CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: incikyo

Aku Si Loser Dalam Kehidupan

incikyo replied at 29-3-2016 01:23 PM
Woha abam sololah!

Semuga abam mendapat jodoh yang baik-baik hendaknya atas kebaikkanmu menjaga ...

umur br 21 kan? so live your life..x kisah la ada kwn ke tak, stay family ke bujang, single ke atau couple, diri sendiri yg mencorakkan apa yang ingin dilalui..

harkktuih replied at 29-3-2016 01:00 PM
bukan pe..bila stay dgn parents mmg terasa la nk bebas mcm org lain dok sendiri..tp sbnrnya byk lg ...

yup..true indeed..ang jejanz semestinya kena jg mak pak..

ada pros n cons.

yg ppn pun lagi baik dok dgn family..

harkktuih replied at 29-3-2016 01:27 PM
umur br 21 kan? so live your life..x kisah la ada kwn ke tak, stay family ke bujang, single ke ata ...

rilek la dik.
kita bukan lahir pun terus pandai panjat pokok
pelan2 meniarap, merangkak, bertatih berjalan

aku dulu pun masa umur 21 ni nak pegi kedai sorang2 kt dalam UiTM tu tak konpiden
mesti nak berteman bagai
tapi takde la plak nak anggap diri loser.
standard la zaman umur2 tu.

nanti bila ko meningkat usia,
macam2 ko tempuh macam2 ko hadap.
lama2 ko matang sendiri.
dan time tu bila ko compare balik hidup ko time ko umur maybe 30 nanti dgn waktu ko umur 20,
ko akan sedar banyak dah yang berubah dalam diri ko.
baik dari segi penampilan, cara ko berhadapan stangers, cara ko bergaul semua.
trust me.
dan benda tu bukan ko dapat sedebuk terus.
pelan2 ko dapat.

pelan2 kayuh dik.
janji skang ko sendiri ade kesedaran dlm diri yg ade part2 dlm diri ko yg perlu diubah dah ok la tu

Stop comparing yourself to others.

rilek la umur 21 tahun hidup spt student biasa2 ja, bila sudah start bekerja nnt ada kerjaya ada duit sendiri boleh meningkatkan keyahinan hidup. keyakinan diri bermula bila start bekerja sbb kita menjadikan sikap tanggungjawab berdisiplin membuat tugasan sbg rutin harian lama2 akan sebati mebentuk kehidupan kita. dan gaji yg diperolehi membolehkan kita memutuskan ke mana utk dibelanjakan bukan mak bapak menentukan.

Follow Us
Please stop being pathetic. You are not a loser, you know it and I know it. You just need some attention which is fine but stop being such a wuss. Kata nak berdikari so the first is to start solving your own problems rather than asking people what you should do for your life and your happiness.

Go travel in order to break out from you own cocoon. Go volunteer or just join NGO or any community club to get to know more people and listen to their experiences. You are still young, and there is a lot of possibilities for you. Stop being such a self-absorbed "poor me"  and get a a life that you wanted.

TT budak uitm jengka, course ladang ka?

Tuhan tak suruh kau jadi sempurna, tuhan nak kau jadi MANUSIA.

Nak general knowledge? Kau layan je news TV3 tu sambil makan malam.
Nak pandai bergaul, kau lepak seminggu sekali ngan kawan.
Nak up lagi, kau pergi jemaah tiap2 waktu solat, bergaul ngan orang tua (imam, bilal, orang masjid pencen etc).
Nobody is judging you, kalau perasan something pelik pun pada diri kau, orang tak amek port pun.

Yang penting, lepas grad, kau hantar resume banyak2 cepat2 cari kerja tak kesah interview kat mana. Pergi je, biarlah kena berteduh kat masjid ke kaki lima ke lepas travel cari office tempat interview. Kot besar sikit pun takpe, sebab baru nak join company, freshie, nobody cares sangat.

baru 21 dik..jauh lagi perjalanan..

hakak syorkan adik masuk kelas public speaking..mula2 mmg malu tp lama2 nti kita akan jd lebih yakin bercakap depan org..

stay positif..banyakkan baca buku atau website pengetahuan am..

Dik..ko nk cabaran mmg bagus ko masuk cari ni..ko pegila kt board isu semasa tu..bc2 n komen2 ikutlah rasa hati ko..tunggu xlama nnti akn ada org cr gaduh ngan ko ke kutuk ko ke...ko pon sj2 ler cr gaduh ngan org kt sana hah..mmg mencabar....

Woha! Sangat membangunkan uols-uols punya komen. Betul lah hidupku masih panjang lagi. Apa nak kesah ek??!!
Cadangan TT yang suruh mengentalkan lagi mental tu pi cari gaduh dekat porem,.. habislah yang lain-lain akan melabelku keyboard warrior pulak! Dasarrrrrrrrr melayu layuuuu hahahahahahaha

Eniwei, terima kasih uolssss~
Bagusnya bercampor dengan orang-orang banyak pengalaman just like you gais!
Terbuka minda sikit iols.

Public speaking? Sound good. Me sooooooo segan nak bercakap omputeh sebab tak yakin boleh ke idak. Sure slowly keep learning! Boleh tambah skills communication dalam diri.

Adik kena cari sorang mentor atau rakan sebaya yg berjaya utk dijadikan contoh.
Change come from within.

dabai replied at 30-3-2016 01:33 PM
Adik kena cari sorang mentor atau rakan sebaya yg berjaya utk dijadikan contoh.
Change come from wi ...

