CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LomaPrieta

Kes khalwat & turun naik mahkamah.

Klau syariah tak taula.klau court biasa penjamin tak yah dtg pon tak pe.yg penting okt.klau okt tak dtg duit jamin burn.klau.xde sebb kukuh.

Pernah dgr kes tak dtg sebb kereta rosak .burn jugak.kesian .

Intanmahsuri replied at 14-3-2016 06:27 PM
Berdua-duan dalam keadaan mencurigakan memang lah kena tangkap. Manusia boleh menipu cakap tak bua ...

Ya, buat ka tak buat tetap kena tangkap. Depa tak kan dengaq alasan lagi dah. Time ambik statement tu lah kita kena cerita semua. Tapi boleh ka kat mahkamah nanti saya kata depa tak ada bukti apa pun maknanya pakaian saya elok ja time tu, kelakuan tak mencurigakan sebab saya tengah main game Clash Royale time tu, bf saya pula tengah merokok. Hahaha. Boleh guna pakai ka? Sebab saya kena pertahankan diri ni.

miszaimi replied at 14-3-2016 07:57 PM
Klau syariah tak taula.klau court biasa penjamin tak yah dtg pon tak pe.yg penting okt.klau okt tak  ...

Ohh okay terima kasih kak. Hmm confirm lah kakak saya tak kan mai

LomaPrieta replied at 14-3-2016 10:10 PM
Ya, buat ka tak buat tetap kena tangkap. Depa tak kan dengaq alasan lagi dah. Time ambik statement ...

Cakap je perkara sebenar. Kalau you yakin you tak buat apa then say the truth. Ada Lah kena tangkap padahal tak buat apa. Ada yg mmg buat apa juga. Tapi Dah you kata you main game and be tengah smoking. Masa tangkap tu apa laporan balas depa kata. Jumpa spender terabur? Jumpa bra terabur? Or lengkap berpakaian. Kalau yakin tak salah counter je. Cakap nak balik bla bla bla hisap rokok main game terus kena serbu.

Patutnya mereka kena hendap dulu tengok. Kalau Tak de apa patut beredar or bagi warning. Yelah kadang kereta nak start enjin nak panas and lelaki biasalah akan hisap rokok.

Kes beego pun kena tangkap gak. Ramai hencap. Tapi aku baca kes tu semua lengkap berpakaian. Pompuan Siap lengan panjang seluar panjang. Bukak pintu pun cepat Takde delay delay. Pompuan kat bilik lain. Lelaki kat ruang tamu. 5 orang. Kena tangkap khalwat. Pompuan bayar denda. Lelaki semua takmo bayar. Depa fight. Berapa tahun kes tu. Baru Ni mahkmah kata beego tak bersalah. So tengok report you and report depa kata jumpa you dalam keadaan apa.

Kalau jumpa bra tercabut spender tercampak Ada Lah benda nak risau.

good luck

Think positive la. Elok jugak kne tangkap, kalo tak.. sebulan sebelum kawen ringan2 dalam kete, seminggu sblm kawen check-in. haaaa..

kalau isap rokok (passanger x isap rokok), sila isap rokok kat luar kereta - sambil memanaskan injin, menyejukkan airkon. kalau kat highway, berenti kat rnr isap rokok kat pondok yg dikhaskan. injin kereta perlu dipanaskan terlebih dahulu utk menjaga gasket, piston ring n memastikan pelinciran dlm keadaan yg baik n suhu yg sekata/sesuai utk berfungsi. ia juga dpt membantu menghalau haiwan2 yg menumpang bawah kereta, dlm injin atau dlm ekzos.

Follow Us
Edited by Abangspek at 15-3-2016 10:12 AM

taniah, sila kurangkan reger hantaran kamu (kalau ada), huhu

Burn RM3k, boleh tahan gak tu. Cukup bagi banyak tetamu makan masa kahwin

Tempat kantoi tu, gelap sgt ke? Sbb klu kawasan hotel pub bagai tu, kan ke ada banyak lampu menyala? Klu terang2 byk lampu pun mengada nak tangkap, boleh tahan teruknya dorang. Melainkan mmg korang park tempat gelap, cam belakang lorong ke hape ke, yang tu mmg cari nahas

Adalah tu hikmahnya di mana-mana kantoi gitu. Cuma kesian kat family jek la.

Semoga boleh kurangkan denda tu. Lagik hebat, lawan habis2 an. Menyampah gak aku dengan "religion police" ni, selalunya perangai dorang boleh tahan melebih-lebih.

Apech andaikan bf tt hisap rokok dlm kereta sb kalau kat luar kereta, takkan kena tangkap kan.

Kalau tgh hisap rokok, mesti tingkap bukak kan? Takkan masa serbu tu org tu tak nampak bf tt tgh hisap rokok n tt tgh main game. Mesti jelas nampak kan? Takkan kena tangkap jugak.

Lain la tingkap tutup. Tapi ada ke org hisap rokok tutup tingkap?

Hisap rokok dlm keadaan kereta statik aka tak bergerak apech andaikan bf tt akan bukak tingkap dengan seluas-luasnya. Kalau tak mesti berkepul-kepul dlm kereta. Kalau kereta tgh bergerak, ok la bukak tingkap separuh.

Selalunya kalau suami apech bg alasan nak habiskan rokok dulu sebelum gerak adalah sebab dia tak nak hisap rokok dlm kereta. Dgn kata lain, dia akan habiskan rokok dia dekat luar dulu baru masuk kereta.

Tak pernah lagi bila dia kata "nak habiskan rokok dulu", dia hisap dlm kereta. Tapi tak tau la. Kot-kot ada forumer lain yg merokok jugak boleh bagi komen.

