CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: missdiyana

Sihir Pemisah yang belum pulih (UPDATED #285 - PIC di #55, # 156 )

cukupla nmpk baju n rambut jer... wuwuhuhuhu

Assalamualakum. Slmt pg. Dh cuba tgk pd hailait version..pon still x nmpk..nasrb baik

EPISOD 5

Edited by missdiyana at 15-3-2016 08:43 AM

Sambung …

Anjing tu menyalak tanpa henti sampai ke tgh malam. Iniadalah satu perkara yang tidak pernah berlaku sebelum ni. Serius.. aku rasa mcm nak tenggalung kasut ja kat anjing belakang umah aku ni suruh dok diam2. Memekak wei.

Malam tu kami masuk tido awal. Anak aku awal dah terlelap.Time  tu aku & suami blom tido.  Tiba2aku rasa gedik2 merenyut2 naik dr atas kaki sampai ke bahu. Laki aku nampak gedik2 tu kat tangan. Dia tanya kenapa dengan tangan aku? Aku jawab  ‘benda tu la… ni dok rasa merenyut2 dr kaki’. Pastu kaki aku pula jadi kejung & kebas. Laki aku suruh baca doa &ayat2 Al Quran yang Amin suruh amal.  Aku kata ni dok baca doa n zikir lani..dtg juga benda ni.

Laki aku whatsapp abg aku..what to do? Sbb dah pukul 11 malam..takkan nak pegi ketuk rumah si Amin minta tolong. Abg aku suruh laki akubagi makan kurma. Kalau ada kurma Nabi lagi bagus. Nasib baik rumah aku ada stok kurma utk anak aku. Aku pun terpaksa la makan kurma tu walaupun tak suka makan. Alhamdulillah kejung & kebas kaki aku dah takda.  Macam magik plak. Abg aku kata tu makanan Sunnah Nabi.. tu jin tak suka.

Lps baca doa hembus2 dan sapu muka, leher, tgn, bdn &kaki.. aku pun terlena dulu sebelum laki aku tido. Tapi.. Ya Rabbi.. kerap bgn.Kejap2 terjaga..ada dkt 8x kot terjaga malam tu saja. Yg best bila terjaga..aku pandang muka laki aku..laki aku pandang muka aku. Haa sudah..dua2 tak boleh lena.
Yang sedap tido anak kami yang terbongkang tido…hehehe..

Suami : kenapa u? tak boleh tido?
Aku : ha’ah tak boleh lena. I rasa mcm ada benda belai2kepala…
Suami : ya la..i pun rasa benda yang sama. Ada benda belai2kepala..   (serius weii..mmg dok belai2 kepala ni haa time tido tu kami leh terjaga)
Suami : jom kita ubah kepala tido sbelah sini plak. Kaki katsini.
Aku : okay..jom ubah. Tp jom kita solat sunat dulu.. taubat,hajat & tahajjud sama2.

kami pun bangun ambil wuduk & solat sama2. Lepas solat kami pun ubah tempat tido kami. Tempat kepala di kaki… kepala kami kat side utk kaki. Baru kami boleh lena..

Keesokan harinya, Amin whatsapp laki aku bagitau yang ptg nidia nak dtg rumah lagi utk berubat. Semalam dia dpt alamat sbb mimpi petunjuk..

Petunjuk apakah…???

Kelipkertas replied at 14-3-2016 09:31 AM
Hehe... entah la. Perawat tu yang cakap camtu. Mungkin connection tu akan membantu dari sudut emos ...

Amin.. terima kasih KK. harap kami laki bini byk bersabar la lepas ni..
sbb sebelum  ni masing2 nak menang ja.. kihkih
harap pasni boleh la sama2 tolak ansur..
ada hikmah gak benda ni jadi kat kami

noradaniez replied at 14-3-2016 09:34 AM
Ada benang wujud tac singapore kat mps ni, korang cari le, dulu kat kampung ada satu jenis burung ni ...

burung apa tu weii..siap bunyi mcm ngilai cik pon..
biar betik
burung gagak ka burung tiong..
aku penah jumpa burung tiong yg boleh imitate semua bunyi atau percakapan.
gamaknya burung tu pun imitate apa yg dia dgr paaa..

mimi77 replied at 14-3-2016 09:47 AM
Assalamualakum. Slmt pg. Dh cuba tgk pd hailait version..pon still x nmpk..nasrb baik

Wsalam.. kalau tgk dalam gelap nampak x
takpa maybe botol lepas ni akan nampak..
enche @halimi78 pun bley nampak kot botol yg lepas ni sbb yg ni nampak lagi terang..

