CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tierasylar

Jiran Puaka

mama_imanz replied at 9-3-2016 02:31 AM
Tulaaa...
Sy takot jgk kalau ada yg berniat x baik...
Sy hanya mampu berdoa semoga allah jauhkan ...

Sy rasa kan, better awk tanya yg pakar maksud mimpi tu. Sbb sy pernah dgr org kata, apa yg kita mimpi tu selalunya dia jadi terbalik. Contohnya, kita mimpi org tu meninggal, maksudnya dia panjang umur. Tapi tak tau sahih ke tak. Sy harap tu cuma mainan tidur je.

LuLu^Lost replied at 8-3-2016 06:36 PM
tak paham aku masih ada lagi ye manusia2 sejahat itu guna sihir segala. paling bangang, cerita yg tt ...

Takpelah reply panjang2 pun. Menarik jugak citer ni. Yela, kita ni dah kat zaman yg ntah pape ntah. Kadang2 jiran sebelah pun boleh culik anak kita. So, bagi aku apa yg jiran bos kau buat tu ada relevant-nya. Kau boleh terangkan kat bos yg benda tu sebagai precaution je. Rasanya dia boleh paham kut.

tierasylar replied at 9-3-2016 08:25 AM
Aku pun tak tau la mokcik tu tau ke tak location opis abah. Tapi setakat ni belum ada penampakan b ...

Bole jadi betul teori tu

Best citer tt.. org ni mcm2 ragam ada.. sbb tu la kalau sakit ati ke apa dgn jiran2 ni aku wat bodo je.. cara terbaik stakat ni elak kan diri dr diorg..huhu.
Mmg takut jgk kan..ati org kita xtau.. buat baik nga kita padahal dlm ati duk cemburukan kebahgiaan kita.. penah jgk dgr jiran curi kain batik kat ampaian pastu guna utk bomokan..

tierasylar replied at 8-3-2016 12:40 PM
@iznanaziz makcik tu suka bermekap. Gaya ala2 datin. Totally opposite dgn apa yg abah minat. So masa ...

wokeh.  tima kasih tiera

Kesian dgn family TT tp cara TT brcerita sngat positive.. siap sempat g mkn goreng piang bagai.. hehe
tp alhamdulillah lah sbb family TT dh ok skarang ni.. Mak TT mcm sgt secretive je. Msti die tak nak ank die susah hati..

Kawan Farah pon ade cite pasal mak sedare die pon mcm trkena buatan org ni.. smpai suami ngn anak2x pn die tak amik kesah dah.. skarang pon still tak setel lagi problem diorang..

Btw, tak sabar nak bace cite TT yang baru.. huhu

Follow Us
salam tt..
kite tunggu sambungan awak yer..

Your mom is strong woman. Kalau aku nampak hantu tatau lah cukup tanah ke tak lari.

Pej tanah batu gajah ek?

area batu gajah mmg otai bab2 santau mantau ni. ade tred psl ni xsilap. dulu pekan tu pnh jd pekan mati sbb benda haramj ni la. pakat takut nk kuar umah n ade yg pindah kuar dr bt gajah. ini ape yg aku bace la.

pr3ttytw33ty replied at 18-3-2016 06:50 PM
area batu gajah mmg otai bab2 santau mantau ni. ade tred psl ni xsilap. dulu pekan tu pnh jd pekan m ...

Bukan batu gajah dik...tu Kampung Gajah ...batu gajah ni pekan almarhum sultan Azlan Shah dilahir dan dibesarkan..
Padang golf pon ada...

@catalina oyakaaa. hahahamponnn naaa. sbb ingat gajah2 jaa ok kg gajah. noted.

puaka sangat perangai jiran kamu ni TT
anak berderet pon sempat lagi nak tackle husband orang..adoii

Gatal nye pompuan camni. Tapi,memang ada pun. ::

Edited by jijienur at 20-3-2016 06:51 PM
tierasylar replied at 8-3-2016 09:49 AM
@3bidadara ekceli dia taman lain, kami taman lain (taman kemboja - bukan taman sebenar  ) taman ke ...

ada sorang laki yg aku kenai rapat - R. R ni dh tahap bapak aku. R kawin dgn wife dulu sbb dh terlanjur.

