CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jargon

nak resign and nak join hai o

20k macam macam baju boleh beli. Jual online dulu.

Adoiii.dulu resign qr sebab home sick.sekarang nak resign malindo sebab bau indian pax.

Janganlah lembik sangat dan mudah mengalah tt.Iolls dah keje ni for 13 tahun tau!

Macam2 bau dah hirup.pax cina,india,arab,afrika.Yang paling sedih bila pax yg dah berumur meninggal dalam flight jedah.

Nk buat bisnes kecik gini bukan dgn berhutang dik...unless bisnes juta2...MLM apatah lg harus dielakkan...realitinya ramai yg melingkup dr yg berjaya..sbb sistemnya cari downline utk merasa kereta dan holiday tu...takat jual water filter mmg x merasa la..
Hutang tu pulak dtg dgn interest lg...nk jual brg hai-o bkn mudah sbb xde kualiti, kos sebenar berapa ringgit je, brg mai dr cina...mark up sampai 2 ribu..lagi2 yg xde aura jual brg mmg terkial2 nk catch up target...camne nk settle hutang on time
Bkn nk demotivate...tp nk kasi warning...tp kalau ada ciri2 kejung hati, x kisah hilang kawan dan sanggup bertenggek kt hq sampai awal pagi boleh la teruskan..

jargon replied at 24-3-2016 11:21 PM
disebabkan uols semue dah melahar aku  maka  aku mcm nk piki sedalamnye..dahla skrgg susa dpt kje kn ...

Better not..
MLM ni kasi untung org pioneer je, org bwh2 baru nak join sakit sikit..
Promise nak coaching la semua tu sweetalking je, nanti semua uols tanggung.

Baik kau lompat cari keje lain, yg dapat develop career. Kalau kau ada minat try develop interest u tu jd business..

Aku pernah diheret kesana kesini oleh akak2 MLM, dekat sebulan xnak ngaku yg business dorg MLM, duk cakap bukak spa ntah pape.
Nasib baik aku tak terjebak, dia cari aku sampai kat uni semata2 nak tanya khabar gila x hahaha
Lepas tu dengarnya lingkup

Pandangan auntie:-

- Nak resign => ok jer, carilah kerja lain.

- Nak join Hai O => Tak usah lah. Menyusahkan diri dgn bebanan hutang di kemudian hari.

Toksah la join hai o. Uols nak ke dimaki dek org?

Uols jadi ajelah FA. kalau tak suka route india tu cuba mintak route lain or cuba nasib dekat airline lain.

FA selalunya hensem kan? Mungkin TT boleh consider jadi freelance model ke

Follow Us

Uols jadi ajelah FA. kalau tak suka route india tu cuba mintak route lain or cuba nasib dekat airline lain.

FA selalunya hensem kan? Mungkin TT boleh consider jadi freelance model ke

GUNDUT replied at 26-3-2016 12:44 AM
20k macam macam baju boleh beli. Jual online dulu.

Somehow iola setuju dengan cadangan uols. Jual perfume, baju bajan, barang2 perhiasan rumah, apa2 ajelah yg rarely found in msia. Selagi ada pompuan dekat bumi ni pecayalah ada aje demand untuk segala mak nenek barang2ni especially nak dekat festive season...

oak.balustrade replied at 26-3-2016 01:32 PM

Uols jadi ajelah FA. kalau tak suka route ind ...

uols..i ni pompan...n fa sini seme pompan je..call centre,gsa rmai la jntan...

jargon replied at 26-3-2016 05:10 PM
uols..i ni pompan...n fa sini seme pompan je..call centre,gsa rmai la jntan...

Uols kalau pompuan pun boleh apa jadi freelance model.

oak.balustrade replied at 26-3-2016 05:53 PM
Uols kalau pompuan pun boleh apa jadi freelance model.

iolss kayu kayan batu beraksi dpn kamera..xreti pose n bkn fotogedik...klau x dah lme dah uolss..

rasanya toksah lah..mmg la nmpk kaya..tp tu luaran je..blkg2 cite kita xtau..

aku dulu prnah gak berhenti kje join satu MLM ni..tp bkn hai o lah..mklum lah tgh muda,xtau lg permainan org2 MLM time tu..tp skrg dh bijak le sikit

memula confident leh maju..leh dpt title CROWN D.O.(title crown d.o. tu kira title paling tinggi..)memula ok la..lama2 upline aku mcm mkin mendesak bayar itu bayar ini..aku asyik gaduh ngn mak aku psl mak aku mmg xsetuju aku join bnda2 gini..masa ngn family pon xde dh sbb bz close sale..
lama2 aku give up..rasa nyesal sbb duit byk hbis..lg baik duit tu aku buat niaga..

