CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Minami2013

None

aku pernah rasa mcm ni...hosmte aku dlu..roomate..umh kami 2 tgkat...tp x jadi mslah sbb kami xpenah bertembung..bile nk msk or nk tekucil msj bgtau kite nk msak/tandas..klu nk tdo..romte aku tdo bawah kt ruang tamu gan laki die..tp ade bloking la skit xnmpak sgt..so bile nk kua pagi2 tu..kuar jek la..xnampk sgt..so far bile nk ke tandas ke ape mmg tak penah tersempak..klu time cuti..laki die akan keluar spai romate aku balik umh..aku dok jek dlm blik....aku paham..dan die pon paham..sama2 give and take..sbb dok pon tak lama..plg lama 3 hari jek..

easelle replied at 14-3-2016 12:48 PM
oleh sbb dia baru je masuk..better keluar cari rumah lain..then explain je kata x selesa..kawan aw ...

Kannnn... itulah cabaran hidup... sbb tu la wujud nya manusia yang selfish...

biduando replied at 14-3-2016 04:22 PM
aku pernah rasa mcm ni...hosmte aku dlu..roomate..umh kami 2 tgkat...tp x jadi mslah sbb kami xpenah ...

Kalau tak kisah tak pe la cam tu... kawan i ni dah la hsemate die tu first time bawak hasben tu main bawak je... dah ade dlm rumah baru inform... tak ke sakit hati... at least tanya la dulu kan boleh ke tak... pas tu duduk pulak seminggu... rumah teres setingkat... bilik die direct je pintu ke arah bilik air...

Kalau 2 tingkat i rase ok kot... at least kalo mlm2 terpakse ke bilik air tak de la nk kena cari tudung bagai...

Haha
cite mcm ni, aku teringat masa aku study dolu
kiranya aku paling muda masa tu dalam rumah tu
n semua nya cikgu
roommates aku ada yang seketari n cikgu skolah
cikgu skola ni dh kawen..
aku n seketari ni slalu balik umah parents masa weekend...
aku dok umah tu 3 hari je seminggu

n pada suatu hari, kecoh si seketari ni ngamuk (tp sendiri sendiri aja lah) dia perasan mcm ada orang guna tilam dia..
rupanya housemates lain bgtau husband cikgu ni stay dalam bilik kitorang..
disyaki beromen kat tilam seketari neh...
terus dia buang tilam tu n beli baru, tiap kali keuar, dia ikat dengan tali rafia kuat kuat
dengan tilam aku skali dia ikat..
cikgu neh buat x tau je dh beromen atas tilam orang, slambe je...choi btol..

selepas itu kami berdua pindah ke rumah lain...

Housemate die 2 xrisau ke kot2 laki die tergoda dgn kawan 2...

Minami2013 replied at 14-3-2016 05:00 PM
Kalau tak kisah tak pe la cam tu... kawan i ni dah la hsemate die tu first time bawak hasben tu ma ...

btol...aku pon mule3 tak selesa tp lama2 ok..lgpon die tak penah lama la...wkend jek..dan dua bulan sekali jek laki die dtg...xpelah...sruh je kwn tu sewa tpt len...mgkin hosmte tu pk kwan awk selesa kot...

Follow Us
shernazz replied at 14-3-2016 05:04 PM
Haha
cite mcm ni, aku teringat masa aku study dolu
kiranya aku paling muda masa tu dalam rumah tu
...

Hahaha... sib baik bkn atas tilam u...

Ni kira melampau la kot guna tilam org nk beromen... sabar je la...

biduando replied at 15-3-2016 08:44 AM
btol...aku pon mule3 tak selesa tp lama2 ok..lgpon die tak penah lama la...wkend jek..dan dua bula ...

Secara logik akal, bertudung je dlm rumah... mana ade selesa kan.... sbb hsemate kwn i tu nak jimat kot... so pejam mata je...

Update terbaru... kwn i dah berbincang pun dgn hsemate die... mula2 hsemate die ni mcm pertahan kan situasi die yg berjauhan dgn hasben so mmg susah nk tumpang sedara lama2... lepas kwn i bagi kata putus, kwn i keluar or die bawak hasben tido hotel... baru lah die agree...

Minami2013 replied at 15-3-2016 09:58 AM
Secara logik akal, bertudung je dlm rumah... mana ade selesa kan.... sbb hsemate kwn i tu nak jima ...

Max smggu je kan laki dia duk rmh tu....xleh thn dah tu. ingatkan smpai sbulan

pernah kena camni gak, tp zaman belajar. Member bawak gf masuk rumah selalu, pastu tdo kat ruang tamu. Kat situ jugaklah pc kitorang semua.

Pastu kdg2 dorang dlm bilik, berkunci. Masalahnya, bile tu share dgn 3 orang, termasuk aku. Saketnye hatiiii

Giler tak selesa

Kondo dekat dgn Uni, pastu mmg byk laki pompuan share umah, foreigner pun byk tinggal sini. Kawasan liberal gitu. Klu pejabat agama datang, 20 van pun x cukup gamaknya nak angkut semua

Pernah ada sorang member aku cakap "Kalaulah suatu hari nanti, kondo2 sini roboh kena gempa bumi, memang masuk akal sebab memanjang orang maksiat kat sini"

cari larh rumah sewa lain..yg housemate same2 bujang..make sure bukan yg jnis bawak balik jantan plak..