Dah kena tangkap tu, nikah aje le cepat cepat. Duk konar sana sini lagi tu buat apa?

i wish u the best. lesson learnt iaitu jgn berada di tempat tersembunyi dgn bukan muhrim.

munchkin replied at 14-3-2016 11:50 PM
Cakap je perkara sebenar. Kalau you yakin you tak buat apa then say the truth. Ada Lah kena tangka ...

akk suka komen munchkin ni.....

Terbaik

jazaa100 replied at 15-3-2016 10:46 PM
akk suka komen munchkin ni.....

Terbaik

bukan apa kak. depa ni nampak cam nak membuli and tunjuk kuasa. kami mmg tak buat salah. muka kami konfiden. kami cakap pun konfiden jugak. cuba kalau kami takut takut, mmg kena angkut. actually hari tu dia nak angkut spouse munchkin. spouse kata, boleh tuan, saya ikut tuan. spouse saya akan ikut belakang. dia akan hubungi lawyer kami juga. kalau tuan rasa saya perlu pergi ikut tuan, saya ikut saja arahan tuan walaupun saya tak tahu atas sebab apa tuan nak angkut. tuan bagi tahu kenapa dan sebab apa.  bila dah spouse munchkin cakap begitu, polis tu pulak dah gelabah. dia cakap tnggu jap saya call inspektor ke hapa. pastu dia datang balik dia kata kalau boleh jangan datang area ni next. kami buat raid. come on lah, pakai kami pun cam orang ofis ofis, siap ada pen di poket lagi. kebetulan di area situ.

LomaPrieta replied at 14-3-2016 05:17 PM
Tak lama lagi nak nikah pun. Silapnya lepaih tengok bola kat mamak, pukul 1 lebih tu naik kereta.  ...

lain kali suruh pakwe isap rokok luar kete. tak baik utk kesihatan awak.

Edited by apech at 16-3-2016 10:16 AM
munchkin replied at 15-3-2016 11:22 PM
bukan apa kak. depa ni nampak cam nak membuli and tunjuk kuasa. kami mmg tak buat salah. muka kami ...

Kalau dlm keadaan munchkin, mmg patut la kita kena bertegas kalau dah mmg tak buat apa-apa.
Kalau dlm keadaan tt, patut bertegas. Yg jadi persoalannya, knp nak angkut jugak kalau dah masa serbu tu tt tgh main game n bf hisap rokok. Kalau saya, mmg saya pertahankan diri sehabis-habisan.

Atau mungkin pegawai tu nampak kereta bergoyang padahal pegawai tu taktau yg tt tgh eksaited main game dkt hp sampai bergoyang-goyang. Tambah-tambah lagi bf tt hisap rokok sambil tutup tingkap. Jadi pegawai tu tak nampak, tu yg dia tahan. Dan lagi bila suruh bukak tingkap, korang ambik masa yg agak lama. Tingkap jem, maklum la kereta dah sizen.

Edited by munchkin at 16-3-2016 02:33 PM
apech replied at 16-3-2016 10:14 AM
Kalau dlm keadaan munchkin, mmg patut la kita kena bertegas kalau dah mmg tak buat apa-apa.
Kala ...

Kami mmg dekat area orang quite ramai. Di tempat terbuka. Dia nak datang angkut jugak. Bukan dalam kereta ke apa

Nak dengar cerita tt jugak. Mungkin bf dia hisap rokok tingkat terbuka tapi dah keadaan tu sunyi. Mcm kes saya juga lah walaupun ada orang keliling tetap nak angkut?

Saya lebih suka dengar cerita terperinci dari buat assumption (based on vivid imagination mungkin kereta bergoyang, mungkin wap nafas selaput tingkap, mungkin bunyi ah ah). Sebab kalau saya buat assumption based on cerita sekerat jalan, apa beza saya ngan penguasa tu nanti? Cekup tapi padahal org tak bersalah pun. Tt pulak pi mengaku. Sepatutnya ask them atas sebab apa nak tangkap. Kita dah nak gerak. Nak habiskan rokok sebatang. Ada nampak baju melayang or kami berpegangan tangan ke apa ke?  Kalau u nampak buktikanlah. sepatut cakap gitu. Takpelah atas dunia nak tunjuk kuasa tapi kalau betul tak bersalah yg atas satu tu nampak je. Cam kes beego lah. Akhirnya hakim pun kata tak salah.

Nowadays ingat selamat lagi ke nak duduk kat luar tempat sunyi hatta nak isap rokok. Penjenayah berleluasa kini.

LomaPrieta replied at 14-3-2016 05:17 PM
Tak lama lagi nak nikah pun. Silapnya lepaih tengok bola kat mamak, pukul 1 lebih tu naik kereta.  ...

ms kt kdi mamk tu x nk lak bf ko nk isap kok..
adehhh...benda nk jadi kan..
betabah la dek...lebih sian kat famili ko ...

fifie_olin replied at 16-3-2016 01:55 PM
ms kt kdi mamk tu x nk lak bf ko nk isap kok..
adehhh...benda nk jadi kan..
betabah la dek. ...

Lelaki cam tu lah fifie kat kedai mamak isap sebatang. Nak masuk kereta pun sebatang lagi dah jadi habit gitu.

Geng geng aku cam tulah. Sebatang sebatang. Dah bersurai nak masuk kereta start enjin sebatang lagi. Tapi taklah isap dalam kereta. Isap tepi kereta. Heheheh

kesian hang

Sebab tu la kena cite betul-betul. Untuk kes serius mcm ni, kalau cite separuh tambah lagi dengan keadaan sosial zaman sekarang susah untuk kita berhusnuzon lagi dah.