CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2431|Reply: 1

Pengalaman mendewasakan

Close [Copy link]
  Assalammualaikum ,
       Sebelum ini saya pernah bukak satu tread dimana saya dilema cinta suami orang,
  Alhamdulillah , sekarang saya dah tak dilema dahh , saya cume nak berkongsi cerita suka dan duka saya sepanjang bersama suami orang .
  Bercinta memang seronok melalaikan dan saya akui saya jadi lupe dunia sekeliling , naif betul .
  Sebenarnya , harus saya akui saya adalah seorang banker kepada yang namanya suami orang , suatu kenyataan yang pahit betul nak terima .
   Kerana sayang , duit tak jadi masalah buat saya , semasa menjadi kekasih nya . apa yang saya dapati saya sangat susah untuk berbelanja ,
   even nak beli barang harga RM 10. 00 pown saya Fikir panjang  tapi kalau tok si dia RM 100.00 saya sanggup bagi . Sekarang , kerana bebanan idup
   da tak hado berbelanja tak pk pulakk  dah . Sekarang , hati rasa lapang , hati rasa gembira melebihi masa saya bersama si dia .
  Jujur saya katakan , bersama Mr t amat2 merugikan saya langsung tak da pulangan . Tak pe laa , saya anggap sedekah kepada keluarga nya ,
  Saya telah memberi kan nama saya untuk di gunakan dlm pembelian sebiji motosikal . Hurm , satu kesilapan terbesar . tak pe la saya sejukkan hati
bertambah harta ko kat bumi niyh , so pk positif . Pada mulanya , saya seperti merayu kepada mereka sekeluarga utk teruskan pembayaran motosikal itu ,
Jangan kasi saya tahu pown pasal moto tue , tapi kedua laki bini tak pedulikan rayuan saya sehingga suatu hari saya nekad untuk mengambil motosikal tue
semula . Jangan terkejut kalau saya katakan pembayaran motosikal tue saya tanggung selama ini . So dari saya bayar. orang guna lebih baik saya bayar saya burukkan moto tue depan mata saya kan??? saya tetap kan satu tarikh untuk sya ambil dan akhirnya saya dirayu di pujuk oleh suami isteri berkenaan . Bukan niat saya menghina , bukan niat saya memperkecilkan sebab setiap orang rezeki memasing kan tapi sebelum sye tetapkan hati untuk ambil moto tue saya dah mention yang moto tue amat berguna untuk mereka sekeluarga , kereta da rosak , moto lama da rosak ..skunk harta mereka sekeluarga utk mencari nafkah cume motosikal tue sahaja . Tapi ego menguasai diri sikit tak peduli rayuan saya sebelum ini padahal harta saya . Syukur saya masih ada hormat kepada si suami ikutkan hati nak saja saya tolak dia dari tingkat 10 . Kerana sebijik moto sanggup si suami memujuk rayu saya lagi ye la banker da keras hati , sume nak tuntut balik , padan muke . masa saya membodohkan diri kepada dia tak nak hargai . Skunk bye binawe. Sikit saya da tak da belas kasihan pada si suami tapi belas kasihan saya jatuh pada ank dan isteri beliau .. saya benarkan motosikal terus digunakan dan satu perjanjian di buat antara saya dan isteri , suami buat onar isteri kene tanggung , hah bijak sangat jadi lelaki macam niyh . Syukur dengan kelahiran baby girl yang baru niyh , da lunturkan rasa cinta mati saya pada si suami . huakakaka.. Tak susah nak melepaskan jodoh yang tersilap n kalau hati boleh dengar cakap otak , Tak susah juga kalau ada seseorang di samping yang mampu memberi semangat dan galakan . Sebab da banyakkan saya korbankan cinta , kasih sayang , perhatian , tenaga dan wang ringgit hati sekarang da lapang , kalau dulu nak masuk mcd sekali pown pk 4 kali tapi skunk tidak lagi , keputusan di tangan sendiri kan ?? Buat diri sendiri . tahniahh!! anda bebas . Buat hati yang tersakiti ?? al-fatihah , Buat ketabahan hati yang telah lama sakit ?? Laillahaillaantasubhanakainniminalzholimi . Buat awak ?? Terima kasih menemani saya dan terima diri ini seadaanya dan walaupun belum sepenuh hati bukan buat awak lagi tapi saya janji apa yang berlaku kepada sya , sya tak buat kat awak, da lama sangat saya di kikis skunk bila saya yang mengikis . Saya paham setiap kali awak bayar setiap satu barang yang saya ambil . Terima Kasih, awak

tt,

kalau sekadar luahan, sila ke thread luahan.. atau boleh ke board cinta emosi.

sy close thread ni..

tq.