CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tierasylar

Jiran Puaka

tak paham aku, dah bersuami pon nak menggatal dgn somi org

@3bidadara alhamdulillah dah ok. Tapi baru2 ni mak ada bagi hint pasal rumah. Dia kata, "tanah kt **** tu kalau dah buat rumah nanti, kamu taknak duduk pun takpe, boleh mak pindah situ". Aku tanya dia ngan abah ada kena kacau lagi ke. Dia kata, "ntah la. 2 3 hari ni takde pulak". Aku cuba korek lg tapi tak dapek jawapan. Haha. Ayat mak aku tu penuh misteri

@iznanaziz makcik tu suka bermekap. Gaya ala2 datin. Totally opposite dgn apa yg abah minat. So masa mak kata abah ada affair dgn makcik tu, mmg aku tak percaya la.

Pasal akta tu, kan tahun lepas ke bila ntah ada masuk paper. Orang ketiga boleh didakwa tajuk nye. Tak ingat dah

@ninnamina kan? Bila hati telah hitam. Huhu

@tekken terima kasih. Sbb tu aku share story ni. Org yg rapat dgn kita pun belum tentu ikhlas nak berkawan. Marilah kita sama2 beringat.

tierasylar replied at 8-3-2016 12:28 PM
@3bidadara alhamdulillah dah ok. Tapi baru2 ni mak ada bagi hint pasal rumah. Dia kata, "tanah kt ** ...

Mungkin mak kau tak nak anak2 susah hati kot. Sabarlaa TT. Mmg hati manusia ni tak bole nak baca. Kena pulak yg suke main dengan benda2 khurafat bagai ni. Alhamdulillah abah kau da ok. Cumanya kena jugaklaa berhati hati dgn org yg mcm tu lg..

Follow Us
da ade sambunganke, ok nak paking dulu

tierasylar replied at 7-3-2016 10:55 PM
Jom sambung~~~

Lepas kes pak wan demam, mak amik inisiatif nak bawak abah gi darul syifa. Macam2  ...

Memang puaka...
Takut laa tt..
Somi sy pon selalu bwk blk mknan dari tempat kerja...
Bila sy tnyer dia kata operator bg... huhuhu

@intan_smsb kalau citer jiran puaka, dah habis dah. Hehe. Kalau nak citer mistik yg lain ada ni ha. Tgh mengarang. Nanti dah siap aku post ye.

@mama_imanz better awk berjaga2. Bukan nak menghasut ke apa. Tapi hati org ni kita tak tau. Makcik sy pun pesan, zaman skarang kena think negative dulu baru boleh think positive. Tapi think negative tu kena selari dgn tindakan yg bijak dan rational la. Jgn main serbu je. Hehe  

3bidadara replied at 8-3-2016 01:45 PM
Mungkin mak kau tak nak anak2 susah hati kot. Sabarlaa TT. Mmg hati manusia ni tak bole nak baca.  ...

Maybe la. Harapnya takde dah la benda2 camni. Aniaya org kot. Huhu

tierasylar replied at 7-3-2016 10:55 PM
Jom sambung~~~

Lepas kes pak wan demam, mak amik inisiatif nak bawak abah gi darul syifa. Macam2  ...

lucu la ko ni TT

cerita tt ni seolah2 sedang berlaku dlm hidup family aku skg.. moga2 mslh ibu n ayahku leh settle hendaknya..sedihhhhh...

Haha. Yeke? Aku rasa aku mengarang dalam keadaan serius tahap 4

anilzasor3323 replied at 8-3-2016 04:43 PM
cerita tt ni seolah2 sedang berlaku dlm hidup family aku skg.. moga2 mslh ibu n ayahku leh settle he ...

InsyaAllah boleh settle tu. Anak2 kena banyak bsabar. Selalu lepak ngan parents utk bagi solution. Kalau teruk sgt bawak pegi berubat. Geram pulak dgn manusia jenis ni. Tak boleh tgk org senang

tak paham aku masih ada lagi ye manusia2 sejahat itu guna sihir segala. paling bangang, cerita yg tt cerita ni la. engkau dah berlaki (tak kisah la nak cerai dah ke ape ke), sibuk nak amik laki org, dah kenape? anak dah ramai lagi sempat jatuh cinta dgn lelaki lain, sibuk jeles kebahagian org lain. sib baik abah tt kuat iman, kira kuat la juga, rayuan biasa tak jalan, sbb tu dia guna cara kotor. kalau tak kuat iman, 2 potong ayat mengayat, abah ko dah terkam si memey tu tau. hehe