Minami2013 replied at 10-3-2016 04:35 PM
Bukan rmh i... rumah kawan i... emmmm, ade kadang2 sampai seminggu... ade 3,4 hari... minimum 3 ha ...

disebabkan tak lama rasanya tak perlula mintak housemat yang berlaki tu pindah keluaq. cuma berterus terang masalah yang timbul dari segi aurat dan dan bukan mahram serumah. housemate yg sorang tu mesti dia pun kesahkan laki dia berdua-duaan dengan anak dara. blh cadangkan member tu check in hotel time laki dia balik. mesti laki dia duit banyak kan....

Haha

Dulu aku pernah gak mcm ni, sebab akak ni keje kl husband kat sarawak.
Aku n kwn ok je, sebab selalu dia bawak balik husband dia 2,3 hari camtu je..
Kalau hsband dia dtg selalu dorg keluar, either husband dia terperap dalam bilik or aku n housemate lain la terperap dlm bilik.

Tp akak tu xpe, tv, playstation and toilet dlm bilik. Senang la laki dia.
Tp agak malu gak la kalau tgh masak tetibe dia n laki dia balik then terpandang laki dia yg bleh tahan macho

2,3 hari should be fine. Seminggu xnak aku, xbebas

Abangspek replied at 15-3-2016 10:21 AM
pernah kena camni gak, tp zaman belajar. Member bawak gf masuk rumah selalu, pastu tdo kat ruang tam ...

Emmmmm... sorang je ke yg buat perangai mcm tu atau normal je kat rumah u all bawak gf masing2?

Yang gf kwn u tu nampak macam malu2 ke or muke selamba je lepak rumah sewa u?... tak tau pun wujud kat malaysia life mcm ni...

Sebab mase travel2 adalah share guesthouse yg common bilik air... mmg tak pandang org pun pegi bilik air..balik direct terus ke bilik... walau pun perjalanan tu tempuh bilik2 lain n foreigner yg 'hi', 'hello' ke... mmg malu nk tgk... walaupun i pakai proper masa tu...

anyclassything replied at 15-3-2016 01:58 PM
Haha

Dulu aku pernah gak mcm ni, sebab akak ni keje kl husband kat sarawak.

Haha... sempat usha hasben die ye....

Ok sikit kot kes u ni... tak sampai seminggu n blk air n tv dlm blk...

Edited by Abangspek at 15-3-2016 02:32 PM
Minami2013 replied at 15-3-2016 02:03 PM
Emmmmm... sorang je ke yg buat perangai mcm tu atau normal je kat rumah u all bawak gf masing2?

...

ramai wat camtu. Tak tawu malu da. Ada yang duk sebilik lagik

Bukan negara omputih pun, Cyberjaya jek.
Cyberjaya ni dah kira liberal abeh dah, mcm duk negara omputih pulok

Aku jd rimas giler, sbb bese kat umah aku mmg x berbaju, pakai seluar jek.
Bila hosmet bawak gf (tiap hari bai), segan, kena la aku berbaju complete. Demmmmm

tiramisuu replied at 10-3-2016 07:39 PM
Kisah tu viral sbb ppuan tu deko2 umh sewa lawa..so aku bc la kisah dia yg kawin awal..kawin semin ...

Perempuan viral tu baru kawin 2 taun dah bagi tips rumah tangga bahagia.
Siap cakap dia tak sampai hati nak biarkan laki dia buat kerja rumah.
Kalau nampak laki dia pegang penyapu pun dah rasa bersalah nak mati.
Nak siapkan baju keja laki, siapkan air sejuk dlm peti, kemas rumah supaya nanti laki balik rumah bersih.
Siap pesan dekat org lain supaya jangan biarkan laki buat kerja rumah. Jadi lah seperti dia, isteri misali.

Baru 2 tahun kot....

kate keje offshore.kedekut nye nk byr sewa hotel semalam dua.

Abangspek replied at 15-3-2016 02:29 PM
ramai wat camtu. Tak tawu malu da. Ada yang duk sebilik lagik

Bukan negara omputih pun, Cyberja ...

Ye ke... maybe skop kwn i tak luas kot... tak tau pun sewa lelaki perempuan serumah pun ade yg buat...macam tak takut tuhan je... yg sorok2 maksiat tu at least antara die ngan Allah je... ni terang-terangan...

U tu takat pakai baju ngan tak boleh buka baju je... u imagine la kwn i tu yg kena bertudung dlm rumah... gile tak selesa...

apech replied at 15-3-2016 02:29 PM
Perempuan viral tu baru kawin 2 taun dah bagi tips rumah tangga bahagia.
Siap cakap dia tak sampa ...

Wah, tengah bahagia la tu kot.... siap kasi nasihat lagi... patut ke kite contohi die...