CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: daredevill

Orang SABAH ni orang MELAYU ka?

Nak lesing ...

sampai sekarang aku rasa macam mau lesing je orang2 yg tanya aku ni sarawakian ker, sedangkan aku ni mmg 'famous' kat sinih :geram:....

urang kat sini ada tendency lebih kenal sarawak dari sabah. kalu dengar je urang sabah, muka macam terserempak alien. :

tapi bile pikir-pikir balik... nak buat camno, dah takat tu jer mentaliti majoriti orang kat sini. Kalau dalam perniagaan, customer olways right, so aku pikir ni salah urang sabah jugak la tak buat promotion hebat2.:jeling:.
tapi kan, sejak bermenjak akademi pantasia ni kan, budak2 sabah sudah bawak satu pehomena yg cukup memberangsangkan. suda 3 tahun budak2 af tu ramai finalist nya sabahan...he he he.. walaupun tu bule dimaksudkan ramai urang sabah suka buang duit bagi astro...:siok:

mmg urang sabah disni masih dianggap lebih sedikit jer dari PATI !. ni semoa pesal propaganda pihak tertentu yg memutarbelitkan fakta sejarah demi untuk kepentingan mereka. Dikatakan kunun sabah ni tergedek-gedek minta join tanah melayu, so kita ni kira sekon klass lah, sedangkan hakikatnya... urang disni yg tergedek-gedek mau dua negeri tu join sebab kita masa tu sudah bermintak dan banyak balak, dan jugak kompisisi kaum di tanah melayu suda kritikal sebaik sahaja mereka terpaksa tunduk dengan tekanan british supaya beri kerakyatan kepada kaum yg dibawak masuk oleh british untuk korek timah dan toreh getah. Kan masa tu kompeni2 tu masih bertuankan british...ehm!.

Sekarang ni pon.. MELAYU = 57% ...(termasuk la si kadajan, dusun, dayak, melanau, murut, iban, tidung, bajau, otok-otok, etc...). Cuba kira jika % MELAYU di Semenanjung sahaja ???..:lebai:.. aku ponya mesin kira-kira dapat jawapan lebih kureng Melayu = 40%, Cina =40%, India = 18%. Agak-agaknya parti tu bule berkuasa tak ???...uhuh!..aku sudah lebih nih..sorii.:hatdown:

Reply #101 dynamite's post

oh durang ingat kita ka yng desperado nak masuk ...astaga...

Reply #101 dynamite's post

alien2 pun ada gak urang durang kawen urang kita...kannnnnn

Originally posted by devil at 11-4-2006 05:50 PM
alien2 pun ada gak urang durang kawen urang kita...kannnnnn

ada member aku, bapak oghang utagha (Perlis) mak orang Kota Belud (bajau) aku ikut diorang balik kampung member aku tu selamba jaaa bapak member aku tu speaking utagha dibalas "sama" oleh mentuanya hahahaha funny ooo since 2/2 pun paham

Reply #94 dynamite's post

pendatang tanpa izin atau ... pendatang yg mengizinkan diri sendiri datang?

i just wonder if u have any rights at all to say anything about this matter.... :/

ahahahahah.... tapi klu PTI yg mengaku dia org sabah itu yg saya paling tia puas hati... terang² ba mak

bapa org indon pi sini, ic pun ntah ada ka inda, mengaku bangsa melayu beb... eheheh... eventhough skrg

kita persoalkan org sabah ni melayu ka inda tapi suda terang² PTI tia moh mengaku tuh barula bilang......

banyak bah skrg.... sayala slalu jadi mangsa... pasal klu kena tanya, mestila saya jawap bapa saya org

tawau.. trus lain suda rupa suma org... igt bapa saya ni bangsa *****... well.... dat's another way of d

migration people want to conquer our land..... mentang² la senang ja moh masuk cni sabah...

ermmmm........ wateverrr laaaaa... yg penting idop saya bahagia skrg......... okai... adios....

*peace no war........

Follow Us
Originally posted by sibel at 12-4-2006 04:34 PM
pendatang tanpa izin atau ... pendatang yg mengizinkan diri sendiri datang?

i just wonder if u have any rights at all to say anything about this matter.... :/

yeahh..... i agree wif you..... :setuju::setuju:

ini yang saya rasa mo tembak org nih... even in our sabah government itself.... the migration people yg mengaku bangsa dia melayu tuh bulih sng² dpt keja compare to us Local who's really needed d job........ haiyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa......... i donno how they can get thru but... dat's because of tuh bangsa dlm surat branak dorang yg konon²nya melayu laaa.. padahall..... HUH.......iishhhh..... malas la mo ckp..........

Originally posted by dynamite at 10-4-2006 11:22 PM
sampai sekarang aku rasa macam mau lesing je orang2 yg tanya aku ni sarawakian ker, sedangkan aku ni mmg 'famous' kat sinih :geram:....

urang kat sini ada tendency lebih kenal sarawak dari saba ...

who u r you to say somethin like diz ermmhhh??????

1 of our most reliable person in our government.....????
oopsss... soree...... i dont mind at ol if people dont realy know sabah... bcoz i know d quality of my state.... ermmhhh.... since i've been there 4 many yers, ermm..... nda kesahla dorang tau ka nda sabah ni wujud ka ndak.. pasal klu dorang mo temberang dgn negeri dorang tuh mmg dorang lebih maju dr sabah... but.... still i think sabah is d best coz i were born here wif a unique culture instead of being one of peninsular malaysia people... minta maaf ja laaaaa..... okeyy...... n i'm realy thankful i'm not born as a PTI.... ermmmmm...........:hatdown:

manada negeri lain maju sangat, di msia ni aku rasa relatively bandar2 macam jp/kl/penang tu maju but other state capital pun +- sabah jaaa, aku pigi klantan pun cam malap jaaa (time dulu laa) pigi perlis pun sama jugak ...

anyway kalau ndak pasal social ills ni pti di kk, lawa bah kk ni, banyak jugak member aku 1st timer arrive kk dari sjung sama aussies cakap kk is beautiful with greens around mau lagi ada beach but tu pti2 ja la menyemak ...

