CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: missdiyana

Sihir Pemisah yang belum pulih (UPDATED #285 - PIC di #55, # 156 )

missdiyana replied at 13-3-2016 03:01 PM
Sis pun kena sihir gakka? byk kali gak kena? bleh tahan gak tu..siap dh bw kuar then terus tak ing ...

Aah macam2 jenis sihir ada. Tapi sy macam sis gak lebih kurang, boleh kata sedar time jadi tu tapi sbb memasing kelam kabut kan sbb tak sangka ada benda lain so tak tau cerita apa jadi kat benda alah dalam botol tu. Nak tanya memang tak lahh hehe

ikastacia replied at 14-3-2016 10:27 AM
Xtaw la..tp camtula keadaan nyer..on off gitu..semalam time maghrib jd balik..skang ni die ckp jd  ...

Aku p darulsyifa skali xlut.. pastu berasa balik. Org kata kena p kerap kt darulsyifa tu.. aku ada no fon org bg ustaz yg bleh merawat dr jauh tp aku xcall pun ustaz tu. Rs mcm xberapa yakin..tp terfikir juga..mungkin tu kelebihan Allah bagi kat dia. Ksian gak kt suami ko ni.. dia ada mimpi pelik2 x? Now aku kerap baca pendinding lepas solat subuh n maghrib baca Al Fatihah, 1-5 al baqarah, ayat qursi pastu sambung 3 ayat terakhir surah al Baqarah .. try la tgk. Tp utk kuarkan jin dr bdn yg aku tau ayat 1-10 surah as saffat..turus meletupkan jin..

ikastacia replied at 14-3-2016 10:30 AM
Whoaaa..samela tu simptom nyer ngan asben aku..rase merenyut2..dulu die rase kat satu badan mende  ...

Wei..aku hrni pun merenyut2 kat mata kiri. Dah kenapa agaknya ha? Slalu kat kaki..hrni naik ke mata kiri dok gedik2.. adeh...

minahmanja replied at 14-3-2016 11:21 AM
tak sabar nk tggu tt up pic botol ke 3..

Jap aku dok tgh karang..esok br bleh masuk dalam pc..  mmg guna hp ni xleh post panjang2 ka??

shida81 replied at 14-3-2016 12:18 PM
nk sambung...... x nampak pun gambo hantu tuh.... tp x per la.... kang klu nampak.. mengigau pl ...

Kihkih..tau takpa..kang nampak nnt terbayang pulak  

4everMore replied at 14-3-2016 01:31 PM
Penah kena..da kawen 4 tahun,second year of marriage br tenang. Suami sy yg btahan n support. Byk  ...

Erkkk.. dasyat wei..hr kahwin pun nyempat lg nak hntor jin bagai. Gila mereng org tu..abis tu apa jd dgn laki tu..

Follow Us
cik_pink replied at 14-3-2016 02:34 PM
sambung TT, sambunggggg

Sabo2.. esok meols sambung sbb panjang. Dlm tak lepas la pulokkk

kattzz replied at 14-3-2016 04:38 PM
smbg tt..aku ni dok pindah randah dari terid kelipkertas ke terid cloverhill ni dok lepak kat terid  ...

Patutlaa kawan aku kata forum cari ni tempat utk melepaskan buhsan di kala xda keja  aku dh lama xjoin porem sebenornya..ni br join balik sbb xdak keja sgt..hahaha

mizz_fatyn replied at 14-3-2016 02:55 PM
semoga tt cepat pulih sedia kala..
kesian kat tt
btw,clear pulak ai nmpk bnd tu..huhu  ...

Thank you cik aten
Diharap sembuh dan dilindugi selalu..
Nampak clear ? Tgk dlm gelap ka? Ada stgh org xnampak..huhu

purplegreen replied at 14-3-2016 04:49 PM
Dari tadi aku dok refresh je nak tunggu sambungan.....hehehe

Hehehe sabar ye. Sorry bukan xmau tempek malam ni tp guna hp..xleh panjang2..sob2..

missdiyana replied at 14-3-2016 08:01 PM
Erkkk.. dasyat wei..hr kahwin pun nyempat lg nak hntor jin bagai. Gila mereng org tu..abis tu apa  ...

