CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: allhaillll

Cerita Sepanjang Jadi Student

anak_minang replied at 27-4-2016 03:19 PM
Sambung lagi TT. Best! Best!

hehe tkasih sudi baca aku sebenarnya dah nak habis dah ceritanya. ada lagi satu baru teringat.

ok ada satu lagi.

sebelum peristiwa kotak makanan kami kena selongkar, roommate aku selaluu sangat mengadu dengar bunyi guli jatuh. tipikal kan? tapi memang jadi. kadang kadang tu tengah duduk berdua, dia akan tegur. 'haa! haa! dengaq dak?!' aku tanya 'apadia?' dia bagitau 'bunyi guli jatuh la'. tapi aku tak dengar. aku assume ni semua dari dia sendiri ja sebab roommate aku ni kaki melayan. (pada awalnya tu la tanggapan aku)

satu keserasian aku dengan roommate aku ni adalah:
TIDOQ.
kami akan tidur bila bila ja. ada masa lapang, lena. kihkih

nak jadi cerita, lepas balik kelas, kami pun menjalankan aktiviti tidur kami. sampailah ke maghrib. aku terjaga pun sebab dengar bunyi azan. terjaga saja, mata tutup lagi hihi.

dalam mamai mamai tu, aku dengar bunyi guli jatuh. 'tip..tip..tiptiptip....'

aku bukak mata. pusing tengok roommate aku. dia tidur lagi. tak pikir panjang, aku turun katil. cari merata rata bunyi tu. meja study, bawah almari, bawah kerusi, takdak.

pastu aku pusing carik bawah katil. pun takda. lepastu baru aku reti takut.

dibuatnya aku carik bawah katil punca bunyi guli tu, 'benda' tu tunjukkan diri. naya aku. hehe

tapi mujur tak nampak apa apa.

Wah best best, akak kite study sana. reids slalu gak aaa keluar masuk poli tu. dah tau dia punya kedudukan dah tau dia punya toilet macam mana dah tau semua keadaan blok tu macam manaa. fuhh terangkat bulu romanye.

best TT sambung lagi

mamapea replied at 24-3-2016 11:34 AM
mana2 hostel mesti ada yg mengganggu...masa aku kt uitm dungun pun bnyk gak la dgr citer2 mistik ni. ...

bdk itm dungun gak ke? batch berapa?

Minami_Kotaro replied at 11-5-2016 11:23 PM
bdk itm dungun gak ke? batch berapa?

Dis 1999

Follow Us
zachsham replied at 11-5-2016 08:15 PM
best TT sambung lagi

timakasihh  

Xde xite baru ke?

BONDAFAD replied at 12-5-2016 06:18 PM
Xde xite baru ke?

bukan cita baru. cita lama. baru nak story balik. hehe. satgi nah cita.

poli perlis la tu ...banyak kali aku kena wei sepanjang duduk sana

allhaillll replied at 23-3-2016 04:17 PM
ni tasik belakang Pusat Islam. (masjid).
ni ustaz aku sendiri cerita masa dalam class. Ustaz sihat ...

koridor panjang ni la benda alah tu baling2 batu kat aku.nasib baik dah last day. esoknya balik rumah dan yahoo

CikMooMoo replied at 13-5-2016 02:51 PM
poli perlis la tu ...banyak kali aku kena wei sepanjang duduk sana

batch bila?
cerita kat sini weiii

batch 2007 tapi time tu hantu tak banyak sangat lagi. yang kerap orang lelaki pecah masuk hostel dengan hantu suka main2 tin. bodo betui. nasib baik time tu lembab sikit, lambat tune yang tu hantu.

CikMooMoo replied at 13-5-2016 03:42 PM
batch 2007 tapi time tu hantu tak banyak sangat lagi. yang kerap orang lelaki pecah masuk hostel den ...

senior la ni. yg kes buang baby tu ada dah ka?

tumpang cerita. aku bekas student poli ni jugak.kos tak le gitau .kejadian ni jadi pasa dem dua kalau tak silap.masa ni semua student kena duduk hostel lagi tak blh duduk luar.masa sem 1 duduk bilik 4 orang campur course lain2.jadi masa sem 2 apply bilik bilik berdua dengan budak 1 jabatan tapi course lain.aras 2 kalau tak silap.

budak ni asal bukan dari utara dan ada makcik yang berjawatan agak tinggi di poli.selepas beberapa bulan budak ni menjadi sedikit ketegaq dan dengan kuasa veto makciknya budak ni dipindahkan ke poli di kelantan malam tu jugak .sedih aku hilang roomate.

sebenarnya aku taklah penakut sangat duduk sorang2 sebab member 1 course buat bilik aku ni pot lepak.bilik besaq pastu dia di corner jd memang luas.time nak tido aku bukak lampu.satu malam aku perasan bunyi tin kat luaq bilik.macam jatuh dari tangga.bukak pintu tengok ada tin tengah bergolek turun.ingat kucing bagi terbalik tong sampah la tu.kita kan suka letak tong sampah kecik luaq bilik bg senang makcik cleaner ambik sampah esok.nak kata orang tak dengar bunyi slipper pun.lagipun dah pagi-pagi buta.tak dak orang berjalan dh dkt koridor.jadi tutup pintu balik dengaq bunyi tin tu lalu depan bilik dan terus sepanjang koridor.bising gila sebab langgar macam2 sepanjang koridor tu.masa tu ingat gigih sungguh kucing ni dok main2 .

esok malamnya dalam pukul 2-3 pagi tu dengan pulak bunyi tin jatuh dari tangga.bila bukak pintu tengok tin bergolek. tunggu gak nak tengok kucingnya tapi senyap ja.lepas tutup pintu dengar bunyi tin macam ditendang2 lalu sepanjang koridor mcm semalam.mls nak bukak pintu tgok.benda ni jadi 2-3 malam berturut2.hari ketiga tu baru teringat nak cerita kat member2.depa tu aras 5.depa kata benda tu memang start dari aras depa.sepanjang koridor lepas tu turun kebawah.ada cuba mengendap tapi tak nampak apa yang dok main tin tu .hilang semangat aku.awatla lembab sangat.nasib baik tak nampak tau.

malam tu aku kidnap kucing kat bawah buat teman. dalam pukul 2-3 pagi tu dengaq bunyi tin tu.kali ni aku tak bukak pintu dah.kucing ni pun bangun tiba2 lepas bunyi marah depan pintu.bunyi tin tu tiba2 brenti depan bilik aku.aku dah risau dh.dalam 5 minit macam tu dengan bunyi tu terus bergolek sepanjang koridor. hantu tin ni jadi dalam 2 minggu gak klu tak silap.kucing tu pun terus menetap dengan aku sampai habis sem.pagi aku lepas keluaq petang balik kelas dia dh tunggu depan bilik.aku bagi nasik lauk ikan dengan kibbles kucing.bagusnya kucing ni sebelum aku tido dia melepak atas katil bila nak lena ja dia ubah tido depan pintu.bila bunyi tin ja dia terus bangun bunyi marah.hujung sem aku bawak balik rumah.

allhaillll replied at 13-5-2016 03:45 PM

yang tu tak dengaq pulak.tahun kami ni budak2 macam penakut lagi. tapi dalam takut pun siam posing tepi pool jadi model utk budak2 filem pakai pario lagi.mangga sangat

Edited by CikMooMoo at 13-5-2016 04:20 PM
allhaillll replied at 13-5-2016 03:45 PM

sorry, double posting.

seram giler..blh mengigau baca