Follow Us
missdiyana replied at 14-3-2016 11:09 AM
Wsalam.. kalau tgk dalam gelap nampak x
takpa maybe botol lepas ni akan nampak..
enche @ha ...

sambung cite.. sambung........

missdiyana replied at 14-3-2016 08:38 AM
setau aku kalau berdebor2 jantung berzedup laju tanpa sbb tu mmg ada jin hinggap..
tp kalau dah b ...

Xtaw la..tp camtula keadaan nyer..on off gitu..semalam time maghrib jd balik..skang ni die ckp jd cepat letih..nak naik bukit  jalan kaki pun x larat..mesti jantung die degup kuat tbe2..

Da pernah pergi rawatan darulsyifa tu..lepas rawatan ustaz tu ckp ok da..xde ape..tp tula..on off gitu..skang ni asben aku kene sentiasa pasang ayat al quran kalau time nak tido tu..kalau x die rase x sedap badan, hati..nak marah je..mase time die x sihat aku tgk muka die pun x berani..muka nak marah je..ngan mate merah nyer..

Tp bila time ok, elok je die..xtaw la jin ape yg ade lam badan tu..beh x sape2 kat sni tolong tengokkan?

EPISOD 6

Edited by missdiyana at 15-3-2016 08:44 AM

Keesokannya (hari tu hari ahad), husband aku ambil cuti sbb nak jaga aku bila dia tengok aku masih tak stabil.

Aku pening memusing2. Sekejap sebak.. sekejap nangis.. sekejap gelak2. Laki aku cerita.. aku teman anak tengok cerita robocarpoli pun aku boleh gelak mengekek2.. siap menari2 macam budak2. terloncat2 happy dgr lagu robocarpoli ( laki aku cerita balik kat aku..). laki aku biarkan saja aku melayan cerita robocarpoli.

Dalam pukul 5 petang, mak ayah aku dtg rumah nak tgk aku. semalam br dia org sampai balik dr holiday. Time laki aku keluar kejap beli roti.. Mak ayah aku bising2 sebab kata aku ikut perasaan & mereka ingat aku bergaduh dgn suami aku. Tu aku jadi sakit jiwa gitu.. aduiii dah kenapa pula mak ayah aku ni. Dah la fikiran kusut tanpa sebab.. bertambah kusut pabila mak ayah aku cakap mcm tu. Siap warning2 suruh LAWAN. Kalau tak laki ni boleh kawen lain.. time part dia org sebut LAWAN tu aku dh jadi mcm hentap gigi. (mmg sakit kali ni tak boleh dgr perkataan LAWAN.. rasa mcm dicabar..terus jadi weng...). Tone aku berubah... aku dah tak ingat apa yang aku cakap kat mak ayah aku. tapi yang pasti lepas tu ada part ayah aku pula Naik angin sampai nak naik tgn kat aku... aku tolak ayah aku jerit2. ayah aku jerkah aku 'SYAITANNNN!' aku balas 'Aku bukan syaitannnn!!!' lepas tu laki aku masuk dia baru sampai dgr jerit2 dari luar. Laki aku suruh ayah aku calm... jangan kata apa sbb aku tengah sakit..bukan aku 100%. benda tu ada dalam bdn aku lagi laki aku kata. kita nampak zahir ja mcm aku.. hakikatnya bukan aku. Aku nanges2.. terus peluk laki aku..laki aku pujuk2 aku. Then aku pun bertenang. Ayah aku pula merajuk nak balik..laki aku tak bagi balik..suruh duduk tgk sesi berubat kejap lagi sbb tgk cara tu mcm mak ayah aku x percaya aku sakit..

missdiyana replied at 14-3-2016 11:01 AM
Sambung …
Anjing tu menyalak tanpa henti sampai ke tgh malam. Iniadalah satu perkara yang tidak pe ...

Whoaaa..samela tu simptom nyer ngan asben aku..rase merenyut2..dulu die rase kat satu badan mende tu gerak2..tp skang ni die duk kat mate belah kiri lak..tu kadang2 die ckp mate die kabur je..ble g cek rabun ok je..

Sori tt tumpang bercerita

missdiyana replied at 14-3-2016 11:28 AM
Keesokannya (hari tu hari ahad), husband aku ambil cuti sbb nak jaga aku bila dia tengok aku masih t ...

