CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 64972|Reply: 406

Sihir Pemisah yang belum pulih (UPDATED #285 - PIC di #55, # 156 )

Edited by missdiyana at 26-5-2016 01:45 PM

INTRODUCTION

Assalamualaikum & salah sejahtera forumers sekalian...
Aku ni dah lama join forum ni.. tp sejak kahwin tak berapa aktif..
ni baru teringat nak buka balik.. selak2 benang yg penah aku penah buka
nak dijadikan cerita..entry kali ni ada kena mengena dgn benang lama yg aku buka tu..
now teringin nak cerita kat sini tentang apa yg aku alami baru2 ini.
sebelum tu nak tanya..siapa pernah kena atau ada pengalaman tentang sihir pemisah ini?

Okay now nak ceta..
aku & laki aku kawen dr tahun 2010. tahun 2011 kami dapat sorang anak lelaki.
masa anak aku kecik2 dulu asyik nanges tgh malam tanpa sebab.
pada aku ada la kot benda mengganggu.. dr kwsn taman tu  mungkin.
so kami pasang ayat-ayat Ruqyah time malam sbb nak bagi anak aku bleh tido.

Antaranya kejadian yang berlaku sepanjang kami stay di rumah tu...
1) anak aku nanges2 sambil  tunjuk2 sudur bilik jerit takut2..(time  ni dia umo stahun lebih)
2) laki aku dok tgk tv kat ruang tamu tetiba dia nampak aku dtg dok sebelah dia...kalih2 tgk bukan aku tp lembaga hitam sedangkan aku nyenyak tido dgn anak dalam bilik
3) memandangkan aku keja.. aku basuh baju time malam. then aku sidai kain kat luar. (patutla org tua2 tak bagi jemur kain malam2.. aku dah minta hubby jemurkan kain dalam rumah tapi dia tak bagi...) dok elok jemur kain tetiba nampak rambut panjangggg turun mengintai dr atas bumbung terus aku stop sidai n masuk dalam rumah panggil laki aku..gila wei time tu berdebor2 rs jantung nak jatuh...huhuhu..
4) ok yg ni baru lagi ms new year hari tu..aku & anak aku kat dapur sbb aku dok masak. laki aku masuk mandi kat master bedroom. skali dia kuar toilet dia tegur aku dgn muka cuak
suami : ehh apa you ni panggil anak cenggitu??      
aku : ha? panggil apa? anak dok dgn i kat dapur ni..u ni dah kenapa? i takdak panggil anak pun..
suami : hish u ni  biar betul..i dgr u panggil anak 2x dgn suara garau..(laki aku imitate balik apa yg dia dgr...seram wei..)  melawak apa dgn anak cenggitu..seram dgr..
aku : (aku terkedu) aik..bukan i la. i dok masak ni.. ha tu anak dok makan dr td kt meja tu ha... (laki aku terkebil2)

ada lagi la beberapa kejadian mistik yg berlaku dlm rumah tu sampai 1 tahap kami dah immune dan ambil positif ja.

okay tu br mukadimah..

dari tahun 2010 tu mmg kami laki bini kerap bergaduh jugak la tapi bergaduh  kejap2 aja. paling lama 8 jam xbercakap ..
normal la kan laki bini bergaduh ni tapi kami bergaduh ni kadang2 entah2 sbb apa.. benda kecik2 takda apa sgt pun nak sentap lebih.. haha..
tp ada satu hari (tahun 2013) tu aku beli brg dr kawan aku..dia deliver kat ofis. lama tak jumpa kan..dok laa sembang lama skit.. aku mmg tak berapa sihat time tu rasa mcm pening2 bengong. tiba2 kawan aku ni (nama Nuon) kata...

