CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: koalabiru

Thread Deleted

Edited by pawie at 31-3-2016 08:56 AM

ini pandangan saya

1. hakikatnya....wanita dan lelaki mempunyai jiwa yang berbeza beza dan pandangan yang berbeza beza
2. suami pergi bekerja....dengan suami lepak kedai mamak....hakikatnya kedua dua perkara tersebut....perlu meninggalkan rumah dan isteri.....tetapi isteri lebih redha...suami pergi kerja....sebab isteri tahu keperluan dan tanggungjawab suami.
3. sebab apa suami suka lepak.....sebab...dia mempunyai masa yang terluang.....dan keinginan untuk relax...tanpa memikirkan masaalah lain....pada pemikiran suami....itulah masa yang paling indah....sebab dapat meluahkan segala masaalah dan persoalan dan halatuju....kehidupannya.

persolannya.....untuk mengubah masa free suami.....dari melepak dikedai mamak kepada melepak di tempat yang lebih memberi manafaat kepadanya....seperti melepak di rumah...bersama isteri dan anak, melepak di masjid, melepak di perpustakaan,

awak boleh cuba tip ini.....
1. ubahkan rumah awak macam kedai mamak.....hahaha..... buatkan teh tarik untuk dia....bagi makan kenyang kenyang dekat dia.....bila dah kenyang sure...keinginan utk keluar...akan terbantut
2. bila nampak masa dia free...buat program bersama sama dengan dia.....
3. cari hobby yang dia suka.....dan laksanakan di rumah...bersama sama
4. rajin rajinlah bagi idea yang bernas dekat dia......kemudian suruh dia buat....5. awak ajak dia...(bukan suruh).....bahawa awak ingin solat berjemaah dengan dia....cuba...dan terus mencuba.....dalam 50 kali awak minta...inyallah sekali dia akan bagi....itu dah sukup memadai
6. untuk melepak dekat masjid atau tempat yang lebih menafaat...memerlukan pergorbanan jiwa yang besar dari suami....

Innrukia replied at 30-3-2016 09:31 PM
kalau dah tak remeh & tak tahan, cerai jer...setiap org ada problem masing2, terpulang pd diri sen ...

masing2 ada kekurangan n kelebihan..
tp kena masing2 cuba perbaiki..
untuk menyesuaikan dalam hidup berumahtangga
kalo masing2 xmo berubah still nk bt pangai ikut pala masing2 payah la
give n take.. jgn asik nk take je..

Remehnya sampai nak buang sampah, kunci pintu pun kena ingatkan. Mana la dia tak rasa serabut. Kena create rasa damai tu dekat rumah baru dia rasa mcm malas nak keluar dgn kawan-kawan.

TT ada kemas rumah tak? Atau main sempat je. Jujur.

apech replied at 31-3-2016 09:47 AM
Remehnya sampai nak buang sampah, kunci pintu pun kena ingatkan. Mana la dia tak rasa serabut. Kena  ...

Kemas secara total selalunya Sabtu Ahad la..
Kalau weekdays nih, xsapu pun..
Kemas gitu2 ajelah..

Cuba lah cuba utk rajinkan kemas. Yang bila kita masuk rumah je kita rasa tersusun je semua. Jgn bagi alasan kata ada anak sempat nak buat semua.

Baju tu sambil-sambil tgk tv lipat jgn tunggu hari minggu baru nak lipat, sidai.

Tak tau la kalau org lain..tp kalau rumah tak terurus apek pun malas nak balik. Dari dlm kereta lagi dah terbayang-bayang sepah sana sini. Apek tak boleh cakap lebih, sb apek pun taktau rumah tt mcm mana. Tp tu lah mungkin salah 1 nya itu.

Jgn bagi alasan dr muda mcm tu, suami apek pun mcm itu masa muda. Lepas kawin kita kena pupuk 1 suasana cozy bila ada dekat rumah.

Suami pun bukannya tolong kemas rumah. Basuh toilet, sapu sampah, lap dapur, mop, buang sampah mana ada dia buat. Mula-mula kena la tahan lama-lama dia sikit sikit tolong buang sampah, baju dah reti letak dlm bakul, tolong basuh toilet. Apek pernah cakap, bukan nak mintak dia tolong buat kerja rumah pun....cuma mintak tolong jgn buat sepah. Tp ckp sambil sengih la...masa mud tgh ok.

Kadang-kadang diorang ni bukan saje buat sepah tp malas je. Mcm budak kecik nak kena cakap elok-elok....baru dia buat. Tp tu masa baru kawin dulu la...sekarang takde dah.