bab bagi makanan ni teringat kisah exbos lulu (perempuan). ni bukan kisah mistik hehe. exbos ni close ngan lulu. selalu la dia cerita hal2 kehidupan dia. dia belum berkahwin, usia 43 tahun waktu dia cerita tu. dia kata, dia suka anak2 perempuan jiran sebelah rumah dia. kecik2 lagi..comel katanya. jadinya, kalau ada masak lebih2 tu, selalu la dia hulur ke anak2 jiran tu haa. ada sekali tu budak2 tu tolak pemberian exbos ke mcm mana entah, dan bos agak kehairanan la juga. jadi sesi diskusi dan tanya menanya ni pun berlaku..kenapa agaknya jadi begitu. mungkin exbos tau kenapa, cuma dia nak dgr pendapat lulu juga. weh..ofcos la, walaupun jiran, mesti mak budak2 u curiga, awat kerap sangat hulur makanan ni. tak byk sikit mesti pikir negatif kan. kalau lulu jadi mak budak2 tu tak lain mesti nak pikir "akak sebelah rumah ni nak try laki aku ke ape ni?" huhu

well, mcm tt cerita ni la. mcm2 boleh jadi kan. baik dgn tak baik je. sbbkan kita tak boleh nak jangka yg kita terima tu baik ke buruk, tambah2 makanan...sebaiknya tolak la pemberian tu kot rasa curiga tu lebih dari rasa nak makan. hehe. panjang plak pembalasan thread ni. hehe

tak paham. g mati ah sambung kat tread merata.

Aik xkn mcik memey tu xtau abah tt tuka kje kat mna

tierasylar replied at 8-3-2016 02:21 PM
@intan_smsb kalau citer jiran puaka, dah habis dah. Hehe. Kalau nak citer mistik yg lain ada ni ha.  ...

Tulaaa...
Sy takot jgk kalau ada yg berniat x baik...
Sy hanya mampu berdoa semoga allah jauhkan kami dari sifat manusia yg x baik.
Kebelakangan ni sy selalu mimpi pompuan bwk 2 anak dtg rumah. Dlm mimpi tu pompuan tu sibuk berbual dg suami.. anak2 dia pulak main2 dgn sy... bila tersedar sy trus berdebar2....

Tabiat Makcik Memey

Kalau korang nak tau, makcik memey ni ada 1 tabiat yg aku rasa agak pelik. Mokcik ni kan suke masak. Tiap2 kali dia masak, dia akan tutup sume tingkap2 pintu2 yg ada kat rumah dia. Dari dapur sampai la ke ruang tamu. Kalau korang lalu depan umah dia, mesti korang ingat takde orang kat rumah. Tapi kalau korang pusing gi belah dapur dia korang boleh dengar ketung ketang kat dapur. Perkara ni telah pun disahkan oleh jiran sebelah rumah dia (jgn tanya nama sbb aku tak ingat).

Aku pikir positif, maybe dia guna cooker hood. Tapi, ni bagi aku la kan,  walaupun guna menda alah tu aku still bukak tingkap bukak pintu dapur sebab rimas terperuk camtu. Dan ape pulak kena mengena pintu tingkap ruang tamu skali?

Entahla..tak paham aku ngan makcik ni . Terpulanglah mau jadi apa, mau jadi hantu, mau jadi buaya~~ hei!

C4ssandr4 replied at 9-3-2016 12:48 AM
Aik xkn mcik memey tu xtau abah tt tuka kje kat mna

Aku pun tak tau la mokcik tu tau ke tak location opis abah. Tapi setakat ni belum ada penampakan batang hidung dia kat opis baru tu. Mungkin, dia betul2 tak tau. Or mungkin, dia tau tapi malu nak "shooting" drama kat sana. Or mungkin, dia dah boleh pikir dengan waras, ape kejadahnya nak drive 45min ke opis baru abah (jarak opis lama abah dgn rumah adalah kurang dari 5min) semata2 nak goda abah. Baik dia hantar saka je, ye tak? Jimat masa dan duit minyak. Or mungkin dia dah dapat mangsa baru kat opis lama tu. Banyaknya kemungkinan