Nuon : aku nak cakap ni tapi hg jangan rasa aku ni pelik pula..
Aku : awatnya?
Nuon : ada benda ikut hg ni. masa jumpa2 hg tadi hg perasan tak aku sendawa kuar angin.. dia ada kat hg..
aku : huh? biar betul? aku ni mmg tak berapa sihat ni rs mcm pening2 bengong skit.. makan ubat ja la..
Nuon : owh.. sbb tu la hg pening2 bengong. ada benda kat hg ni..dia marah aku sbb aku bagitau hg. tapi dia cakap dgn aku.. hg cantik..dia suka tgk hg.
(aku ni mcm.. ehh kawan ni aku biar betul??)
Aku : mcm mana hg tau ni?
Nuon : sejak aku sakit dulu dah sembuh tp aku mmg boley nampak n ckp dgn benda tu.. tapi aku tak boleh  berubat. (then kawan aku ceta panjang gakla kisah dia mcm mana dia bleh dapat kelebihan ni....)

ok jap.. nnt aku sambung balik.. nak mengarang...

Rate

1

sila smbung tt..skrg ttcemana? pgla jmpamana2 perawat.

lagi sambungannn...

anish911 replied at 8-3-2016 11:13 AM
sila smbung tt..skrg ttcemana? pgla jmpamana2 perawat.

now tak berapa stabil lagi. dah byk org sy pegi berubat..
huhuhu...

EPISOD 1

Edited by missdiyana at 15-3-2016 08:41 AM

ok saya sambung....

Di bulan Ramadhan tahun 2014, aku sakit teruk. Gastric, pening,bengong2..3x dah pegi klinik ambil ubat makan xlega2. Doc check  kolesterol, kencing manis, BP semuaelok.  4 hari sebelum aku nak travel jauhtime tu…aku panggil sorang kakak ni dtg mengurut kat rumah mak aku. kot sbbberangin banyak kan. Hehe.. last aku megurut pun lepas beranak dulu tahun 2011dgn kakak yg sama. Nak start urut2.. kakak tu tiba2 diam sekejap… mak aku tanya..

Mak : Awatnya Sha..
Kak sha : Lama dah xmengurut ni tiba2 panggil ngurut sebab apa.. (diasenyum sengih..)
Mak : Dia berangin..sebulan lebih dah tak hilang2. Tu yg suruh diaberurut tgk kot2 hilang angin…
Kak sha : ni bukan sebab angin tapi ada benda menumpang ni kak… sy takboleh nak buang..kena p kat sapa2 yang boleh buang.

Mak & aku mcm terkejut gakla.. laa ada benda menumpang rupanya. Dah1 keja nak cari sapa pula yang nak kena buang ni. Tetiba teringat pakcik akusbb pakcik aku perawat kat Darussyifa. Dah set time ptg tu lepas Asar sebelumbuka puasa kami pegi umah Pakcik aku. Pakcik aku pgg kepala & baca ayat2terus aku nanges.. aku jd separa sedar. Aku sendiri tak tau kenapa aku menangisdan jerit2.  Pakcik aku suruh benda tukuar.. benda tu jerit2 menangis sakit2. Pakcik aku bg salam..dia jawabsalam..pakcik aku tanya nama apa.. dia jawab nama dia Harun. Pakcik aku taktanya lebih2..sbb katanya Darussyifa punya style takkan tanya lebih2..dr mana. Kenapa.Untuk apa.. soalan2 tu mmg tak ditanya.. Cuma merawat suruh benda tu keluar jala. Sikit main menjerit2 aku benda tu nak keluar pun.. keluar melalui kaki& muntah.

Lepas rawatan tu terus kepala pening & kebengongan aku tu hilang.Pakcik aku pun bagi la tips ayat-ayat dari Al Quran & zikir yang dia suruhamalkan. Balik tu kena mandi dgn air jampi & daun bidara. Balik rumah akucite kat laki aku apa yg berlaku. Laki aku mcm percaya tak percaya..oh ya lupapula nak bagitau..b4 aku pegi kat pakcik aku tu of course aku dh cite kat lakiaku nak pegi berubat. Laki aku bagi pegi. Malam tu aku pun buat solat hajat,tahajjud, istikharah minta disembuhkan sakit aku ni. Dok xduduk aku mimpi ex-bfaku tu lagi. Untuk pengetahuan uols, aku ni mmg kerap sgt laa mimpi ex-bf akuni sejak aku lepas beranak sedangkan aku tak teringat dan tak hingin pun nakteringat dia..tapi tiba2 ja muncul dalam mimpi.. (Aku ada buka benang pasal nidalam forum ni.. )

Keesokan harinya, time tu dok tgh buka puasa. Tiba2 aku renung tajamkat laki aku.. (bukan aku ye.. half of me). Laki aku tanya..

