CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: redschematic

Dilema seorang pelajar

Cenggini pon dilema? Adeh. Lelaki. Bakal graduan. Adoi. U rasa u boleh jd ketua dia, pimpin dia? Kalo x boleh, then x yahlah .... cari lain. Bila dah rasa ragu2, pikirlah secara matang. Kalo dah was2, doesnt sound good.

aurorae replied at 20-3-2016 11:57 AM
korang nak berusrah ke berpersatuan ke, paling penting pelajaran jangan ditinggalkan.  BIL akak dulu ...

Alhamdulilahh.. i phm la situasi BIL u. Syukur dia ikut kata korg. Kdg2 ada murobbi ni ada  yg taksub ngn grup dia. Smpi syarat tu buat kita terjerat n serba salah..

Hai..aku citer experienceee ak plak ye..xtau sama ke x..aku ipta dulu, penah join mcm bakal tunang ko tu..at 1st memang xtau ape2..yg aku tau u anjurkan aku just follow kawan aku..die ada kakak yg org kuat fakulti so dats why aku d jemput skali....

Ak mmg excited maklum la budak 1st year..ingat nak aktif persatuan sume...dorang ni sume orang kuat usrah.ak je yg x...mcm ak ckp kawan kamceng ak org kuat usrah sebab tu ak dpt pg...n x boleh bagitau sape2,aku yg pg pn xtau ape2..aku cuma ikut n xda d bagi taklimat ape pon nk g mana....

Aku d bawa bermalam kt 1 skolah ni..xda ape pon sbnrnye...cuma macam usrah je..ada debat etc2....program macam kita g kursus kepimpinan kat skolah dulu tu...cenggitu je...

Tapi...ini memang dirahsiakan sebab ni macam ada kaitan dengan parti politik rekrut pelapis...untuk cari pelapis...pada pemahaman aku la..........dorang x cakap pasal politik....cuma macam nak tarbiah kita n tengok sape yang menyerlah kepimpinan etc...

Akan datang orang2 ni la yg tolong gerakkan bila pilihanraya ape...

Cuba ko tanya tunang tu,dia pergi tamrin ke...tak silap alu tu kot nama die....

Pas balik dari tempat tu aku terus x mo libat kan diri...pakcik aku orang atas kat u, tapi xda la die kisah sgt hal politik..tapi die kata kalo orang tau boleh dibuang u la kira...

Napa aku xmo pegi n xsuka?

1stly aku mmg bukan politik punye orang..
2nd aku bengang sebenarnye dgn program tu....ak mmg xtau ape.aku ikut je...waktu tu bulan puasa...aku ikut g naik bas naik taxi, sampai kat lrt ke ktm ke monorail ke ape ak x igt....tunggu orang kat situ sampai dah waktu buka...xda tempat nk beli makanan n aku pon x da bawak ape2...yela dorang xda gtau  ape2 aku bajet ada makanan.....

Pastu ada orang belikan makanan air soya n pau kacang merah...pas kat sume orang...suruh share..aku geram sbb aku tak boleh minum soya...n aku mmg x makan kacang merah..so aku cubit2 roti tu sikit....

Pastu ada la org amik g kat 1 skolah...kat sana d bagi nasi ayam, air baru masak...so x blh minum sbb air panas.....puasa tu..bengang la aku x boleh makan minum..dah lepas isyak dah pon..paling tidak bagi la tau...boleh aku prepare awal kan...pastu tido dalam kelas...aku lapik kain jela ...bantal ke slimut sume xda bawak..berus gigi pon x bawak..dorang x ckp kena tido ke ape kan...so sbb aku terlzlu bengang aku x mo dah terlibat...hehehe...

Tuje..aku rasa tunang ko pon pg yg tu kot.....

tim87 replied at 21-3-2016 11:38 AM
Hai..aku citer experienceee ak plak ye..xtau sama ke x..aku ipta dulu, penah join mcm bakal tunang k ...

Suka dgr pengalaman awk. Yeah 4-5 thun ikut usrah mmg byk pnglmn suka duka. Tp pglmn pahit tu jgk lekat kat kpala. Hihi.. dan aku pun sama penah ada pglmn gini

Ni usrah syiah ke apa dik? siap rehsia-rehsia ni..

tim87 replied at 21-3-2016 11:38 AM
Hai..aku citer experienceee ak plak ye..xtau sama ke x..aku ipta dulu, penah join mcm bakal tunang k ...

Rasanya adik aku pun macam pernah terjebak dlm usrah pesen cenggini (tak tahu la still active ke tak).. Masuk2 utan, ada tamrin. Aktiviti dia ala2 kem kepimpinan zaman sekolah dulu, cumanya pengisian dia banyak benda berkaitan  'tarbiah perjuangan' (perjuangan apa? wallahualam, tak sure. tapi rasanya mcm berkait dengan certain party politik juga.