Follow Us
mokcikKSKB replied at 30-3-2016 05:33 PM
yeke...
masalah komunikasi korang ni. Asal bckp je bergaduh. kena carik time yg lovey dovey masa  ...

aku plak lain.. ms bercinta nk romantik mmg kene bahan..hahaha..aku kapel ngn suami,tgh jln2 boleh plak gurau smpau luku2 kepala.. kepit kepala aku kt lengan ala2 gusti..

ganas la ms kapel 6thn .. sekarang kawen dh 6 thn.. ada la part2 romantik tu.. hehehe

Thuglife replied at 31-3-2016 12:20 PM
aku plak lain.. ms bercinta nk romantik mmg kene bahan..hahaha..aku kapel ngn suami,tgh jln2 boleh ...

Ganas betul laki hang.
Laki aku lemah lembut jah..aku yg kasar...
Org laki masa belom kawen dia punya romantik tu kalah citer korea.lps kawen bukan xmo romantik tapi tetiba hilang ingatan dh tang romantik tu sbb byk benda nk pikir..kang bila sekali sekala dia romantik heran pulak bini dia..

Laki ko tu belum capai umur matang lagi.
Dia kena paham, dah jadi laki dan bapak adalah berbeza dari waktu bujang.
Slow talk la. Jangan letak dia "in defensive mood".

Dan, you pulak kena ada plan B, side income. Manalah tahu.

Tt mmg keja kan? Ke surirumah?

PulutDereyan replied at 31-3-2016 09:31 AM
masing2 ada kekurangan n kelebihan..
tp kena masing2 cuba perbaiki..
untuk menyesuaikan dalam h ...

kalau kita anggap perkahwinan itu hanya satu platform untuk

CO - exist - ini masalahnya

bukan untuk sharing, a platform to improve and make yourself grow and improve to be a beter person to your kids
memaknakan AKAD yg dilafaz ketika ijab kabul tu

sebab tu kekadang  cliche
terima aku seadanya tu kena tengok konteks

kalau dok terima seadanya dengan isteri ta  atau suami tak solat, akhlak buruk , tak tahu tanggungjawab dan etc etc apa guna konsep mawaddah dan rahmah dalam apa jua perkahwinan
ini bukan kahwin ini co exist  je kan?

matang tak ? tak

sebab yg  individu ini lupa kot  yg dia tu hamba Allah
tujan dia bukan hanya bernafas dan mendabik dada yg hey aku punay pasal hidup ni aku punya walhal dia hamba Allah
her life mission is to please god dengan beribadah sebaik mungkin dan kita pun ada kekurangan memasing jugak dalam mujadah berjuang ke arah kebaikan dan ini normal - so lakkanlah ibadah khusus dan wajib
banyak yg lupa ibadah ni luas..dan tatacara sesuatu dikira ibadah

so pada i

case ni valid concern bilamana

a) suami lupa apa yg hak
b) suami tak mendahulukan apa yg hak
c) suami kena timbang lah bila ada anak  apa yg dia sebagai ayah kena lakukan ni balik pada how much ilmu he knows about parenting
d) komunikasi

kalau tak ada ciri ni  i guess kematangan is a suspect

kahiwn ni bukan co exist teriam seadanya tapi menuntut kematangan empat aspek ini jsamnai, emosi, rohani dan intelek.

sebab ini insan. bukan animals in savannah.

Edited by munchkin at 1-4-2016 07:39 PM

Kalau dah rating sampai 90/100 untuk suami, tinggi dah markah tu. So apa masalah besarnya?

Dari u cerita anak demam dahulukan kawan, itu ini dahulukan kawan. Majoriti masa di kedai mamak. Aku muskil cam mana dapat markah setinggi itu or you are in denial. Baik ngan anak, semua orang pun baik ngan anak. Tapi majoriti masa lepak di kedai mamak, and bila u cerita u bawak anak muka dia masam. Itu baik ke? Sepatutnya kalau menyampah bini datang tapi bila nampak anak patut nampak happy. I really muskil.

Sekejap kata problem sekejap kata dia bagus. Tapi sorrylah dari penceritaan u kata anak demam panas dia tak mo bawak gi spital. Demam campak pun boleh gi lepak lagi. Now really is that a good father or u still in denial? Bapak jenis apa kalau anak tak sihat pun gigih pi lepak ngan kawan2?   Kalau ahli keluarga kami lelaki buat gitu dah lama kena hamput dek mak bapak masing2.

