CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: redschematic

Dilema seorang pelajar

Innrukia replied at 19-3-2016 03:05 PM
hati kita milik Allah dik.
doa la yg baik2 utk dia (mode setazah sat)

Exactly pendekatan yg saya ambil skrg. Saya bukan siapa-siapa bg dia dan saya taknak kongkong apa yg dia nak buat, just kena pandai jaga diri saja, don't break my trust

redschematic replied at 19-3-2016 03:20 PM
Exactly pendekatan yg saya ambil skrg. Saya bukan siapa-siapa bg dia dan saya taknak kongkong apa  ...

u need someone to share ur love story is it
akak ni slalu jer jd 'telinga' utk org2 yg ada problemo centa & hidup....
anyway focus mana yg penting dulu dik....

Innrukia replied at 19-3-2016 03:26 PM
u need someone to share ur love story is it
akak ni slalu jer jd 'telinga' utk org2 yg ada p ...

Dah tersimpang drpd matlamat asal ni sorry la kak, mood petang-petang panas-panas ni, tersimpang pulak. Thread mintak pendapat dah bertukar ke luahan hati ni adoi

Fokus study dulu. Kalau ada jodoh tak ke mana.

Usrah apa mende laa yang gewe u ni involve dik..? Ahkak dulu pun penah jah joint usrah bagai ni...just untuk mendalami agama..belajar kitab..tapi takde plak sampai bila orang tanya join usrah apa jawapan solid kene buh adalah 'rahsia'! Sesuatu sangattt. Sepatutnya apa yang kita dapat dari usrah tu..kita sebarkan pada orang lain plak..barulah tercapai misi dan visi berdakwah. Ni untuk kelompok depa jah..lepas tu kalau nak tau lebih lanjut kene sendiri joint..hak elaaa..pemendeeee laaaa..

Teringat lak member ahkak sorang.camnila gak..kawin dgn sesama usrah..timbalan presiden lagi... time sesi taaruf tu kemain laa msg malam ni jgn lupa tahajjud..jgn lupa khatamkan quran..jgn lupa tu jangan lupa ni.....pendek kata ciri2 imam berjayalah... bagusla kan...sape pun mau camtu punya orang....

Bila dah kawen..bila bini tegur ada masalah bangunlah tahajjud..bule plak jawab: aku tak kuat lagi nak qiam2... siap gelar bini muka mcm setan..walhal baru sebulannnnn dik jadik laki bini...aalahaaaiiii..

Macam ada forummer kat atas ada cakap, takut ni ajaran sesat.
Setau I, dan pengalaman I dulu suka-suka  ikut kawan ja pi usrah.(tapi tu pun sekali ja I pi, jadi I don't really know much about the details, jadi maaf ya)
Before I pi dulu, kawan I dia ada bawak I jumpa dulu dengan akak Usrah ni (nampak gaya macam ketua) dan akak tu yang terangkan kat I apa Usrah ni dan apa yang diaorang buat bla-bla.
Jadi, in this case TT.Sorry but I cannot help being skeptic.
I rasa mesti ada apa- apa atau bakal tunang TT memang (like you said, she insisted you to join) yang nak TT join dan tengok sendiri apa yang dalam usrah tu.
I x adalah banyak pengalaman sangat, cuma I rasa you can try ask others about this Usrah.
Or try ask someone who's in there already atau orang yang dulu pernah join Usrah ni ke apa.
Cuba dapatkan pandangan dan pendapat orang lain jua.

Follow Us
Edited by ninja boy at 19-3-2016 07:13 PM

dunia pelajar x sama dgn bila bekerja, mmgla masa student boleh byk aktiviti kampus sana sini, kalau dan bekerja dah berumahtangga mana ada spt zaman student lagi, anggapla aktiviti beliau sbg sementara ja di zaman student. dah kerja nanti x sempat ddah semayang sunat negaji usrah semua.

berdakwah amendenye kalo segala nye classified. siap suh kawen ngan ahli grup bagai, bkn ngan ahli sunnah. ajaran sesat ke ape? taksub semacam.

