CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LomaPrieta

Kes khalwat & turun naik mahkamah.

apech replied at 16-3-2016 04:11 PM
Sebab tu la kena cite betul-betul. Untuk kes serius mcm ni, kalau cite separuh tambah lagi dengan ke ...

Sabarlah apech. Kita tunggu saja dia mai sambung cerita. Tapi tak kisahlah kita zaman apa pun. Tak semua sama. Tak semestinya orang lain tak betul maka kita generalize semua situasi sama. Kalau selalu buruk sangka susah nak sangka baik sebab dah jadi tabiat.  tak habis tapi kita dah bagi keputusan based on kes kes lain (yg bersalah). Maka jadilah penguasa yang jump the gun mai tangkap dan nak dakwa. Nasib ada hakim bijak pandai, maka terlepas selepas dengar semua hujah dan bukti yg mengatakan tak bersalah.  

hmmmmm.....bertabahlah

Eh apa jadah bopren ko isap rokok dlm kete semasa ko kat sebelah???
ko tak lemas ke dgn asap rokok?
sgt tak baik dan tak bertimbang rasa buat gitu

Moga kau insaf dan berdoa, solat hajat banyak2 ye
mohon x ulangi perkara ini dan cepat2lah kawin

munchkin replied at 16-3-2016 05:47 PM
Sabarlah apech. Kita tunggu saja dia mai sambung cerita. Tapi tak kisahlah kita zaman apa pun. Tak ...

Abg aku hakim syariah, sb tu aku boleh ckp mcm tu. Brp ramai muka inesen tudung labuh yg kena tangkap, merayu kurangkan denda. Dtg pakai kopiah, muda tua dah kawin bujang semua ada. Alasan dorang banyak tak masuk akal. Mmg judgement aku based on story yg dia cerita. Aku buat andaian sb dia cerita separuh.

Kan aku ada cakap, kalau betul situasi dia mcm tu tp masih kena tahan, penguatkuasa tu mmg dungu. Tp dia lagi dungu sb tak pertahan diri sendiri. Tapi nak marah benda dah lepas. Cuma boleh bagi nasihat mcm mana nak defend diri masa dengar kes.

Cuba la rajin-rajinkan dgr kes syariah, baru timbul rasa takut nak besarkan anak sendiri. Rasa nak sorokkan dalam gua.

Andaian aku tu pun boleh diguna pakai org lain supaya tak terperangkap dalam 'situasi andaian' aku tu.  

Edited by munchkin at 17-3-2016 06:01 AM

criminal justice 101. individuals are presumed innocent until proven guilty. also bukankah ianya menjadi contempt of court kalau kita memandai mandai berkata mendahului keputusan mahkamah innocent or guilty of the accused. so beban tuduhan (burden of proof) juga jatuh kepada penuduh bukan yg tertuduh. but of course you kena defend yourself apa yg you boleh defend that you have to find out.

macam kes beego lah terlepas tak bersalah.

Even few years back pun ada HAKIM syarie ditangkap khalwat. so dulikkan masyarakat prejudis ni. Belum apa apa dah jatuhkan 'hukuman'. Anyway hakim tu disabitkan tidak bersalah. Tapi berapa lama dia makan hencapan masyarkat just because bila kena tangkap orang dah jatuhkan hukuman mendahului mahkamah hanya kerana 'biasanya org yang kena tangkap adalah bersalah'.

People make mistake. you me everybody pernah buat salah. Learn and move forward saja. Tak perlu hidup dalam ketakutan kerana cerita lalu or cerita cerita lain. Yang penting atas sana tahu. Kalau betul you tak bersalah, yang atas tu insyaAllah akan tunjuk cam kes beego and hakim syarie tu. Atas sana mahkamah and hakim lagi besaq.

Sabar dik. Kalau adik xsalah jgn risau sgt. Kdg2 nasib kita xbaik, berada di waktu dan tempat yg xkena.

Follow Us
kesian orang melayu. kena intimidate dengan private life.

Iolspenah kena tahan juga.. tapi dah kawen masa tu. Soal pun nak garang2.. syukur masa tu selangor dan ada kad kawen yg saiz ic tu. Laki iols kasi ajr kt pegawai tu dengan muka tenang. Yr fhm dia jalankan tugas. Tapi budi bahasa tu mana... tau la iols cantik dan kurus cam anak dara... hahaha

Dalam hal ni tt memang la bersalah sbb berdua2an di tempat sunyi yg boleh menimbulkan syak. Tak kisah la kt belakang kedai mamak ke, kat tepi highway ke.. pokok pangkalnya tt dah melakukan khalwat, walaupun tak buat apa2.. harus diingat, khalwat dan zina tu lain ya. Tapi dua2 tetap salah. Lain kali anak dara jangan keluar dengan lelaki bukan muhrim tengah2 malam walaupun sekadar nak tengok bola kat mamak. Kalau nak pergi jugak, bawak kawan lain. Pengajaran utk kita semua..