Suami : kenapa u pandang I mcm tu??
Aku : mana ada pandang. Kenapa? (aku still renung tajam dia..)
Suami : tu dok pandang  I mcmmarah dah kenapa…? (laki aku menaikkan suara sdikit)
Aku : (tiba-tiba aku nanges..aku tatau kenapa aku nanges.. n kaki akushaking2)

Laki aku terus call parents aku. After ckp2 dgn parents aku laki akupasangkan ayat-ayat Ruqyah kuat2 dan Surah Al Baqarah.
Laki aku kata nak bawaaku ke rumah pakcik aku lepas solat tarawih.
Lepas dr solat tarawih tu kami pegi umah pakcik aku. Mcm semalam jugapakcik aku berubat keluarkan jin dr bdn aku sampai aku pengsan. Cuma pakcik akumcm hairan sbb sepatutnya benda tu dah takda sebab dah buang… ni ada balik. Malamtu aku solat sunat lagi minta Allah sembuhkan penyakit aku dan minta Allahberikan petunjuk. Mimpi ex aku lagi.. aii dua hari turut2 masuk dalam mimpinampaknya. Sebelum  ni ada jugak gap2minggu…

Ok fine takpa. . masa tu aku tak terfikir pula pasal sihir2 ni. Just akuanggap ada jin terhinggap kat aku.. maybe dr tempat kerja atau masa aku outstation.  Lepas dr rawatan tu aku punpegi travel dgn keadaan yang 70% sembuh.  Dah baik beberapa bulan… Hujung tahun 2014 akukena lagi tapi kali ni aku pegi ke perubatan Ruqyah. So bila dh adapengalaman.. laki aku dh mcm tau skit2 mcm mana nak buat if aku jadi mcm takingat dan nanges2. Pd tahun 2015, 4x jadi kat aku lepas aku buka ayat-ayat Ruqyah& Al Baqarah..aku jerit2 n menangis2. Cuma buat terapi Ruqyah sendiri katrumah.. sminggu lepas tu akan baik la.

Ku sangka aku dah sihat..Alhamdulillah.. rupa-rupanya Februari 2016baru2 ni tiba2 aku pening2 balik selama sebulan dah. Tak terfikir pula pasalsakit aku yg dulu tu. Aku pegi doctor check bagai..makan ubat bagai semua. Ingatkanpreggy..kihkih..rupanya tidak.

Dalam perjalan nak balik dr tempat keja.. aku zikir2 mcm biasa tiba2dahi aku kerut. Tingggg! Baru aku tersedar.. ‘ni bukan pening biasa ni…. Ni adabenda lain ni..’ Yes! Kita akan dpt rasa bila dah banyak kali penah jadi katkita.. Dok tgh bawa kereta tetiba pemanduan aku melelong. Allahuakbar..aku bacaAyat Qursi & 3 Qul.. aku call laki aku bagitau. Laki aku suruh aku bawakereta slow2..if dah tak boleh bawa kereta dia minta aku call dia balik..dianak dtg ambil…

Okay nnt sambung lagi sbb lepas ni part hardcore skit…

Rate

1

Nice story TT, sambung ye

Follow Us
Jahatnya ex bf tt...

ok tt waiting...

cepat sambungggggg....

mana sambungan dia...menarik gilerrr

I pollow...
Waiting for your new update

Tt boleh tau apa tajuk benang  lama tt...
Sajer nk follow dari awal..
Hehehehe...

X-bofren yg buat sampai bertahun-tahun simpan dendam

missdiyana replied at 8-3-2016 12:43 PM
ok saya sambung....

Di bulan Ramadhan tahun 2014, aku sakit teruk. Gastric, pening ...

lama betul benda tu follow TT ye...
harap2 segera sembuh...

ku tunggu update mu

Sambung please.....

ooo...benang baur...huhuhu

sambung lagi tt .. best !!