Macammana dengan mendengar, membaca pengalaman-pengalaman acik-acik yang dah banyak pengalaman hidup?
Sedikit sebanyak dapatlah tahu juga gambaran tentang kehidupan.

Woha!

Edited by Abangspek at 30-3-2016 03:21 PM

anda tak berubah? Jika anda tak berubah, anda memang loser, dan selayaknya

Aku pernah lalu semua tu, self esteem sangat rendah, selalu dipergunakan, tak ingat dan lost kontek member2 lama, kawan ada dan takde gitu, belajar tukar2 tempat sbb tak tahu minat apa, hutang banyak, dan sebagainya

Dan satu ketika, aku penat... penat dah camtu... duk fikir kalau orang lain boleh jadi lebih baik, kenapa bukan aku?

So aku jadi konpiden, muka tegas memanjang, tapi mulut kena menten senyum. Rajin giler pergi interview semata-mata nak latih diri supaya konpiden!

Sekarang dah kahwin, keje dapat byk offer, baru berkecimpung dengan gym, banyak hobi, rezeki tak putus2

Semua ni kena bergantung pada diri sendiri, kena disiplin, nak taknak. Tu jek.
Tak boleh bergantung kat orang lain! Mentaliti tu penting!

ps:Aku tak baca penuh hape kau taip. Ayat first kau "make it short", tapi panjang benor

Abangspek replied at 30-3-2016 03:19 PM
anda tak berubah? Jika anda tak berubah, anda memang loser, dan selayaknya

Aku pernah lalu semua  ...

Haha dah taip pepanjang,........ barulah sedor hahahahahahaha!

Oh normal rupanya benda ini. Aku ingatkan aku je yang tak normal takde fasa kehidupan waktu muda yang best. Tapi apedehal muda lagi yedak?!

Sebab tu lah aku join Porem. Atleast boleh bergaul bercampor dengan acik-acik yang lagi tua daripada aku. Banyak pengalaman orang kata. Disamping boleh buat mental jadi kental pun ada. Hahahaha kena lahar walaupun di alam maya sajork~

Wah tak sabo nak ada life macam chuols.

Edited by Abangspek at 30-3-2016 03:30 PM
incikyo replied at 30-3-2016 03:26 PM
Haha dah taip pepanjang,........ barulah sedor hahahahahahaha!

Oh normal rupanya benda ini. Aku ...

cuma sikit menyesal... waktu muda aku x enjoy macam budak2 lain. Hilang zaman remajaku di samping rakan2 Universiti, join aktiviti menarik dan sebagainya

FRUSTTT... lain perasaanya bila wat aktiviti gitu zaman bujang dgn zaman dah kawen

Kau tgh muda2 lagi ni, aktifkan join apa2 aktiviti. Beranikan diri. Join kelab hape2 ke. Tak cuba, tak tahu, kan?

Abangspek replied at 30-3-2016 03:28 PM
cuma sikit menyesal... waktu muda aku x enjoy macam budak2 lain. Hilang zaman remajaku di samping  ...

Tunggulah aku dah bekerja abangspek. Masa tu, semua benda aku nak coba terokai. Maklomlah ada duit sendiri.

Sekarang susahlah sikit, uang pun mak bapak tanggong lagi. Adui! Tak sedap nak perabihkan berass dirumah.

Plan aku bila dah convo, kerja terussss cari pengalaman sambil-sambil join kelab-kelab beskal de tour ke, teringin nak join run marathon 10k ke, aktiviti-aktiviti mencabar lah walaupun,....... nan hado jelah dengan badan gemukku begini. Ah lantak! harus dicoba.

Aku begitu terinspirasi dengan BackpackerBusuk punya cyclingNZ baru-baru ini. Peh! Berjalan-jalan di New Zealand naik beskal sajork. Best woh!

mula2 aku nampak thread nie mmg aku rasa nk hencap ja hang ni dek, tapi memandangkan umoq hang baru 21, aku tak sampai hati nk hencap, takot hang menopos sebelum usia.so i reserve my salvo for someone else.

everyone has been there and done that, some even worst than that. hang ni cacat ka? miskin, papa kedana? yatim piatu? kena tanggung adik beradik, makpak yg sakit? tak kan..other people have to face that kind of difficulties but they are not whining like you.

ada org yg dh tua bangka pon takdak kerja, bakal kena buang kerja tp nk kena tanggung family lg, ada penyakit kronik tggu masa saja nk mati, makpak sakit, kena tanggung itu ini pon masih boleh tersenyum lagi, tak whining apa pon, adakah masalah yg hang hadapi ni besaq sgt dari masalah org lain? tak kan?

so stop whining and start acting. kalau hang dah tau dan kenalpasti apa kelemahan diri so apa tggu lagi, usaha la atasinya..

just remember, the world is cruel.... life is hard, life is unfair, and sometimes life doesn't always goes as planned, because life is not a fuckin fairytale...so man up, deal with it or get dealt with...

Dik sebelum ko tinggikan social ko
Aku rase elok ko tingkatkan daya mengarang ko
Penulisan ko lemah la dik
Cerita berulang2 dalam 1 para dengan para lain
Bab social, keluar dari comfort zone ko lani
Cabar la sikit diri buat benda2 yang xpena buat sebelom ni
Ko pikir la sendiri benda pe, asal jangan amik dadah sudah