Ada orang yang aku kenal, dia kena tangkap masa kat pantai tengah2 hari buta dengan awek dia. Diorg jumpa sebab nak declare putus. Hmm.. sadis kan.. tak pasal2 je.. jumpa sebab nak putuskan hubungan, alih2 kena tangkap basah. Sebab masa tu diorang berdua je, takde orang lain kat pantai tu.. yela.. pantai kat kampung kan. Naik turun mahkamah jugak la lps tu.. kaunseling lagi..

virgo19 replied at 20-3-2016 10:41 AM
Ada orang yang aku kenal, dia kena tangkap masa kat pantai tengah2 hari buta dengan awek dia. Diorg  ...

Pastu kwn uols tu kena nikah ke ???  Jumpa sbb nk clashkn ??

JENABREJAM89 replied at 20-3-2016 08:41 PM
Pastu kwn uols tu kena nikah ke ???  Jumpa sbb nk clashkn ??

Diorang tak nikah, sebab memang nak putus kan.. tapi kena bayar denda dan pegi kaunseling.

virgo19 replied at 20-3-2016 09:08 PM
Diorang tak nikah, sebab memang nak putus kan.. tapi kena bayar denda dan pegi kaunseling.

Ooo ... Kiranya kena tngkp khalwat ni xsemestinya lah kena nikah ye ...  

Kes tt ni tt nak nikah kan ?? Tp still kena byr denda n pegi kauseling la ye ...

JENABREJAM89 replied at 20-3-2016 09:22 PM
Ooo ... Kiranya kena tngkp khalwat ni xsemestinya lah kena nikah ye ...

A'ah.. tak semestinya kena nikah. Tapi tengok kes la kot, sebab org yg iols cerita ni masa kena tangkap memang lengkap berpakaian, cuma silapnya duduk berdua je.. kalau yg kena tangkap tak berpakaian tu tak tau la pulak camne, huhu..

Edited by bypassthecortex at 21-3-2016 02:46 PM

Kesalahan khalwat ni mcm kes2 "strict liability" (mcm langgar lampu merah, x pakai seat belt....court x pedulik langgar sebab x nampak etc), dia kesalahan "berdua2an lelaki dan perempuan yg tiada ikatan perkahwinan dalam keadaan yg menimbulkan syak" (pg tengok la kat kanun acara jenayah syariah apa elemen khalwat under tu), dia bukan sebab melakukan seks ke ape ke, tak buat ape2 pun, tapi kalau lepak tempat sunyi yg menimbulkan syak, boleh convict dah...lagi satu kalau aku prosecutor aku tepek balik, hang tak leh parking kat tempat terang sikit ka nak perabih rokok, hang bukan isap ganja.......apa apa pun benda dah jadik, sekarang ni jangan bayar sendiri, minta boifren tu bayarkan, dia yg buat hal, xkan x dia x boleh fikir, nak lagi telus, suruh dia sumpah,malam tu niat dia ape sebenarnya parking kat belakang mamak tu, nak perabih rokok ke nak sneak peek show malam pertama.......tapi dah terlambat nak tinggalkan boifren mcm ni, make sure member ni bertanggungjawab la, jangan mulut je janji nk kawen.........sori kasar sikit, sbb marah dgn ke "naive" an bebudak pompuan sekarang ni yg x kesian mak bapak....dulu bos aku loyer syariah banyak mak bapak datang rayu2 mintak ambik kes cakap anak gadis saya tertipu la apa la, semua anak pompuan dia x salah la, tapi bos aku x amik sebab mmg x boleh pegi punya, klu dah dua2 dlm selimut, tertipu ape...... buang masa amik loyer, buat rayuan sendiri je........aku dulu dengan kawan2 aku xde la baik mane, tapi kitorang gentleman, tak de nye nak makan free.........

iols penah kena dgn ex boipren
masa tu weols tgh jalan dr kawasan kediaman student ke pekan kecik
dekat je dlm 5 min walking distance cumanya agak gelap skit
pastu kete ni lalu tahan weols..pastu nk marah2
aku plak macam ko dah kenapa nk ceramah aku...aku pakai lengkap jln kaki je kut di temani lampu jln
pastu derang suh nek kete n hantar weols balik umah sewa...
iols turun je kete terus hempas pintu marah di tuduh bukan2 pastu terus blah naik rumah
lantak le apa boipren nk kawtim...sbb mmg x buat apa2...pegang tgn pon tidak...
plus ramai lg yg tgh jln2 kat situ...siotttt

beldandy replied at 21-3-2016 04:26 PM
iols penah kena dgn ex boipren
masa tu weols tgh jalan dr kawasan kediaman student ke pekan kecik
...

takkan pegang tangan pun tak boleh? rigidnya agama

PE-DX03 replied at 25-3-2016 06:51 PM
takkan pegang tangan pun tak boleh? rigidnya agama

Ko buat lawak ke?
ok...aku gelak skit ok...
u muslim kan?
saja nk sarcasm eh?
ok aku gelak lg skit

BF isap rokok dlm kereta yg tak bergerak tutup tingkap ke?
Even aku yg hisap rokok pun takkan hisap rokok dlm kereta dgn cermin tertutup rapat.
Kalau ada org lain mmg tak hisapla jawabnya.Nak isap jugak berenti dan keluar kereta.
Melainkan sesama perokok... itu pun wajib tingkap diturunkan.