CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: allhaillll

Cerita Sepanjang Jadi Student

awaynepian replied at 23-3-2016 06:32 AM
Matriks arau kah???..

poli arau lepas changlun. nak sampai perlis.

abeh kau xkena kacau ke dgn 3 ekor antu tu tt

allhaillll replied at 23-3-2016 01:03 PM
poli arau  lepas changlun. nak sampai perlis.

aku dh agak dh poli arau...sbb ko kata nk kena naik bukit g kampus...
sah2 la poli tu atas bukit dr higway tu...

Boleh tahan seram.. Sambungan lagi TT

kattzz replied at 23-3-2016 02:24 PM
abeh kau xkena kacau ke dgn 3 ekor antu tu tt

tak. aku dengan housemate tak pernah kena apa apa. tp org luar dtg masuk rumah ni yang kena. pastu pulak kalau ada yg lewat masuk hostel, tak pun nak overnight, tumpang rumah kami jugak. pastu ada yg tangan kaki ada lebam, dengar bunyi ketuk ketuk, ngigau bukan bukan. gitu le.

achik84 replied at 23-3-2016 02:34 PM
aku dh agak dh poli arau...sbb ko kata nk kena naik bukit g kampus...
sah2 la poli tu atas bukit  ...

haa atas bukit kan. dr rumah sewa kena panjat bukit, dari hostel pun sama. jap kalau ada aku share gambar.

Follow Us
Edited by allhaillll at 23-3-2016 04:31 PM

ni tasik belakang Pusat Islam. (masjid).
ni ustaz aku sendiri cerita masa dalam class. Ustaz sihat ke Ustaz? lama tak jumpa Ustaz

ceritanya masa orentasi junior batch tahun bila tah, ada seorang student kena histeria/rasuk. dia menjerit jerit nak pegi tasik. kalau histeria depa akan bawak student masuk Pusat Islam. Pusat Islam boleh je nampal tasik sbb sebelah sebelah ja. deal punya deal,tetiba tengah tengah tasik tu airnya mcm berkawah/berlubang. air pun berkocak.

Dikatakan, 'penghulu kampung' tasik tu naik ke darat. rupa dia mcm orang orang lama tu. 'dia' tu pesan, 'datang sini untuk carik ilmu. jangan buat bising jangan buat benda tak elok.' sebabnya kat tepi tasik tu ada laluan dr pintu besar poli, nak masuk ke hostel lalu sebelah tasik la. ada la student selalu dok bising la kot. wallahualam.

Lagi satu 'dia' mintak, nak kerusi putih belakang Pusat Islam tu. bawah pokok pisang. dan memang ada. dari sem 1 sampai la aku grad. sekarang ni ada lagi ke tak, taktau la. aku pelik jugak dulu ingatkan kerusi tu saja letak orang nak memancing ke apa. barulah tau sebabnya.

kalau Ustaz tu tak cakap betul, maka tak betullah cerita aku ni.

Nanti aku share lagi.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

allhaillll replied at 23-3-2016 04:07 PM
tak. aku dengan housemate tak pernah kena apa apa. tp org luar dtg masuk rumah ni yang kena. pastu ...

baguslaa ada bodigad tak bergaji

catalina replied at 23-3-2016 05:01 PM
baguslaa ada bodigad tak bergaji

bodyguard tak kasi buat benda bukan bukan le tuuu

Nice story TT.. smbungla lg TT..

Actually time sy duk kat UiTM arau beberapa tahun lepas pon ade cite mistik gini jgk.. Tp takdela seram mane.. hehe

mana2 hostel mesti ada yg mengganggu...masa aku kt uitm dungun pun bnyk gak la dgr citer2 mistik ni...tp aku x pernah la kena...Alhamdulillah

farahya89 replied at 24-3-2016 09:23 AM
Nice story TT.. smbungla lg TT..

Actually time sy duk kat UiTM arau beberapa tahun lepas pon ade  ...

tq baca. aku ingat takde org singgah sini dah :*

cerita ni pendek je. masih sem 2, kat rumah sewa sebelah hutan.

habis kelas kami berlima pun balik rumah. dah beli siap siap makanan untuk malam japgi sebab kami takda transport nak keluar, pastu hutan pulak kiri kanan. dengan lampu jalan takda. idok lee~~

dekat dekat maghrib gitu, bini tuan rumah ketuk pintu nak jenguk kami ada makanan ke tak, ok ke rumah. camtu la. tapi kami selalu perasan, dia tak bagi salam. dia cuma ketuk pintu pastu panggil 'adikk...'

dia cuma sembang dengan kawan kawan aku je. aku dalam bilik , tapi pintu tak tutup, tengah on fb. aku dengar la depa sembang apa. tak join ja. dah lama sikit akak tu pun balik la. bilik aku ni tingkapnya sebelah pintu. lepas akak tu balik, aku dengar 'kummmmmmmmmm'. gitu. sayup je. suaranya lembut tapi masih aku dengar jelas. aku angkat kepala, housemate aku takda respon apa pun? masing masing tengah beguling guling. aku je ke yang dengar?