Miss memang kene kuatkan hati..geram pulak aku dgn org yg suka anta sihir ni lah!!! Isk3.. Sabo jela ..

tak sabar nk tggu tt up pic botol ke 3..

nk sambung...... x nampak pun gambo hantu tuh.... tp x per la.... kang klu nampak.. mengigau plak

missdiyana replied at 14-3-2016 08:45 AM
Allahu... siannya sis..  ya ampun..
pasni jangan tengok dah..
sis pun penah sakit disihir  ...

Penah kena..da kawen 4 tahun,second year of marriage br tenang. Suami sy yg btahan n support. Byk kali la sy terfikir nk terjun bangunan sbb hidup mcm di awangan. Dgn tak bole tido,jd  performance keje mnurun, bos/client semua complaint.then,tiba2 blkg bdn sy bkudis smpai ke leher,blkg leher tu agak blubang. Sblm tu,kelibat mmg slalu nmpk sampai dgr org bg salam kt tangga komuter ms nk g keje,nasib tak jatuh dan sempat pegang holder tangga sbb tperanjat Ade satu mlm tu,sy blk dr keje n aritu sy drive..bila parking ttiba kete sy d langgar dr blkg,da la ms tu sy da loose kan seat belt, benjol gak la dahi sy sbb thantuk kena cermin sbb dentuman agak kuat. Bila keluar n tgk blkg,tak de kereta n blkg kereta sy tak de calar lgsg mahu pun kemek.
Mcm2 hal..bila nk kawen ,family sy tak suka suami sy walhal kwn abg sy yg mereka kenal baik bbelas tahun. Sy kawen pun sbb family yg atur,alih2 dorg jd benci. Tp nasib baik arwah MIL fhm n sokong sy,jd nikah n kenduri buat d umah suami secara kecil2an je. Sy setuju kawen dgn suami bkn atas cinta tp sbb sy rs suami sy boleh sy rely on. Hari nikah,ulat mayat jatuh dr siling bserta bau busuk dlm bilik sy. Bila nk sapu,takde lgsg ulat tu.pewangi ambi pur automatic tu sampai pakai 2 + 1 spray tp tak hilang2 baunya. Awal pkahwinan sy,horrible..sy tak igt berapa kali sy mintak cerai dr suami utk hal yg remeh.ade satu ketika tu,suami amik sy lewat 20 minit,sy mintak cerai dlm kereta sbb sy marah sgt. Sampai rumah,suami tak masuk rumah sbb merajuk dan sy pun lari ke PD utk bbrapa hari. Ms tu sy rs hidup sy dah sampai phujung. Tp suami carik dan pujuk sy,then sy berubat dgn seorg ustaz kt kg.
Sbnrya,yg buat tu kwn lelaki sy yg dlm diam die sukakan sy.Ustaz tu ckp, lelaki ni lebih rela sy mati dr tgk sy bkahwin dgn lelaki lain. Tp,Allah Maha Besar sbb suami sy seorg yg strong will,sentiasa di sisi sy saat sy jatuh dlm hidup sy. Ikutkan,hubungan sy dan suami tak ubah mcm housemate.
Bila ustaz pulangkn blk benda tu pd tuannya, tlantar lelaki tu kt hospital utk bbrapa minggu. Pd mulanya bila sy tye ustaz tu siapa yg buat,die tak nak jwb tp bila sy sebut nama lelaki ni,ustaz angguk.walaubagaimana pun, sy dah maafkn dia dunia akhirat sbb sy rs tenang bila hati ni tak bdendam mahu pun sakit hati.Yg penting,sy dpt dekatkan diri pd Allah swt n bljr dr ksilapan lalu.

missdiyana replied at 14-3-2016 11:28 AM
Keesokannya (hari tu hari ahad), husband aku ambil cuti sbb nak jaga aku bila dia tengok aku masih t ...

sambung TT, sambunggggg

kali ni samb kasik habis cite.. hihihi..

#tamakstory

semoga tt cepat pulih sedia kala..
kesian kat tt
btw,clear pulak ai nmpk bnd tu..huhu

mmm...followwwwwww

smbg tt..aku ni dok pindah randah dari terid kelipkertas ke terid cloverhill ni dok lepak kat terid ko plak..punye la xde keje...

Dari tadi aku dok refresh je nak tunggu sambungan.....hehehe