Kerja rumah sama sama buatlah. Jadahnya u semua buat sorang dia balik bak raja tengok semua siap kemas masak bagai. PIL aku semua buat sama. Pak mertua aku sidai lipat gosok baju. Mak mertua aku masak basuh. Pak mertua aku vacuum mak mertua aku mop. Takdenya isteri buat semua masak kemas lelaki dok lepak balik semua tersedia. Sebab tu ramai masyarakat lahirkan anak lelaki raja ni.

Innrukia replied at 28-3-2016 03:27 PM
Sapa yg ckp pompuan yg dah kawen tadek sesapa? Hang yg buang sedara & kwn2 utk abadikan diri kat s ...

ko ni kan tak paham perasan kaum sendiri ka?
lepas kawin mmg laki suppose bersama2 anak bini.... bkn dok lepak ngan kwn2....sekali2 ok la...
org pompuan ni perlu perhatian.... klau tak... akan rasa tak dihargai... takde guna kahwin.....  ni yg aku paham skit2 psl pompuan....
pompuan ni kompleks...... buat TT.... jgn membebel.... mmbebel tu laki tak suka....... suasana rumah mesti menenangkan.... baru laki suka lepak rumah......

takpun ubah design rumah ala2 kedai mamak... yg ni gurau je

ala TT 10% je ketidakpuasan hati u utk laki u...
yg lain2 dah ok tu... bagi la kebebasan or ruang utk he bersama-sama kawan2 lepak he..
mana tau la kan...korang ada masalah ke apa...sakit ke..eksiden ke?
kawan2 he juga la dpt membantu...
pikir yg baik2 je TT

u nak perfect 100% susah la TT...cuba tanya laki u...u perfect 100% tak untuk dia?
jgn terkejut he akan cakap bukan 100%.
So... banyak lagi perkara mendatang yang kalian akan lalui...
pk kan kelebihan laki u dari kelemahan he yg satu itu.
dan bersyukur lah..
ikut la nasihat kawan2 dalam ni..
ikut derang lepak... u dgr la apa yg derang sembang
sesekali ajak kawan2 laki u mai rumah..buat bbq ke ..makan2 ke... ajak wife2 derang sekali join

dino replied at 1-4-2016 05:05 PM
ko ni kan tak paham perasan kaum sendiri ka?
lepas kawin mmg laki suppose bersama2 anak bini.. ...

Psl aku paham la aku komen gitu...aku bkn type duk tepi tangga peluk tt sambil keriau
saja tt ni buat teruk & aku rasa tt gak jenis yg suka desak sambil merengek sampai laki dia rimas....
kalo nk tau kna dgq cite laki dia jgk

Innrukia replied at 1-4-2016 08:33 PM
Psl aku paham la aku komen gitu...aku bkn type duk tepi tangga peluk tt sambil keriau
saja tt n ...

org tgh sedih ko komen gitu... lg la kwn tu sedih

suami ko kuat melepak tu bukan masalahnya, tp masalah die die melepak time yg tk sesuai. Waktu maghrib, waktu anak ko sakit mcm ko cakap tu. Suruh la die pilih time elok skit utk melepak, tkkan tkde akal kot nk berfikir bile time  yg sesuai, kata umur 33. Lpas tu bila ko ckp sikit bole plak die kata ko membebel. Elok ko report je perangai die kat makbapak die ke apa, trus terang je, bia cash je.

Edited by Pelindung at 2-4-2016 01:20 PM

cibai punya jantan peil gitu. ada ke ungkit pasal nyesal kawin. cam sial. aku fikir nko stop lah tekan dia. jgn paksa2. buat tak tau sudahlah. gaduh pun buang masa. ibarat masuk telinga kanan, keluar telinga kiri. outcome dia sama juga. x gitu? apa yg rasa sedih hati nko tu, pah solat.. nko adukan je pada yg Esa. moga laki nko tu berubah ke arah yg lebih baik. jgn sedih sgt nanti cepat tua. rasa stress tak membantu. rileks. nko carilah hobi, xtvt yg dapat nko habiskan dgn anak nko. bawa bertenang.

abamgemuk replied at 1-4-2016 10:32 PM
suami ko kuat melepak tu bukan masalahnya, tp masalah die die melepak time yg tk sesuai. Waktu maghr ...

jangan curahkan petrol pada api. menda ni kena settle cara tarik rambut dalam tepung. rambut jgn putus, tepung jgn selerak.

mbhcsf replied at 31-3-2016 06:50 PM
kalau kita anggap perkahwinan itu hanya satu platform untuk

CO - exist - ini masalahnya

well said