pastu semua dah bangun buat hal masing masing, aku pegi kat sorang housemate aku ni. aku tanya dengar tak orang bagi salam? dia cakap tak dengar pun. cissss aku sorang ja yang dengar ni. nasib baik aku tak jawab salam dia. sebab aku pelik dengar 'kummmmm' je. udah la tingkap aku tu kalau bukak memang nampak ke pintu.

malam tu, kami belima tido kat hall ja. takut nak masuk bilik dah kihkih

Rate

1

mamapea replied at 24-3-2016 11:34 AM
mana2 hostel mesti ada yg mengganggu...masa aku kt uitm dungun pun bnyk gak la dgr citer2 mistik ni. ...

share la sini

ramai kwn2 ckp pernah nmpk pocong...sapa2 yg dok kt rumah kayu mesti akan nmpk...yg dok rumah batu x pernah pun jumpa apa2...
tasik kt blkg hostel (sura hujung) dh ramai yg mati lemas kt situ...kt pantai pun sama...ada budak2 laki citer ada sorang student mati lemas masa mandi kt laut...tiap2 mlm jer katil dia basah...diorg ckp budak yg mati lemas tu balik ke bilik dia..
hostel prmpn yg rumah batu kt dpn house guard sampai tingkat 3...bila tgh study mlm2 mesti pak guard akan lalu jln round2...bila student2 nmpk diorg akan tegur la...bila pak guard dh blah baru diorg tersedar yg pak guard lalu kt luar tingkap...padahal tingkat atas...xkan pak guard terapung kot...
bila time nk exam tgh2 mlm mesti ada makhluk dtg bilik sorang2 buka pintu sambil ushar2 student tgh study...pastu hilang mcm tu jer...
aku x pernah pun alaminya...aku just dengar citer ni dr senior2...

Rate

1

mamapea replied at 24-3-2016 01:41 PM
ramai kwn2 ckp pernah nmpk pocong...sapa2 yg dok kt rumah kayu mesti akan nmpk...yg dok rumah batu ...

yang katil basah tu baru baru ni dengar. kawann cerita. dia kerja kat terengganu. adakah dari cerita yang sama?  

tq share. habeh study lama dah ka?

allhaillll replied at 24-3-2016 02:31 PM
yang katil basah tu baru baru ni dengar. kawann cerita. dia kerja kat terengganu. adakah dari ceri ...

dh lama...grad 2003...aku batch dis 99

eenhemo2 replied at 22-3-2016 08:13 PM
Een rs mcm bkn matriks changlun tu sbb matriks tu tak de tangga tinggi. & xde la dekat dengan high ...

u ols ex matrik changlun ke?

ada lagi ka dok singgah sini?

masih rumah sewa, housemate jumpa kucing kat kampus. dia bawak balik rumah. seperti aku cerita sebelum ni, rumah sewa aku dekat dengan hutan.

mcmmana tah, kucing tu lari naik hutan sebelah rumah aku tu. housemate aku pun tak pikir panjang, terus kejar. aku pun nengok je dari jauh. pastu dia pun turun bawah balik bawak kucing tu.

malam menjelma. gitew.

housemate aku yang ada kucing tadi ni cakap phone dgn bf dia. kat luar rumah. ada la lepas isyak mcmtu. kami yang lain dalam rumah. tetiba tengok dia lari masuk. muka pulak pucat. kami tanya 'awat?' dia geleng cakap takda apa apa. terus masuk bilik. kami biar ja la. sambunh aktiviti masing masing.

macammana tah, dengar housemate aku ni menangiss dalam bilik. nangis mendayu je. kami pi la tanya awat kan. dia cakap dia nampak kain putih terbang dari bukit tu.

lepastu dia dah start meracau racau dah. nangis nangis. kami panggil tuan rumah. tuan rumah tanya housemate aku ni buat apa tadi. baru teringat dia ada naik bukit kejaq kucing siang tadi.

tuan rumah ni pegi panggil pakcik jiran jiran sana, ada baca baca sikit, kawan aku ni pun behenti meracau, terus tido. kami susun tilam, tido belima kat hall.

esoknnya, kami bangun. tengok housemate aku ni takda dah. hilang. tengok dalam bilik takda, toilet takda. haa sudah. naik bukit lagi ka?

kami call hp dia. dapat! tapi tak angkat. takda pulak dengar ringtone dia dalam rumah ni.

'tutttt.... tutttt....hello.' dia jawab!

'*** kat sekolah memandu ni, japgi call!' kihkih dia keluar rumah awal nak pegi ambik lesen rupanya.

Rate

1

mamapea replied at 24-3-2016 04:01 PM
dh lama...grad 2003...aku batch dis 99

lama dah. legend la story katil basah tu ye. aku baru dengar minggu minggu lepas.