Dia ada gf - S. S mmg mereput sedih. dia kawin dgn laki yg lagi hebat dri R. nak tunjuk kt R la.. tp lepas R dh berbelas tahun kawin S dtg balik nakkan R. dia jeles dgn hdup R yg bhagia.

S ckp kengkonon xbahagia sbb suami dia dingin. anak xde. even nak ngesex pn kena bt appoinment (wht the xx!!). R plk mmg syg sungguh dgn  S. S smpai dtg rumah semuka dgn wife R. depan depan R & S kehulu hilir sama sama dalam pegetahuan wife dia. mmg sedih aku rasa. wife dia pn syg gile kt laki dia. so dia sanggup madu. tp S xmao. dia nsk R sorang. dia paksa R cerai baru S akan mintk cerai dgn suami dia.

brapa kali R pergi nak fail cerai. bila check surat tu hilang dari beg nye.. wife dia ambik surat tu. tp kali terakhir, wife die sndri yg pergi mintak cerai. ambik kau.

lepas 3 tahun R masih belum kawin dgn S. S bagi alassn suami sakit jantung. mintk R tunggu. R ckp mula nya dia rasa mnyesal bercerai sbb S xcerai pn dgn husband dia. tp last last dia rasa.. wife dia dah xnak ddgn dia sbb dia dah xkaya cam dulu..

husband S dah meninggal dlm bln 10 thn lepas .. tp depa still xkawin lg smpai januari lepas..januari tu last aku contact dgn dia.. skrg xtau la cemana

catalina replied at 18-3-2016 07:19 PM
Bukan batu gajah dik...tu Kampung Gajah ...batu gajah ni pekan almarhum sultan Azlan Shah dilahir  ...

Batu gajah pun ada kak...
area plg kuat aku selalu dengar area Gopeng ~ Kampar... dkt2 je ngan bt gajah tu huhuhu

hmm..kalau korang tanya aku..aku kata..bapak si tt ni pun salah jugak..maybe masa mula2 dorang berkawan dlm satu opis ni bapak dia over peramah layan makcik memey sampai makcik memey tu perasan..dan aku percaya bapak tt ni tau masalah rumah tangga makcik memey..sbb kalau ikut logik org perempuan..xkan la ko tiba2 leh jatuh hati ngan laki orang yg satu opis ngan ko and ko kenal bininya..mcm org lelaki lalu depan mata ko..ko terus ko jatuh hati..mungkin boleh jeles2 gitu je la sbb hubungan kita suami isteri x loving mcm org lain..tapi utk sampai ke tahap tu mungkin ada cerita antara depa berdua yang kita x tau..

takpe ke langkah2 makanan ni?
mcm kurang ajar kat rezeki je..

crazecousa replied at 22-3-2016 09:32 AM
Batu gajah pun ada kak...
area plg kuat aku selalu dengar area Gopeng ~ Kampar... dkt2 je ngan bt ...

Ayah i org sana i boleh sahkan statement u ni mmg scary ya dr kampar gopeng bt gajah ni sampai nak cari kedai makan pun payah

Plus nenek i mmg pesan setiap masa - kalau ada org bg makanan jgn makan - amik tapi jangan makan. Ms i kecik2 mmg ingat sokmo tp dah bsr2 ni kat opis salu org bg makanan , buat makan2 so payah pulak nak ikut.

Mak i kan kalau jiran ke sapa bg makanan dia amik je tp msk tong sampah. Kalau org tnya sedap tak dia jawab sedapppp je. Ayah i mmg pantang kalau bab ni so mak i sgt takut.

Menarik cite TT ni mmg elok dijadikan tauladan org kalau berniat mcm2 cara dia buat.