CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 26444|Reply: 165

Cerita Sepanjang Jadi Student

Bismillah. Nak try post sini. Beginner lagi. Selalu singgah sini baca mcm mcm story. so aku nak kongsi pengalaman yang aku alami sendiri.

Dalam tahun 2010, aku dpt sambung study kat utara Malaysia. dekat dekat highway gitew tempatnya. so minggu awal mesti ada orentasi kan. orentasi pulak mmg over la bgn pukul 4 pagi kena beratur dah blablabla tp sbb kami junior taktau apa apa ikutkan je. Mungkin kami ni letih sangat, rindu mak ayah, senang terpengaruh, (kot?). Cerita mula dari minggu orentasi tu. ada student kena rasuk dah. sbb kitorang kena naik tangga yang maha tinggi nak naik ke dewan ceramah. sepanjang tangga tu kiri kanan bukit semak semak sikit. benda ni mcm berjangkit tau. sorang kena, lepastu orang lain pulak kena. ada student perempuan lilit tudung yg dia pakai jadik tengkolok(gini ke eja?) pastu besilat sambil cakap jawa. ada yg merangkak macam harimau jari sambil tangan genggam.

Ada pulak yang tengah kena rasuk tu, dia cakap, 'lepasni yang baju hijau pulak kena'. Tak lama lepastu, memang betul. student yang baju hijau pulak yang histeria. Pastu student yang kena rasuk tu cakap 'beeetulll tak baju hijau? heheheheeee'. Gitulah keadaannya dia akan sebut kaler baju yang akan kena rasuk. ni baru orentasi sem 1. kalau ada sambutan , akan disambung lagi. tq.

Rate

1

Matriks kedah ka?? Or uum...i ex uum ..
Sambung lg tt...

Uum ke? Aku penah kerja sana, uum mmg menggerunkan. Jalan nk kesana pun dah gerun. Paling seram jalan nk ke bukit kachi

awaynepian replied at 22-3-2016 07:45 PM
Sambung lg tt...

Een rs mcm bkn matriks changlun tu sbb matriks tu tak de tangga tinggi. & xde la dekat dengan highway.

Unimap kot...

Bukit2 nie unimap kot, kat pauh tu....sebab situ sebelah highway

Follow Us
awaynepian replied at 22-3-2016 07:45 PM
Sambung lg tt...

hehe bukan. kat Perlis.

jap eh pukul 10 sambung. tuntutan kerja.

sem 1 semua junior wajib duduk asrama.

sabtu/ahad/takde class boleh balik rumah la. minggu ni aku dengan roommate balik rumah. kami bilik hujung duduk berdua je. petang Jumaat lepas habis kelas, terus gerak rumah. petang Ahad baru sampai hostel balik.

Malam Ahad,(esok Isnin kelas start), jiran sebelah tegur roommate aku. dia tanya 'pegi mana SEMALAM?' roommate aku bagitau kitorang bedua balik kampung. jiran aku cakap dia nampak kami bedua baru balik dari dewan makan. siap dengar kami seret seret katil lagi. Padahal kami bedua takda , balik kanpung. Jadi, sapa yang dia nampak tu? mueheheh

allhaillll replied at 22-3-2016 09:54 PM
sem 1 semua junior wajib duduk asrama.

sabtu/ahad/takde class boleh balik rumah la. minggu ni ak ...

Uiks   unimap..ada member lecturer kat sana..keras gak ..n ni tpt baru gak kan...

card_reader replied at 22-3-2016 08:36 PM
Bukit2 nie unimap kot, kat pauh tu....sebab situ sebelah highway

hampir tepat.. hampirrrrr

awaynepian replied at 22-3-2016 09:58 PM
Uiks   unimap..ada member lecturer kat sana..keras gak ..n ni tpt baru gak kan...

taktau pulak cerita pasal Unimap. share la story sikitt

ni baru sem 1. setiap sem ada cerita. kecuali sem 4. sebab praktikal. aku cerita satu satu ye nanti.

Niceee...
no shortform...
silakan sambung ye tt...

Kisah lma ms aku student kt ukm stay kat kamsis ibrahim yaacob..tgh mlm dahaga gle tringin nk minum air tin..pi trun ke foyer kamsis..tgh nk msk kn wet siling dgr ngn jelas simen kna cakar ngn kuat..mkin lma mkin kuat.start moto trus pecut...

sem 2. nak stay hostel tapi borang permohonan tak hantar. maka terpaksa la carik rumah sewa. aku ni takda transport. jalan kaki dari rumah sewa tu naik bukit bukit jugak. rumah sewa tu asalnya hutan, tuan rumah tebang buat rumah sewa student. makanya, sebelah rumah sewa kami hutan. pokok getah kot tak silap aku.

kami duduk berlima. masa awal awal duduk takda masalah sangat. start bila kawan yang duduk hostel mintak nak tumpang sbb nak dating dengan bf, takleh keluar masuk hostel lewat. dia plan nak balik lewat la kot. jadik malam tu dia tumpang rumah kami.

Malam tu dia siap cantik cantik, bf dia pun nak datang ambik la kan naik kereta. kawan aku ni tunggu depan rumah. jalan nak masuk rumah sewa aku ni kena lalu hutan kecik. kalau gelap gelap idokleeee nak bejalan sendiri.
Bila bf dia sampai, tetiba dia reverse, patah balik jalan hutan tu. tinggal kawan aku yang baru nak ambik kasut nak pegi kat bf dia tu la. kawan aku tu tepinga pinga kena tinggal bodo bodo je gitu. haha masuk rumah balik la jawabnya. esok lusa bila dah setel proses merajuk-pujuk-merajuk balik-pujuk balik, barulah bfnya bukak cerita. katanya, dia sampai je area rumah aku, mula mula nampak pokok goyang goyang. bila dia perati betul betul, dia nampak ada tiga ekor tengah dok tengokkkk je dia dari dalam hutan tu. macammana rupa benda tu, aku tak pasti sama ada aku dah lupa ke. atau mmg kawan aku tu tak explain.

Rate

1

tr11 replied at 22-3-2016 11:59 PM
Niceee...
no shortform...
silakan sambung ye tt...

yaa tq. sudi sudikan membaca hehe

atekome replied at 23-3-2016 12:36 AM
Kisah lma ms aku student kt ukm stay kat kamsis ibrahim yaacob..tgh mlm dahaga gle tringin nk minum  ...

dah tu sempat tikam air dak? sini panggil air gedegang hehe

allhaillll replied at 22-3-2016 10:28 PM
hampir tepat.. hampirrrrr

Matriks arau kah???..

allhaillll replied at 23-3-2016 01:50 AM
sem 2. nak stay hostel tapi borang permohonan tak hantar. maka terpaksa la carik rumah sewa. aku ni  ...

Uik..ulu banat gak umah sewa awk tu...belah kedah perelih ni banyak hutan lagi...so agak scary..kalau perasan antara kedah ngan perelih...xsalah banyak hutan getah...pnh nk g tasik pedu..smp area kg..sblm hutan pedu dlm kul 6pm...dah gelap sbb bebukit kan..lastly ajak roomate semua balik..konon nak tgk la keindahan tasik pedu..tp rasa hati xsdp...dah la otw tu ada ular besar melintas.....