt baru...

Ko pnh bc tak tentan burn out? Ada org yg rajin sgt dia 1 tahap jd gini..try gugel n bc burn out tu apa

aku pon x gheti nk nasihat TT sbb aku pun lebih kurang dgn TT.tngh cari peluang lain dan tukar bidang.
aku selama 4 thn jer tmpt lama.mmg  fokus n penuh komitmen tp x da appreciation, pangkat x naik.maybe dah burnt out bak kata porumer bunnyhoney.la ni bertahan tmpt baru yg sebnanya aku dah mls nk stay bidang sekarang. bertahan sbb nk gaji.tu jer.

bunnyhoney replied at 9-3-2016 12:52 AM
Ko pnh bc tak tentan burn out? Ada org yg rajin sgt dia 1 tahap jd gini..try gugel n bc burn out tu  ...

aku dah baca burn out dan sindrom aku 80% ada kena dgn aku, bila dinilai balik punca2 nya telah dikenalpasti iaitu

1) politik di tempat kerja - politik sangat teruk sejak bos baru masuk bikin huru hara dan pekerja bawahan x boleh dikawal yg rompak barang company dan teamwork dah ramai keluar. aku dah blah dari company itu dan pindah company baru, company baru masih belum buat kesimpulan dgn tepat, masih boleh bekerja spt biasa tiada sindrom malas pi kerja, cuma komitmen kerja hanya 50% dari sepatutnya. kalau company x best pi cari company lain ramai kenalan bos2 menanti. aku mencari2 teamwork yg bagus, bukan bos kuku besi pekerja terlalu malas bos bodoh company kedekut etc

2) kehilangan masa cuti - sebelum ini family sangat mengganggu hidup aku, setiap ahad aku angkat diorg pi sana sini pagi sampai malam sampai ahad itu bukan cuti bagi aku dan menganggu kerjaya aku dan mengakibatkan aku rajin ponteng suka2 ja datang lewat dan balik awal dan tidur sepanjang hari di ofis. ini sbb mereka semua sudah bekeluaga dan suami diorg tak laksanakan tugas mereka spt shoping barang pi bayar bil dpergi melawat saudara mara kenduri klinik hospital etc maka aku pula dipanggil membantu golongan berkeluarga ini semua. sbb aku serbaboleh gitu semua nak harap aku pi setel dari kecil ke besar perkara, dan diorg kurang berdikari, agak2 kalau aku meninggal ka eksiden ka kemungkinan diorg x boleh handle angkat aku atau uruskan apa2 ttg aku, pernah aku eksiden x boleh drive x boleh jalan duk rumah kawan2 byk tolong beli barang apa semua, diorg family x peduli pun. patut la family aku gembira aku membujang boleh tolong golongan berkahwin gituh. sejak beberapa bulan ni aku sudah slow melayan diorg. aku nak rehat hari ahad tanpa diganggu sesiapa. diorg nak happy2 sila datang rumah aku, bil2 shoping sendiri x boleh setel apalagi nak pi drive ke rumah aku. diorg x pernah dtg rumah aku, rumah diorg hampir setiap minggu aku datang. katakan tidak kpd mereka.

3) masa utk diri sendiri- dulu aku balik kerja xsempat mandi pi kerja kadang2 x mandi bersenam x sempat sangat teruk. aku try kurangkan bertenet, pergi mandi, pi jogging, mancing, tidur sebelum jam 11, makan makanan kegemaran, mendengar musik, bela kucing, lepak dgn kawan2, tgk wayang sptmana zaman muda2 dulu, tapi bolehkah sebegitu sejak company baru ini kelihatan banyak komitment seiring dgn kenaikan gaji. tapi apa susah ada masalah pi berhenti company lain byk menanti. tahun ini akan minta cuti byk utk berehat2 kononnya lepak hotel lepak mesin urut kepala swimming pool lepak spa mandi bunga air terjun membuang aura negatif gitu

4) pengurusan masa dan pengurusan stress - boleh handle spt mana sblm ini. tetapi mengurus manusia2 itu mmg payah.

5) Aku cedera parah dan perlu dirawat - sptmana disebut di atas, sendiri sakit sendiri rawat. sekarang aku nak makan tom yam dan tembikai. kul 11 aku tido, harap aku tidak berkeliaran di forum slps kul 11 tapi bolehkah sebegitu

sue_0684 replied at 9-3-2016 10:44 AM
aku pon x gheti nk nasihat TT sbb aku pun lebih kurang dgn TT.tngh cari peluang lain dan tukar bidan ...

pangkat itu aku x kejar janji gaji naik, aku selesa kerja tolong bos dan director yg ngam

Follow Us
Edited by bunnyhoney at 9-3-2016 11:27 PM
ninja boy replied at 9-3-2016 09:59 PM
aku dah baca burn out dan sindrom aku 80% ada kena dgn aku, bila dinilai balik punca2 nya telah di ...

kesiannya aku baca kisah ko ni.
Sori tanya soklan personal skit..
ko ada pasangan tak..?
kalu dah ada mungkin boleh kongsi2 skit masalah tu...taklah rasa terbeban skit...
aku naishatkan ko kalu belum ada n kalu ko nak cari ko carilah yang boleh dengar masalah ko..yang suka sembang2 ngan ko..
gi jalan2 ngan ko.pandai buat ko gelak..aku rasa ko perlukan orang gitu..