Dulu ada juga tanya adik, dia pergi program apa, tapi dia macam ala2 reluctant je nak bagi tahu, aku end up tahu pun sebab terdengar dia duk cerita2 dengan adik lagi seorang...

Maybe TT pny bakal tunang(?) pun terjebak dengan benda ni...

Follow Us
Yoohoo.... any update?

Aku ni dari muda sampai tua duduk universiti ni first time dengar benda-benda camni. Nampak sangat aku ni nerd

cepheid replied at 23-3-2016 11:58 AM
Aku ni dari muda sampai tua duduk universiti ni first time dengar benda-benda camni. Nampak sangat a ...

Bukan nerd, sebenarnya teramatlah lucky.

Sampai la ni sy tak percaya konsep usrah ni. Masa kat U dulu, sy terfikir klu setakat geng student jugak yg bagi usrah, saya yg jahil ni pun boleh goreng. Nak2 yg bagi usrah tu, bahasa arab pun tak boleh karang sendiri satu ayat. Lagi mau nak cerita tafsir Quran & hadith bagai.

Skrg ni sy kdg2 terdengar program usrah nurani kat radio IKIM. Ustaz yg lead to bagus ilmu dia tapi kdg2 kenyataan ahli usrah dia yg tak berapa nak kena dibiarkan. Tapi, dgn ustaz tu buat macam tu, dia mcm mengiyakan apa ahli2 usrah dia kata. Sy suka rancangan agama, tp bila usrah nurani ni on air saja, sy tutup radio, tak tergamak nk dgr.

Anyway to TT, tak payahlah "ikat2" ni. Macam tak berubah dari dulu trend ikat2 sebelum konvo ni. Give yourself a break, buka mata.

Sy boleh nk bg point nk kata usrah gf tt salah dari sudut agama. Tu bukan cara dakwah yg diajar rasulullah, period... tak caya tanyalah ustaz2 mana pun.

Dude, kau tak yah pikir pasal nak kahwin ke apa xleh ke?
Kau muda gila kot! aku 24 aku pompuan, aku rasa aku xready lgsung nak kahwin lg (maybe belum sampai jodoh)

Aku ni otak jenis nak have fun, gain experience, jaga mak ayah, enjoy being free dulu..
Sebab aku dapat rasa betapa banyak commitment once aku dah jadi bini someone hehe

Lagipun ada kwn2 aku yg jenis kahwin awal, then ada jugak semudah tu decide nak kahwin semudah tu decide nak cerai. Ada dah couple 7,8 tahun, kahwin setahun cerai.. (Aku tak cakap semua la, tapi mmg ada case mcm ni)

Dorg sendiri pun akan advice aku :

"Jodoh takyah rush, kau have fun, jaga diri sendiri, go out and see people, be the best version of u then sampai masa, dah matured enough about life and responsibilities then go on.."

Bukan nak judge, just my 2 cents la based on org lain nasihat I. Ape pun it's your life..

Btw pasal usrah2 tu, sorry tp ada anak kawan my mum pun mcm tu, dia kawin dgn one of the usrah member (then baru aku phm why, rupanya mmg dorg digalakkan kawin sesama usrah members ye), then skrg pregnant nangis2 menyesal kahwin sebab rasa x ready for commitment...

Belum bertunang kan? Carikla lelaki lain.
Tak lama lg nak habis. Carik kerja dulu. Manjakan diri dulu. Manjakan keluarga even mereka tak memerlukan bantuan. Kalau kelaurga dr golongan yg menjadikan kamu sbg harapan, tolak ketepi la pasal kawin. Carik kerja.

U aku pun ada benda ni. Aku tau pun sebab first year dulu kawan baik aku dipaksa join and dia duk nangis nangis stress tak nak join. Tapi kena paksa. Hari hari akak tu mesej dia paksa pegi. So dia ngadu kat aku. Aku pon sceptical dengan benda ni. Sebab memaksa sangat and secretive sangat. Paling aku tak suka sebab dorang jadi tangan tangan rahsia dalam persatuan yang legal. Contohnya bila AGM beriya la kita ni konon mencalonkan dan mengundi tapi dorang dah meeting siap siap strategi untuk pastikan orang dia yang jadi MT. Rasa tertipu kot bila tau semua tu. Rasa macam diorang anggap diri dorang lagi hebat dari orang lain. Recruit pon rahsia. Who are u to say that others are not good enough to be leaders dalam persatuan islam yang legal yang ada dalam U ni. eeeee bila teringat memang rasa menyampah