Cerita ko ni tt menarik minat aku. Sebab aku dulu pun  join usrah zmn jd student. Aktif sikit2 ja.  Adalah dlm beberapa tahun join.. cuma lepas dah abis blaja n keja, aku  x follow up dah sebab aku sedar diri aku.. n xnak jadi hipokrit. Sbb di kampus je pakai elok2 balik kmpg tuka pki jeans nmpk n pki shirt jgk. Aku cuma katakan usrah gf ko ni pelikk.. sebab mana2 grup usrah pun misi dia utk sebarkan dakwah.. tarik seramai mana org utk ditarbiah. BUKAN DENGAN CARA BERAHSIA. Kalau lah grup usrah gf ko ni bersih, kompom akak tu tarik ko skali join usrah ni lagi2 kalau ko jenis berpengaruh dkt kampus n aktif.. lagilah akak2 n abg2 usrah ni nak. Sebab senang dorg sebarkan dakwah melalui org yg berpengaruh. Bukan nk suruh gf ko rahsiakan grup ni dr ko. Bab crita suruh gf ko kawin dgn org usrah, biar aku cite, grup usrah ni mmg la.. kalau boleh dorg nak ahli muslimah dorg kawin dgn ahli muslim dorg. Phm? Sebab satu fahaman dan senang bergerak gituh. Cuma kalau la in case tiba2 dia dipaksa kawin ke.. atau di brainwash ke suruh putus ngn ko.. mesti la ada yg x kena dah.  N sesuatu sgt.. ahli usrah xkan buat gitula seakan akan paksa perempuan kawin ngn laki pilihan murobbi. Dalam keadaan yg konfius. No way. And yes.. grup2 org yg agak alim ni klu dah bercinta tu eloklah kawin awal. Dari buat maksiat kan gitu konsepnya. Yg penting sendri tanggung susah senang bersama klu bab2 kewangan slps kawin. Asal sanggup bkorban kira ok. Aku pun rmi kwn cmni. Bahagia ja dorg lepas kwin wlu bgelr student. Cuma pastikan la kamu ni bukan dr golongan keluarga miskin n susah tu je. Kesian makpak di kmpg. Cuma aku nk gitau la dik.. betul kata forumer diatas.. hidup zmn di universitii sgt jauh bedanya dgn zmn masa bekeja. Xde dah nk aktif2 dlm pesatuan..aktif berusrah bagai.. hidup nk survive.. kwn2 susah snang dulu..  betebaran..msing2 bawa hal sndri. Dan.. xtau la gf adik ni berubah ke tak bila dah grad. Aku cukup pasti mmg gf ko ni naif n lurus. Aku cdg ngn ko tt.. selidik grup apa yg gf ko join skg. Bersih ke tak. Dan aku pasti ko jenis bijak buat keputusan selepas itu. Gudlak tt.

Clover_Hill replied at 19-3-2016 06:01 PM
Usrah apa mende laa yang gewe u ni involve dik..? Ahkak dulu pun penah jah joint usrah bagai ni...ju ...

Amboi 'bagus' betul suaminya mintak simpang la huhuhu. Tu la, secretivenya tu macam dia simpan sesuatu yg besar, entah apa la. Kalau setakat undang-undang universiti, rasanya tak perlu melampau-lampau sampai macam tu, dorg rekrut member pun saya tak pasti macam mana. Boleh kalau nak try korek tapi kadang-kadang tu frustrated jugak dengar jawapan 'rahsia' tu, which is why saya malas nak join in the first place.

knnk replied at 19-3-2016 07:00 PM
Macam ada forummer kat atas ada cakap, takut ni ajaran sesat.
Setau I, dan pengalaman I dulu suka-s ...