Lagi 1 aku rasa stopla puaskan hati orang..pls layan diri ko sendiri.
lagi 1 ko try baca pasal minda separa sedar..
minda separa sedar ni sebenarnya banyak yang kawal kita.
Aku bagi contohlah...
ko rasa ko tak stress... tapi minda separa sedar ko sebenarnya banyak simpan perasaan2 yang ko memang tak leh terima..
minda sedar ko kata let it go..
tapi minda separa sedar ko simpan memori tu...
hurm..minda separa sedar ni kata omputih unconscious mind...
kalu tengok banyak kes yang sampai bunuh2 anak tu bila dah minda tak terkawal dah..sebab minda separa sedar dia asyikla simpan2..
dah dia pulak rasa dia macm ok..tapi sebenarnya tak...

aku ni pon salah 1 terapi masuk sini sebab nak hilangkan stress..
tu yag aku banyak baca...baca2 sampaila jumpa forum ni..tu aku daftar..
malas aku nak fikir sal keje 24 jam..
dapat pulak bos gila...aku faham bla ko kata ko nak teamwork yang bagus..aku pon jenis gitu..
sbb tu skrg ni walau bos cam ape ntah..aku sabar lagi sebab fikir aku ada team mate yang best..bukan senang owh nak dapat team mate yangbest buat keje..
moga ko sabar n tabah yer..

ninja boy replied at 9-3-2016 10:09 PM
pangkat itu aku x kejar janji gaji naik, aku selesa kerja tolong bos dan director yg ngam

itu yg punca utama aku.gaji x naik2 bertahun even dah tunjuk komitmen.dah tmpt baru ni pun aku agak situasi sama akan jd.sbb tu aku nak tukar bidang.

aku tiada motivasi sbb bos aku x value apa yg aku buat dgn setimpal.. aku komited tp pulangan x setimpal.. akux sure la tp team lain nampak ok je ada yg dpt promotion, tiba time aku... xde pun...  *sigh*

nasihat2 yg berguna daripada forumer.. iols pun sama ngn tt.

cuba bercuti, x pyh pk hal kije, sunyikan diri dari tenet n wasap berjela2, duk rumah tgk tv masak etc xtvt lain wif parent, tp sekejap je ok lps tu bila balik opis seminggu dua je ok.

maybe iols buhsan ngn persekitaran tempat kije n rutin harian yg sama

tq @chinta89
good advice..start tahun ni i pun dah rasa a bit low motivation at work
nak buat keje pun bertangguh2..malas

ada juga buat macam u mention tu pegi holiday, dok relax2 di rumah tgk tv
like u said, the effects tu lasts for 1-2 weeks je..then rasa down balik

i kena cari something yg boleh naikkan balik motivation utk keje
or someone

gem15 replied at 10-3-2016 11:24 AM
tq @chinta89
good advice..start tahun ni i pun dah rasa a bit low motivation at work
nak buat keje ...

tt kena ade pasangan kot baru life rase bererti.. gtuh...

iols pergi bercuti pun client cari.... stressssssss nyaaaaaaaaaaaaa

Aku pun  cadang yg sama mcm forumer lain  tt. Cari psgn. Bila dah ada psgn.. xdenya tt sempt pikir psal bosannnya hidup bekeja.. pegi balik keja ari2.. ulang rutin yg sma. Ada psgn hidup tt lebih beerti  

same la kiterrr

Tp aku ni lebih kepada xde mood keje bawah orang dah
Tiap2 duk termenung banyak, fikirkan

Apa aku buat niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii?!?!?!?!?
Tiap2 hari bangun pagi, redah jem.
Bersesak-sesak dengan orang lain dalam tren.
Balik lewat.
Badan penat otak penat, rehat x seberapa.
Esok ulang lagik, untuk 5 hari.
Lepas tu, sabtu ahad terlalu penat dah utk buat apa2 yang lain

Yang kaya, orang lain

DEMMM

Abangspek replied at 11-3-2016 02:50 PM
same la kiterrr

Tp aku ni lebih kepada xde mood keje bawah orang dah

aku pernah juga alami pergi keja balik kerja duk ofis hanya termenung 2 jam + 2 jam jalan2 tgk pekerja + 1 jam main tenet + 3 jam bekerja betul. ketika itu
aku bersyukur dibayar gaji beribu2 hanya 4 jam ja bekerja sehari.

Star_el replied at 8-3-2016 10:02 AM
sesi kaunseling dgn doktor tu jugak ke?hehe camne dia tau stress ye?

Bkn la kaunseling yg kne dtg byk sesi tu. Dia mcm gini la. Ko dtg jumpa doc sbb demam pastu tetibe dia kata ko stress dan trus kaunseling kt situ gak

Aku explain psl demam. Dia tanya2. Aku jawab. Mcm gitu la kekdahnye.

Edited by Elle_mujigae at 11-3-2016 11:34 PM
TT dah okay ke sekarang?
My suggestion,kalau kes macam ni ..kita kena balik ke basic...tanya diri apa tujuan hidup aku?..dan apa matlamat dalam hidup di dunia ini...adakah sekadar pergi kerja, balik kerja,dapat gaji......

from there akan nampak hala tuju...apa yang perlu dibuat..dan seterusnya memotivasi diri ini....Insyaallah...

latest I baca, admin page Telekung Project ,kak Azila teman ayah dia buat aktiviti cuci tandas dan tempat wudhuk di masjid... beliau bawa anak2 beliau sekali... kenapa beliau buat aktiviti itu?..I;m sure kerana beliau tahu apa matlamat dalam hidup beliau..so ada arah tuju... dan matlamat itu memacu diri beliau untuk membuat sesuatu dan melaksanakannya..

Bisikan.iblis

Ko nk.hidup menunggu.mati.ye?

yg reason awek cun xde mmng kelako.mmmg smgt wey klo ada awek cun.kt tmpt kje.gigit bibir klo nmpk bntuk bdn diorang kan.hahaha..eh aku ckp taw.not me.muahaha