Last tau die tlantar kt hospital..tu pun kwn die bgtau,ade juga kwn aturkn ptemuan kami tp sy tolak,lgpun sy tgh marah ms tu. last month die friend request kt IG tp sy x approve sbb sy x nk ada kena mgena dgn dia lg even deep down sy telah redha dgn apa yg jd.
Let bygone be bygone. Lg satu sgla akaun media sosial sy tutup even phone number pun tukar. Tinggal IG n what's app tp tak de la nk upload gmbr diri sendiri tmasuk family sbb tak nk ada org slh guna gambar kita.

4everMore replied at 14-3-2016 09:38 PM
Last tau die tlantar kt hospital..tu pun kwn die bgtau,ade juga kwn aturkn ptemuan kami tp sy tola ...

Betul la..laki aku pun suruh aku buang gambor2 dlm fb n ig.. tapi aku tak buang pun buat private ja..
ni otw nak tapis2 friendlist dlm FB sbb rasanya ada yg stalker..
sblm ni mmg ceq approve ja since fikir kot org nak kenal2 sbb nak amik input pasal special needs childcare...
dia tu dah kawen ka blom? baguslaa sis dh maafkan dia tapi elok la tak yah kawan dgn org mcm ni..
utk kebahagiaan kita juga..

EPISOD 7

Edited by missdiyana at 15-3-2016 08:45 AM

Sambungan episod ....

Amin cerita semalam dia kena serang dengan benda tu. Serangan mcm mana dia taknak cerita details cuma dia cerita ada bau busuk tetiba dtg then hilang. Tapi betul la.. mmg ada bau tu. even aku pun  bau busuk.. bau kejap pastu hilang.. bau kejap pastu hilang. No wonder Amin suruh spray rumah dgn air yang dicampur daun bidara & minyak atar hitam dalam rumah.. nak bagi wangi rupanya Yang jadi mangsa anak aku la.. aku tuduh dia yang dok kerap kentut.. busuk gile .

Then Amin sambung lagi...semalam masa dia 'pagar' rumah tabur garam kasar kat belakang rumah tu.. dia ada dgr suara perempuan mengilai gelak2kan dia. pastu dia dpt alamat smalam mimpi depan rumah aku (side dr dalam rumah kami) dia nampak kepala lembu 2 ekor yang di sembelih dan 2 kepala vavi yang disembelih..dok sebelah2. so semua total 4 kepala binatang la. Dia pun tak pasti apa maksudnya..cuma dia  tanya aku ada makan apa2 dak sebelum ni yang orang lain jamu. aku kata takda.. cuma makan dr office ada la sbb dah jamuan meeting. Dia kata takpe.. dia nak sambung berubat.

Dia mula baca jampi2...aku jadi separa sedar lagi skali. Aku jadi shaking2 lagi...

Amin :
Assalamualaikum
Aku : Waalaikumussalam..
Amin : kamu dok ada lagi dok kacau lagi nampaknya ni. Tolong keluar pergi balik kepada Tuan kamu.. jangan kacau dia lagi. Kesian kat dia ni.
Aku : taknak! Taknak! aku sayanggg diaaa..aku sayanggg diaa... (merintih)
Amin : Kamu sayang siapa?
Aku : Sayang **** la!! (nama aku)
Amin : Kalau syg dia kau keluar dan jangan kacau dia lagi!
Aku : Taknak..aku taknak keluar. Aku sayang dia. Dia tak kahwin dengan aku... kenapa dia tak kahwin dengan akuuu... (sambil menangis..dah mcm drama)
Amin : Laa tu hak dia nak kahwin dgn sapa pun..yg dok mai ni kenapa? cuba bagitau..
Aku : Aku nak bagi dia bercerai!!! (aku menjegil mata) Aku nak bagi dia cerai berai dengan laki dia! aku benci tgk dia kahwin dgn org lain!! aku benciiii!!! aku nak  bagi dia cerai...hihihihiaahahaha... (mula gelak mengilai2 pastu gelak mcm org mental)
Amin : Astagfirullah... (lalu Amin buka mp3 surah Al Baqarah ayat 102 salah satu ayat dalam Ruqyah---- aku nangis sedih...)
Amin : faham tak apa maksud ayat tadi tu..apa akibatnya?
Aku : (dok menangis tak habis lagi)
Amin : (dia terangkan maksud2 ayat tu dan apa balasannya kepada org melakukan sihir).
Aku : aku sayang diaa..aku sayang diaaa (meratap sedih)..
Amin : kamu ni siapa yang dok hantar sihir ni...
Aku : *******! (nama)
Amin : bin apa? (spontan dia tanya)
Aku : ************************************ (dia bagi nama penuh)
Amin : ibu kamu nama apa?
Aku : **************************** (dia bagi nama penuh)