Well, keahlian group tu mmg anonymous habis. Saya taktau sapa ahli group tu selain dia. That kind of secrecy. Saya pun taktau ahli kenal sesama ahli atau pun tak. Yeah saya tak salahkan akak pun kalau akak skeptik, saya pun skeptik dengan group ni. Dia punya polisi tu mencurigakan betul. Sebab polisi secrecy dia tu, almost zero chance utk saya tanya ahli yg lain atau former member sebab tak ramai yg akan mengaku pernah jadi a part of the group.

ninja boy replied at 19-3-2016 07:11 PM
dunia pelajar x sama dgn bila bekerja, mmgla masa student boleh byk aktiviti kampus sana sini, kalau ...

Harapnya begitu la

pr3ttytw33ty replied at 19-3-2016 07:13 PM
berdakwah amendenye kalo segala nye classified. siap suh kawen ngan ahli grup bagai, bkn ngan ahli s ...

Sebab tu la saya skeptik nak masuk group tu, saya pernah bangkitkan isu ni dgn dia tapi alasannya sebab hanya ahli sahaja yg akan faham perjuangan dorg. Perjuangan dakwah ja pun, apa la yg susah sangat org kebanyakan nak faham, tak faham betul

mujer_in_espejo replied at 19-3-2016 07:54 PM
Cerita ko ni tt menarik minat aku. Sebab aku dulu pun  join usrah zmn jd student. Aktif sikit2 ja.   ...

Yes, exactly the point yg saya selalu bangkitkan, kenapa bergerak secara senyap kalau misinya nak berdakwah kepada org ramai? Setakat ni takde la bakal tunang saya kena paksa kahwin lagi ke apa, just dia sangat tak digalakkan kahwin dengan bukan ahli, sebabnya macam awak nyatakan tadi la. Saya cuba utk sedarkan bakal tunang yg lepas dah kerja nanti, takdaknya indah belaka, boleh berdakwah tanpa bekerja etc. Yes saya rasa dia terlalu lurus dan naive. Mungkin somewhere in our future sy kena berbincang dgn dia pasal ni. Payah jugak kalau deal dgn idealist ni. Sebab tu la kami berhasrat utk bertunang awal, at least org tau dia dah diikat kan.

Ko budak uia ke dik?

Ko report kt uni jelah dik..mana leh buat group usrah sesukati tanpa pantauan dr uni dik. Biar gelabah sket top leader usrah tu!bangang sgt org soh pi blajar depa sibuk nk soh kawen sesama ahli usrah plak..

mokcikKSKB replied at 19-3-2016 11:29 PM
Ko report kt uni jelah dik..mana leh buat group usrah sesukati tanpa pantauan dr uni dik. Biar gelab ...

Universiti dirahsiakan tapi bukan UIA la

Edited by munchkin at 20-3-2016 01:29 AM

Senangnya tunang or gf dipengaruhi. Mudah cam lalang. Kena cakap or brainwash sikit terus ikuttttt je. You sure ke nak kawin ngan org cam ni?  Esok dah kawin lagi susah. Aku kalau org cam lalang or senang dipengaruhi ni hmmmm tinggal je. Sorrylah. Sekarang mmglah centaaa. Bak kata mak mertua. Tapi obvious sangat kot ko je pikir pasal dia. Tapi dia???? Lebihkan usrah dia tu. Berahsia bagai. Tapi that's beside the point. Point is mudah Terpengaruh cam lalang.

Bunga bukan sekuntum. Berlambak lagi kat luar tu.

korang nak berusrah ke berpersatuan ke, paling penting pelajaran jangan ditinggalkan.  BIL akak dulu aktif usrah masa kat U, bila nak masuk meminang muslimat usrah tu, bapa muslimat tu bagi syarat dia tak boleh kerja kat Lembah Kelang, kena kerja dengan usrah mereka dan duduk kat tempat mereka.  Gaji of course la cukup2 nak hidup kat pekan kecil tu, bawah RM1000.  

BIL minta nasihat we all dan putuskan hubungan dengan muslimat tu.  Lepas dpt kerja kat KL, dia aktif dalam NGO dakwah dan dapat jodoh muslimat dalam NGO tu juga.  Hidup dia nampak happy sangat, masih aktif berdakwah tapi hidup normal dan kerja yg bersesuaian dengan degree dia.