mcm ni tt.. better tt g baca thread psl org duk jadi agen hai O nih.. mcm2 ade kat sana. thread lama tp iols nk bg link pun xtahu mne satu. cuba2 search.

byk pengalaman org duk share situ.

member iols ade yg tkena. dia jual  koreset PB tuh. ujung2 xsampai setahun hangus semua. dia tulis kat fB mtx jgn tnya dia lagi ape jd ngn bisnes hai o dia tuh. iols tau dia tertekan sgt, x smpai hati tnya detail ape jd.

org kita ni, pantang nampak kije mudah yg boleh jd kaya : means kaya kalau tgk kawan2 dalam fB insta  MELANCONG OVERSEA, PAKAI KERETA MEWAH, HIDUP BELI BARANG BERJENAMA n kte sbg manusia akan cepat terpengaruh. nak2 dgn ekonomi skg, org semua bjimat cermat. setakat water filter, org akan cari yg murah kat kedai2 biasa je demi RM yg lebih ptg utk dgunakan (makan minum, tol, bil letrik air, bayar yuran taska anak, kereta, loan, rumah etc). begitu jugak korset.. iols jamin perempuan nk sgt korset depa cari yg murah2 x koser nek beli korset 2.5k hanya utk ramping kalau makan mcm lembu x reti pantang. sb bukannya pakai korset ribu2 terus kurus ye..

so, tt better kena ade ilmu. nk bniaga n lepaskan kije skg, kena ade ilmu. kang x psl2 yg dkejar x dpt dikendong keciciran. x kaya x apa asal jgn hidup susah.

sesusah2 hidup tt skg, iols yakin hidup lagi susah kalau sertai Hai O membabi buta tanpa ilmu dan teknik perniaagaan.

iols bckp bdasarkan pengalaman kawan2 nn sdra mara yg terkena. filter duk simpan dlm stOr, PB korset duk gantung dlm almari.

bukan melemahkan semangat tt.. tp sbg ingatan bsama. kalau nk teruskan jugak, tt penuhkan ilmu d dada n kena ade strategi ok. jgn hentam je sb hai o perlukan modal besar.

takat nk bniaga produk dherbs xpe, beli murah2 dari hq dia dan jual. barang x habis pun rugi brpe sgt, tp hai o ni kalau x jual, peram la jadi pekasam..

sekian komen ikhlas utk tt. pity for u kalau jd mangsa nt.. so, tanyalah yg lebih arif dalam hai O ni ye.. just my pendapat je ni. maafkan sy tt.

bunnyhoney replied at 25-3-2016 11:16 AM
Pada aku org mlm ni 2 jer...

1. Suka memaksa

suke memaksa, yessszaa.. lps tu kalau kita ckp x minat, mcm duk perli2.. melayu takut nk bisnes bila nk maju mcm cina? selagi x join selagi tu mulut mcm neraka.. kalau ko btol hidup senang hasil Hai O, wat pe ko uar2 kan kekayaan ko tu? ibarat ko jumpa lombong emas, ko suh org g gali lombong bersebelahan tu? entah2 lombong bersebelahan tu jgnkan emas, siap batu permata intan berlian lagi. jgn nk ckp eh rezeki kena kongsi2, kite senang kite nk bg org senang mcm kite jugak. eleh, tipu blake!

kedua, u ckp tak ikhlas x x jujur bersilaturahim. yesss.. sgt2!
kawan opis iols hbs kontrak. dia dpt anak lps setahun duk menganggur. tetiba dtg la kawan baik dia zmn skolah. ingatkan sungguh la dtg nk melawat baby (bru bsalin bbrpa bulan). rupanya dtg bawak agen atas dia. kiranya agen atas dia (upline dia kot) duk terang produk ni etc etc. kawan baik dia byk diam je. yelah budak baru kan x pandai sgt bmanis mulut. kawan iols ckp x nk sb dia x kije n husband byk komitmen. dia suh kawan iols pujuk asben dia. takkanlah x mampu sb husband kan pegawai? see? mulut puaka! kalau kawan iols mampu sekalipun, dia x  bodoh nk habiskan duit beli korset 2.5k walhal dia mmg mampu cuma iols tahu dia jenis xkn bazir duit utk benda2 mengarut. mse dia cte by phone tu, i tnya produk ape. katanya Hai O.

lps kawan dia balik ngn muke meluat, terus x contact. sms x jawab. marah katanya sb x beli brg.

so.. mmg btol depa x ikhlas nk bersilaturrahim.. ibarat putus kawan sb ko x beli brg aku.