Lepas tu, benda tu still taknak keluar dan kata still nak ganggu aku. End up Amin paksa gak benda tu keluar & masuk dalam botol.

Mak ayah aku time tu terkebil2 macam tak percaya. Sebab sebelum tu mmg dia org dah xberapa percaya dah yg aku sakit teruk kali ni..dah tgk dpn mata..terkedu dia org. Siap sebut  nama uols.. nama paling yg dia org tak sangka kot sbb dia org kan suka mamat tu.. even dulu aku dah bagitau dia tu mental taknak percaya..aku gak yg salah.

Sesi tangkap gambar pun bermula.. berpuluh2 candid..1 yg lekat...

missdiyana replied at 15-3-2016 08:37 AM
Sambungan episod ....

Amin cerita semalam dia kena serang dengan benda tu. Serangan mcm mana dia ...

sampai gitu sekali dendamnya...huhuhu

mana gambar miss?

Ipo replied at 15-3-2016 08:43 AM
sampai gitu sekali dendamnya...huhuhu

mana gambar miss?

alamak..apsal aku nak upload gambo tak dapat ni... tulunggg...

3rd bottle

Edited by missdiyana at 15-3-2016 09:09 AM

Nahhh...nampak x. Cuba zoom kat kaler merah koko tu...

Rupanya ni spesies penanggal.
Amin suruh aku baca surah al Ikhlas sampai tertido. Dia kata benda ni dia nak buat serius nk bg cerai gaya ni..bkn main2..
Amin suruh kami baca Yassin 7 Mubin dgn niat utk kesembuhan.. kalau kata tak boleh nak buat kot baca lama sgt atau bacaan kita salah dia suruh upah mana2 sekolah pondok bacakan dan bagitau niat kita minta dr Allah untuk penyembuhan.

Last sekali dia kata... buat cara bakar bata. aku tertanya2 gak.. cara apa bakar bata ni...

takpa..lepas ni aku sambung cerita lagi. sebab episod ada lagi 3 4 episod aku nak cerita...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

missdiyana replied at 15-3-2016 08:55 AM
Nahhh...nampak x. Cuma zoom kat kaler merah tu...

Rupanya ni spesies penanggal. Amin suruh aku ba ...

ya la miss...yg merah tu mcm perut terburai ke apa?
ada rambut jugak...huhuuh
seramnya miss....

missdiyana replied at 15-3-2016 09:37 AM
Sambungan episod ....

Amin cerita semalam dia kena serang dengan benda tu. Serangan mcm mana dia ...

minyak kasturi hitam kot? kasturi plus daun bidara.. bkn saja2 nk bagi wangi je kot...

halimi78 replied at 15-3-2016 09:11 AM
minyak kasturi hitam kot? kasturi plus daun bidara.. bkn saja2 nk bagi wangi je kot...

minyak atar + daun bidara + limau nipis... minyak atar tu aku beli yang wangi ikut citarasa aku ja.. di samping utk wangi aku  utk halau benda tu jugak la rasanya... ya la kejap2 busuk pastu hilang.. kalau spray minyak atar tu mmg bau wangi semerbak. tp aku & laki aku malas nak spray kerap2..byk lagi kerja lain nak buat.. tu yg bau busuk kejap2 datang pastu hilang tu...huhuhu

Ipo replied at 15-3-2016 09:02 AM
ya la miss...yg merah tu mcm perut terburai ke apa?
ada rambut jugak...huhuuh
seramnya mis ...

1st time gak aku tgk spesies penanggal ni..dok ada dlm bdn aku rupanya