CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 22006|Reply: 124

'Sy Patut Dengar Cakap Paul Moss, Idzham Omar & DCT' – Radhi OAG

Edited by maxim at 15-3-2016 10:09 AM

‘Saya Patut Dengar Cakap Paul Moss, Idzham Omar & Siti Nurhaliza – Radhi OAG Nyatakan Kekesalan

Siapa yang tak mengenali kumpulan rock alternatif, OAG yang satu masa dulu sangat popular dengan lagu ’60’s TV’ yang berjaya melonjakkan nama mereka sehingga ke peringkat antarabangsa. Malah, lagu hits mereka seperti PerMysuri, Slumber, Generasiku, dan Merpati Putih masih lagi menjadi bahan siulan anak-anak muda sehingga kini.

OAG sememangnya mempunyai potensi yang sangat besar pada masa itu kerana muzik yang dibawa lain dari yang lain. Jom ikuti temubual ekslusif antara Juiceonline.com dan Radhi OAG dalam artikel berjudul: Wanna Bee Radhi – Staying Afloat With Radhi-O

Saya dah penat jadi hamba dadah…

“Saya mula terlibat dengan heroin pada tahun 1994, apabila kawan saya memperkenalkan heroin.  Pada masa tu saya terpengaruh dengan gaya hidup rock star Barat macam kumpulan-kumpulan rock yang jadi idola saya. Saya nak jadi hebat macam dorang, hebat dalam penulisan lagu dan muzik yang berkualiti…”

“Kurt Cobain ialah salah seorang artis pujaan saya. Saya terlalu mengikut falsafah dan gaya hidup dia. Saya sangat muda dan tidak matang. Pada saya heroin hanyalah ubat yang boleh buat saya segar dan bersemangat. Sehinggalah saya ketagih…”

Saya tak datang interview dan recording. Saya suka menyendiri…

“Saya lebih suka menyendiri, saya dah nampak kesan dadah tu kat saya. Saya tak datang interview, tak datang recording. Saya bergaduh dengan semua orang termasuk lah Paul Moss dan Idham Omar. Saya tak suka jumpa keluarga. Saya melepaskan peluang untuk buat show di London. Melody Mocker pun ambil masa dua tahun untuk disiapkan sebab saya sangat ketagih.”

“Bayangkan berapa banyak duit yang saya dah habiskan. Dah terlambat pun nak menyesal…”

Dadah merosakkan hidup saya.. Saya patut dengar nasihat mereka…

Dengan nada kesal Radhi mengimbau kembali betapa ruginya dia sebab  melepaskan peluang berada satu pentas dengan Siti Nurhaliza di Indonesia.

“Kalau saya dengar cakap Paul Moss, Idham Omar dan Siti Nurhaliza, saya mungkin dah jadi artis no. 1 mengalahkan Siti pada waktu itu. Mungkin saya tak seperti sekarang. Saya dilahirkan di Sibu, dibesarkan di Sarawak dan fucked up di KL. Siti pernah mahu membawa saya mengikutinya tour sebanyak dua kali. Tapi saya melakukan kesilapan besar dimana saya terlepas kedua-dua flight tersebut”

“Kata Siti saya rugi sebab lepaskan peluang tu sebab saya ada potensi besar di Indonesia. Malah Siti ada bagi sejumlah wang untuk saya siapkan lagu yang tertangguh. Namun, sampai ke hari ini lagu itu masih belum siap. Saya berjanji akan menyiapkan lagu itu dan menyelesaikan hutang Siti. Lagu tu mungkin bukan lagu yang sama tapi mungkin kita boleh berduet?”

Menurut Juiceonline.com, mereka percaya OAG masih berpeluang untuk melakukan ‘comeback’ setelah mendengar beberapa buah lagu preview OAG dalam Bahasa Inggeris. Pada mereka, Radhi sangat kreatif dalam penulisan lirik serta mempunyai kelainan tersendiri dalam mencipta lagu.

Begitulah pengakuan dari Radhi OAG mengenai kisah gelap hidupnya. Diharapkan semoga Radhi cekal dan teguh dalam menempuh kehidupan seperti lelaki yang normal. Bukan senang untuknya keluar dari lembah tersebut. Namun demi anaknya, dia harus berubah.

Sesal dulu pendapatan sesal kemudian tidak berguna...tp bagusla dh insaf.nk mcm dlu mmg dh xblh,moga blh dpt peluang yg lbh cerah

Elokle ex wife dia dah cerai dgn dia dulu
Shazleen tu mcm x padan je dgn radhi ni...sheols dah le anak org kaya..umah ada pool..patut kawen je dgn org sekufu

semua org leh berubah.

itu biase....bila dah insofff, beribu sesalan datang

all the best utk hari mendatang

amboi confident ye mampu mengalahkan mek iti sbg pnyanyi no. 1 negara

Follow Us
Orix replied at 14-3-2016 01:48 PM

hahaha confident seorang bekas penagih dadah

Edited by Orix at 14-3-2016 02:02 PM

so far kt malaysia iols rse belum ada retis yg amek dadah n mampu bebas sepenuhnya n nampak sihat lepas keluar pusat serenti.. iols wonder kt hollywood, bruno mars, tom hardy, robert downey jr. deyols pn struggle utk bhenti isap dadah, siap ad yg pakej skali dgan alcoholic bgai, tp lepas rehab terus nmpak sihat n nsem.. apa kt malaysia ni dadahnya umphh sgat ke? tp kt hollywood celeb pmpuan lg rmai yg drug addict compare to celeb laki rsenye..

Orix replied at 14-3-2016 01:48 PM

Tula.. yakin betul hah statementnye...

dulu aku mmg menggilai OAG

aww...sweetnya siti..

ko nk berubah, beruba btl2.. jgn setakat nk tagih simpati lps tu wat onar balik.

penah teringat satu gosip pasal radhi ni, tak tau lah betul ke tidak..dia penah tinggalkan gf ke stok gegeli ke tak pasti kat tepi jalan dgn half naked ke full naked ke, tp yg pastinya masa tu radhi tgh high..tak pastilah sape pempuan tu

sayang nyaaa... semoga insof hingga ke hujung nyawa.. jangan sekerat jalan.. jangan pandang belakang okay

d_dalia replied at 14-3-2016 02:12 PM
penah teringat satu gosip pasal radhi ni, tak tau lah betul ke tidak..dia penah tinggalkan gf ke sto ...

yg aku bc dalam FHM dulu2,dia nampak awek dia half naked ngan laki lain..

radhi jumpa naza the times pon dalam rehab kan..kalau x silap lah

supersudoku replied at 14-3-2016 06:24 AM
yg aku bc dalam FHM dulu2,dia nampak awek dia half naked ngan laki lain..

oh mcm tu pulak eh..kiranya main point awek half naked..hahahha

lagu2 heshe ini memang sedap2 dulu2...
rugi sangat karier hancur hanya di sebab kan hadap  makan dadah

Bacani, terus aku respek mak iti. Aku rasa takde pulak makiti canang kat reporter radhi amik duit dia tapi x dpt lagu. #respectmakiti

Orix replied at 14-3-2016 01:55 PM
so far kt malaysia iols rse belum ada retis yg amek dadah n mampu bebas sepenuhnya n nampak sihat le ...

artis msia amik dadah gred cekai kot
artis holiwood amik hat premium gred
tgklah maradona time masuk rehab
gemok gila time tu