kat opis iols, kawan jual selendang, iols ni jenis malas belit2 so x beli. dia jual kain pasang, pun iols xbeli sb kat kedai lagi murah.. terus x bckap x btegur sapa. itu baru barang rm50 ringgit tuh, ko x beli barang aku kita bukan kawan baik hokey! kalau brg 2.5K haruslah x contact bertahun2.............

eh OT plk. cuma iols setuju kata2 u psl 2 point yg u ckp.

ok..i baca n kutip semue point2 yg porumer2 tulis pnjg2 pendapatan masing2..n campur aku dilahar abg sulong aku jgk yg brkerja sbg fa di cathay pacific,so as a brother of coursela dia tentang hbis2 hasrat i tambah2 pulak dlu i prnah wat hal resign jgk mse kt qatar airways then skg malindo pulak...i pulak sejawatan n skop prkerjaan lebih kurang je gn my bro wlpun beza airlines,n bila piki sedalamnye susa nk dpt kje skrg n myb stay with malindo,gji pon boleh tahan utk status i sbg org bujang...i akui i trpengaruh sgt dgn kwn haio i tu...pndai sngguh dia smpai bwk i prgi kelas haio dia bila mlm sabtu..so i rse i stil nk enjoy fly wlupun i kerap ke india but sokay...buat i trpiki nk duit bnyk kne krja keras n bkn nk duit bnyk,kne kuarkn duit bnyak jgk...

tak payah lar nak join...saya dah penah kena dlu, wlpon bukan bisness Hai-o lar jenama lain tp mmg MLM lar.. 1st year sem 2 masa tu kenal lar kawan lama dia ajak lar pergi mandi air terjun dgn group dia pastu ajak pergi tempat bisness depa ckp lar pergi spa...1st mg best..lepas dah abis diaorg duk bincang duk berkumpul pastu blh plak main perasaan ckp kesihatan mak ayah kita sapa nak jaga...mmg halus cara dieorg...

aku yg nerd nie ppon follow jer.. lama2 smpi mak aku pon aku blh lawan..mber2 pon lari sbb aku dah mula asing kan diri lama juga smpi aku rasa depa cuma nak target aku masuk group tu lepas tu pandai2 lar korg nak dpt kan org bawah ko plak...

mmg menyesal + berhutang dgn org sedara marah.... nasib baik sem 3 tu mber2 dah ok wlpon lama juga nak get along tengah kumpul sikit nak bayar hutang org...

dieorg mg selalu tunjukkan kemewahan depa pakai beg lv lar shopping kat pavillion lar katanya nak bg motivasi tp hampeh...sy ade lar pergi usha kedai dia tp dah xde..x tau lar dah bankrup ke dah x mampu nak bayar ke...

chuols ni dah kenape sampai nak berenti keje sebab nk join MLM? walaupon i bukanlah sesiapa pada u melainkan satu porum yg sama, dgn penuh prihatin i nk nasihatkan u;

1. jangan berenti keje
2. jangan gateyyy gateyy nak pi buat loan semata2 nk join bende gini

pikirkan masa depan u nt.dah terikat wat loan tu satu hal.blm tentu lg u mampu nak wat sales utk cover loan u. ni i bukan cakap u x reti buat sales ke ape.mohon jgn salah paham.sbb bende ni ada jua based on luck.tp loan tu fix.ada sales atau teda,u kene bayor jugak duit loan. klo u teda duit,acaner?

wat part time,ok la kot.try,blajo sket2.tapi camne pon,i tak gemar la idea u nak join hai o tu. cer u try wat cm porumer tu cakap,join jadi volunteer,blh tambah network.pastu wat biz sendiri.takde terikat mana2.

babydoll replied at 27-3-2016 07:02 PM
chuols ni dah kenape sampai nak berenti keje sebab nk join MLM? walaupon i bukanlah sesiapa pada u m ...

btul kata babydoll tu...serius kerja nie klo btol blh merapatka keluarga tp klo salah blh buat pecah belah jer..so xpayah...

babydoll replied at 27-3-2016 07:02 PM
chuols ni dah kenape sampai nak berenti keje sebab nk join MLM? walaupon i bukanlah sesiapa pada u m ...

btul kata babydoll tu...serius kerja nie klo btol blh merapatka keluarga tp klo salah blh buat pecah belah jer..so xpayah...

tt ni bukan ada masalah beso. dia yg beso2 kan masalah. ni mesti jenis budak cpt bosan pastu mula create masalah utk halalkan ko benti kan

pikir balik.. keje sebelum ni benti. malindo pon nk benti. belajar pon sekerat. kalau ko join hi-o aku dh nampak dh kesudahannya. baik jangan