Reply #110 zenslack's post

ermm... yup..except for kl,penang,jb...
negeri yg lain2 tu nda la maju sgt pun...
kalo banding kk ngn kuantan, sa rasa kk lagi maju...

wat i mean... kl, penang n JB.... other state mmmg hampeh pun... bohsan mo mati ja... tapi yg slalunya konon² kutuk kita ni nda maju itulaaaa negeri² yg 'telampau maju' d semenanjung tuh...

end of story.......

tuh PTI mmg menyemak.. sakit mata saya klu p KK.... bapa saya bilang klu kita p Kuching teda pun muka² PTI berhambur sana.. ehehekkk... hope in d future yers..... keadaan akan menjadi bertambah baiklaa..... ehehehe

wat i mean... kl, penang n JB.... other state mmmg hampeh pun... bohsan mo mati ja... tapi yg slalunya konon² kutuk kita ni nda maju itulaaaa negeri² yg 'telampau maju' d semenanjung tuh...

end of story.......

yang ngutuk tu blum sampai lagi sini, tapi once diorang sampai hahaha next time masuk balik lawat balik sini ....

yeah... mostly kwn sia yg teda pernah dtg sabah tot kita ni tinggal atas pokok la, tinggal rumah panjang la... tia belajar goegrafi kah  durg tu. wat ever. sia rasa baju sia lagik trendy from some of those who stay  in KL, JB or Penang,.

n most importantly parent diorg nasihatkan diorg if go sabah berhati hati coz kat sabah we all know n amalkan black magic. huh! narrow minded.......

ntahlaaaaaaaaaaaaaaaa....... saya sabar ja la bila kena tanya direct yg ruma kamu mac atas pokok ka..... actually, dulu saya sekolah sana for 5 yers...  tp saya d melaka laaa.. besa² ja tempat dia... ishh.... tuhla saya tau apa dorang pikir dlm otak dorang yg tia tau papa pasal sabah tuh... a apa² pun saya tetap berbangga dengan negeri d bawah bayu nih... hihihkkk... mcm out of topic plak..........

Originally posted by tomatosauce at 14-4-2006 09:17 PM
yeah... mostly kwn sia yg teda pernah dtg sabah tot kita ni tinggal atas pokok la, tinggal rumah panjang la... tia belajar goegrafi kah  durg tu. wat ever. sia rasa baju sia lagik trendy from some  ...

don wori tom.. dorang tia tau bah kita nih very up 2 datee... huahahahaa... nasib ja dulu saya p sana sebab skolah.... tapi nama saya mo stay n menetap d semenanjung esp kl, jb n penang.... i'm so sorryy

malas la saya life dat stuck wif ol d traffic jam.... huh........nf:

Originally posted by zenslack at 14-4-2006 08:17 PM

yang ngutuk tu blum sampai lagi sini, tapi once diorang sampai hahaha next time masuk balik lawat balik sini ....

:setuju:.. betul tuh... tinguk laaa org semenanjung yg kena transfer:pmuka: tuh... mcm tia moh balik suda p negeri dorang bila sampai sabah.... huahahahahhaha.......

actually having an "exotic" image of sabah is kinda good, helps tourism industry alot .... cam tu tourist yang curious from within/outside msia, bila diorang melawat sini diorang bawak duit masuk dalam state kita, so helps bussiness all around hehehe

pasal PATI banyak di sabah tu salah orang sabah jugak yg bodo pilih kerajaan yg mmg suka bagi masuk PATI... habis mau salahkan siapa lagik??...yg bodo pigi undi itu kerajaan sewel, pastu komplen pasal ndada kareja, ramai pati, kk semak, ic projek, rasuah sana sini, karan ndak cukup, jalan berlobang, etc..

so, kalu ko indak mengundi ini kirajaan, ko bule komplen la. tapi bagi sapa-sapa yg undi ini kirajaan pastu kopmlen pasal PATI, than ini la jenis urang yg aku agak la... lebih sikit bijak dari toyol. sendi caik pasal. .... so my final advise bagi yg terundi ini kirajaan... tulung tutup mulut jak, sebab kalau kamurang komplen jugak, sah spesis yg ndak tau berpikir.

sori.. pasal PATI ini aku mmg bebulu betol, sebab tu aku langsung ndada hormat sama semua pemimpin sabah sekarang ni, hanya mau kaya jak. Kan ada website yg tunjuk bagaimana kayanya pemimpin2 sabah dengan duit melimpah ruah, kalau pasal hak-hak sabah, langsung tidak mau ambik pedulik, cuma mau jaga hak diorang jak. Aku bayang pemimpin sabah sekarang ni = sama macam tu urang utan di sapilok.

Melayu sabah atas kertas jak sebab kita di'jajah', semua borang kirajaan cuma bagi itu pilihan, tapi kalau tanya orang2 kampung...mana ada mau mengaku melayu!!!.. sebab definisi melayu ialah urang semenanjung. tia pecaya, kamu servey sendiri ka kampung kiamurang. ..betul indak???