Edited by missdiyana at 8-3-2016 02:29 PM
mama_imanz replied at 8-3-2016 12:37 PM
Tt boleh tau apa tajuk benang  lama tt...
Sajer nk follow dari awal..
Hehehehe...

http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=692209&extra=

sini ha...

EPISOD 2

Edited by missdiyana at 15-3-2016 08:41 AM

Okay sambung...

Aku bawa kereta slow2 pegi ambil anak aku dr sekolah dan terus balik rumah sambil kepala ni mmg terhuyung-hayang.
lepas solat maghrib aku baca ayat-ayat pendinding.. dan lepas solat isyak aku pasang ayat-ayat Ruqyah..
menggigil2 kaki aku sambil nangis2.. laki aku pun buat la mcm selalu baca Ayat Qursi & 3Qul sambil tarik2
sepanjang kaki tu sambil cakap2 suruh benda tu kuar..
lepas tu aku jadi stabil..

Keesokan harinya (hari jumaat) aku ajak laki aku pegi amik air penawar sbb aku rasa balik..
rasa pening2 seolah2 mcm dok dalam speed boat berlanggar dgn gelombang ombak di lautan (bleh imagine x mcm mana? )
aku ajak laki aku pegi jumpa Pak Abu..Pak Abu ni berubat jugakla..aku tak jumpa pakcik aku dah sebab pakcik aku dah meninggal
dunia tahun lepas (2015).
Sampai2 kat umah pak Abu.. baru nak duduk Pak Abu ni pegi selak Al Quran dia..
pastu dia duduk tanya apa masalahnya. Aku pun ceta la..apa jadi dr time bawa kereta semalam tu sampai ceta malam tadi
pastu pak abu tu kata tadi dia buka Al Quran kena tang maksud 'hembusan'. maksudnya ni buatan orang.
aku terkebil2.. mcm nak caya tak caya..pastu laki aku cakap la aku ni sakit dah lama sejak 2014. tapi dok on off on off gitulah.
so takpa.. Pak Abu ni buat la air jampi & dia bagi minyak celak kat aku. Dia pesan suruh minum air tu n campurkan air tu dgn bedak sejuk
then sapu kat muka. InsyaAllah sembuh..lepas ni dia buat solat Hajat utk aku katanya.

Balik tu aku terus la sapu bedak sejuk campur dgn air dijampi tadi. mcm magik..mmg pening aku hilang. Wallahi tak tipu..
tapi bila basuh bedak sejuk kat muka tu aku jd pening2 balik. Dah tu laki aku suruh tempek ja la tebal2 all the time..
boleh  bayang la muka aku dh tempek bedak sejuk tebal2 dah mcm mana..mcm hantu dah tgknya..

Malam tu aku jadi gigil2 nanges balik.. laki aku bising2 suruh aku kuat semangat. dia marah aku sbb katanya aku ikutkan perasaan sangat.
Aku buka surah Al Baqarah sampai aku tertido...tido malam jangan katala..mmg aku kerap terjaga tgh malam.
aku terus solat sunat ja la bila dah terjaga  malam tu kan. tp aku taktau rupanya
itu salah satu tanda diganggu jin/syaitan/iblis.

Keesokan harinya..dalam pukul 11 kot. aku rs pening2 teruk. aku baca ayat Ruqyah... sambil buka mp3..
laki aku dok basuh kereta kat luar. aku dgn anak dalam rumah.
laki aku suruh aku pegi ambilkan kain dia nak lap kereta. aku dgn huyung hayang bangun pegi amik kain..
elok2 bagi kain kat laki aku... aku jadi geram. shaking2 habis 1 badan sambil jerit2....
kali ni jerit bukan sebarang jerit...paling teruk dr terdahulu...

Rate

1

missdiyana replied at 8-3-2016 03:54 PM
Okay sambung...

Aku bawa kereta slow2 pegi ambil anak aku dr sekolah dan terus balik rumah sambil ...

lagi lagi

aku bc cite ko ni smbil layan cite hantu misteri jam 12 kt telinga ni..mau x meremang aku ni ha